Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
48.Pelikán 10013
49.Zaoral 9994
50. 9986
Bouldry:
48.Ondra 9134
49.Skočdopole 9103
50.Tran 9078
Hory:
21.Novák 2688
22.Bernard 2632
23.X. 2532

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231416 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
ZŠ Bolatice - Bolatice

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
HUDYsport - Liberec
HUDYsport - Strakonice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Proč slováci používaj zkratky??11.02.2015
proč slováci používaj ty věčný světácky znějící zkratky kř. jmen typu stano, tono, tony, mišo, robo, lubo...

(nějaká inspirace z laco, fero, apod?)

Nenavážim se, jen jsem tenhle kolorit nepochopil a už párkrát mě to zarazilo
 Re: Proč slováci používaj zkratky??11.02.2015
Francouzi zas náhodně vyberou jednu slabiku a tu zdvojí.
 Re: Proč slováci používaj zkratky??11.02.2015
amíci zas používaj iniciály,
Pídžej, Sídžej, Dýdžej, ...
  Chytrý dotaz11.02.2015
A my Janovi říkáme Honza, Jakubovi Kuba, Václavovi Vašek, několika různým ...slavům Slávek, atd, atd
   Re: Chytrý dotaz11.02.2015
1. Domáce mená kratšie od oficiálnych krstných mien máte tiež. U nás mužské obykle končia na O a žen
    Re: Chytrý dotaz12.02.2015
Jak nemám Slováky rád (sorry, omlouvám se, nemohu za to, vím, že všichni špatní nejsou), tak za ten
    Re: Chytrý dotaz13.02.2015
Dobrá odpověď!
 Re: Proč slováci používaj zkratky??12.02.2015
fero je jednoznačně doklad o jejich vzdělanosti - už odmala vědí který chemický prvek je pro ně nejd

 Bouldermatka11.02.2015
Zdravím,
mohl by mi prosím někdo zasvěcenější poradit s výběrem bouldermatky? Přemýšlím o Ocún Moowalk. Dobrá cena i variabilita. Popřípadě může někdo něco doporučit v této cenové relaci? Lezu ty bouldry spíš na pohodu, ale raději bych pod sebou ně
 Re: Bouldermatka11.02.2015
Řešil sem to loni a vyřešil stejně, ku své plné spokojenosti.
 Re: Bouldermatka11.02.2015
Ocůn Moonwalk je nejlepší volba. Mám Beal a stejně radši boldruju na kamošově OM. Že to je považovan
 Re: Bouldermatka11.02.2015
Podporuju Moonwalk -univerzalni dobra volba!!
 Re: Bouldermatka17.02.2015
Měl jsem Moonwalk, ale často boulduju sám a několikrát jsem ji přeskočil, tak jsem volil druhou Incu

 Kolikrát týdně lézt pro progres?10.02.2015
Ahoj, je mi 40, lezu obvykle 1x týdně a moje hranice je 6-. Lezení pro mě není koníček č.1, ale i tak si myslím, že mám na víc. Pokud se mi podaří jít víckrát v týdnu, vidím zlepšení, větší jistotu, víc síly. Pokud bych se chtěl dostat "jen" na
 Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?10.02.2015
Myslím si, že na posun o takový nic, ti bude stačit tvá dosavadní docházka...za pár lezeckých dní to
 Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?10.02.2015
Na zacatku to je asi jedno...2x tydne je optimalni, ale da se zlepsovat i pri tehle frekvenci (z 6te
  Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?11.02.2015
A co Tvoje celková kondice?
Proč se ptám:
Jsi čtyřicátník sportovec s postavou do V, b
 Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?11.02.2015
Baví tě to lezení, nebo chceš jen vylézt 6+? :-) Jestli tě baví, tak lez, co hrdlo ráčí a posuneš se
 Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?11.02.2015
na šestky stačí lízt jednou za dva měsíce ;-)
Základ je lízt co nejvíc a neuspěchat vývoj šla
  Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?11.02.2015
Jednou za dva mesice ti to staci, kdyz lezes normalne 7. Tohle ale evidentne ten pripad neni. Navic
  reálná fyzička obyvatelstva11.02.2015
Trochu přehnané, znám normálně stavěné lidi, co nikdy šestku nepřelezli, i sportovce. Nesportovce, k
   Re: reálná fyzička obyvatelstva11.02.2015
Tady s tebou nesouhlasím. Řada aktivit, které jsi vyjmenoval, opravdu potřebuje kombinaci pohybu a u
 Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?11.02.2015
Pokud jde o kondici, tu mám na svůj věk asi slušnou. 10km za 45minut, 1/2 maraton za 1:45. Nadváhu n
  Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?11.02.2015
Ano, teď jsi to vystihl úplně přesně. Jediné, co ti v lezení chybí, je cit. A teď to neber nijak špa
   Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?11.02.2015
Jasne ze to naucit jde, prelejzanim ruznych problemu si proste osvojis pohybovy vzorce pro ruzny sit
    Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?12.02.2015
To je pravda tak napůl. Uvedené ti umožní vykonávat činnost, tedy v tomto případě různé kroky a pohy
  Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?11.02.2015
z mych zacatku muzu rict, ze lezenim na prklizce na lane 2x tydne jsem se z nelezce dostal za rok na
 Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?11.02.2015
Jestli chceš mít lepší pocit z lezení šestek, mít rezervu a vědět, že na skále budeš mít větší šanci
  Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?11.02.2015
Myslím, že jsi to vystihl docela přesně, já jako senior beru stěnu jako údržbu a zábavu přes zimu, l
  Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?15.02.2015
Hezky napsáno!
   Re: Kolikrát týdně lézt pro progres?16.02.2015
Hele,je mi přes 40 a řekněme,že třeba svůj číselný potenciál bych za čas viděl někde blízko 8b+ venk

 Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
Ahoj, zajímalo by mě jaká je nejdelší skalní cesta v ČR. Ví někdo? Google mi na to příliš mnoho neřekl... Díky moc! V.
 Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
Tipnul bych si traverz Křížové Stěny ve Sv.Janu p. Skalou.
  Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
Asi ano, ale už je to pár desetiletí zakázané kvůli absolutnímu zákazu střední části cesty.
   Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
A jaká je prosím délka? Tuze zajímavá otázka. Dále tedy, nejdelší "nezakázaná" cesta?
    Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
Tipnul bych, že nejdelší cesty budou na Bořni.
     Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
není náhodou něco dlouhýho třeba na Mařence, nebo tam někde?
     Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
taky bych tipoval Bořeň, je tam pilíř kterej má tři dýlky.....
   Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
No a co? Já myslel, že je v pořádku lézt někam, kde se to nesmí. Přeci se nemůžeš nechat omezovat oc
    Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Aaaa, panacek se presunul z diskuze o lavinovem nestesti..
 Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
mezi těmi zakázanými by se možná našlo i něco v Krkonoších

Nějaké traverzy bych nepoč
  Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
Tak to by mě také zajímalo, která je u nás nejdelší skalní cesta a nejvšší skalní stěna. Co nějaký
   Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
Hodně dlouhý je i traverz IV. masivu v Řeži, na jméno si nevzpomenu - odhaduji čtyři - pět délek.
   Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
Nejdelší na Bořni bude nejspíš Východní hřebenovka a z těch "normálních" cest asi Stará na
    Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
Plškův výstup ze dna Macochy (7 délek) má cca 260 lezeckých metrů. Zcela jistě předčí i nejdelší výs
     Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?09.02.2015
neumím počítat, 8-9 délek, dle toho, co se dá spojit...
      Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?11.02.2015
neumis no
      Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?11.02.2015
Macocha pěkné a co doporučuješ dlouhého na té Pálavě?
       Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?11.02.2015
Pozdni sber 2014.
       Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?11.02.2015
No cesta přes špunt má myslím 4 délky, i když samo kratsí, celkem tak 90m?
Nebo Středem plotn
    Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?11.02.2015
Jak píše Kuba, mezi nejdelšími třeba cesty na Bílé skále naproti Mařence mají přes 100 m. Nejmíň jed
     Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?11.02.2015
Milenci nemaj 90m, ale 108 a některý cesty na ně jsou jistě delší než 100m a nějaký 100 metrovky by
  Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Mohl bys prosím hodit nějaké bližší info k lezení v Krkonoších? Je mi jasné že to bude nejspíš zakáz
   Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Zajímavý terény jsou ve sněžnejch jamách - jsou tam terény vhodné na léto i na zimu.
   Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Napsal jsem to, protože tam jsou, ale absolutní výšku nevím, protože to je stoprocentně v 1.zóně. A
    Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Jojo, slyšela jsem právě že v Polsku to má být snad legální, ale nedá se to nikde moc ověřit...
   Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Lezení v Krkonoších je opravdu až na drobné výjimky zakázané. Leze se tam stejně:

Kra
    Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Nektery ty mensi skalky, treba Sokoliky, nejsou ani moc mensi. Na Sokolikach jde najit i par 3 - 4 d
     Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?11.02.2015
Sokoliki jdou z Krkonoš dost daleko přes údolí, ty už patří do oblasti Rudawa nebo kýho výra se to j
    Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?15.02.2015
Parádní přehled, díky moc!
 Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Hřeben na Suškách. Sice se to nedá považovat přímo za cestu, ale v průvodci to je.
 Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Díky moc za hodnotné odpovědi!
 Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Pilíř v soutěsce Džbán v Šárce má taky něco pod 100 metrů a hřeben Dívčího skoku z údolí, nebo celá
  Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
si myslím, že nějaká spára v Ádru, i když má třeba jen jednu dýlku, se může tomu kdo ji leze na vos
   Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
:-) tak tak. Pocit že lezu ohromnou štreku a při pohledu dolů to byly zatím odlezené dva metry... A
    Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Hlína: to mě napadá eště Bigwall na Presidenta v Labáku :D
     Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?10.02.2015
Šarka... napiš mejl
  Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?11.02.2015
K tý Divoký Šárce, Pilíř nebude zas tak dlouhej, vejška cca 60m, pár kliček, ale lezení to je. Slaňo
   Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?11.02.2015
tak co vyhrálo - hřeben Sušek, nebo Macocha?
    Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?11.02.2015
Jsem nakloněn věřit tomu, že (nehledě na různé traverzy a hřebenovky) budou nejdelší cesty buď v Mac
     Re: Nejdelší skalní cesta v ČR?16.02.2015
a teď která z těch cest má nějakou rozumnou obtížnost, není v rozbitém terénu a je na skále, kde se

 Lezení Irkutsk (Rusko)06.02.2015
Ahoj, víte někdo o nějakých lezeckých oblastech nedaleko ruského města Irkutsk resp. v okolí  Bajkalského jezera. Díky za typy a doporučení.

 Bouldr na sněžníku aktuální podmínky?06.02.2015
zdar bouldristi jak prosím vypadají aktuál.podmínky na sněžníku, příp. vysokáč dá se?dík
 Re: Bouldr na sněžníku aktuální podmínky?06.02.2015
Bahratal dobrej :)

 Boty/mačky06.02.2015
zdravím, prosím Vás jak mají sedět boty na alpinismus (turistika, lehčí ledovcové lezení)
Mají sedět přesně jako třeba lezečky? Nebo menší vůle nevadí ?
 Re: Boty/mačky06.02.2015
Tak si predstav, ze slapes v lezeckach cely den ve snehu. Znicis si nohy a pokud mas boty moc tesny,
  Re: Boty/mačky06.02.2015
Díky za odpověď. Pomohla.
   Re: Boty/mačky06.02.2015
Jj, pata nesmí do kopce "šmrdlat" a při chůzi z kopce se prsty nesmí dotýkat špičky (slezo

 Párátko06.02.2015
Takovýto skvos objeviti v české zemi středočeské, nevylezený, nezmatlaný, neocvočkovaný v 21. století...nemožno!
 Re: Párátko06.02.2015
Z párátka bude nádherný výhled na meandr. Teď už ho jen najít a to nebude lehké.
  Re: Párátko06.02.2015
A davat bacha, aby se pri kontaktu nerozpadlo.
   Re: Párátko06.02.2015
sorry, možná fotka zkresluje, ale z tohohle pohledu bych se o to radši ani neopřel :D
   Re: Párátko07.02.2015
Ač to na fotce nevypadá ,tak věž je z velmi tvrdé a kvalitní skály prorostlé křemenem -určitě nespad
    Re: Párátko07.02.2015
Coz o to, tvrdou skalu bych cekal, ale moc to teda nebudi dojem celkove kompaktnosti.

 Re: Párátko06.02.2015
Ja tam teda vidim jeden hak a vrcholovku, takze bych se moc nerozplyval...
  Re: Párátko06.02.2015
Kdo myslíš, že tam dal slaňák?
 Re: Párátko06.02.2015
Párátka je mi líto. Když na něj budou lozit pořád nějací vohnouti tak se brzo skutálí do údolí... :-
  Re: Párátko07.02.2015
U tohoto objektu bych se lezeckeho zajmu fakt nebal :D. Tak zoufali nejsme ani v nasich, na lepsi sk
 Re: Párátko07.02.2015
Krása, koukali jsme na to z vyhlídky a je to dominanta svahu. Už dnes to měli fotografové nadšenci v

 rockstars.cz04.02.2015
Zdarec, mate nekdo informace jak to vypada s webem rockstars.cz? Nekolik let uz tam sviti ze se maka na novem webu a konceptu, ale porad nic. Zajima me to ciste ze zvedavosti.

 anketa04.02.2015
Dnešní anketa nemá chybu :)
 Re: anketa05.02.2015
Dik za info, malem jsem to prehlidnul...a co jsi dal?
 Re: anketa06.02.2015
Hlavně aby někdo zas nezmanipuloval počty hlasů!

1   ...   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Proč slováci používaj zkratky??
proč slováci používaj ty věčný světácky znějící zkratky kř. jmen typu stano, tono, tony, mišo, robo, lubo...

(nějaká inspirace z laco, fero, apod?)

Nenavážim se, jen jsem tenhle kolorit nepochopil a už párkrát mě to zarazilo jestli je to jako pokus o to bejt víc světovej a se standou, lubošem, tondou, atp si přijdou příliš banální.

?

Alias15:01:42 11.02.2015
odpovědět 
 Re: Proč slováci používaj zkratky??
Francouzi zas náhodně vyberou jednu slabiku a tu zdvojí.
pbla402415:36:25 11.02.2015
odpovědět 
 Re: Proč slováci používaj zkratky??
amíci zas používaj iniciály,
Pídžej, Sídžej, Dýdžej, ...
dežo15:50:19 11.02.2015
odpovědět 
  Chytrý dotaz
A my Janovi říkáme Honza, Jakubovi Kuba, Václavovi Vašek, několika různým ...slavům Slávek, atd, atd.
Kuba Turek16:37:32 11.02.2015
odpovědět 
   Re: Chytrý dotaz
1. Domáce mená kratšie od oficiálnych krstných mien máte tiež. U nás mužské obykle končia na O a ženské na A. Aspoň keď niekto povie, že príde Vlasta, nemusím rozmýšľať, či je to muž alebo žena.

2. Povedal by som, že čeština skracuje viac než slovenčina, aj dvojjazyčné návody atď. sú v češtine kratšie.

3. Ja zase nechápem skracovanie a zámerné komolenie oficiálnych miestopisných názvov. A že sa to tu nimi hemží. Možno je to snaha šetriť čas a priestor. Pochopiteľné v prípade viacslovných názvov - skoro každý vysloví radšej "Brnčalka" než "býválá Brnčalova chata dnes nesúca názov Chata pri Zelenom plese". Horšie je to pri jednoslovných názvoch, nezdá sa vám, že tie familiárne označenia Petráč, Fontáč atď. pôsobia trochu hanlivo či dehonestujúco? Je to podľa vzoru sráč? Nezabíja sa tým genius loci? Asi ide len o frajerinu - veď načo by niekto "skracoval" Srbsko na Srbárnu.
 shatterhand20:21:49 11.02.2015
odpovědět 
    Re: Chytrý dotaz
Jak nemám Slováky rád (sorry, omlouvám se, nemohu za to, vím, že všichni špatní nejsou), tak za ten tvůj příspěvek palec nahoru. Trefil jsi hřebík přímo na hlavičku...
00:27:45 12.02.2015
odpovědět 
    Re: Chytrý dotaz
Dobrá odpověď!
Ondřej10:27:00 13.02.2015
odpovědět 
 Re: Proč slováci používaj zkratky??
fero je jednoznačně doklad o jejich vzdělanosti - už odmala vědí který chemický prvek je pro ně nejdůležitější - pak už se jen naučí ho získávat s vynaložením minimální energie a mají doživotně vystaráno !!!
20:56:51 12.02.2015
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192438)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Úžeh 5A Zvůle
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi