Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
5. 11697
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
Bouldry:
5.Mokroluský 10950
6.Kopecký 10675
7.Popovský 10475
Hory:
14.Abt 3757
15.Veselá 3698
16.Dörfl 3442

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231423 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Praha 5
HUDYsport - Ostrava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 ledik 09.03.2015
ve stolpichu minulou sobotu jeste dobrej.
 Re: ledik 09.03.2015
Labák taky dobrý.

 Destičková brzda na Ferraty08.03.2015
Čus všem scháním destičkovou brzdu na Ferratový  set . Bohužel se již nedělají tak je problém je docela sehnat pokud je má někdo a nepoužívá ,rád odkoupím třeba i dva . S pozdravem Piškot
 Re: Destičková brzda na Ferraty09.03.2015
Sice patří poptávka do inzerce, ale když už jsme v diskusi, teď byly nějaké sety na aukru, jen špatn
  Re: Destičková brzda na Ferraty09.03.2015
Dík a omlouvám se za špatné zařazení mého příspěvku .
 Re: Destičková brzda na Ferraty09.03.2015
A na co ji sháníš, na ferraty nebo jiné - specifické použití?
  Re: Destičková brzda na Ferraty09.03.2015
že by jištěné solo?
   Re: Destičková brzda na Ferraty10.03.2015
Potřebuji ji ke své potřebě a ferraty to až tak nějak nejsou. Spíš mně zajmá jestli jí někdo nemáte
    Re: Destičková brzda na Ferraty10.03.2015
Ahoj,
pošli mi svoji mailovou adresu na 604297745, večer ti pošlu fotku toho co mám.

 zacatecnicke lezeni u Prahy?08.03.2015
Zdravim, mohl bych poprosit o tip na pekne zacatecnicke lezeni pobliz Prahy? Predstavoval bych si neco perfektne odjisteneho, kompaktniho, zdokumentovaneho a s vyberem rekneme 3-5 UIAA. Prikladem budiz treba Hohe Wand nebo Frankenjura, kterezto oblasti js
 Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?08.03.2015
Např. Bráník, Hlubočepy, lomy u Velké.
 Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?08.03.2015
Jestli si chceš fajn zalézt, jeď do té Frankenjury. Sice je to o kousek dál, ale zase ne o moc, a za
  Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?08.03.2015
Kulový tam vylezeš, že?
   Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?08.03.2015
Jak to myslíš? Cesty 3-5 se nelezou, vždyť je to taková těžší chůze v prudkém svahu. Jestli tedy máš
    Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?08.03.2015
To je fakt...
     Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?11.03.2015
Co fakt, je to svatá a jediná pravda! :D
 Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?08.03.2015
braník chrastí, zkus srbsko nebo hlubočepy. pěkná je i řež nebo šárka, ale zhusta po vlastním.
  Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?08.03.2015
Bych byl proti. Tréning je daleko lepší napřed venku. Tam se naučíš lézt a jistit, kdežto uvnitř jen
   Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?09.03.2015
Borová skála na konci Prokopského údolí. Starý průvodce na to dávno nesedí, ale lezení je tam nádher
   Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?10.03.2015
kde je na Pupku lezeni za 3-5?
    Pupek10.03.2015
No dobře, Stará a Halina 5+.
     Re: Pupek10.03.2015
Ale nééé Halina, Helenčina přece. Jsem hňup.
      Re: Pupek10.03.2015
Souhlas ;).
       Re: Pupek11.03.2015
taky souhlas
 Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?08.03.2015
Trojky a čtyřky nikde v okolí Prahy dobře odjištěný nejsou. Pětky jsou ještě např. na Zubákovi v Rad
  Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?10.03.2015
mraky francouzsky odjištěných trojek jsou v Braníku, jištěné pětky jsou v Hlubočepích, Srbsko už byl
   Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?10.03.2015
Tak ani jedna z tech oblasti urcite v lehkych cestach nema jisteni tak jak to je na zahranicnim vapn
    Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?10.03.2015
chvalabohu ze nie je... na zahranicnom vapne som liezol cesty kde som z jednej polohy cvakol tri exp
     Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?10.03.2015
Ne že bych chtěl rýpat, ale proč jsi cvakol tři expresky? Nestačilo cvaknout jen jednu?
    Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?11.03.2015
pokud ti žádná z mnou vyjmenovaných oblastí nepřijde dobře vynýtovaná, tak ti holt nezbyde, než si
   Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?10.03.2015
Braník, Poříčí a Řež rozhodně nejsou přejištěný oblasti. A Braník navíc není pěknej.
    Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?10.03.2015
Prachov,Hrubice,Drábky,Příhrazy....je toho fůra.
     Re: zacatecnicke lezeni u Prahy?10.03.2015
Do Českého ráje už konečně jezdí TGV?

 drytool?08.03.2015
https://vimeo.com/110122244
 Re: drytool?08.03.2015
za pár let tam bude převis jak svina.
 Re: drytool?08.03.2015
Jako chápu, že se tam asi jinak než na TR lízt nedá, ale nechápu, proč se takovou akcí prezentuje Re
  Re: drytool?09.03.2015
Na křídových útesech v Anglii se normálně leze se spodním jištěním.
 Re: drytool?09.03.2015
no tak to je ale čurá.ovina
red vůl se rok od roku stává anti značkou. budování umělých trail
  Re: drytool?09.03.2015
Ta skála spadne tak jako tak. Takže je to jedno.
   Re: drytool?09.03.2015
dyt je to uplna ptakovina :))))

dojedu autem, postavim si leseni na TR a budu jebat d
    Re: drytool?09.03.2015
Už mě ani nepřekvapují negativní reakce.Ať se tu píše o jakémkoli druhu lezení, je to podle větší čá
     Re: drytool?09.03.2015
Tak ona diskusní fóra jsou často využívána k zanadávání si, to je běžné a není to specialita lezce.
      Re: drytool?09.03.2015
Všimli jste si že to je lezení na rychlost a vůbec nejde o nějakou obtížnost? Ono taky se v tom hrab

 Slaňák07.03.2015
Ahoj, vůbec se v tom nevyznam, ale nějak ve mne takto osazenej slaňák nebudí důvěru. Opravdu je to oko určené k používání takovýmto způsobem? Nebyl by bezpečnější nýt s majlou? Jen se ptám ze zvědavosti.
 Re: Slaňák08.03.2015
bohaaa...bezte do pryc stema skracovacema. dyt je to link zpatky sem... inac nevim co se ti na nem
  Re: Slaňák08.03.2015
Nezda se mi, tak jsem se zeptal. Diky za duchaplnou odpoved.
   Re: Slaňák09.03.2015
Slaňák na fotce je v pohodě, není na výměnu. Rozhodně nic akutního.
    Re: Slaňák09.03.2015
S tim "v pohodě" opatrně, tohle s někym v Juře upadlo (rupnul závit).
     Re: Slaňák09.03.2015
...jinak byla to jen dokumentační fotka, podobné a různé materiály se používaly i jinde, třeba před
      Re: Slaňák10.03.2015
Píšeš že ten na fotce je v pohodě - na to jsi přišel jak? U něj jde o namáhání šroubu kombinací tah+
       Re: Slaňák10.03.2015
Prisel na to od pohledu, jak jinak :). Taky si obcas rikam, ze lidem co osazuji cesty by trochu tech
        Re: Slaňák11.03.2015
Občas si říkám, že je fajn podobný teorie vypnout a že je dobře, že jsem šel něco udělat ven :)
         Re: Slaňák11.03.2015
To asi nikdo nepopira, pokud teda to neco je udelane dobre..
       Re: Slaňák11.03.2015
ať čumím jak čumím, trhlinu od mnohacyklového namáhání nevidím. vidím nějakej černej (nebo deset mik
 Re: Slaňák09.03.2015
To je zase nějakej pozůstatek po Algenovo šílenství zajistit všechno možný a pokud možno zadarmo. To
  Re: Slaňák10.03.2015
na Rovisti je tohle taky v par cestach... skoda ze misto vytvareni novych divokych rozchrast linii s
 Re: Slaňák10.03.2015
Vic než tenhle případ mě děsí nýty na Velký. Tohle u mě budí jen mírnou nedůvěru, tam se vyloženě bo
  Re: Slaňák10.03.2015
no záleží. pokud je závitovka zalepená (a nikoli kotva s plechovou objímkou a protiklínkem), tak ku
   Re: Slaňák10.03.2015
Válcovanej je hezkej, ale koňovi bych to moc nenechával.. Je to tu (mezera):
    Re: Slaňák10.03.2015
jo, to je pěkný. ale to vypadá na nezalepený a měkký šutr, a ukrutná škoda že nejni napsáno co je to
    Re: Slaňák11.03.2015
Jen takový detail, že na Tvém obrázku je prasklý jiný výrobek, než byl v galerii na Lezci.
     Re: Slaňák11.03.2015
Jiný výrobek, ale stejnýho typu - konstrukce na tah v ose. OK je pokud je dobře usazený, ale pokud s
      Re: Slaňák11.03.2015
V cestách na Vltavě a nejen tam používali kluci z velké většiny velmi kvalitní materiál, ten nejlepš
       Re: Slaňák11.03.2015
vlepenejma závitovkama a maticema s okem přejistil asi před patnácti lety Winkler okolí Voisthallerh
        Re: Slaňák11.03.2015
Problém je jedinej. Že tady ani jinde nikdo na plnou hubu neřekne, že třeba na Rovišti by se mu konk
         Re: Slaňák11.03.2015
Už se těším na dobu, kdy lezcům dojde, že železa do skal jsme už narvali až moc a zmiňovaný šrot zač
         Re: Slaňák11.03.2015
Tak treba slanak Ave Cesar (C. Faraonu) a Imrvere v lihu ma tento singl spunto krouzek. Ja netvrdim
         Re: Slaňák11.03.2015
tak prrr more! pilku mám pěknou zelenou zavírací a nebojím se jí použít. tuhle jsem řádil, ééé, to
          akáty a šípky11.03.2015
Neboj Lukáš, to nebylo na Tebe, Ty víš co se dělá s náletovými dřevinami :) Myslím úplně jiný lidi,
  Re: Slaňák10.03.2015
Jo ty ohly plisky prichyceny necim hodne zrezlym jsou (uz tak 2 roky jsem tam nebyl, tak treba uz js
   Re: Slaňák11.03.2015
Dejte si par cest nad vodou, na Rovisti jako treba pozdrav do labaku a pak neco povidejte o jisteni.

 Ztráty a nálezy - Panťák 7.3.07.03.2015
Jestli někdo z dnes lezoucích na Panťáku postrádá lano, a někdo další expresky, pokud ten popleta nebyl dokonce jeden a ten samej, tak nechť se mi ozvou (ozve). Dejf, tel 605297360
PS - nebude to zadarmo, pěkně si to hošánkové odmakáte, je potřeba
 Re: Ztráty a nálezy - Panťák 7.3.07.03.2015
Jeden z těch popletů jsem já :-/ Nechal jsem tam asi 5 expresek.
Bohužel jsem tam nechal i m
  Re: Ztráty a nálezy - Panťák 7.3.08.03.2015
Tak už zbývá jen to lano ...

 foto dne07.03.2015
Ta Alex Puccio je mašina!
 Re: foto dne07.03.2015
bohužel plochodrážní..
  Re: foto dne08.03.2015
Sto lidí sto chutí, mě se to líbí....

 Hlubočepy lezba06.03.2015
Zdar, můžete někdo poskytnout info o mokrosti/suchosti na hlubočepských plotnách? má být o víkendu pěkně, ale nemám ponětí, jestli tam bývá zatečeno... Díky :-)
 Re: Hlubočepy lezba06.03.2015
v Hlubočepech je to jednoduchý, tam není zatečeno nikdy, bo nejsou převisy a odlučnost šutru je po s

 Labak - hospoda06.03.2015
Ahoj, kam chodite do hospody nekde blizko Labaku (pravej breh)? Je tam nejaka "lezecka"? Co by byla otevrena uz ted? Vime jen te u Belvederu a pak jedna kus autem... Diky!
 Re: Labak - hospoda06.03.2015
Na labsky strani mnv naproti altanu,hasicarna dole u rybnika.na belveder chodej jenom pitomci je to
  Re: Labak - hospoda06.03.2015
Posledních pár let na Belvedér nepravidelně zajdem a přijde mi to tam fajn, nezdá se mi to nějaký dr
   Re: Labak - hospoda06.03.2015
Tak pitomci snad nejsme, jen je to nejbliz, tak jsme skoncili tam :) Diky moc za tipy!
   Re: Labak - hospoda06.03.2015
V kerý vesnici byla ta dobrá česká hospoda se zvěřinou a oky?
    Re: Labak - hospoda06.03.2015
Kámen
     Re: Labak - hospoda06.03.2015
Kámen je už docela daleko, ale ten Belveder vůbec není špatnej. Nějakou lezeckou atmosféru tam taky
      Re: Labak - hospoda06.03.2015
Tak uvidime, my tam byli akorat v lete a to venku na zahradce, to je jiny. Ani nevim, jak to vevnitr
       Re: Labak - hospoda06.03.2015
Když jsem byl na Labský posledně, tak to tam bylo šílený. Ale je to tak 3 roky. Uvnitř podivný exist
 Re: Labak - hospoda06.03.2015
A jestli chceš zažít nejlevnější pívo a klidnou atmosféru, mrkněte do hasičárny ;-).
Jinak je
  Re: Labak - hospoda06.03.2015
Za prve po lezeni jsou vsecky putyky v pohode, za druhé zakomplexovani jsme všichni,takze hospa u al
  Re: Labak - hospoda06.03.2015
Jo, jo, Hasičárna má atmosféru. Když jsme tam byli naposledy, tak se tam odehrála úžasná pračka lezc
   Re: Labak - hospoda06.03.2015
Alespoň máš na co vzpomínat Andersene! :D
   Re: Labak - hospoda07.03.2015
Tak to zni dobre ;) Doufam, ze vyhrali lezci!
  Re: Labak - hospoda07.03.2015
nevím kdo to má teď, ale pravá hospoda na labský stráni u mě skončila s koncem babiček ve škodovce :
   Re: Labak - hospoda07.03.2015
A jejich kuřecích řízků.
    Re: Labak - hospoda07.03.2015
jj, dík, hned je mi o něco hůř .... :)

zlatý časy ....

 Dusan Hudak zahynul pod lavinou05.03.2015
http://goo.gl/G8rqj0
http://goo.gl/qgrHAu<

1   ...   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 ledik
ve stolpichu minulou sobotu jeste dobrej.
asketa12:07:03 09.03.2015
odpovědět 
 Re: ledik
Labák taky dobrý.
Honza13:24:44 09.03.2015
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192439)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poslední výstřel VII Skály V Údolí Roklice
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi