Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 32.Lachman 10260 33. 10255 34.Kubíček 10215 Bouldry: 32.Obal 9553 33.Stadtherrová 9550 34.Stribrny 9534 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Gibraltar 15.10.2014 čus, leze se i na Gibraltaru?
  Re: Dynafit radical 15.10.2014 Tak to čumim, nevěděl jsem, že Hervis dělá do skialpů. Navíc fakt super cena!
Mám tohle a js
    Re: Dynafit radical 15.10.2014 Jaký máš důvody na změnu? Uvažuju o nějakym tech vázání a každá rada dobrá
      Re: Dynafit radical 15.10.2014 Hlavní důvod - zkusit něco nového + vychytávky, které G3 nabízí.
  Re: Dynafit radical 15.10.2014 Taky způsob jak zabít skialpový trh v ČR.
Vzhledem k tomu, že v Čr fungujou asi 3 krámy pro
    Re: Dynafit radical 15.10.2014 Až tady bude opravdový skialpový obchod, ve kterým mám pocit že si mohu vybrat podle své potřeby a n
      Re: Dynafit radical 15.10.2014 Pěkná blbost. Mají jeden vypíchnutý tip a to ještě pro ty nejuzší lyže v akci a jinak vše ostatní za
        Re: Dynafit radical 16.10.2014 To: Aldo - přesně tak
      Re: Dynafit radical 16.10.2014 Myslím si, že v ČR jsou více jak tři skialpové obchody. Pro mě osobně bohužel všechny hrozně daleko.
    Re: Dynafit radical 15.10.2014 U Konráda. Ale oni nezkrachujou, proč by měli krachovat?
Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 Ahoj,
potřeboval bych poradit, jak se dělá uzel, kterým se dá přivázat lano (jeden pramen) ke kotvícímu bodu a který drží jen při zatížení. Probíralo se to tady v diskuzi o slňování na jednom prameni, ale nemůžu to najít. Radama ohledně bez
  Re: Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 Co já vím, tak slanění na jednom prameni (např. s gri-gri) se dělá tak, že uprostřed lana uděláš jak
  Re: Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 Ahoj.
Jmenuje se to kamikaze knot...na guglu mě to vyhodilo výsledky, podle kterých to pochop
    Re: Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 Ahoj,
díky za odpovědi, ale ani jedno neni to co jsem myslel - potřebuju uzel, který
      Re: Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 No a taková ta tesařská nebo dřevařská smyčka?
Obhodíš dokola kolem trámu, kmene, otepi větví
        Re: Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 Jo, na netu jsou obrázky "tesařský uzel".
Když to neomotáš několikrát, ale jen jedn
        Re: Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 A "dřevařská smyčka" je na obrázcích i v té úplně jednoduché variantě.
          Re: Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 To by mohlo fungovat. Díky
    Re: Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 Mimochodem, ten "kamikaze knot" je pečlivě uvázaná zkracovačka, u které již v tahu je přeř
      Re: Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 Ovšem nevýhoda tohodle postupu je, že malej kousek lana na to stejně padne.
  Re: Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 Budeš potřebovat ještě tenký provázek na stažení. Nějakému uzlu co se potom sám rozváže bych nevěřil
      Re: Uzel držící jen při zatížení 15.10.2014 udelas na lane alpskeho motylka (Tak aby jeden konec dosahl na zem. druhy konec protahnes (borhakem,
        Re: Uzel držící jen při zatížení 16.10.2014 Na začátku psal Petr, že chce roztočit kolotoč a sotva bude ještě v otáčkách něco přetahovat. Odpově
Typy a užití karabin 14.10.2014 Dobrý den,
chtěl bych vyřešit užití karabin. Přečetl jsem tunu metodik, různých textů, diskuzí a stále nevím jaký typ si při koupi vybírat.
-Chtělo by to přesně vymezit na kterou situaci se hodí každý typ karabiny se zámkem a to HMS, Déčkov
  Re: Typy a užití karabin 14.10.2014 Můj názor je takovej, že ocel je spíš na speleo/záchranu/práci/ferraty, nikoliv na klasický lezení,
    Re: Typy a užití karabin 14.10.2014 Teda ten můj předchozí post je jakoby ho psal češtinářskej Tatar, to mi fakt hlava nebere.
      Re: Typy a užití karabin 14.10.2014 Hezky vystihnuto, ale hlavně žes mi poradil :) doufám, že i ostatní přispějí
        Re: Typy a užití karabin 15.10.2014 Ho ro ško la, jakákoliv, jestli tě to nenaučil spolulezec. Nebo alespoň obrázky z metodických příruč
          ovály 15.10.2014 Nikdy jsem neviděl používat kladky a tedy ani nevím, jestli se na to ovály hodí, ale já je mám do kr
          Re: Typy a užití karabin 15.10.2014 Ovál používám na kýbl, u nějakého lana a kýblu se mi stávalo, že se lano skřípalo v oblouku karabiny
Typy a užití karabin 14.10.2014 Dobrý den,
chtěl bych vyřešit užití karabin. Přečetl jsem tunu metodik, různých textů, diskuzí a stále nevím jaký typ si při koupi vybírat.
-Chtělo by to přesně vymezit na kterou situaci se hodí každý typ karabiny se zámkem a to HMS, Déčkov
Prodlužování top rope 14.10.2014 Zdravím lezce, pročetla jsem metodiky a diskuze a zajímalo by mě, jaké smyce používáte k prodlužování vratného bodu, který je schovaný za hranou. Hodí se na to více pár plochých PAD smyc nebo kulaté šnůry spojené uzlem? Beru v potaz, že se smyce ještě můž
  Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Uplne nejlepsi ze vseho je - překvapivě - nelezt na top rope.
    Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Otázka byla jasná. Důvodů, kdy a proč řešit toprope je mnoho. Pokud nemáš konstruktivní připomínku r
      Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Na top rope ti staci klasicka plocha smice.. pokud smice nejde přes ostrou hranu, neni třeba jich ta
        Re: Prodlužování top rope 15.10.2014 A nebyla by na to lepší smyce? Smice mi nepřijde úplně ideální. Já osobně používám jen smyce.
  Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Používám nejčastěji sešité ploché smyce, když nestačí jedna, tak liškou spojíš více, ale i kulatý sv
  Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Používám šité ploché smyce různých délek, aby končily kousek za hranou a karabiny (2 zámkovky s poji
  Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 svaž to čím chceš a podlož/obal ty smyce mikinou
  Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Sešité plocháče, pokud jsou krátké, tak spojit zámkovkou nebo třeba tim liščákem. Rozhodně nic nesva
    Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Plochá šitá smyce,a chránička jde udělat i s rozřízlé duše na kolo.
    Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Poopravím trochu nepřesné tvrzení "spojit zámkovkou", neb každá karabina má zámek, ale pro
      Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 ..jasně
      Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Za tú "zámkovku" ti píšem 100 bodov, priateľu. Zásah do čierneho. Karabína bez zámku je
        Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Potřeboval bych taky nějaký body, ne moc, stačilo by mi tak cca 20 - 25. Mohl bys mi je prosím též n
      Re: Prodlužování top rope 15.10.2014 Mají karabiny zámek s pojistkou nebo pojistku se zámkem? Kdo si má ty změny v normách pamatovat? :)<
        Re: Prodlužování top rope 15.10.2014 ...provléknout smyci
  Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Šitá plochá smyce. Pokud jde přes ostrou hranu tak použít širší/ zdvojit/ dát chráničku/ podložit tr
  Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Díky za reakce :)
    Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Rozhodně sešitá smyce. Svazované ne! Schubert uvádí případy, kdy se uzel na svazované rozvázal, jak
  Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 na šitý plocháče bacha, jsou tenčí než lanovice, víc trpí na otěr a dřív se prodřou. Loni jsem takhl
    Re: Prodlužování top rope 14.10.2014 Zas tak to nedramatizuj - i když tu smyci prošoupeš z 9/10, tak tě pořád unese. A abys to až takhle
      Re: Prodlužování top rope 15.10.2014 já se teda moc snažit nemusel. Cestu, která má cca 10m jsme zkusili ve dvou lidech každej cca 2-3 po
    Re: Prodlužování top rope 15.10.2014 Možná i tři bych tam dal.
    Re: Prodlužování top rope 15.10.2014 Ono je taky rozdíl mezi klasickejma širšíma plocháčema a tenkou dyneemou. Raděj mám klasický plocháč
  Re: Prodlužování top rope 15.10.2014 Rady tady jsou hezké, ale co na tom TR chcete dělat, že potřebujete všechny tyhle opičárny, speciáln
Wildspitze 13.10.2014 Nelezl jste někdo prosím v poslední době nekdo severku Wildspitze? Chtěl bych na ni jet ve čtvrtek s kámošem. děkuji za info
  Re: HZS na novinkach 15.10.2014 Na Lomnicak neznam cestu, ve ktere by se to muselo otocit pri zachrane zivota.
Napada mne Jor
ztracený šátek - Sloup 11.10.2014 Včera jsem pravděpodobně ztratil někde u indie nebo za záchody šedý šátek s oranžovými vzory (značka envit). Kdo ho najde a vrátí má u mě pivo.
Pruvodce Sokoliki 09.10.2014 Ahoj
Nemáte prosim někdo průvodce v pdf na polske Sokoliki? Díky
  Re: Pruvodce Sokoliki 09.10.2014 Mam knihu, krasna, kup si a podpor lidi, co tam delaji spoustu roboty pro ostatni........
    Re: Pruvodce Sokoliki 10.10.2014 Rád bych koupil kdybych měl kde. Zejtra tam jedu
      Re: Pruvodce Sokoliki 10.10.2014 Koupis tam, temer kdekoliv. Nic dopredu neni potreba shanet.
  Re: Pruvodce Sokoliki 11.10.2014 mám průvodce na Sokoliky z roku 1967 - pěkná knížka - relikvie - skvost
1
...
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: