LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231464 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lasportivy solušny na písek?11.04.2015
Má někdo zkušensot jaké jsou solušny na písku typu adr-teplice-křižák? díky za reakce
 Re: Lasportivy solušny na písek?11.04.2015
Na písek jsem si je ještě nevzal, ale vzhledem k tomu, že to je spíše měkčí bota, tak si myslím, že

 mačky Edelrid Beast11.04.2015
Ahoj, prosím má někdo jakoukoliv zkušenost s mačkama Edelrid Beast? Pokud ano, prosím podělte se o ni. Dík Honzajs S.

 podmínky Dachstein11.04.2015
Ahoj, nevíte někdo jaké jsou podmínky na ledovcích na Dachsteinu? Dá se tam teď chodit bez sněžnice? Je reálný výstup na Hoher dachstein nomálkou? Dík

 Petzl RIG11.04.2015
Čau, máte někdo zkušenosti s používáním Petzl RIG na dynamické lano o průměru 10 mm? Neprokluzuje to? Je to určené pro lana od 10,5 do 11,5.

 Měkké klíny10.04.2015
Chtěl jsem se zeptat, jestli se prosadily ty měkké rozevírací jistící klíny na písku do spár. Nebo je místňáci spíš neberou. Spárový rukavice asi byly přijaty na milost ne?
 Re: Měkké klíny11.04.2015
Přijato.
  Re: Měkké klíny11.04.2015
No je to trošku složitější viz. piskari.cz. Spoustu lidí by tě třeba v Ádru ukamenovalo. Asi většina
   Re: Měkké klíny11.04.2015
(Radi) prijaly lezecky, ktery obycejne s gumou jsou, prijmou i UFO.
   Re: Měkké klíny12.04.2015
Ti co maj ty vraždy vylezený bez jsou jednoznačně proti klínům. Ti co vykrváceli spáry, bez rukavic
   Re: Měkké klíny12.04.2015
No takže víš hovno a cucáš si to s prstu. Nikdo nikoho nekamenuje.
K pískovci naprosto přijat
    Re: Měkké klíny12.04.2015
no, treba s Tebou a tvyma prasecinama
     Re: Měkké klíny13.04.2015
No tak to pozor. Že to nikomu nevadí, je hodně odvážný říct. Je fakt, že umožňuje spoustě lidem vylí
      Re: Měkké klíny13.04.2015
Je, že až ho budu mít, budu se snažit být při výběru cest co nejmíň ovlivněn tím že ufo mám, a do vr
       Re: Měkké klíny13.04.2015
Nezapomeň taky napsat do knížky vylezeno s dynamickým lanem, pokud takové při výstupu použiješ. Mysl
        Re: Měkké klíny13.04.2015
napsat (použito ufo) nebo jen (ufo) zabere v knížce asi tak stejně místa jako jméno třetího lezce, a
         Re: Měkké klíny13.04.2015
To nejsou nesmyslný konstrukce. Čím je ufo tak významný a odlišný od ostatních pomůcek, který fyzick
          Re: Měkké klíny13.04.2015
Rozdíl je v tom, že s ostatními věcmi se automaticky počítá (s dynamickým lanem či lezečky leze i Ci
      Re: Měkké klíny13.04.2015
Neukamenuje není to samé, že to nikomu neva. A server pískaři.cz bych určitě nebral jako většinovej
       Re: Měkké klíny14.04.2015
Samozřejmě naprostý souhlas. Jen je třeba se chovat šetrně, aby si to užily i naše děti. Proto chápu
   Re: Měkké klíny13.04.2015
Že UFO sníží psychickou obtížnost některých cest je neoddiskutovatelný fakt. Ale tím, že je ke skále
    Re: Měkké klíny13.04.2015
"Otevře části lezců cesty, ve kterých bylo z jejich pohledu zbytečně vysoké riziko"
     Re: Měkké klíny13.04.2015
Kluci souhlasím s Váma, ale borec se ptal na názor místních lezeckých komunit. Jestli jí jste tak je
      Re: Měkké klíny13.04.2015
Co jsem koukal, tak s tím zase tak velký problém nemají... Prostě si svý spáry a obliny hlídaj před
 Re: Měkké klíny13.04.2015
Například v Sasku jsou povolené jen s textilním povrchem, ty s lepičkou nikoliv...
 Re: Měkké klíny13.04.2015
Nejsem místní lezecká komunita, takže mluvím jenom za sebe. Vylezl jsem v minulosti určité množství
  Re: Měkké klíny13.04.2015
Ještě bych dodal jednu myšlenku: Pokud by se podobná pomůcka objevila už v 60. letech min. století,
   Re: Měkké klíny13.04.2015
Když už jsme u těch myšlenek - kdyby se opravdu objevilo v těch šedesátých letech, bylo by dnes úpln
   Re: Měkké klíny13.04.2015
Také si myslím, že pokud by to tenkrát měli, mnoho cest by bylo ještě většími vraždami než je teď s
    Re: Měkké klíny13.04.2015
Ale ne, napsal jsi to dobře. Ono je to stejne uz jedno, nase obcanska iniciativa "Za Adr bezpec
     Re: Měkké klíny14.04.2015
A nejlépe cesty odlišovat barevně různýmy borháky v reflexnich barvách - te je teď in! Kdo nebude ba
     Re: Měkké klíny14.04.2015
A nejlépe cesty odlišovat barevně různýmy borháky v reflexnich barvách - te je teď in! Kdo nebude ba
      Re: Měkké klíny14.04.2015
Ty barevný borháky fakt nestačí. Je potřeba namalovat sprejem ty čárky kudy vede cesta jako jsou v p
     Re: Měkké klíny14.04.2015
Co člověk pozná do deseti let bere za samozřejmost. Co objeví mezi deseti a 30 (max. 40) je úžasný a

 cerna skala revnice10.04.2015
Rad bych podotknul, ze mne clanek o lezeni na cerne skale ponekud prekvapil. Historije je jina a fotka a denik je jak se domnivam je od mily pletanka, ktery prisel ke skale az pozdeji. mila nikdy nebyl prukopnik teto oblasti a nektere cesty ktere jste pre
 Re: cerna skala revnice10.04.2015
Ktery clanek se zde tak rozebira? Odkaz? Diky.
 Re: cerna skala revnice11.04.2015
Kam jsi ty informace napsal? Daji se najit?
  Re: cerna skala revnice11.04.2015
Jistě jsi informace z té doby, co jste vylezli předal na místní OVK,aby bylo jasné že skála je již v
   Re: cerna skala revnice11.04.2015
To jestli to udelal Mila to nevim. Vono je to nakonec jedno. Ale jestli jste si alespon vsimli stary
    Re: cerna skala revnice11.04.2015
To je podle mě rozumné řešení.
    Re: cerna skala revnice11.04.2015
Ahoj Bóžo, to je paráda že jsi se ozval. Místní nevěděli a Míla kontatkt ani podrobnosti neměl. Něco
     Re: cerna skala revnice11.04.2015
Jak vidno, priste pred pocatkem konani staci vznest dotaz na lezci..
      Re: cerna skala revnice22.05.2015
blbost, spravny je vznyst dotaz na CHS, kde se tohle vsechno eviduje. Lezec s timhle nema co delat.

 GrossVenediger09.04.2015
Měl bych jeden možná naivní dotaz. Je reálné v květnových svátcích podniknout pěšky výšlap na GrossVenediger? Sněhu tam asi bude dost ale jen jestli to je technicky proveditelné. Díky
 Re: GrossVenediger09.04.2015
Mrkni na webovou kameru Kürsinger Hütte, popřípadě na jejich FB profil.
 Re: GrossVenediger10.04.2015
Sneznice ano, lyze super, pesky bych se na to vys...
Par jedincu od nas jsem tam potkal bez l
 Re: GrossVenediger10.04.2015
Ahoj, byli jsme tam minulý víkend (taky pěšky, jako jediný, ostatní skialp). Od Johanishute, budeš-l
  Re: GrossVenediger10.04.2015
No já přemýšlel spíš o trase přes novou pražskou chatu.
   Re: GrossVenediger10.04.2015
Technicky proveditelné to je, ale vyrážel bych z chaty třeba ve čtyři ráno, abyste šli po tvrdým. Ta
    Re: GrossVenediger10.04.2015
A proč vlastně se tam chceš trápit pěšky když tam ted všichni chodí na lyžích? To bude přeci hroznej
     Re: GrossVenediger10.04.2015
No, ne všichni máme skialpy, jede nás 5 a je mi jasné že na lyžích by to byla výhoda ale najít volný
      Re: GrossVenediger10.04.2015
Si pučte aspoň ty sněžnice.

 Rock pillars - rebely-pata09.04.2015
čau, lezečky rp-ocun rebel - dotaz na patu a ten silniční mrdkodezén co tam použili - dá se to aspoň trochu použít při patování na umělce?
Pata samotná mi sedí velmi dobře ale nemám vůbec šajn co čekat od tý kluzký gumy..dík
 Re: Rock pillars - rebely-pata10.04.2015
Měl jsem podobné dilema. Lezečky Mamut měly taky gumu na patě z jiné směsi. Pata seděla dobře, ale g
  Re: Rock pillars - rebely-pata10.04.2015
Zkoušel jsem kdysi na Padání a subjektivní pocit: je to horší než ta černá lepička. Jinak to byla bo
 Re: Rock pillars - rebely-pata13.04.2015
na patování úplně na prd. Horší směs a k tomu je to širší, než když přetáhnou gumu z podrážky. Ty vr
  Re: Rock pillars - rebely-pata13.04.2015
Přesně, Ozony určitě lepší. Pro moje nohy nejlepší lezačky na malé lištičky, které se v současnosti
 Re: Rock pillars - rebely-pata13.04.2015
Pokud ti pata sedí dobře a umíš zapatovat,problém s klouzáním nebude oproti Ozonum niják větší.Pokud
 Re: Rock pillars - rebely-pata13.04.2015
jestli chceš fakt prvotřídní boty na patování, tak si zkus Scarpy Instinct. Ale připrav se na středo

 PAMIR700009.04.2015
zdar, jak hodnotíte věci od této značky, a co říkáte na bundu kan tengri? dík za tipy
 Re: PAMIR700010.04.2015
Děs běs
  Re: PAMIR700010.04.2015
prečo?
   Re: PAMIR700010.04.2015
mám pár věcí.rukavice mikyny, bundu, ,strašně rychle to odchází, zipy, a zpracování-švy nic moc!

 fotky09.04.2015
Čau scháníme se po fotkách z loňska z ploten u Bezděčína - fotili to dva lezci z Prahy, slíbili že pošlou fotky a nic:( tak kdyby to náhodou četli pošlete fotky na uvedený email! Dík

1   ...   361   362   363   364   365   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lasportivy solušny na písek?
Má někdo zkušensot jaké jsou solušny na písku typu adr-teplice-křižák? díky za reakce
tasmansky.cert21:36:59 11.04.2015
odpovědět 
 Re: Lasportivy solušny na písek?
Na písek jsem si je ještě nevzal, ale vzhledem k tomu, že to je spíše měkčí bota, tak si myslím, že budou super. Pro zkušenějšího lezce. Pro začátečníka asi moc ne a rovněž ne pro lidi s malou nohou a nízkou hmotností - ti neprošlápnou agresivní prohnutí špičky a neulezli by v nich nic na tření.
 Variant21:58:38 11.04.2015
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1140 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi