Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
Bouldry:
18.Chytil 10025
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Diskuse02.01.2015
Všimli jste si, že třeba na 8a.nu nejsou takový dementi kteří komentují články jako tady na Lezci?
Čím to je?
 Re: Diskuse03.01.2015
anglictinou
 Re: Diskuse03.01.2015
postsocialistickou kocovinou, která přerostla do frustrace.
  Re: Diskuse03.01.2015
Taky to je tím, že si svoje spory řeší napřímo a ne přes media jako je např.lezec.
 Re: Diskuse03.01.2015
To nevim, staci mrknout na prestrelky na UKclimbing.. :)
 Re: Diskuse03.01.2015
..a všiml sis, že tam pravidelně diskutují v podstatě tři-čtyři softmoveři?
  Re: Diskuse03.01.2015
Ano a jak se jejich role mění, někdy kopu za ČHS a pak zase ne...čert by se v tom vyznal..
   Re: Diskuse03.01.2015
Myšleno na 8a.nu, takže ČHS tam mají asi úplně na háku (dokud výzmamně neomezuje AO) :-)
    Re: Diskuse03.01.2015
Dlužno dodat, že ČHS má na háku i mnoho čtenářů lezce včetně mě.

 lezenie po pretrhnutej achilovke02.01.2015
Ahoj,
Mate niekto skusenosti s navratom k lezeniu po pretrhnutej a zositej achilovke? Diky :)
 Re: lezenie po pretrhnutej achilovke02.01.2015
bejvalku to vůbec neomezovalo, jen měla jedno lýtko silnější
  Re: lezenie po pretrhnutej achilovke02.01.2015
Ahoj, podle me zkusenosti je to v pohode. Pretrzeno koncem listopadu a v kvetnu uz jsem na skalach l
   Re: lezenie po pretrhnutej achilovke02.01.2015
Pokac, dikes! Ide o priatela, je cca 2 mesiace po operacii a predstava, ze by sa mal postavit na spi
    Re: lezenie po pretrhnutej achilovke02.01.2015
myslim ze cca 3 mesice po operaci uz jsem zkousel lezt, ze zacatku traverzy nizko nad matraci, postu
 Re: lezenie po pretrhnutej achilovke05.01.2015
Ahoj, jak pise pokac tak navrat je v relativne v pohode. utrhnul jsem si ji v listopadu 2013, sundan
  Re: lezenie po pretrhnutej achilovke08.01.2015
Chalani, diky moc za priaznive odpovede :)
   Re: lezenie po pretrhnutej achilovke08.01.2015
neni zac, preju hodne pevnych nervu a slach.

 Skialpy na dva dny01.01.2015
Ahoj,
na víkend bychom chtěli vyrazit do alp na dva chození na skialpech. Sháním nějaké tipy kam vyrazit. Ideálně, čím míň času v autě tím líp, přespání ve winterraumu a nehledáme úplné extrémy (30km uźa den a 3km převýšení)
Budu rád za jak
 Re: Skialpy na dva dny02.01.2015
Přes Wien , dále po dálnici A2 směr Graz. Po 60km jízdy po dálnici u Wiener Neustadt sjedeme z dálni

 tak už nám po světě běhaj adamovy kopie:)01.01.2015
4:00
https://www.youtube.com/watch?v=6SxH2ILd74c

 Problémy s hnátama - údržba31.12.2014
Zdar, mám problém, od tý doby co víc lezu mě začaly trápit - asi plísně na nohou, začala mi praskat kůže mezi prstama. Taky se mi zlusťujou nehty na palcích z vnitřní strany, asi tím jak mám lezky nafest a furt v těch místech stojim.

Co s t
 Re: Problémy s hnátama - údržba31.12.2014
No jo, Indulona nestačí, použij Nivea!!
 Re: Problémy s hnátama - údržba01.01.2015
Mrkni na telku na libovolny reklamni blok. Lamisil (bo jak se to pise) a jemu podobne maste je presn
 Re: Problémy s hnátama - údržba01.01.2015
Ahoj, zadej si do vyhledávače pojem onychomycosis a dej obrázky. Pokud se to z části podobá tomu co
 Re: Problémy s hnátama - údržba02.01.2015
Pomůže a je dobré použít i preventivně pravidelné oplachy Listerinem.
 Re: Problémy s hnátama - údržba02.01.2015
me pomohla chytra houba a to tak ze velmi rychle. pogoogli chytra houba. hodne stesti :-) btw. ucink

 život z brigád31.12.2014
ahoj jde lezecky žít bez trvalýho prac.poměru,živit se jenom brigádama(nemyslím výškovky).Méně peněz=více času.Nějaký rady.Nejde o silvestrovský vtip :-)Děkuju...
 Re: život z brigád31.12.2014
Jde to dobře v zahraničí, když máš vyřešený bydlení. U nás, pokud nejsi nadprůměrný v žádaném oboru,
  Re: život z brigád31.12.2014
dík
 Re: život z brigád01.01.2015
jde to,ale těžcě.
 Re: život z brigád01.01.2015
Není moc dobrý nápad zanedbávat běžný život a svoji budoucnost na úkor zábavy. Chvilkově se ti to mů
  Re: život z brigád01.01.2015
dík za názor
   Re: život z brigád01.01.2015
Jo, jde to!! Já už takhle žiju 15 let. Musíš si ale vydělat v zahraničí, tady je mrtvo. A taky se bu
    Re: život z brigád01.01.2015
uplny suhlas s prispevkom nado mnou, u nas celorocne lezenie z brigad neuzivis(ak nebyvas u rodicov
     Re: život z brigád01.01.2015
a taky je potřeba si uvědomit, že takto vegetovat nezvládneš celý život, to se dá tak dokud studuješ
      Re: život z brigád01.01.2015
moc děkuju za příspěvky.Cením si jich.
       Re: život z brigád02.01.2015
nejlepší je makat a mít takovou práci, že si vyděláš a máš dost času na lezení.Jinak z tebe bude soc
        Re: život z brigád02.01.2015
Znám pár dvojic, co žijou trvale v místě s velkým výskytem lezeckých možností ( Fr-Provance,Fr-Cham
        Re: život z brigád02.01.2015
No jo, jenže někdo, kdo si ani neumí sám zjistit a spočítat, kolik si vydělá na brigádě a kolik utra
        Re: život z brigád02.01.2015
Jeste mi napada - proc si neudelat z lezeni byznys? Vymyslet neco kolem lezeni a tim se zivit...
         Re: život z brigád02.01.2015
No jo ale to už je zase práce. :)
         Re: život z brigád02.01.2015
Byznysu v lezení je až moc... Trošku ubrat by prospělo.
          Re: život z brigád02.01.2015
Pavle a jak....zavřít stěny, přestat vyrábět věci z goráč, zrušit obchody s lezeckým matrošem, zkrát
           Re: život z brigád02.01.2015
Mám na mysli komerční horoškoly, boom horských vůdců , placené zájezdy na skalky s instruktory atd.
 Re: život z brigád02.01.2015
Doporučil bych to jen lidem, kteří jsou vyznavači životního kréda "no future", příp. "
  Re: život z brigád02.01.2015
Hezky napsané. Jen bych doplnila, že i když se to některým v současnosti nemusí zdát, tak životní pr
   Re: život z brigád02.01.2015
je to tak...po 10-15 letech intenz lezení už nejsou ambice, je chut objevovat něco nové, poznávat. n
    Re: život z brigád03.01.2015
Přesně. Lezení je jen zábava, lidem to nic nepřinese. Potvrzuji, že priority se mění a časem chce čl
 Re: život z brigád03.01.2015
Ahoj. Já to vidím úplně jinak, než většina zdejších přispěvatelů...máš odhodlání, baví tě lezení, je
  Re: život z brigád03.01.2015
No pokud budeš myslet furt jen na budoucnost-jo to bude až jednou....bude hovno.Budeš furt jen v pře
   Re: život z brigád04.01.2015
děkuju za celkem pozitivní diskuzi,pravda bude ležet asi někde uprostřed a je na mě abych si jí naše
    Re: život z brigád04.01.2015
Tak ted si trefil hřebíček přesně na hlavičku.
    Re: život z brigád04.01.2015
"najít práci,která mě bude alespon trošku bavit a budu po ní mít dost času na lezení"
  Re: život z brigád04.01.2015
No každej mluví o "hromadění majetku", ale problém je, že dneska se spousta lidí musí dost
  Re: život z brigád04.01.2015
Antiklado, co ty vis o práci, kde to jde jen pres mrtvoly? Tělo sili, svaly se znovu rýsují. Odpoved
   Re: život z brigád04.01.2015
Mám to bohužel všude kolem sebe kládo...
 Re: život z brigád04.01.2015
Na jednu stranu znám člověka, který žil z lezení a mediální slávy (Francouz) a teď po šedesátce nemá
 Re: život z brigád04.01.2015
Hele poradím Ti: najdi si buchtu (normální, tj. ne "lezkyni"), udělej ji děcko a život naj
  Re: život z brigád04.01.2015
Hehe, mluvíš z duše určitě nejen mi :-).
 Re: život z brigád04.01.2015
Vono je to tak trochu diskutabilni, tedy jak se rozhodnout co je nejlepsi.
Clovek muze mit ho
 Re: život z brigád04.01.2015
dělej jak umíš, ale nezapomeň že jednou ti tvoje tělo doslouží, tak není špatný se zabezpečit na stá
 Re: život z brigád04.01.2015
Wau, pro mě osobně po dlouhé době hodně zajímavé téma v diskuzi a snad jeden z nejzajímavějších přís
  Re: život z brigád05.01.2015
Pro t.m. najdi si zde na lezci rozhovor s Mísou Drlikovou a potom Petrem Bláhou.
   Re: život z brigád05.01.2015
Co zas já?
    Re: život z brigád05.01.2015
Nic. Dal si rozhovor. Ten tu visí. Nic vic nic min.
     Re: život z brigád05.01.2015
No ale já nežiju z brigád :-)
      Re: život z brigád05.01.2015
A právě proto je to k věci ...

   Re: život z brigád05.01.2015
díky,zajímavý rozhovory
  Re: život z brigád05.01.2015
jesi je ti 24, tak se nemusíš stresovat, ale jak začne 30 klepat na dveře, chce to něco stabilního..
   Re: život z brigád05.01.2015
Vystuduj něco, co sype, VŠ ekonomického, IT, technického, ale hodně specializovaného směru. Při stud
    Re: život z brigád05.01.2015
Pro Milana: Mohl by ses mi ozvat na email? S parťákem do hor mám také věčný problém :-).
    Re: život z brigád05.01.2015
Ehm, Bído, co si myslet o člověku, pro kterého má vlastní zábava (v tomto případě lezení) větší prio
     Re: život z brigád05.01.2015
Co to meleš, chodit po brigádách je parazitování? Každý nemusí chtít děti, zakládat rodiny a makat d
      Re: život z brigád05.01.2015
Ano, šťastný bez závazků a povinností, bavit se a myslet jen na sebe ... Lidská společnost ti dala ž
       Re: život z brigád05.01.2015
Aha, ke všemu neumíš číst. A to co píšeš, taky není úplně pravda, v přírodě si taky každý zvíře nevr
     Re: život z brigád05.01.2015
Petře jestli doopravdy reaguješ na můj příspěvek a tvým příspěvkem chceš říct, že já parazituji na s
      Re: život z brigád05.01.2015
No jo, život je pes. Neměl bys kontakt na tvoji bývalku?
       Re: život z brigád06.01.2015
Milane, připojuji se k prosbě na kontakt na Tvoji bejvalku!
      Re: život z brigád06.01.2015
Omlouvám se, byl to přehnaný a příliš zobecněný pohled. Parazitem nazývám takového člověka, který ch
       Re: život z brigád06.01.2015
Existuje nemalé procento lidí, kteří chodí do zaměstnání jen proto, že musí. Nikdy neudělají víc než
        Re: život z brigád06.01.2015
Nevidim nic apriori špatnýho na tom chodit do práce jen kvůli penězům. Je totiž dost povolání, která
        Re: život z brigád06.01.2015
Nevidim nic apriori špatnýho na tom chodit do práce jen kvůli penězům. Je totiž dost povolání, která
        Re: život z brigád06.01.2015
Nevidim nic apriori špatnýho na tom chodit do práce jen kvůli penězům. Je totiž dost povolání, která
         Re: život z brigád07.01.2015
Chodit si jen pro výplatu...:-D
        Re: život z brigád06.01.2015
Od pradávna lidé pracovali, protože museli, aby přežili. Jen výjimečně to byla práce, která i bavila
         Re: život z brigád06.01.2015
:-D :-D
 Re: život z brigád05.01.2015
Tady k tomu stačí říct jen jedno:

KDYŽ CHCEŠ LÉTAT, NEPTEJ SE SLEPIC, JESTLI TO DOKÁŽ
  Re: život z brigád05.01.2015
Tak.
  Re: život z brigád05.01.2015
BUH... GOK!
  Re: život z brigád06.01.2015
ta hláška s těmi slepicemi je boží
   Re: život z brigád06.01.2015
Akorát že ne každej v téhle diskusi je ona slepice.

K původnímu dotazu: kdybych byl
  Re: život z brigád06.01.2015
Trošku mimo příspěvek, na rozdíl od spousty dalších zde...

 Aktuálně ledy Jizerky?31.12.2014
Ahoj, nebyl jste někdo aktuálně ve Štoplichu? Jak tam natekly ledy?
Díky!

 tip na led30.12.2014
ahoj, ma nekdo tip na nejaky hezky ledovy kulvar v blizkych alpach ? Neco jako paliviciny ci ferner. Diky  dan

 Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
Zdar,
chtel bych se přidat do nějakého pěkného, slušného pražského lezeckeho oddílu, neboť bych rad sdílel své lezecké zážitky - pocity s ostatními, kteří jsou stejně zapálení .. Chtel bych se stát clenem komunity, a to take kvůli předávání zkušen
 Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
To je nějaký novoroční vtip?
  Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
noco, tak začal chlastat o chvíli dřív no ...
 Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
Zeptej se na lezecké stěně kam chodíš, nebo spolulezců. Seznam oddílů na stránkách ČHS. Inzerce na L
 Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
Na ČHS (
 Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
zřejmě chceš osobní doporučení někoho kdo do oddílu chodí a napíše ti jasně, přijď mezi nás. Tyhle u
 Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
Zkus třeba H.O.Řež, myslím že taky chtěli někoho přibrat.
  Re: Lezecky klub/oddíl 30.12.2014
Ty vole, v Práglu jsou HO uzavřené komunity? Hmmm, to jsem netušil :-).
 Re: Lezecky klub/oddíl 31.12.2014
Ty "komunity" se občas zásadně liší, jde o to jestli ti jde opravdu o lezení, o hory nebo
  Re: Lezecky klub/oddíl 31.12.2014
A Filazovi jde, podle tvého hodnocení, o co? Ten text je napsaný jako parodie. To přeci nikdo normál
   Re: Lezecky klub/oddíl 31.12.2014
nechte ho, třeba hledá oddíl plný slušných, hodných, hezkých a milých chlapců jako je on, kteří by h

 wander und klettern29.12.2014
Ahoj, až teď jsem zaznamenal diskusi o knize wandern und klettern od Rudolfa Kauschy. Chápu některé že nechtějí zveřejňovat kopie této knihy. Prosím však o poskytutí kopie za účelem mého přečtení. díky honza T.
 Re: wander und klettern29.12.2014
Přimlouvám se, taky by mne zajímalo ;o)
  Re: wander und klettern30.12.2014
http

1   ...   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   394   395   396   397   398   399   400   401   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Diskuse
Všimli jste si, že třeba na 8a.nu nejsou takový dementi kteří komentují články jako tady na Lezci?
Čím to je?
Krasař23:51:53 02.01.2015
odpovědět 
 Re: Diskuse
anglictinou
01:45:10 03.01.2015
odpovědět 
 Re: Diskuse
postsocialistickou kocovinou, která přerostla do frustrace.
07:32:40 03.01.2015
odpovědět 
  Re: Diskuse
Taky to je tím, že si svoje spory řeší napřímo a ne přes media jako je např.lezec.
09:43:39 03.01.2015
odpovědět 
 Re: Diskuse
To nevim, staci mrknout na prestrelky na UKclimbing.. :)
10:32:47 03.01.2015
odpovědět 
 Re: Diskuse
..a všiml sis, že tam pravidelně diskutují v podstatě tři-čtyři softmoveři?
10:52:56 03.01.2015
odpovědět 
  Re: Diskuse
Ano a jak se jejich role mění, někdy kopu za ČHS a pak zase ne...čert by se v tom vyznal..
12:30:59 03.01.2015
odpovědět 
   Re: Diskuse
Myšleno na 8a.nu, takže ČHS tam mají asi úplně na háku (dokud výzmamně neomezuje AO) :-)
14:29:07 03.01.2015
odpovědět 
    Re: Diskuse
Dlužno dodat, že ČHS má na háku i mnoho čtenářů lezce včetně mě.
19:10:16 03.01.2015
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi