Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Skatepark - Jablonec Nad Nisou
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště
Hala TSC - Turnov

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Podmínky Grandes Jorasses12.08.2014
Nevíte někdo, jaká je podmínka na Grandes Jorasses ze severu? Díky
 Re: Podmínky Grandes Jorasses12.08.2014
hafo sněhu, ale něco se tam teď lezlo.. Viz OHM Chamonix

 studlgrat - lano12.08.2014
Můžete doporučit jaké vzít lano na hřeben studlgratu? Na hodně fotkách jsem viděl, že lidi chodí jen na jedné půlce. Kdybychom šli tři, tak neváhám a beru dvojčata, ale ve dvou zvažuji jedničkové nebo půlku a nemůžu se rozhodnout. Díky za odpověď
 Re: studlgrat - lano12.08.2014
Tvůj problém je, že máš moc lan na výběr. Je úplně jedno s čím polezeš. Škobrtnutí na tomhle hřebenu
 Re: studlgrat - lano12.08.2014
Hodně lidí včetně horských vůdců tam chodí na jedničce dlouhé cca 30 m. Já bych si vzal padesátku pů
 Re: studlgrat - lano12.08.2014
dvacítka pro 2 nebo tak něco, není tam co jistit, je to chodák :) Možná jeden flek můžeš odjistit, j
  Re: studlgrat - lano12.08.2014
Nám jednou o letních prázdninách nasněžilo, skoro celé jsme to lezli v mačkách, s cepínem a jištěním
   Re: studlgrat - lano12.08.2014
a proč jste tam lezli, když sněžilo? (ačkoliv proti gustu...)
    Re: studlgrat - lano13.08.2014
Protože tam byli a měli vybavení. To je otázka :)
 Re: studlgrat - lano12.08.2014
Ideal je nejaka dvacitka az tricitka jednicka. Pokud nemas, pak jeden pramen pulky. Asi ho pri lezen
 Re: studlgrat - lano13.08.2014
Ahoj.
Lezl jsem ho 3x. Jsou tam pouze 2 krátká místa, které je vhodné odjistit. Je to lehká h
  Re: studlgrat - lano13.08.2014
K Rando 8 se taky přikláním. Ideální lano na takové mrdky. Nezabere místo v batohu a účel plní.

 Rozhovor - J. Šustr12.08.2014
Opět si dovolím upozornit na rozhovor - tentokráte se nám podařilo zpovídat mysteriózního Jindřicha "Čumpelíka" Šustra, autora cesty Přes Rybu na Marmoladě a taky několika významných cest v Moravském krase. Více na fotonec.blogspot.cz
 Re: Rozhovor - J. Šustr12.08.2014
Supr počtení. Díky moc.
  Re: Rozhovor - J. Šustr12.08.2014
Ano, ano. Moc zajímavý rozhovor. Díky za něj a za odkaz!
 Re: Rozhovor - J. Šustr13.08.2014
Tak ten rozhovor jsem moc nepochopil, přesto za něj díky... Jo, jinak stálo by za to určitě udělat r
  Re: Rozhovor - J. Šustr13.08.2014
těch lidí je tolik:-) Ale je to časově dost náročně...
   Re: Rozhovor - J. Šustr13.08.2014
Super , dik...zacinal jsem s nim ve VHS a byl to vzor a nedostizny hrdina tehdá.
  Re: Rozhovor - J. Šustr13.08.2014
Rozhovor se musí prostě umět dělat, aby to pak nebylo jen takový plácání :)

 gerlach11.08.2014
Ahoj,

potřeboval bych radu, co za matroš do Brněnské cesty v západním gerlachu. vklíněnce smyce, jasný. frindy - jaký velikosti? Skoby - kolik?
jsou skoby nutný? díky za info..

Honza
 Re: gerlach11.08.2014
jedna sada vklíněnců v Tatrách mi vždy stačila na cokoliv, ale možná je tohle nějaký nový mega směr,
  Re: gerlach11.08.2014
Jedna sada vklíněnců? :) Nijak se nevysmívám tvému příspěvku, abys mě špatně nepochopil.
Jen
   Re: gerlach12.08.2014
No když jsem já jako začátečník lezl v letních Tatrách ty pětky/šestky, většinu železa jsem na vrcho
 Re: gerlach12.08.2014
Ahoj, předpokládám že když se člověk pouští do cesty jako je Brněnská(klasicky VI/A0) na Gerlach, ta
  Re: gerlach12.08.2014
Ve zmíněných délkách celkem do kopce, myslím, že se hákování nevyhneš ba i skobka se bude hodit. Vzh
   Re: gerlach12.08.2014
To je to tak drsny? Pisou RP 6..
    Re: gerlach13.08.2014
Lezl jsi nekdy cestu kterou hledas = hrozi ze se budes vracet, po vlastnim jisteni? Asi ne. Jinak by
     Re: gerlach13.08.2014
OK, pro tebe jakožto pomaleji chápavého (neboj, na tom není nic špatného, třeba ti to zase dobře lez
      Re: gerlach13.08.2014
ano
       Re: gerlach13.08.2014
..ale podle fotky a topa vypadá lákavě, to se musí nechat.
 Re: gerlach13.08.2014
od Vás se tu člověk doví:

1. plnou haldu keců a chytráckých výplodů (omlouvám se těm,
  Re: gerlach14.08.2014
Stále otázka trochu mimo mísu. Při lezení v horách polezeš jednu cestu 3x a skobu nepoužiješ,polezeš
   Re: gerlach14.08.2014
Hm, taky to evidentně nelezl..

 Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ?10.08.2014
Ahoj, chystáme se na dovolenou do Nové Bystřice. Našel jsem nějakého průvodce na bouldery, ale zajímají mě skály na Hamerském vrchu u obce Hradiště. Existuje popis cest, popř. rovnou průvodce ? Jak je to tam s jištěním, nemám vklíněnce ani friendy, tak je
 Re: Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ?10.08.2014
Hamerák byl evidentně někým přejištěn, i když podle mého soudu trochu podivně, takže je tam naflákan
 Re: Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ?11.08.2014
Ahoj.
Některé cesty jsou odjištěné borháky celkem slušně. Ale určitě se hodí cesty dojistit v
 Re: Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ?19.08.2014
Na
  Re: Hamerský vrch u Nové Bystřice - jištění ?25.08.2014
Možná by to nové stálo za vyřezání? Dojišťovat staré dostatečně zajištěné cesty se nedělá. Skála nen

 Millet Silver Triaxiale 9.809.08.2014
Ahoj, mate niekto skusenost s lanom Milett Silver TRX 9.8? Su nanho celkom dobre recenzie, aj cena ok, tri pramene zarucuju vysoku bezpecnost, (bavil som sa s chlapikom co bol taky sikovny ze dva prerezal na streche a udrzalo:) celkovo mam viac veci Milet
 Re: Millet Silver Triaxiale 9.809.08.2014
Lana pro Millet dělá Cousin a popravdě řečeno nic moc. Pár mi jich prošlo rukama a žádná hitparáda.

 Höllental v říjnu08.08.2014
Máte někdo zkušenosti s počasím v Höllentalu v říjnu? Dá se tam ještě tou dobou lézt?
 Re: Höllental v říjnu08.08.2014
ano
  Re: Höllental v říjnu08.08.2014
lezl jsem tam i 30.10. v noci pod bodem mrazu, přes den na sluníčku paráda.
 Re: Höllental v říjnu10.08.2014
No dá se tam lézt i v listopadu, akorát je větší zima přes noc a zavřená chata Weichtalhaus. Když sl
  Re: Höllental v říjnu11.08.2014
Weichtall je zavřený celý tento rok!
 Re: Höllental v říjnu11.08.2014
jelikož je to v podobné nadmořské výšce, lze parafrázovat otázkou "dá se lézt na drátníku v říj
 Re: Höllental v říjnu11.08.2014
jelikož je to v podobné nadmořské výšce, lze parafrázovat otázkou "dá se lézt na drátníku v říj

 Kde spat u Hallstattu07.08.2014
Ahoj, doporucte pls kde prespat v blizkosti Hallstattu u Dachsteinu. Naplanovali jsme cestu na posledni chvili a kemp je plny... :)
 Re: Kde spat u Hallstattu08.08.2014
 Re: Kde spat u Hallstattu08.08.2014
Camping Am See-Obetraun, my tam byli 2xspokojeni, najdi si na netu, odkaz je moc dlouhý a Lezec mi t
  Re: Kde spat u Hallstattu09.08.2014
Měls patrně na mysli Camping am See ObeRtraun :)
  Re: Kde spat u Hallstattu11.08.2014
Koukám, že na ten kemp je spousta negativních recenzí:
 foto dne..07.08.2014
fotka krásná, ale.. říkalo se, že na vrcholu byli každý zvlášť.. Což nechápu!!! stejně tak jako si neumím představit jít nahoru sám, si neumím ani představit, že já sám se vrátím a ten druhý "kamarád" tam zůstane.. Trnul bych hrůzou než se vrátí
 Re: foto dne..07.08.2014
Blbý co, oni ti "pražský překližkáři" tam většinou drtí ty největší prásky a to se špatně
  Re: foto dne..07.08.2014
Kterej pražák ve Skaláku drtí prásky?
   Re: foto dne..07.08.2014
Asi nějakej v námořnickém tričku :-D
 Re: foto dne..07.08.2014
to sem nežral, šalingrad řeší pražmeny v skaláku. kroutim hlavou, já, stověžatej, ze čtvrtiny nymbur

 Norsko07.08.2014
ahoj Chystám se začátek září do Norska, nejspíše oblast Romsdal,ale možná i jinam. poraďte.počasí už asi nic moc.
 Re: Norsko08.08.2014
pocasi v klidu.
 Re: Norsko08.08.2014
Počasí se buď povede, nebo ne.. Ale pokud se povede, tak bude touhle dobou a v téhle zemi krásně a b
 Re: Norsko08.08.2014
zalezi trochu na tom kam jinam, na severu to muze v pulce zari byt na lyze ;)

1   ...   411   412   413   414   415   416   417   418   419   420   421   422   423   424   425   426   427   428   429   430   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Podmínky Grandes Jorasses
Nevíte někdo, jaká je podmínka na Grandes Jorasses ze severu? Díky
 bába s nůší19:35:44 12.08.2014
odpovědět 
 Re: Podmínky Grandes Jorasses
hafo sněhu, ale něco se tam teď lezlo.. Viz OHM Chamonix
21:40:42 12.08.2014
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi