Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Umělka pro děcka 09.10.2014 Ahoj vespolek.
Půjdu se svišti na umělku. Poradíte mi, kde je to pro "nejlepší". Prostě, kde nejlíp vyblbnou. V Praze.
Díky za doporučení. Karel
  Re: Umělka pro děcka 09.10.2014 Vzal bych je na Smíchov. Přijde mi to tam pro děti nejlepší. Nahoře na balkoně v nové hale je spoust
  Re: Umělka pro děcka 09.10.2014 Pokud myslis "lezecky vyblbnout", tak skoro kamkoliv. Je to fakt jedno. Vsude maji cesty p
    Re: Umělka pro děcka 11.10.2014 A kdy kdes byl naposled, že máš tak kategorické hodnocení? Na Smíchově je dětský koutek, kde jsou pr
      Re: Umělka pro děcka 11.10.2014 Nevim co ti na tom prijde kategoricky :). Predpokladam, ze jsem se te necim dotknul. Stridam vsechny
        Re: Umělka pro děcka 11.10.2014 A ekl to někdo těm rodičům? Má zkušenost je, že když někoho upozorníš, tak se obvykle omluví a haran
  Re: Umělka pro děcka 10.10.2014 Čau, párkrát jsem je vzal do Mamuta v neděli hned jak otvírali, ale bylo to spíš trápení, jak tam by
  Re: Umělka pro děcka 11.10.2014 Já jezdím na Smíchov, hned po obědě je tam prázno, po třetí hodině se tam navalí kroužky.
Sicílie - Trapani - plynové kartuše 09.10.2014 Ahoj,
chtěl bych se zeptat na čistě praktickou radu. Příští týden letíme do Trapani na Sicílii a odtud směrem San Vito Lo Capo. Velmi bych ocenil informaci o tom, zda se dá někde v Trapani koupit plynová šroubovací kartuše. Pomůžou jakékoli informa
  Re: Sicílie - Trapani - plynové kartuše 09.10.2014 cau,
byli jsme na sicilii. s sebou jsme meli benzinovy vyric, takze kartuse jsme neresili. kd
    Re: Sicílie - Trapani - plynové kartuše 09.10.2014 Díky za info! Plánujeme to tak nějak na divoko mimo ten kemp, takže mimo kuchyňku. Nicméně, co se ke
      Re: Sicílie - Trapani - plynové kartuše 09.10.2014 V Trapani jsem nebyl, ale v Lo Copo san Vito ano a prodej kartuší se bude hledat těžko. Krom to je m
        Re: Sicílie - Trapani - plynové kartuše 09.10.2014 voda se da nabrat v kempu, projdes zadni brankou a je to. my byli taky mimo sezonu a ukecali jsme pa
  Re: Sicílie - Trapani - plynové kartuše 10.10.2014 Celkem sme to dost resili s tema kartusema. Jedine co se da sehnat na vice mistech je narazeci campi
    Re: Sicílie - Trapani - plynové kartuše 11.10.2014 Díky za tip a info! V tomto ohledu by mě zajímalo, za cca kolik se tam dá ten podivný vařič koupit?
Drábské Světničky 07.10.2014 Zdar.
Doporučte prosím nějaké vhodné cesty na seznámení se s oblastí Drábské Světničky. Představoval bych si cesty max do obtížnosti VI a aby tam nešlo o život.
dík.
  Re: Drábské Světničky 07.10.2014 Na začátek normálkou IV na Partizána, z vrchu Partizána pokračují dvě příjemné V na Drábský masiv. P
    Re: Drábské Světničky 08.10.2014 Dík moc
    Re: Drábské Světničky 08.10.2014 Nevím jestli ty dvě pětky z Partizána jsou na seznámení úplně OK. Lezení je to pěkný a lehký, ale du
  Re: Drábské Světničky 08.10.2014 Na seznámení bych asi doporučil následující:
cesty na Čínskou zeď (V-VI)
Nejed
  Re: Drábské Světničky 08.10.2014 ještě bych doporučil:Žabí serenádu na Puklou,N.c na Čínskou věžičku,S.hranu na Věžičku u Rozcestí a
  Re: The Change - film 09.10.2014 ...na svateho Dindy :-D
Wildspitze 07.10.2014 Nelezl jste někdo v poslední době severní stěnu Wildspitze?
  Re: Wildspitze a Glockner 07.10.2014 No a nemáte někdo informace, jak to vypadá na Glockneru? Přemýšlím o Mayerlrampe.
    Re: Wildspitze a Glockner 07.10.2014 Stejná otázka. Zná někdo aktuální podmínky na severu Glockneru?
      Re: Wildspitze a Glockner 07.10.2014 V Mayerlrampe je podle vůdců z Kalsu dobrá podmínka.
        Re: Wildspitze a Glockner 08.10.2014 Díky za info. Kdy jste někdo jel můžeme poslat info? Dík. Vašek H.
          Re: Wildspitze a Glockner 08.10.2014 No a kdyžtak přístup na Glckner bivak je špaténka, padají šutry a led (dnes odpoledne)
Jak často měnit expresky 06.10.2014 Ahoj. Rád bych se zeptal, jestli řešíte výměnu expresek za určté časobé období např. každý 3-5 nebo 10 let kompletní výměna. díky. Rybka
  Re: Jak často měnit expresky 06.10.2014 karabiny když se nevrací zámek a nepomůže ani wédéčko tak končí dětem na houpačce, hadr když se zach
  Re: Jak často měnit expresky 07.10.2014 karabina, pokud funguje bezchybně zámek a není jiným způsobem poškozená může sloužit "navěky&qu
    Re: Jak často měnit expresky 07.10.2014 Hlavně když expreska upadne lezci z výšky na zem, musí se po sebrání ze země ihned co nejrychleji za
    Re: Jak často měnit expresky 07.10.2014 safra po 10 letech na polovině pevnosti? to už mým tikají hodinky teda...
      Re: Jak často měnit expresky 07.10.2014 Při ceně 20/ks žádná tragédie a bude zase na dlouhou dobu klid.
        Re: Jak často měnit expresky 08.10.2014 kde se dají koupit za takovou cenu?
          Re: Jak často měnit expresky 08.10.2014 Žeby v nějakém lezeckém obchodě?
          Re: Jak často měnit expresky 08.10.2014 20 jen za smyčku samozřejmě. Vyměníš, jedeš dál.
  Re: Jak často měnit expresky 07.10.2014 Díky za názory.
Tkaničky 06.10.2014 Ahoj. Nevíte, kde se dají koupit/objednat tkaničky do lezeček La Sportiva Mythos man? Díky za info. H
  Re: Tkaničky 06.10.2014 Zkusil bych oddeleni obuvi v jakemkoliv obchodaku.
  Re: Tkaničky 06.10.2014 oni vyzaduji nejaky specialni tkanicky? ja to onehda resil provazkem... esteticky nic moc, funkcne j
    Re: Tkaničky 07.10.2014 Ahoj. Díky za rady. Např. v Teplicích nikde v obchoďáku v obuvi kaničky nemaj, nebo maj takový co do
      Re: Tkaničky 07.10.2014 V celejch Teplicích nejdou sehnat tkaničky? No, to bych se radši přestěhoval.
      Re: Tkaničky 08.10.2014 TO NEMYSLÍŠ VÁŽNĚ :D ... bydlím v 5x menším městě a tkaničky seženu od galantérky po obuv asi na 8 m
  Re: Tkaničky 07.10.2014 Cau,
v Hudaci je maj. Nicene bude to tvuj nejdrazi 3mm prusik, co si kdy koupis.
  Re: Tkaničky 07.10.2014 koupit trojku repku a radši hodně ... třeba moje miury tkaničky přímo žerou ...
maglajz v Bezděčíně 05.10.2014 Vážení,nechápu, proč si Vy, kteří nutně potřebujete maglajzovat nezůstanete na Šutru, Makaku nebo na nějaký jiný umělý stěně. Pokud nemáte na to, abyste na písku lezli bez maglajzu, tak se tam necpěte !!! Ničíte tím skálu, děláte cesty pro druhé mnohem ob
  Re: maglajz v Bezděčíně 05.10.2014 O tom zda vic nici skalu pot ci mago, se da polemizovat a uz se tu o tom vedli sahodlouhe diskuze. Z
  Re: maglajz v Bezděčíně 05.10.2014 Můžu se zeptat,v jak obtížné cestě maglajz byl a jakou obtížnost Ty lezes? Díky :-)
  Re: maglajz v Bezděčíně 05.10.2014 Ekologická katastrofa, jak se s tím matka příroda srovná, to ví jen pán bůh....jo, a doufám, že leze
  Re: maglajz v Bezděčíně 05.10.2014 tyhle tlachy fakt nesnáším. lidi jako ty na jednu stranu hají myšlenku udržování rádoby klasických p
    Re: maglajz v Bezděčíně 05.10.2014 Zákaz mága na písku (včetně Hodkovic-Bezděčína) prosazuje ochrana přírody ze zákona a my horolezci m
      Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 Ano, určitě neporušuješ žádná pravidla...ani rychlost si nikdy nepřekročil....každej hubu plnou keců
        Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 každej ne. Ale je na každým, z jakých pravidel si rozhodne se vykroutit a který bude ctít. Mágo na p
  Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 z čistě sportovního hlediska na písku prosím nemágovat. kdo chce aby pro něj cesta měla sporovní hod
    Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 navic podzimni dny nejsou nejteplejsi....nechapu proc to mago nekdo vubec vytahuje..Je to jen otaska
      Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 řešíte blbiny. chápal bych to, kdyby se nejednalo o Bezděčín, kde se už moc o klasické lezení na pís
        Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 Cože, na Suškách nikoho prášit nenapadne? Stejně jako kdekoli jinde i zde se najde pár volů, kteří p
          Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 Co je to Bezděčín?
            Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 Hledej smudlo, hledej. Treba na SO ;).
              Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 Ach so, Lužický zlom :-) tvrdej písek, ochrana koukám žádná, tak kde je problém? Jo, jinak díky za t
                Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 no vidíš, odpovědělo sis samo, samotný fakt že ti to nic neříká je signytudlecto, fikantní. pro spor
                  Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 jo, a obavy že se málo známá voblast proflákne jsou liché, už desetiletí tam tydýti z handenalýn ces
                    Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 To zní lákavě :-D Já tam stejně nepojedu, ale jak jsem to hledal, tak jsem našel nějaké Měsíční údol
                      Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 dost solivy
                      Re: maglajz v Bezděčíně 07.10.2014 a dost krehky...takze am davy nehrozi...navic se z parkovist emusi jit vic jak 5 minut pesky...
                  Re: maglajz v Bezděčíně 08.10.2014 Na Malý Kvočně je několik pěkných těžkých cest v pevným a do kopce...
                    Re: maglajz v Bezděčíně 09.10.2014 Jezismarja Bido ty ses zase chytrej jak radio. Ale s dosti oposlouchanou rozhlasovou stanici!
                    Re: maglajz v Bezděčíně 09.10.2014 Smankote.... Trapny. Takze pred par dny to jeste byla pravda, protoze tehdy udaje patrily CHS?
                      Re: maglajz v Bezděčíně 09.10.2014 Nebyla, tyhle skály nemají žádnou ochranu, nejsou ani na území CHKO a ani Přírodního parku, žádná žá
                        Re: maglajz v Bezděčíně 09.10.2014 Taaak znovu. Tyhle informace tam byly i kdyz to patrilo CHS (databaze vzdy podle smlouvy patrila CHS
  Re: 06.10.2014 Některým je potřeba stále připomínat, že (ne)používání MG se má řídit schválenými pravidly samotnými
  Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 anoooooo MG téma a do seba!!!! Mal som možnosť liezť aj na omadžovanom piesku aj na opotenom piesku
    Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 Nejsem nijak zvlast příznivcem maga, ale jiz je zrejme ze antimaglajznici vymrou stejne jako dinosau
      Re: maglajz v Bezděčíně 07.10.2014 Omyl, nevymřou antimaglajzníci, ale lezci na písku. Letos jsem byl na Prachově, kvanta turistů, lezc
        Re: maglajz v Bezděčíně 09.10.2014 parada
  Re: maglajz v Bezděčíně 06.10.2014 kdo potrebuje magovat na Bezdecine at se na lezeni vykasle...
Ötztalské Alpy 03.10.2014 Zdar Lezci!
Chci jít příští týden sám na Wildspitzi a Similaun, počasí nic moc.
Jsem průměrný vysokohorský vejletník celkem vybavenej s pár ostruhy ze švýcarských čtverek. Co myslíte? Dobrej nápad nebo blbost?
Berg heil!
  Re: Ötztalské Alpy 03.10.2014 Já myslím že solo je prostě vždy dost riskantní ať už je to čtverka nebo něco menšího. Ale asi to má
    Re: Ötztalské Alpy 04.10.2014 Similaun je chodak, toho bych se nebal.
  Re: Ötztalské Alpy 03.10.2014 Už na Wildspitze napadl sníh, aby skryl ledovcové trhliny, ale ne dost, aby je ucpal.
    Re: Ötztalské Alpy 03.10.2014 Zdar, Kubo, byl jsi tam teď někdy? Nebo to máš z nějaké diskuze? Dík
      Re: Ötztalské Alpy 03.10.2014 byl jsem na obou vrcholech, na Similaun bych se nebál, ledovec je krátký a dle mne bez trhlin, vrcho
        Re: Ötztalské Alpy 03.10.2014 Trhliny jsou i pod Similaunem...
Jestli máš ostruhy ze čtyřek, tak asi víš jak je to při sólu
      Re: Ötztalské Alpy 03.10.2014 Nebyl (anžto jsme se brodili sněhem na Dachsteinu), ale stačilo kouknout na kamery a do dvou německý
        Re: Ötztalské Alpy 04.10.2014 Z ledovců mám celkem vítr, ale zkusím to. Doufám, že tu nebudete za pár dní číst o nezodpovědném če
        Re: Ötztalské Alpy 06.10.2014 A jaká to jsou prosim ta fóra? Nemdaří se mi nic najít.dík
  Re: Ötztalské Alpy 03.10.2014 Na ledovci pod Wildspitze zahynul před lety v trhlině Filip Šilhán... Taky jsem tam kdysi byl a jít
  Re: Ötztalské Alpy 03.10.2014 Dokončení - Similaun - tam je riziko asi menší, ale stejně bych se navázal. Občas člověk zahučí do t
Liščí smyčka 02.10.2014 Ahoj, mám takový (možná hloupý) dotaz, ale nepovedlo se mi to nikde najít. Jak moc snižuje liščí smyčka pevnost smyce? Dejme tomu že lezu kolem postupového jištění (borhák) mám málo karabin, tak do borháku nic necvakám a pouze provážu 60cm dyneemu na lišč
  Re: Liščí smyčka 02.10.2014 Lisci smycka jako takova vyrazne snizuje nosnost smyce samotne. Presny cislo z hlavy nedam, ale bude
    Re: Liščí smyčka 02.10.2014 Dík, já tušil že to bude dost snižovat pevnost, každopádně asi je to tedy použitelný systém. Na vklí
      Re: Liščí smyčka 02.10.2014 U prumeru bude znat kazdej milimetr. Existuje nejaka hranice kdy uz se to nechova jako hrana. Friend
      Re: Liščí smyčka 02.10.2014 U prumeru bude znat kazdej milimetr. Existuje nejaka hranice kdy uz se to nechova jako hrana. Friend
    Re: Liščí smyčka 02.10.2014 ono při tom střižení nejde ani tak o ten liščák, ale o to lanko(plaketu), tj je jedno jakej použiješ
      Re: Liščí smyčka 02.10.2014 Nebo pošli email do ocůnu jestli ti tam ty smyčky nenašijou. Doporučuju dynemu cca 30cm a jednou pro
        Re: Liščí smyčka 03.10.2014 S tim vytrhnutim frienda, to je dobra poznamka a tak to asi i bude :) Jinak to ze by mi to u ocunu u
        Re: Liščí smyčka 03.10.2014 S tim vytrhnutim frienda, to je dobra poznamka a tak to asi i bude :) Jinak to ze by mi to u ocunu u
          Re: Liščí smyčka 03.10.2014 Nech si to tam všít, uděláš lépe. U tvojeho způsobu můžeš tu smysi ztratit, protože půjde úplně oddě
            Re: Liščí smyčka 03.10.2014 pálka? ani ne, kolik si myslíš, že bude stát smyce na každý frend zvlášť, když ji koupíš v krámu? Te
              Re: Liščí smyčka 03.10.2014 Tak kolik stojí smyce v krámu vím, ale myslel jsem že to všití na zakázku bude přemrštěný, třeba něc
                Re: Liščí smyčka 05.10.2014 Napiš sem pak prosim co ti odpovedeli z ocunu, taky bych o to nasiti mel zajem, tak bychom se mohli
    Re: Liščí smyčka 03.10.2014 ehm, sem se neudrželo a budu vám do toho pindat: hlavní problém je kombinace liščák x plocháč. nebol
      Re: Liščí smyčka 04.10.2014 to bych rád věděl, jakým způsobem bys založil frienda tak, aby se přenos síly na smyci aspoň vzdálen
      Re: Liščí smyčka 04.10.2014 mimochodem tady ještě nikdo nezmínil u liščáku jedno riziko, který u friendu asi nebude tak pravděpo
1
...
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
...
2263
Umělka pro děcka Ahoj vespolek.
Půjdu se svišti na umělku. Poradíte mi, kde je to pro "nejlepší". Prostě, kde nejlíp vyblbnou. V Praze.
Díky za doporučení. Karel Karel 13:27:44 09.10.2014odpovědět
  Re: Umělka pro děcka Vzal bych je na Smíchov. Přijde mi to tam pro děti nejlepší. Nahoře na balkoně v nové hale je spousta cvičných cest a i navijáky. Pokud těch dětí budeš mít sebou více, tak můžou lézt i samy. Jen by to tam chtělo ale vyrazit mimo špičku... Jirka 14:01:30 09.10.2014odpovědět
  Re: Umělka pro děcka Pokud myslis "lezecky vyblbnout", tak skoro kamkoliv. Je to fakt jedno. Vsude maji cesty pro deti. Pokud myslis vyvblnout ve smyslu "skvela prolezacka je boulderovka / stena, kde se decka mohou honit pod lezoucimi lezci", tak nikde. 22:34:53 09.10.2014odpovědět
    Re: Umělka pro děcka A kdy kdes byl naposled, že máš tak kategorické hodnocení? Na Smíchově je dětský koutek, kde jsou pro ty nejmenší nejen cesty, ale i malé prolézačky s balonky, sítě a klouzačka. 11:41:48 11.10.2014odpovědět
      Re: Umělka pro děcka Nevim co ti na tom prijde kategoricky :). Predpokladam, ze jsem se te necim dotknul. Stridam vsechny mozny steny temer kazdy den. Nemam nic proti detem na Smichove v prostorech vyhrazenych pro deti, ale dost mi vadi kdyz se bez dozoru pohybuji mimo ne. Decka to tam nebavi, tak temer vzdy se mezi nimi najde nejake, ktere si zacne kratik cas nejakou aktivitou, ktera na sportoviste proste nepatri a patri napr. nekam na detske hriste. Casto to byvalo na BW, kde rodice odlozili sve ratolesti k "radosti" trenujicich borcu na boulderovku a sli lezt na lana. 18:11:30 11.10.2014odpovědět
        Re: Umělka pro děcka A ekl to někdo těm rodičům? Má zkušenost je, že když někoho upozorníš, tak se obvykle omluví a haranta odvede. A druhá možnost, pokud to nepomůže, tak zajdi upozornit obsluhu. Ta je vykáže. Ale jestli ti vadí a nic neřekneš, je to tvoje chyba. 20:18:37 11.10.2014odpovědět
  Re: Umělka pro děcka Čau, párkrát jsem je vzal do Mamuta v neděli hned jak otvírali, ale bylo to spíš trápení, jak tam bylo víc lidí. Ty děcka nebaví celou dobu jenom lozit, ale chtěj dělat i bordel, to jsou prostě děti. Doporučuju spíš jít s nima na nějaký horokroužek, kde si to v klidu pod dohledem vyzkoušíte a nebudete "prudit" okololezoucí borce a borky a budou tam i další děti, což zvedá motivaci xkrát.
radim 08:42:37 10.10.2014odpovědět
  Re: Umělka pro děcka Já jezdím na Smíchov, hned po obědě je tam prázno, po třetí hodině se tam navalí kroužky. Kulasek 12:05:04 11.10.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: