Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 46.Lukášek 10044 47. 10037 48.Pelikán 10013 Bouldry: 46.Meier 9175 47.Chovanová 9153 48.Ondra 9134 Hory: 25.Moravcová 2460 26.Magič 2438 27.Relovsky 2422
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English sedák BD 02.10.2014 chci si koupit sedák BD, něco s rychloupínacíma přezkama, kratší sportovní cesty, leč vypadá to, že maj s nima jen jedinej model, momentum 3S.
Máte někdo? jsou sedáky od BD spíš pro parádu nebo je to oproti např rock empire, SR v něčem pods
  Re: sedák BD 02.10.2014 to teda nevim, kdes byl, ze BD nemelo rychloprezky? Je to teda asi posledni znacka, ktera u nas klas
    Re: sedák BD 08.10.2014 BD je americká značka. Američani nepoužívají rychlopřezky. pokud je sedáky tady mají, tak proto, že
  Re: sedák BD 02.10.2014 Kup si Ocún Ego nebo Petzl Sama a budeš spokojený, rychlopřezky budou. Ještě by šel Petzl Hirundos,
čím podrazit mantise 02.10.2014 Zdar.
Čím podrazit la sportiva mantis, aby to fungovalo dobře na (měkčím) písku včetně spár?
Má to smysl, nebo to jsou lezečky na písek nevhodný?
Dík
  Re: čím podrazit mantise 02.10.2014 jestli ti seděj, tak to dělá půlku dobrý lezky.
Druhá půlka je tvar z výroby a mantisy jsou n
    Re: čím podrazit mantise 02.10.2014 ok diky. Ještě koukám že existuji 2: typy Vibram XS Grip a Vibram XS Grip 2. V čem se liší?
      Re: čím podrazit mantise 05.10.2014 vibram2 je jen novější verze, znám jern vibram xs - používá rock pillars, triop, dvojka se dává třeb
Kayland 6001 01.10.2014 Ahoj.Nemáte někdo zkušenost s botama Kayland 6001?Jestli jsou vhodné na delší expedici,jak se v nich chodí,dají se lézt ledy..?Dík za odpověď.Honza
  Re: Kayland 6001 02.10.2014 Batura je batura :-D
  Re: Kayland 6001 02.10.2014 Ahoj, měl jsem ty top vrcholovky... a už bych do toho znova nešel.. dost děs, zima mi v tom byla, tr
  Re: vrcholovky jizerky 01.10.2014 Zatím jsem s dvěma výjimkami na každé věži knížku našel. Pokud teda seznam, tak těch věží, kde vrcho
    Re: vrcholovky jizerky 01.10.2014 a věže, co mají knížky, ale nejsou evidované. těch je taky dost. a konečně ty co nemají knížky a nej
      Re: vrcholovky jizerky 01.10.2014 tak je mi jasný, že je tam toho všude kolem kotel, a že na hodně věžích jsou knihy a na některých za
        Re: vrcholovky jizerky 01.10.2014 otevři průvodce odzadu a máš abecední seznam
          Re: vrcholovky jizerky 01.10.2014 ale tam jsou kruhy a ne knihy ne? Mrknu doma, kéž by to byla pravda, dík
            Re: vrcholovky jizerky 01.10.2014 Nevim jak v tom novym průvodci, ale v tom starym (rok vydání cca 1999) bylo u každé věže uvedeno, zd
              Re: vrcholovky jizerky 01.10.2014 ne nebylo, stejně jako tam nebyly všechny slaňáky
              Re: vrcholovky jizerky 01.10.2014 V průvodci z r. 2010 to je uvedeno tehdy, pokud je k dané věži nákres - pak je to v něm vyznačeno.
                Re: vrcholovky jizerky 02.10.2014 Sběratel ? :)
                  Re: vrcholovky jizerky 02.10.2014 tak:-)
  Re: vrcholovky jizerky 01.10.2014 To je dozat že mám dojem že ty knížky chceš čórovat!!
    Re: vrcholovky jizerky 02.10.2014 nenapadlo tě, že se do nich chci zapsat?
      Re: vrcholovky jizerky 02.10.2014 hele, i když budeš mít seznam, neznamená to, že se pokaždé zapíšeš. Třeba na Lysích jsem knížku naše
        Re: vrcholovky jizerky 02.10.2014 a některé knížky jsou skoro spíš kešky. jak dohledatelností, tak provedením.
trekové pohory 30.09.2014 Budu kupovat nové pohory. Ve výběru zůstaly Hanwag Alaska nebo Meind Island. Je někdo, kdo zná oboje a může porovnat?
děkuji.
  Re: trekové pohory 30.09.2014 Nevím jak teď, ale u Meind Island byla dříve verze s/bez gumové obsázky. Bohužel jsem měl verzi bez
  Re: trekové pohory 30.09.2014 Podívej se na outdoorforum.cz, kde je uživatel Mike a ten Islandy zkusil po letech užívání Alasek a
    Re: trekové pohory 01.10.2014 Jenže Outdooforum je silně prohudyovsky orientované a Hanwagy Hudy prodává, Meindly ne. Takže moderá
      Re: trekové pohory 01.10.2014 Myslíš tím to, že tam jsou HUDY banery? Protože HUDY inzeruje na "oborových" forech, to by
        Re: trekové pohory 02.10.2014 Nejde o banery, jde o vyznění příspěvků. Neustále valení Hudy značek. Deuter je nejlepší, jedině Las
          Re: trekové pohory 02.10.2014 No ty voe, to jsou ale zkurvený lži a ty jsi závistivej sráč. A hlavně se nevymlouvej, že to byla na
      Re: trekové pohory 02.10.2014 Moderator Mike si posledni Alasky koupil v RP a predposledni v Namche. S Hudy nema nic spolecneho.
  Re: trekové pohory 01.10.2014 Ahoj, par kamaradu melo Hanwag Alaska a naprosta spokojenost, slouzily skoro 10let.
    Re: trekové pohory 01.10.2014 Mam Alasky jeste bez goretexu z roku 1996. 2000 znovu podrazeny porad nosim.
      Re: trekové pohory 02.10.2014 Jenže to jsou staré poctivé kousky, ta kvalita šla hrozně dolů, kupoval jsem je také ještě za marky
    Re: trekové pohory 03.10.2014 Mám taky Alasky, drží mi už dlouho. Obecně bych řekl, že kdo má menší nohu, bota se mu méně ohýbá a
  Re: trekové pohory 01.10.2014 Ahoj. Kdysi jsem měl Meind Island a jak bylo řečeno nemají gumovou obsázku, která je do suťoviska do
    Re: trekové pohory 02.10.2014 super informace, pokud ještě někdo zde dole bude číst, rád bych znal názor na porovnání Alasek a Isl
    Re: trekové pohory 02.10.2014 super informace, pokud ještě někdo zde dole bude číst, rád bych znal názor na porovnání Alasek a Isl
  Re: trekové pohory 06.10.2014 to mas tezky, resil jsem neco podobneho pred dvema lety... do finale tehdy postoupily Lowa Tibet, H.
Labák - Maják 28.09.2014 Ahoj,
nevíte někdo co je to za novou cestu a za kolik v Labáku na Maják? Přes nový borháky... Nástup mezi noční hlídkou a O Sole Mio. Kříží cestu Amore Mio kolem 4-5 jištění...
Díky. M.
  Re: Labák - Maják 30.09.2014 Nikdo neví?
Ani Piškot...:)
M.
    Re: Labák - Maják 30.09.2014 Bohužel nevím. V tom místě jsem dlouho nebyl a zatím se mi ani nic nedoneslo.
    Re: Labák - Maják 13.10.2014 Tak jde o cestu Relight my Fire od Chrise-Jana Stillera. Dole je docela namáčklá, kříží Amore mio (j
      Re: Labák - Maják 13.10.2014 Díky za info,
lezl jsem to ten den jak jsem sem psal ten prvni dotaz. Osobne sem si rikal tak
        Re: Labák - Maják 13.10.2014 Může být. Někdo předtím lezl Cestu přes skobičku a říkal že zhruba podobný, ale ta je vzdušnější. Id
mačky 27.09.2014 Ahoj, máte někdo zkušenosti s mačkamam FAKIR od singing rock?
  Re: mačky 29.09.2014 Zkušenosti nemám ale když jsem je držel v ruce přišly mi tak nějak fórové ale možná jim křivdím. A n
    Re: mačky 29.09.2014 Lucifery jsou za tu cenu vyborny, ale maj uplne nah*vno snehovy vyhazovace, nepochopil jsem vyrobce,
      Re: mačky 29.09.2014 Mel jsem je v ruce a na pohled vypadaly lucifery dobře. uvažoval jsem o koupi. nakonec jsem sáhl po
      Re: mačky 30.09.2014 Mně funguji vyhazovače s monohrotem na Luciferech uplne stejně jako jiné mačky,třeba Grivel Rambo.Vě
  Re: mačky 29.09.2014 Ja je mam a jsem celkem spokojena, na tatransky mixovy lezeni mi vyhovovaly. Ale nejsem zadny zkusen
    Re: mačky 29.09.2014 Aha, tak pardon, spletla jsem se, mam Lucifery. Rikala jsem si, ze to jmeno je mi nejake min povedom
  Re: mačky 30.09.2014 Díky za reference. Jinak máte nějaké jiné tipy na slušné 12ti hroty na klasické VHT za rozumnou cenu
    Re: mačky 30.09.2014 camp stalker apod.
nejsou to ramovky, ale na VHT staci.
Bude zalezet co chces
      Re: mačky 30.09.2014 Nebo CT Nuptse Evo Classic. Maj dobře vyřešený bouncer. Konstrukce klasická. Obal je součástí - v ce
    Re: mačky 01.10.2014 Simond Caiman - sice jen 10 hrot, ale na VHT bohatě stačí. Fungujou výborně, jsou z dobrýho matroše.
      Re: mačky 01.10.2014 Desetihrot bych nekupoval, nemá žádné opodstatnění. Teda kromě nižší ceny.
        Re: mačky 01.10.2014 Tak pokud se bavíme o VHT, tak 10 hrot a 12 hrot funguje prakticky stejně a 10 hrot je lehčí o ty 2
Dotaz na uživatele friendů 24.09.2014 Ahoj, mám pár friendů, které jsem koupil z druhé ruky. Jsou v pohodě, jen na asi 3 kusech chybí prodlužovací smyčka. Jedná se o friendy Kouba Manta nebo jejich ekvivalenty od Rock Empire. Jak to můžu řešit? Dá se cvaknout dost dlouhá preska přímo do oka?
  Re: Dotaz na uživatele friendů 24.09.2014 Jesně že lze cvaknout presku přímo do oka. Ale než kratší smyčku napul, tak raději cca 30-35cm dynee
    Re: Dotaz na uživatele friendů 24.09.2014 jo liščák, díky:)
      Re: Dotaz na uživatele friendů 24.09.2014 zkus používat mozeg :)
  Re: Dotaz na uživatele friendů 29.09.2014 navázal jsem tam natvrdo dutý plocháč takovým tím způsobem dovnitř. Nic nikde nečouhá a pevnost v uz
    Re: Dotaz na uživatele friendů 29.09.2014 Jo? To pisou na uzlu?
      Re: Dotaz na uživatele friendů 29.09.2014 frend 12 kN x tenhle vnitřní uzel 85 procent (bylo v nějakých tabulkách, kde různé uzle srovnávali)
        Re: Dotaz na uživatele friendů 29.09.2014 Dostane se to o dost, protože 2*15*0,85=25,5 kN.
          Re: Dotaz na uživatele friendů 30.09.2014 no, musíš počítat s tím že, ty smyčky nejsou testovaný na zatížení přes hranu lanka friendu, tak těc
  Re: Dotaz na uživatele friendů 29.09.2014 Napis do ocunu, za velmi rozumny peniz mi nabidli ze mi tam nasijou dyneemy akorat bez zaruky a list
alternativa GTX? 24.09.2014 je v současný době v prodeji nějaká kvalitní alternativa membrány do bot mimo goretex?
popř. takovýty klimatexy, sympatexy, aquableble, jaký s tim máte kdo zkušenosti?
  Re: alternativa GTX? 24.09.2014 Nejkvalitnější alternativa jsou suché náhradní fusekle v batohu. Beze srandy.
    Re: alternativa GTX? 24.09.2014 a minimálně další dva páry suchých pohor
  Re: alternativa GTX? 24.09.2014 Silné ponožky - igelitka Lidl (nebo jiná vhodná GTX alternativa) - slabé ponožky - libovolné boty a
    Re: alternativa GTX? 24.09.2014 GTX-igelit, to sedí:D, hlavně v létě..
dvojitý fusekle taky jedu - tenký a tlustý, ob
      Re: alternativa GTX? 24.09.2014 odpařovací bariéra je starej dobrej polárnickej vynález (tenká fusekle, igelit, tlustá fusekle, such
      Re: alternativa GTX? 26.09.2014 Celokůži bez membrány dělá ještě Meindl.
  Re: alternativa GTX? 24.09.2014 Viděl jsi někdy membránu Goretex, jak vypadá? Jak dlouho myslíš, že vydrží membrána v ohybu u špičky
  Re: alternativa GTX? 24.09.2014 Doporučuji položit svúj dotaz někam jinam, třeba na outdoorforum, tam ty diskuse mají ještě nějakou
    Re: alternativa GTX? 24.09.2014 Dokud jsi nezačal s těmi textilními botami rodičů, tak bych ti možná věřil, náhoda je vůl a Hanwag j
      Re: alternativa GTX? 25.09.2014 Každá kůže se musí voskovat ať už s Goráčem nebo bez, jinak ti popraská a můžeš boty hodit do popeln
      Re: alternativa GTX? 25.09.2014 Každá kůže se musí voskovat ať už s Goráčem nebo bez, jinak ti popraská a můžeš boty hodit do popeln
        Re: alternativa GTX? 29.09.2014 jenže když je navoskuješ, tak už tam nemusíš mít GT, protože ten vosk funguje prakticky jako gumove
    Re: alternativa GTX? 24.09.2014 Dokud jsi nezačal s těmi textilními botami rodičů, tak bych ti možná věřil, náhoda je vůl a Hanwag j
      Re: alternativa GTX? 24.09.2014 Věřit nemusíš, prostě je to tak. V opravdu náročných podmínkách jsem je používal párkrát do roka (ka
        Re: alternativa GTX? 25.09.2014 tak to si šťastný člověk..to je hodně super cena
      Re: alternativa GTX? 27.09.2014 Hlavní výhodu gtx a jiných membrán vidím v tom, že bota rychleji usychá zevnitř.
    Re: alternativa GTX? 24.09.2014 Hlavně ne na Outdoorforum, kde jsou jednostranné názory a pokud máš jiný, tak ji začnou měnit nebo m
      Re: diskuze Lezec a Outdoorforum 25.09.2014 takže vlastně buďme rádi, že martan tady maže jen části některých příspěvku a články jen občas :-)
        Re: diskuze Lezec a Outdoorforum 25.09.2014 To v podstatě ano. Outdoorforum je marast zakomplexovaných uživatelů, kteří moc nepříjímají cizí náz
          Re: diskuze Lezec a Outdoorforum 25.09.2014 Jasně, Máňa od vedle to taky říkala a tak to bude určitě směroplatný:-). Jinak od Deuteru máme doma
            Re: diskuze Lezec a Outdoorforum 25.09.2014 Tomu věřím, ale rady a názory z Outdoofora jsou a velmi často poměrně omezené a poplatné Hudysportu
              Re: diskuze Lezec a Outdoorforum 26.09.2014 Mluvis mi z duse :)
            Re: diskuze Lezec a Outdoorforum 26.09.2014 a predpokladam, ze oboje ti poradili, pripadne sis vyhledal ve vlaknech outdoorfora. Jinak nic proti
              Re: diskuze Lezec a Outdoorforum 26.09.2014 Ne, nosičku jsem dostal od ségry a batoh mi prostě sednul a navíc byl za necelý dva tisíce.
                Re: diskuze Lezec a Outdoorforum 27.09.2014 Kde prodávaj Deutery pod 2000?
                  Re: diskuze Lezec a Outdoorforum 27.09.2014 Teď nevím, já to koupil tak dva roky zpátky v Brně na Veveří
                    Re: diskuze Lezec a Outdoorforum 28.09.2014 V Hudysport? To jsi dostal individuální slevu za propagaci na internetu?
                      Re: diskuze Lezec a Outdoorforum 28.09.2014 Ne. Normální cena v nějaké slevě.
  Re: alternativa GTX? 26.09.2014 Před několika lety jsem řešil jaký vybrat pořádný boty a pokud to nepotřebuješ na ledolezení, tak ur
    Re: alternativa GTX? 26.09.2014 vono už je skoro jedno od který slušný firmy se koupí vrcholnej tradicionalistickej model, pak už hr
      Re: alternativa GTX? 26.09.2014 No, zdání ale klame. Například u Northfejsáckejch pohor (a vdíám to taky u meindlů) je ta vrstva tlu
        Re: alternativa GTX? 27.09.2014 No jo, to ale nesmis nakupovat Nortfejcy u Vetnamcu. Zkus North Face v kamennych obchodech.
      Re: alternativa GTX? 29.09.2014 Jestli potřebuješ úzké boty, zkoušel jsi Zamberlany? Tam ja nohu ani nenacpu, o chození nemluvě. Gar
  Re: alternativa GTX? 29.09.2014 různý myslivecký boty se dělaj celokožený
1
...
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
...
2263
sedák BD chci si koupit sedák BD, něco s rychloupínacíma přezkama, kratší sportovní cesty, leč vypadá to, že maj s nima jen jedinej model, momentum 3S.
Máte někdo? jsou sedáky od BD spíš pro parádu nebo je to oproti např rock empire, SR v něčem podstatným lepší? Krk 11:47:03 02.10.2014odpovědět
  Re: sedák BD to teda nevim, kdes byl, ze BD nemelo rychloprezky? Je to teda asi posledni znacka, ktera u nas klasickou prezku nabizi, ale na jedinem modelu pouze (aspon z toho co je na kramech).
Jinak asi takhle: přišel mi pohodlnější, ale známým drží SR, zatímco mně se BD pomalu rozpadá. Ale přičítám to těm použitým pohodlnějším materiálům. Holt něco za něco 12:39:58 02.10.2014odpovědět
    Re: sedák BD BD je americká značka. Američani nepoužívají rychlopřezky. pokud je sedáky tady mají, tak proto, že jsou určené pro evropský trh. možná proto se ptal. 17:20:11 08.10.2014odpovědět
  Re: sedák BD Kup si Ocún Ego nebo Petzl Sama a budeš spokojený, rychlopřezky budou. Ještě by šel Petzl Hirundos, ale ten je hodně sportovní a při sezení a když ti spolulezec často padá to není žádná výhra. 18:41:13 02.10.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: