Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 18.Kolomazník 10550 19.Kalvas 10538 20.Sejbal 10400 Bouldry: 18.Chytil 10025 19.Vejsada 10006 20.Šlapák 10000 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lehký stan pro 2 29.01.2015 Ahoj, chtěl bych nějaký lehký stan na cestování + do hor. Zatím mám tipy na MSR Hubba Hubba NX, MSR Elixir 2, Marmot Twilight 2P a Ferrino Phantom 2. Máte někdo s těmito stany zkušenost? Díky
  Re: Lehký stan pro 2 29.01.2015 Zdar,mám Husky Flame a jsem max spokojen. Jediný nedostatek je maličká předsíň. Jako útočný stan do
    Re: Lehký stan pro 2 29.01.2015 Hlavně ne Husky stan. 1) často nesedí váha s váhou udávanou výrobcem a to někdy o 0,5 kg (zkoušeno u
  Re: Lehký stan pro 2 29.01.2015 Zdar,mám Husky Flame a jsem max spokojen. Jediný nedostatek je maličká předsíň. Jako útočný stan do
  Re: Lehký stan pro 2 29.01.2015 Ahoj. Osobně mám stan od firmy Trimm a to model Escapade Dsl. Stan s náma prošel 3 týdny na Islandu,
  Re: Lehký stan pro 2 29.01.2015 Ještě lehčí je Camp Minima, ale je to velmi specifický stan. Je to spíš na cestování tam, kde nefučí
  Re: Lehký stan pro 2 29.01.2015 Pokud ti nevadí cena, tak moc povedený stan je MSR Carbon Reflex 2 (vyrábí se i 1 a 3, ale s nimi ne
  Re: Lehký stan pro 2 29.01.2015 V tipech ti chybí jurek ulli 2 popřípadě odolnější alp 2. nebo 2.5. (Ten je nouzově pro 3 ale bez ba
    Re: Lehký stan pro 2 29.01.2015 Tak koukám že i s váhou jsou na tom dobře.
      Re: Lehký stan pro 2 30.01.2015 Black Diamond first light- nej.
    Re: Lehký stan pro 2 30.01.2015 Zatím se mi nejvíce zamlouvá MSR Elixir 2. Ve srovnání s Hubba Hubba je o dost levnější a konstrukce
      Re: Lehký stan pro 2 30.01.2015 Neni: ulli 2: 2kg, alp 2. 2,35kg (jedna předsíň), alp 2,5 2,55kg ( to je asi tvá třída, má jen jednu
        Re: Lehký stan pro 2 31.01.2015 Stan s váhou 2,35-2,5 kg bych fakt nenazýval ultralight i když Jurek to tak nazývá.
          Re: Lehký stan pro 2 31.01.2015 Tak to si asi nevybereš. ( ani ty mrs nejsou lehčí). Ten ulli 2 váží sice 2 kg, ale sám Jurek přizná
          Re: Lehký stan pro 2 31.01.2015 Tak to si asi nevybereš. ( ani ty mrs nejsou lehčí). Ten ulli 2 váží sice 2 kg, ale sám Jurek přizná
          Re: Lehký stan pro 2 31.01.2015 Tak to si asi nevybereš. ( ani ty mrs nejsou lehčí). Ten ulli 2 váží sice 2 kg, ale sám Jurek přizná
            Re: Lehký stan pro 2 31.01.2015 Sory, neumim s tabletem:-)
      Re: Lehký stan pro 2 31.01.2015 Stany MSR jsou super.
        Re: Lehký stan pro 2 31.01.2015 MSR hubba hubba si neber. ani po max. vypnutí jsme vevnitř nenaměřili výrubcem udáváný prostor. Sotv
          Re: Lehký stan pro 2 31.01.2015 Pozor, rozměry sedí, ale MSR má jinou metodiku měření. Oni měří celkovou délku a šířku podlážky. Ted
          Re: Lehký stan pro 2 21.01.2018 Zdar já mám tento stan
  Re: Lehký stan pro 2 31.01.2015 Trimm Himlite - vaha hodne pod dve kila, maly a skladny, jen nečekej žádné prostorově luxusní apartm
Ledolezení Velký Javor / Grosser Arber 29.01.2015 Ahoj, nevíte prosím Vás jak to je s lezením na ledech pod Velkým Javorem? Byl tam už někdo letos? Četl jsem, že se to nesmí a že chytají a pokutují, jaká je realita? Děkuji za informaci. Martin
  Re: Ledolezení Velký Javor / Grosser Arber 02.02.2015 Ahoj, máš pravdu. Nesmí, chytaj, pokutujou. Jakej je teďka led netuším...
la sportiva 29.01.2015 Nevíte někdo, kde by se daly sehnat lezečky La Sportiva Viper? Model, který už se nevyrábí, ale dřív je vyprodával Hudy Sport...dík :-)
  Re: la sportiva 29.01.2015 Minulé jaro jsem je viděl v nějakém shopu v Arcu. Čísla okolo 39EU.
  Re: la sportiva 29.01.2015 Podivam se, myslim ze jedny nepouzite mam doma.
    Re: la sportiva 29.01.2015 39,5 ideal :D
ok, až budu v Arcu, kouknu se, díky :-)
ledy 28.01.2015 Byl jste někdo v poslední době někde na ledech? Co Rakousko? Díky
  Re: ledy 28.01.2015 Ahoj, v Maltatatalu si zalezes, neni to idealni,ale lezli jsme. Gamsek sel celej, Vintasun druha a t
  Re: ledy 28.01.2015 Byl jsem pátek-neděle lézt ledy v Raurisu, proti Maltatalu a Gasteinertalu určitě lepší podmínky.
    Re: ledy 29.01.2015 Ebyl jste někdo v Kaunertalu?
      Re: ledy 02.02.2015 Ahoj, Bad Gastein o víkendu - obecně asi méně ledu než obvykle (jako všude), nicméně v Eisaréně lezi
        Re: ledy 03.02.2015 Neměl by jsi fotku mordoru? Chceme jet ted ve čtvrtek. Diky Petr.
        Re: ledy 03.02.2015 Neměl by jsi fotku mordoru? Chceme jet ted ve čtvrtek. Diky Petr.
        Re: ledy 03.02.2015 a mail by byl petrchodovsky[O]seznam.cz
dik moc
Metodika? :-) 27.01.2015 Chci se podělit o jeden postřeh. Co může udělat lano za nohou při lezení (a hlavně pádu) jsem četl už mockrát, ale že by si šlo do expresky nechtěně cvaknout tkaničku od lezečky, o tom jsem ještě neslyšel a včera se to spolulezci povedlo.
Byla to p
  Re: Metodika? :-) 28.01.2015 co se asistane, kdyz se tkanicka nerozvaze, nebo neurve?
premyslim...
  Re: Metodika? :-) 28.01.2015 to je asi podobny jako si slapnout do smycky kterou mas povesenou na krku. Za davnejch dob to bylo z
  Re: Metodika? :-) 28.01.2015 Stát se může cokoliv, moc bych to nedramatizoval. Já jednou takhle letěl dolů kolem presa, do kteréh
  Re: Metodika? :-) 28.01.2015 Jo, viděla jsem, že se lezci přicvaknul kýbl do expresky :) Stát se může jakákoliv takováhle ptákovi
  Re: Metodika? :-) 29.01.2015 Do presky jsem si přicvakl zadní drát z rychloupínacích maček, to byla teprv legrace. Večer se sešla
    Re: Metodika? :-) 04.02.2015 poutko vzadu na lezečce zachycené zobáčkem šťouradla při posezení na vršku jedné z vajoletek (těch v
  Re: Metodika? :-) 30.01.2015 No a já již dvakrát viděl (z toho se to stalo jednou mě), procvaknutí jistícího oka sedáku do presky
    Re: Metodika? :-) 03.02.2015 Tohle se uz stalo asi kazdemu, na druhou stranu aspon je to ta nejbezpecnejsi varianta ze vseho, co
Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 dotaz na místní znalce, dá se nějak kloudně odhadnout jestli lezky (zatím bez podlepu) vůbec podlepovat? jestli z nich nebudou trepky ke krbu?
Konkrétně teda triop rap new, fakt jsem na vážkách jestli do lezek za litr v akci investovat dalších šest
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 Levnější boty (nové za tisíc) bych asi za 600 nepodlepoval. Ale pro pohodáře, to asi význam má, olez
    Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 vidim to stejně, mám průměrně tak jeden pár na půl roku, jen nevim, jestli do rapů nebo i dalších mě
      Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 V Pearlech se po jednom podlepení leze skvěle.
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 150 dáš poštovné tam, 150 k tobě. A lezačky nové z podlepení nepřijdou.
    Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 Lezačky?..od slova lezat?
      Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 kozy - kozačky, lezení - lezačky. Co na tom nechápeš??? :-)
        Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 lezení, lezečky, kozy, kozičky...
        Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 28.01.2015 aha :-D ...no zajímalo by mě, která chytrá hlava to vymyslela, hrozný slovo
    Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 Proč poštovné? Na stěně je dáš do firemní popelnice, odešlou se hromadně a na stěně si je vyzvedneš.
    Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 dáš poštovné 85,-Kč nebo to posíláš taxíkem?
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 No tak já ti zase povím, že mám PR pearl podlepené asi třikrát a pořád mám pocit, že nejslabším člán
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 ja podlepuju, podlepene mam na stenu, lehci cesty. setris tim dobre lezky, lehke vylezes i v papucic
    Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 Ahoj,
v Olomouci na stěně Flashwall má Restday sběrné místo, lezečky tam vhodíš a podlepené d
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 triop rap jsem si nechal podlepit a byly to vyhozené peníze, podlepení super, ale propocená kůže bot
    Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 no, taky mi přijde, že při podlepu rapů by svršek novou lepičku už nepřežil. abych z nich pak neměl
      Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 Pro mě je umělá kůže v životnosti lepší než pravá.
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 27.01.2015 Počítej že po podlepení to budou už jen boty na stěnu. Posílal jsem několikrát rúzné páry RP do Rest
    Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 28.01.2015 Sašo, ne každý to tak má. Bota může být jiná, ale její vlastnosti, nebo co s ní kdo vyleze můžou jít
      Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 28.01.2015 V restday i me ted pekne serou, na boty cekam uz mesic....:( skoro.
        Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 28.01.2015 taky, 2 týdny a 2 dny zatím...
      Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 28.01.2015 Tak zlepšení vlastností jsem si po podlepení ještě nikdy nevšiml. Asi je na čase zkusit podlepení v
        Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 28.01.2015 Tak po letošní zkušenosti s Restem mi přijde, že kvalita je stejná, ale pro mě mega podstatná věc..<
          Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 29.01.2015 mam podlepene kanickove saltiky, jsou z nich papuce, aspon se mam na co vymlouvat kdyz lezu takovou
            Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 01.02.2015 já mám bufa už 3xpodlepené a naprostá pohoda,a půjdou i počtvrté i popáte.použivány na vše.
          Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 01.02.2015 Pro mě je zase mnohem podstatnější než čím podlepené boty posílají je, jaký mají po podlepení tvar.
  Re: Podlepit lezky-jo nebo ne? 01.02.2015 No vypadá to že co člověk to názor na podlepení...
Hochgall 26.01.2015 Ahoj,
šel někdo tento vrchol normálkou v létě z chaty Barmer Hütte ? Nemáte nějaký rozumný odkaz na tuto tůru ?
      Re: čelovky jako evergreen 25.01.2015 To já zas můžu jmenovat několik známých, kterým se Petzl rozsypal zrovna když to potřebovali nejmíň
        Re: čelovky jako evergreen 26.01.2015 A já zase mám zkušenost s několika no namy. Pokud ti nevadí nejistá životnost a možnost rozbití bez
          Re: čelovky jako evergreen 26.01.2015 Přesně ...
          Re: čelovky jako evergreen 27.01.2015 Měl jsi už v ruce nějakou čelovku Sunree? Zdá se ti, že nedosahuje kvalit Petzl? Mně tedy ne, zpraco
            Re: čelovky jako evergreen 27.01.2015 Tak to jsme v souladu, mě se taky zdá, že nedosahuje.
              Re: čelovky jako evergreen 29.01.2015 Převyšuje!
                Re: čelovky jako evergreen 29.01.2015 A v čem? Ty nespasované čínské plasty mě nijak neoslovily.
                  Re: čelovky jako evergreen 31.01.2015 Ják říkám, koukni a pořiď si Sunree a budeš valit bulvy :-)
                    Re: čelovky jako evergreen 31.01.2015 Bulvy jsem valil už v minulosti, nijak mě neoslovily.
    Re: čelovky 29.01.2015 Prakticky u všech čelovek Fenix je odělené bateriové pouzdro velmi špatně vyřešeno. Teda pokud se ne
  Re: čelovky 25.01.2015 Záleží, k čemu jí chceš používat.. DO kempu stačí levnější petzl.. na noční běhy led lenser.. :)
    Re: čelovky 26.01.2015 Led lenser mi přijde hodně úzký kužel, zejména pro běh nepraktické. Snaží se o co nejdelší dosvit, a
    Re: čelovky 28.01.2015 Naopak. Do kempu stačí levnější Led Lenser a na noční běh čelovka s reaktivním svícením od Petzlu.
  Re: čelovky 25.01.2015 Já používám Petzl líbí se mě teď i čelovky Black Diamond mají docela výběr a vychytané :)
    Re: čelovky 28.01.2015 BlackDiamond je šrot v porovnání snad se vším co u nás jde sehnat a dá se tomu říkat čelovka.
      Re: čelovky 28.01.2015 A to nemáš pravdu, BD Spot mi slouží dobu a dobře. Mě se zase neosvědčil Led Lenser.
        Re: čelovky 29.01.2015 Porovnávám výkon/cena ... BD je fakt v tomto poměru bída. Netvrdím, že jsou špatné, ale v porovnání
          Re: čelovky 29.01.2015 Jo Beal FF120 je dobrá.
    Re: čelovky 26.01.2015 Joo, ty dělaj i ve stejný fabrice jako Blek Dajmondy!
      Re: čelovky 27.01.2015 Jasně, píšou to v příbalovém létaku u čelovek BD.
  Re: čelovky 26.01.2015 Fenix HL50
  Re: čelovky 26.01.2015 Záleží, na co ji chceš používat... Na "běžné" použití mám PrincetonTec Quad a spokojenost.
  Re: čelovky 26.01.2015 Petzl: Měl jsem Myolite = 4x reklamace kvůli vadnému kontaktu (vždy to začalo po určité době používá
    Re: čelovky 27.01.2015 řešil jsem čelovku na běžky letos napodzim, vybral Fenix HL 55, tehdy novinka, na kterou jsem asi mě
    Re: čelovky 29.01.2015 Diskuse je to nejhorší čemu věřit. Zvlášť tady si troufám tvrdit, že min. 2-3 příspěvky ke každé dis
    Re: čelovky 29.01.2015 :D :D :D Myolite je čelovka stará 10 let. Jedná se o elektroniku. To čekáš že Petzl vyrábí furt to s
      Re: čelovky 30.01.2015 Pokud vím, tak "vadný kontakt" nesouvisí s elektronikou. Jde o špatné konstrukční řešení (
  Re: čelovky 28.01.2015 Jako sorry ale mám pocit, že některý komenty tu si píšou sami výrobci "značkovejch" čelove
    Re: čelovky 28.01.2015 Asi existují rozdílné názory i zkušenosti. já osobně si levné nekupuju ani houbičky na nádobí. Nevyp
    Re: čelovky 28.01.2015 Celovky jsou trochu slozity. Hlavne zavisi na pouziti. Mel jsem celkem drahou petzlovku a odesel kon
    Re: čelovky 28.01.2015 A jeste bych dodal, ze ta petzlovka vubec nesla rozdelat, coz me dost nasralo. Cast s reflektorem by
    Re: čelovky 29.01.2015 Souhlasím. Psal jsem to o kus výš.
  Re: čelovky 29.01.2015 Takový dotaz na čelovku je k ničemu. Je potřeba vědět na co ji chceš - jen do kempu, na kolo-běhání,
    Re: čelovky 29.01.2015 Armytek a Zebra neznám, počítám, že je to něco z alibaba.com. A Fénix bych určitě nevyvyšoval. Snad
      Re: čelovky 29.01.2015 Podívej se například na ledshop.cz. Mimochodem Armytek je Kanadská firma a jsou to jedny z nejlepšíc
    Re: čelovky 01.02.2015 jde mi o čelovku na lezení. Resp. o čelovku vhodnou na brzký ranní nástup pod skálu nebo když lezu a
Scarpa v ČR 24.01.2015 Ahoj nevíte kde v čechách se dají sehnat lezky Scarpa Instinct VS a nebo Stixs? A nebo nejblíž až někde v Německu?
  Re: Scarpa v ČR 24.01.2015 ano, vím to. ale musel jsem si to najít, zkus to taky.
    Re: Scarpa v ČR 25.01.2015 Neni takova odpoved trochu zbytecna? Jasne, pomasiruje to zreme zmuchlane ego, ale nic vic..
      Re: Scarpa v ČR 25.01.2015 v BB je mají na inzerátu a kdyby je neměli, na stránkách píšou, že ti jakékoliv boty dovezou.
      Re: Scarpa v ČR 25.01.2015 pak by byla zbytečná ale i tvoje reakce na mou odpověď. Chápu když se chce někdo poradit, s čímkoli,
        Re: Scarpa v ČR 25.01.2015 Tak je to asi vec pohledu, ale vlakno "kde se to da koupit?" - "vim, ale nepovim"
          Re: Scarpa v ČR 25.01.2015 postatou je, aby takový vlákno nevzniklo vůbec.
Neboli aby se lidi před položenám doatzu zamy
            Re: Scarpa v ČR 25.01.2015 No vzhledem k tomu, ze se pta na lezecky, ktery u nas momentalne vicemene nejsou k sehnani (VS - ver
  Re: Scarpa v ČR 25.01.2015 Alpsport v Brne ma ted na Scarpy velke slevy (Instinct S treba za 2290Kc)
    Re: Scarpa v ČR 26.01.2015 To mi v kontextu cen RP Ozone nepřijde jako nijak velká bomba, nehledě na super vlastnosti Ozone.
      Re: Scarpa v ČR 26.01.2015 Moje zkušenost s rock pillarsama (dnes ocun) je teda dost nešťastná. Do půl roku se vždycky rozlepí.
        Re: Scarpa v ČR 26.01.2015 Asi je potřeba za sebou netahat nohy a normálně na ně našlapovat.
Moje zkušenosti s Ozonama
Lavinova situace Tyrolsko 23.01.2015 Vsem, kteri se v dohledne budoucnosti chystaji na skialpy do Tyrol doporucuji detailni prehled aktualni situace na blogu lavinove komise v Tyrolsku.
  Re: Lavinova situace Tyrolsko 27.01.2015 Existuje nějaký web o lavinové situaci v Rakousku v angličtině? Bohužel německy nevládnu a neustálé
    Re: Lavinova situace Tyrolsko 27.01.2015 lawine.tirol.gv.at
1
...
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
...
2263
Lehký stan pro 2 Ahoj, chtěl bych nějaký lehký stan na cestování + do hor. Zatím mám tipy na MSR Hubba Hubba NX, MSR Elixir 2, Marmot Twilight 2P a Ferrino Phantom 2. Máte někdo s těmito stany zkušenost? Díky kralis 16:40:29 29.01.2015odpovědět
  Re: Lehký stan pro 2 Zdar,mám Husky Flame a jsem max spokojen. Jediný nedostatek je maličká předsíň. Jako útočný stan do hor luxus. Tomaku 16:55:31 29.01.2015odpovědět
    Re: Lehký stan pro 2 Hlavně ne Husky stan. 1) často nesedí váha s váhou udávanou výrobcem a to někdy o 0,5 kg (zkoušeno u několika stanů Husky). 2) to zpracování 3) srovnávat Husky a MSR je celkem nesmysl. Husky se hodí pro širokou veřejnost na vodu. 21:22:42 29.01.2015odpovědět
  Re: Lehký stan pro 2 Zdar,mám Husky Flame a jsem max spokojen. Jediný nedostatek je maličká předsíň. Jako útočný stan do hor luxus. Tomaku 16:55:33 29.01.2015odpovědět
  Re: Lehký stan pro 2 Ahoj. Osobně mám stan od firmy Trimm a to model Escapade Dsl. Stan s náma prošel 3 týdny na Islandu, několikrát jsem ho bral do hor, na sníh a je to totální držák. I když rozměry výrobce udávají šířku jen 120 cm, tak to není úplně pravda. Díky tvaru je totiž daleko větší a vlezli jsme se tam se 2 nafukovačkama a ještě pár věcma podél stěny, prostoru habaděj. To samé platí o délce. Má 2 samostatné vchody a 2 předsíňky, do každé se vejde 1x 70 litrový bágl a nemusíte přes sebe skákat, když chce jeden z vás ven. Stan se rychle staví, má sněhové límce, jediná škoda, že se nedá postavit samostatně vnějšek a pak vnitřek. Váha 3,5 kg u toto typu, mají ale i lehčí modely. Osobně jejich stany doporučuji. Měl jsem v ruce MSR Fury, Husky Flame a neoslovily mě tak, jako tenhle Trimm. Honza 17:16:03 29.01.2015odpovědět
  Re: Lehký stan pro 2 Ještě lehčí je Camp Minima, ale je to velmi specifický stan. Je to spíš na cestování tam, kde nefučí a moc neprší. Ale vyniká váhou a velikostí. 21:34:19 29.01.2015odpovědět
  Re: Lehký stan pro 2 Pokud ti nevadí cena, tak moc povedený stan je MSR Carbon Reflex 2 (vyrábí se i 1 a 3, ale s nimi nemám zkušenost). 21:35:57 29.01.2015odpovědět
  Re: Lehký stan pro 2 V tipech ti chybí jurek ulli 2 popřípadě odolnější alp 2. nebo 2.5. (Ten je nouzově pro 3 ale bez batohu je to v poho- ideální je mít vnitřní plášť se dvema vchody-což je asi o 150g navic a pak mít dvě tropika. Jedno útočný z ultralight materiálu, jednovchodový a to druhý dvouvchodový z toho odolnějšího a třeba s límcem-do toho by se asi vešli 3 i s batohama) Jsou to stany možná nepatrně těžší,ale zato dost vymakaný a odolný a výrobce poskytuje servis o kterým se ti u zahraničních výrobců ani nesní- mimozáruční opravy, extra požadavky ( pokud honíš gramy, tak ti to ještě hodně odlehčej) atd. vašek k. 23:11:02 29.01.2015odpovědět
    Re: Lehký stan pro 2 Tak koukám že i s váhou jsou na tom dobře. vašek k. 23:17:43 29.01.2015odpovědět
      Re: Lehký stan pro 2 Black Diamond first light- nej. jura 07:43:55 30.01.2015odpovědět
    Re: Lehký stan pro 2 Zatím se mi nejvíce zamlouvá MSR Elixir 2. Ve srovnání s Hubba Hubba je o dost levnější a konstrukce vypadá, že bude stabilnější, samozřejmě na úkor váhy. Líbí se mi i možnost ho postavit bez vnitřního stanu. Už kolikrát bych to na cestách využil. Jurek je na tom hůře s váhou. kralis 15:39:26 30.01.2015odpovědět
      Re: Lehký stan pro 2 Neni: ulli 2: 2kg, alp 2. 2,35kg (jedna předsíň), alp 2,5 2,55kg ( to je asi tvá třída, má jen jednu předsíň ale druhý batoh se vklidu vejde místo 3. Člověka- je to tedy nevýhoda a výhoda zároveň- jednu předsíň vyměníš za nouzový spaní pro 3.), alp 2,5. Duo 2,75kg ( dvě předsíně- je to stan o půl třídy větší, takže je i o trochu těžší) všechny váhy jsou psaný s tropikem light za ktery si trochu připlatíš- neplati pro ulli, ktery ji ma v zakladu.) vašek k. 18:29:28 30.01.2015odpovědět
        Re: Lehký stan pro 2 Stan s váhou 2,35-2,5 kg bych fakt nenazýval ultralight i když Jurek to tak nazývá. 19:53:32 31.01.2015odpovědět
          Re: Lehký stan pro 2 Tak to si asi nevybereš. ( ani ty mrs nejsou lehčí). Ten ulli 2 váží sice 2 kg, ale sám Jurek přiznává, že když se nekříží pruty, tak to nevydrží ve větru. Jestli neuneseš dva pytlíky cukru, tak posiluj :-) vašek k. 20:20:08 31.01.2015odpovědět
          Re: Lehký stan pro 2 Tak to si asi nevybereš. ( ani ty mrs nejsou lehčí). Ten ulli 2 váží sice 2 kg, ale sám Jurek přiznává, že když se nekříží pruty, tak to nevydrží ve větru. Jestli neuneseš dva pytlíky cukru, tak posiluj :-) vašek k. 20:20:08 31.01.2015odpovědět
          Re: Lehký stan pro 2 Tak to si asi nevybereš. ( ani ty mrs nejsou lehčí). Ten ulli 2 váží sice 2 kg, ale sám Jurek přiznává, že když se nekříží pruty, tak to nevydrží ve větru. Jestli neuneseš dva pytlíky cukru, tak posiluj :-) vašek k. 20:20:49 31.01.2015odpovědět
            Re: Lehký stan pro 2 Sory, neumim s tabletem:-) vašek k. 20:22:02 31.01.2015odpovědět
      Re: Lehký stan pro 2 Stany MSR jsou super. 19:55:30 31.01.2015odpovědět
        Re: Lehký stan pro 2 MSR hubba hubba si neber. ani po max. vypnutí jsme vevnitř nenaměřili výrubcem udáváný prostor. Sotva se nám tam vešly karimatky o šířce 110cm a když zlehka zafoukal vítr, tak to ve stanu bylo jak ve větrném tunelu, a to byl teprve říjen. Po dvou dnech užití sem ho okamžitě prodal jinému zoufalci honícímu se za gramy.
Jurek - kvalita je bez diskuse, ale bohužel zapomínají inovovat stan (ten vnitřní), rozepínání do tvaru obráceného T znamená, že se do stanu lehce dostává listí, jehličí, sníh a další bordel. Výrobce po dotazu ohledně vchodu typu C napsal, že inovovat nebude. Já zase nebudu kupovat Jurka :-)
Koupil sem Hannah ?Serak? ale s 2 apsidama, vchody C, místo pro 2 + věci. Celkem za 3 roky sem ho užíval cca 20 dnů pouze přes podzim a zimu. Zatím přežil 2 vydatné bouřky, husté sněžení, komplet zamrznutí. Sehnal sem ho se slevou za 2,5. Nyní ve výprodeji za cca 2,5-3tis.
Ještě jsem předtím uvažoval o Ferrinu, ale tam nemám zkušenost já ani nikdo jiný. 21:37:02 31.01.2015odpovědět
          Re: Lehký stan pro 2 Pozor, rozměry sedí, ale MSR má jinou metodiku měření. Oni měří celkovou délku a šířku podlážky. Tedy i to, co jsou už zvýšené okraje nad terénem, které posléze přechází v jemnější materiál. vonkreuz 23:18:11 31.01.2015odpovědět
          Re: Lehký stan pro 2 Zdar já mám tento stan https://www.ferrino.cz/zbozi/16559-lightent-3/ a jsem maximálně spokojenej.
Karel 21:30:01 21.01.2018odpovědět
  Re: Lehký stan pro 2 Trimm Himlite - vaha hodne pod dve kila, maly a skladny, jen nečekej žádné prostorově luxusní apartmá. Ideální prostor pro jednoho, dva se tam vyspí i se dvěma bagly v předsíni, ale už to chce logisticky promyslet :) ... a hlavně ta oranžová je vhodný akcent do fotopanorámat :)) 22:43:46 31.01.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: