Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Podmínky Grandes Jorasses 12.08.2014 hafo sněhu, ale něco se tam teď lezlo.. Viz OHM Chamonix
studlgrat - lano 12.08.2014 Můžete doporučit jaké vzít lano na hřeben studlgratu? Na hodně fotkách jsem viděl, že lidi chodí jen na jedné půlce. Kdybychom šli tři, tak neváhám a beru dvojčata, ale ve dvou zvažuji jedničkové nebo půlku a nemůžu se rozhodnout. Díky za odpověď
  Re: studlgrat - lano 12.08.2014 Tvůj problém je, že máš moc lan na výběr. Je úplně jedno s čím polezeš. Škobrtnutí na tomhle hřebenu
  Re: studlgrat - lano 12.08.2014 Hodně lidí včetně horských vůdců tam chodí na jedničce dlouhé cca 30 m. Já bych si vzal padesátku pů
  Re: studlgrat - lano 12.08.2014 dvacítka pro 2 nebo tak něco, není tam co jistit, je to chodák :) Možná jeden flek můžeš odjistit, j
    Re: studlgrat - lano 12.08.2014 Nám jednou o letních prázdninách nasněžilo, skoro celé jsme to lezli v mačkách, s cepínem a jištěním
      Re: studlgrat - lano 12.08.2014 a proč jste tam lezli, když sněžilo? (ačkoliv proti gustu...)
        Re: studlgrat - lano 13.08.2014 Protože tam byli a měli vybavení. To je otázka :)
  Re: studlgrat - lano 12.08.2014 Ideal je nejaka dvacitka az tricitka jednicka. Pokud nemas, pak jeden pramen pulky. Asi ho pri lezen
  Re: studlgrat - lano 13.08.2014 Ahoj.
Lezl jsem ho 3x. Jsou tam pouze 2 krátká místa, které je vhodné odjistit. Je to lehká h
    Re: studlgrat - lano 13.08.2014 K Rando 8 se taky přikláním. Ideální lano na takové mrdky. Nezabere místo v batohu a účel plní.
Rozhovor - J. Šustr 12.08.2014 Opět si dovolím upozornit na rozhovor - tentokráte se nám podařilo zpovídat mysteriózního Jindřicha "Čumpelíka" Šustra, autora cesty Přes Rybu na Marmoladě a taky několika významných cest v Moravském krase. Více na fotonec.blogspot.cz
  Re: Rozhovor - J. Šustr 12.08.2014 Supr počtení. Díky moc.
    Re: Rozhovor - J. Šustr 12.08.2014 Ano, ano. Moc zajímavý rozhovor. Díky za něj a za odkaz!
  Re: Rozhovor - J. Šustr 13.08.2014 Tak ten rozhovor jsem moc nepochopil, přesto za něj díky... Jo, jinak stálo by za to určitě udělat r
    Re: Rozhovor - J. Šustr 13.08.2014 těch lidí je tolik:-) Ale je to časově dost náročně...
      Re: Rozhovor - J. Šustr 13.08.2014 Super , dik...zacinal jsem s nim ve VHS a byl to vzor a nedostizny hrdina tehdá.
    Re: Rozhovor - J. Šustr 13.08.2014 Rozhovor se musí prostě umět dělat, aby to pak nebylo jen takový plácání :)
gerlach 11.08.2014 Ahoj,
potřeboval bych radu, co za matroš do Brněnské cesty v západním gerlachu. vklíněnce smyce, jasný. frindy - jaký velikosti? Skoby - kolik?
jsou skoby nutný? díky za info..
Honza
  Re: gerlach 11.08.2014 jedna sada vklíněnců v Tatrách mi vždy stačila na cokoliv, ale možná je tohle nějaký nový mega směr,
    Re: gerlach 11.08.2014 Jedna sada vklíněnců? :) Nijak se nevysmívám tvému příspěvku, abys mě špatně nepochopil.
Jen
      Re: gerlach 12.08.2014 No když jsem já jako začátečník lezl v letních Tatrách ty pětky/šestky, většinu železa jsem na vrcho
  Re: gerlach 12.08.2014 Ahoj, předpokládám že když se člověk pouští do cesty jako je Brněnská(klasicky VI/A0) na Gerlach, ta
    Re: gerlach 12.08.2014 Ve zmíněných délkách celkem do kopce, myslím, že se hákování nevyhneš ba i skobka se bude hodit. Vzh
      Re: gerlach 12.08.2014 To je to tak drsny? Pisou RP 6..
        Re: gerlach 13.08.2014 Lezl jsi nekdy cestu kterou hledas = hrozi ze se budes vracet, po vlastnim jisteni? Asi ne. Jinak by
          Re: gerlach 13.08.2014 OK, pro tebe jakožto pomaleji chápavého (neboj, na tom není nic špatného, třeba ti to zase dobře lez
            Re: gerlach 13.08.2014 ano
              Re: gerlach 13.08.2014 ..ale podle fotky a topa vypadá lákavě, to se musí nechat.
  Re: gerlach 13.08.2014 od Vás se tu člověk doví:
1. plnou haldu keců a chytráckých výplodů (omlouvám se těm,
    Re: gerlach 14.08.2014 Stále otázka trochu mimo mísu. Při lezení v horách polezeš jednu cestu 3x a skobu nepoužiješ,polezeš
      Re: gerlach 14.08.2014 Hm, taky to evidentně nelezl..
Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ? 10.08.2014 Ahoj, chystáme se na dovolenou do Nové Bystřice. Našel jsem nějakého průvodce na bouldery, ale zajímají mě skály na Hamerském vrchu u obce Hradiště. Existuje popis cest, popř. rovnou průvodce ? Jak je to tam s jištěním, nemám vklíněnce ani friendy, tak je
  Re: Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ? 10.08.2014 Hamerák byl evidentně někým přejištěn, i když podle mého soudu trochu podivně, takže je tam naflákan
  Re: Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ? 11.08.2014 Ahoj.
Některé cesty jsou odjištěné borháky celkem slušně. Ale určitě se hodí cesty dojistit v
Millet Silver Triaxiale 9.8 09.08.2014 Ahoj, mate niekto skusenost s lanom Milett Silver TRX 9.8? Su nanho celkom dobre recenzie, aj cena ok, tri pramene zarucuju vysoku bezpecnost, (bavil som sa s chlapikom co bol taky sikovny ze dva prerezal na streche a udrzalo:) celkovo mam viac veci Milet
  Re: Millet Silver Triaxiale 9.8 09.08.2014 Lana pro Millet dělá Cousin a popravdě řečeno nic moc. Pár mi jich prošlo rukama a žádná hitparáda.
Höllental v říjnu 08.08.2014 Máte někdo zkušenosti s počasím v Höllentalu v říjnu? Dá se tam ještě tou dobou lézt?
    Re: Höllental v říjnu 08.08.2014 lezl jsem tam i 30.10. v noci pod bodem mrazu, přes den na sluníčku paráda.
  Re: Höllental v říjnu 10.08.2014 No dá se tam lézt i v listopadu, akorát je větší zima přes noc a zavřená chata Weichtalhaus. Když sl
    Re: Höllental v říjnu 11.08.2014 Weichtall je zavřený celý tento rok!
  Re: Höllental v říjnu 11.08.2014 jelikož je to v podobné nadmořské výšce, lze parafrázovat otázkou "dá se lézt na drátníku v říj
  Re: Höllental v říjnu 11.08.2014 jelikož je to v podobné nadmořské výšce, lze parafrázovat otázkou "dá se lézt na drátníku v říj
Kde spat u Hallstattu 07.08.2014 Ahoj, doporucte pls kde prespat v blizkosti Hallstattu u Dachsteinu. Naplanovali jsme cestu na posledni chvili a kemp je plny... :)
    Re: Kde spat u Hallstattu 09.08.2014 Měls patrně na mysli Camping am See ObeRtraun :)
  Re: foto dne.. 07.08.2014 Blbý co, oni ti "pražský překližkáři" tam většinou drtí ty největší prásky a to se špatně
    Re: foto dne.. 07.08.2014 Kterej pražák ve Skaláku drtí prásky?
      Re: foto dne.. 07.08.2014 Asi nějakej v námořnickém tričku :-D
  Re: foto dne.. 07.08.2014 to sem nežral, šalingrad řeší pražmeny v skaláku. kroutim hlavou, já, stověžatej, ze čtvrtiny nymbur
Norsko 07.08.2014 ahoj Chystám se začátek září do Norska, nejspíše oblast Romsdal,ale možná i jinam. poraďte.počasí už asi nic moc.
  Re: Norsko 08.08.2014 pocasi v klidu.
  Re: Norsko 08.08.2014 Počasí se buď povede, nebo ne.. Ale pokud se povede, tak bude touhle dobou a v téhle zemi krásně a b
  Re: Norsko 08.08.2014 zalezi trochu na tom kam jinam, na severu to muze v pulce zari byt na lyze ;)
1
...
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: