Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
29.Bulička 10315
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
Bouldry:
29.Mikulec 9625
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
Hory:
28.Trkal 2410
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231497 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 expediční stan19.06.2014
Ahoj můžete mi doporučit osvědčený expediční stan pro 2 osoby do výšky cca 6500 metrů? Díky za každou radu a doporučení.  Mirek
 Re: expediční stan19.06.2014
Vřele můžu doporučit MSR.
Super, spolehlivé stany. Ale nejvíš jsem s ním (mám samozřejmě jen
  Re: expediční stan19.06.2014
na vetsinu 7k Staci blbej jurek za 5k....
   Re: expediční stan19.06.2014
Joo? Jaký s ním máš prosím zkušenosti? Já jsem s ním na normální turistiku spokojenej 100%, ale chys
    Re: expediční stan19.06.2014
stacit nestacit... to je vzdy trochu loterie... uprimne: 5000 neni zadna extremni vyska a vubec vys
    Re: expediční stan20.06.2014
viz nize. 5k, kdyz ho postavis alespon trosku inteligentne zvladne v pohode.
  Re: expediční stan19.06.2014
Tak za sebe nemůžu potvrdit. Stan od MSR (Fury) se nám opravdu neosvědčil. Vraceli jsme po první akc
   Re: expediční stan19.06.2014
A co konkrétně nesplňoval?
  Re: expediční stan19.06.2014
Taky podporuju MSR.
 Re: expediční stan19.06.2014
Jurek. Mám jeden už 12 let, přežil kdeco a pořád super.
  Re: expediční stan19.06.2014
Ale fakt hodně se rosí.
  Re: expediční stan20.06.2014
Jurek, nevim jakej, 15 let. Posledni 4 roky pribilo par zaplat z Brnenskyho Gema servisu (diky bohu
   Re: expediční stan20.06.2014
jurek. to je jediné vybavení (kromě pár karabin) které mám od začátku co se věnuju horskému sportu a
 Re: expediční stan19.06.2014
Ferrino snowbound 2. Funguje uz 8 let, drobne opravy, nejaka ta nova tycka. Ma za sebou 5 vyprav do
 Re: expediční stan19.06.2014
Mountain hardwear... u nas nejsou moc zname ale jsou to vynikajici stany
 Re: expediční stan19.06.2014
Když už je zde tento dotaz, tak se taky optám. Řeším podobné dilema. Chci expediční stan pro dvě oso
  Re: expediční stan20.06.2014
Já mám Dome3. Jako útočný bych ho teda nebral. Je pro 3, vyspí se tam 6, zmáčkne 9. Vaří se v něm do
 Re: expediční stan20.06.2014
U expedicnich stanu jde spis o hmotnost a spolehlivost materialu. Asi byc se vyhnul zminovanemu Jurk
  Re: expediční stan21.06.2014
" vyhnul bych stanum co jdou spatne stavit, vyhnul bych se tunelovym typum. Naopak hledej stan
  Re: expediční stan21.06.2014
Tak Camp Minima určitě není expediční sta a ani ho nijak nepřipomíná. Hodí se pro úplně jiné použití

 Oberwalderhütte19.06.2014
Nevíte nekdo jsk zo chodí na Oberwalderhütte? Dá se spát v bivaku i létě?

 Re: Oberwalderhütte19.06.2014
Jak souvisí bivak, léto a Oberwalderhuete?
 Re: Oberwalderhütte19.06.2014
Nejbližší bivakovací bouda je v sedle mezi Klockerin a Bärenkopf.

 Foto dne18.06.2014
Dneska luxusní foto dne! Prosím víc takových! Tušíte někdo, jestli Petr Fiala ještě leze?
 Re: Foto dne18.06.2014
pod cestou tady je těch fotek víc
  Re: Foto dne18.06.2014
díky za tip!
 Re: Foto dne18.06.2014
Hořký měsíc je pro mě jedna z nejhezčích cest v krase...
  Re: Foto dne18.06.2014
Fakt? A co klasa? Sedí? Není to lehčí? Sám autor to pod cestou píše...
   Re: Foto dne19.06.2014
Nebudu se vyjadřovat, protože to nemám na kusovku. Ale ty kroky mi přišli parádní!

 Jura-Nemecko18.06.2014
Ahoj,
rád bych požádal o pomoc a doporučení cest a oblastí v juře.
Byl jsem tam asi 3x a vždy jsem spíše jen bloudil a přejížděl.
Rád bych si tam už konečně zalezl :-)
Prosím o doporučení pěkných sest cca v obtížnosti 6-8.
 Re: Jura-Nemecko18.06.2014
Těžko poradit jen jednu stěnu, poradím spíše údolí, kde je pak možnost uchýlit se na různé skály, pr
  Re: Jura-Nemecko19.06.2014
Děkuji,
poznamenáno.

 Grand Zebru18.06.2014
Ahoj, nemáte někdo tušení jaké jsou aktuální podmínky na výstupové trase Cassati - Grand Zebru? Hlavně co se týče množství sněhu. Díky. Petr

 kam k moři17.06.2014
Prosím o tip na nějakou boulderingovou oblast v blízkosti moře. Dětem jsme slíbili moře a my se nechceme jen tak opalovat, ale lano mně už neláká.
 Re: kam k moři18.06.2014
Zkuste Hvar - je tam nějaký komplex, tuším i s bouldery a DWS, ale nic víc bohužel nepovím - sám nev
  Re: kam k moři18.06.2014
Ahoj,
to o cem mluvi predchozi prispevek je
   Re: kam k moři18.06.2014
Hvar je super. Kemp u Mira taky.
Dají se tam půjčit i sea kajaky.
DWS super. Na lano j
    Re: kam k moři18.06.2014
Hvar je super. Kemp u Mira rozhodně nedoporučuju...
    Re: kam k moři18.06.2014
Mira taky nedoporučuji. Stačí tu pohledat v diskusích, proč...
 Re: kam k moři19.06.2014
Cavalo, Peninha, Malveira jsou oblasti skoro na břehu Atlantiku západně od Lisabonu (u Sintry). Boul

 Weißseespitze - Kaunertal17.06.2014
Nebyl jste někdo v poslední době v severce Weißseespitze?

 Slaňování - Karlov pod Pradědem16.06.2014
Ahoj lezci, nemáte tip, kam jít slaňovat případně lézt v Karlově pod Pradědem nebo v Malé Morávce? Díky
 Re: Slaňování - Karlov pod Pradědem16.06.2014
Nejblíž je asi Ludvíkov.
 Re: Slaňování - Karlov pod Pradědem16.06.2014
antonicek v male moravce.
 Re: Slaňování - Karlov pod Pradědem18.06.2014
Mrkni sem :

 DWS Portugalsko16.06.2014
Nevíte někdo o nějaký DWS lokalitě na pobřeží mezi Lisabonem a Portem?
 Re: DWS Portugalsko16.06.2014
DWS jedine na jih od Lisabonu...
 Re: DWS Portugalsko16.06.2014
nejlepsi dws by mely byt u Sagres - Ponta Garcia a Ingrina
  DWS Pt17.06.2014
 lezenie v Brele13.06.2014
aj my sa chystáme zaliezť si v Brele,nájde sa niekto, kto by mi poslal sprievodcu mailom. dík
 Re: lezenie v Brele14.06.2014
  Re: lezenie v Brele14.06.2014
Jo a Brela se tam jmenuje Gorni Krčak
   Re: lezenie v Brele14.06.2014
Ještě dovětek:
Snadno se to přehlídne, u každého sektoru je fotka skály s namalovanými směry,

1   ...   428   429   430   431   432   433   434   435   436   437   438   439   440   441   442   443   444   445   446   447   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 expediční stan
Ahoj můžete mi doporučit osvědčený expediční stan pro 2 osoby do výšky cca 6500 metrů? Díky za každou radu a doporučení.  Mirek
Mirek07:48:29 19.06.2014
odpovědět 
 Re: expediční stan
Vřele můžu doporučit MSR.
Super, spolehlivé stany. Ale nejvíš jsem s ním (mám samozřejmě jen jeden) byl v Alpách.
Nízká váha, propracovaná konstrukce, spolehlivé materiály, léty osvědčený výrobce.
07:57:09 19.06.2014
odpovědět 
  Re: expediční stan
na vetsinu 7k Staci blbej jurek za 5k....
judovana09:02:57 19.06.2014
odpovědět 
   Re: expediční stan
Joo? Jaký s ním máš prosím zkušenosti? Já jsem s ním na normální turistiku spokojenej 100%, ale chystáme se do hor okolo 5000m a váhám, jestli bude stačit...
Karel Mňau14:23:54 19.06.2014
odpovědět 
    Re: expediční stan
stacit nestacit... to je vzdy trochu loterie... uprimne: 5000 neni zadna extremni vyska a vubec vyska stanu urcite nevadi :-) pokud budete spat nekde kde budete aspon trochu chraneni proti vetru tak si myslim ze muzes mit snad jakykoli rozumejsi stan... vitr je svine. pokud budes mit smulu a prejede pres vas mega ficak tak ti nepomuze skoro nic. jeste teda muze zapadnout stan tak ze ho polame snih ale to snad neni tak caste...
18:51:14 19.06.2014
odpovědět 
    Re: expediční stan
viz nize. 5k, kdyz ho postavis alespon trosku inteligentne zvladne v pohode.
judovana08:35:22 20.06.2014
odpovědět 
  Re: expediční stan
Tak za sebe nemůžu potvrdit. Stan od MSR (Fury) se nám opravdu neosvědčil. Vraceli jsme po první akci, protože (za tu cenu) rozhodně nesplňoval, co výrobce slibuje.
kris10:21:40 19.06.2014
odpovědět 
   Re: expediční stan
A co konkrétně nesplňoval?
13:22:38 19.06.2014
odpovědět 
  Re: expediční stan
Taky podporuju MSR.
13:22:12 19.06.2014
odpovědět 
 Re: expediční stan
Jurek. Mám jeden už 12 let, přežil kdeco a pořád super.
JD10:37:02 19.06.2014
odpovědět 
  Re: expediční stan
Ale fakt hodně se rosí.
13:23:04 19.06.2014
odpovědět 
  Re: expediční stan
Jurek, nevim jakej, 15 let. Posledni 4 roky pribilo par zaplat z Brnenskyho Gema servisu (diky bohu za ne) pred 5 ety prestrikanej novou gumou. Cely ty roky dostava zatracene pohulit. Z gobi prez himalaj, kavkaz, par dalsich pousti, az domu jak do zimnich i letnich alp. 4k ma za ebou nepocitane. nad 6k jsem ho mel jen jendou, ale stal tam celkem dlouho a byl v klidu.

Jak tu nekdo zminil - pristup ktomu kde ho postavit je duelzity.

ps: jo, strasne se rosi :)
judovana08:34:37 20.06.2014
odpovědět 
   Re: expediční stan
jurek. to je jediné vybavení (kromě pár karabin) které mám od začátku co se věnuju horskému sportu a které je v kondici a plně provozuschopné.

překvapivě stan dostal nejvíc zabrat ne v horách či při polárničině, ale když jsem ho půjčil starouškům a ti ho s lehkým srdcem půjčili někde ve španělsku na jednu noc známým kteří se ho pokoušeli neodborně postavit kdesi u móře.
Lukas B.13:26:42 20.06.2014
odpovědět 
 Re: expediční stan
Ferrino snowbound 2. Funguje uz 8 let, drobne opravy, nejaka ta nova tycka. Ma za sebou 5 vyprav do vyssich kopcu, kdy se na zadech vlacel i 2 mesice a moc jsme ho nesetrili. Vydrzel fakt hodne. Nicmene tenkrat jsme ho koupili novy takrka za 6000kc, coz tenkrat byla polovina normalni ceny.
Ropak11:33:56 19.06.2014
odpovědět 
 Re: expediční stan
Mountain hardwear... u nas nejsou moc zname ale jsou to vynikajici stany
13:19:26 19.06.2014
odpovědět 
 Re: expediční stan
Když už je zde tento dotaz, tak se taky optám. Řeším podobné dilema. Chci expediční stan pro dvě osoby, ale zároveň chci aby se ve stanu dalo případně uvařit něco na vařiči a mohl bych v něm mít více věcí (tedy všechny bágly a cajky okolo..). Líbí s emi Jurek Dome 3 a taky Jurek KOMBAT 2 AP. Nějaké zkušenosti?? :)
Milan21:26:11 19.06.2014
odpovědět 
  Re: expediční stan
Já mám Dome3. Jako útočný bych ho teda nebral. Je pro 3, vyspí se tam 6, zmáčkne 9. Vaří se v něm dobře. Ale vzhledem k velikosti a hmotnosti bych ho doporučil spíš někam, kde bude chvilku stát (vydrží kde co, silný vítr není problém). Na každodenní nošení a stavění pro dva bych zkusil něco lehčího.
JD21:34:15 20.06.2014
odpovědět 
 Re: expediční stan
U expedicnich stanu jde spis o hmotnost a spolehlivost materialu. Asi byc se vyhnul zminovanemu Jurkovi, protoze je tezky jak prase a v baglu zabere moc mista. Vyhnul bych se laminatovym tyckam, vyhnul bych stanum co jdou spatne stavit, vyhnul bych se tunelovym typum. Naopak hledej stan s duralovymi pruty, lehk, pevny, aby sel v pohode stavit, aby nemel plastove prezky, ktere kdyz v mrazu prasknou, tak stan nepostavis.
Sel bych do MSR, Hilleberg, Ortik, Mountain Hardware, apod.
Mne se hodne libi Camp Minima 2 sl, ale blbe se stavi. Jinak jsme ho nekolikrat meli a ta hmotnost, material a velikost jsou proste super. Kde jde o zivot bych ho ale nebral.
19:50:35 20.06.2014
odpovědět 
  Re: expediční stan
" vyhnul bych stanum co jdou spatne stavit, vyhnul bych se tunelovym typum. Naopak hledej stan s duralovymi pruty, lehk, pevny, aby sel v pohode stavit, aby nemel plastove prezky, ktere kdyz v mrazu prasknou, tak stan nepostavis."

Ted si popsal toho miho jurka :))

Ma 2.5kg - jo to je celkem dost. ale na rozmery nedam dopustit. za cely ty leta jsem snad nenasel mensi. Zase cena za to je ze mokry nebo omrzly se to skoro neda zbalit a casto davam tropiko do druhe krosny (jako druhe osobe)
judovana08:30:58 21.06.2014
odpovědět 
  Re: expediční stan
Tak Camp Minima určitě není expediční sta a ani ho nijak nepřipomíná. Hodí se pro úplně jiné použití.
Jurek nebrat, relativně těžkej, hodně neprodyšnej, zastaralé konstrukce. Ale vydrží.
09:54:43 21.06.2014
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi