Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
Bouldry:
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
15.Šípek 10075
Hory:
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231333 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 bolest ramene16.05.2014
Zas takovej jeden nesmyslnej dotaz laika laiku pres internet :-) ale zkusim to.
Boli me rameno, podle me je to jenom pretizeny, natazeny, hadam ze upon (opravdu se jen tak dohaduju). Boli to pri jistych pohybech, treba kdyz zvedam ruku s hrnickem.
 Re: bolest ramene16.05.2014
Já osobně na kinesiotejp nevěřím, ale známý fyzioterapeut to dělá, tak ho zkus kontatkovat
 Re: bolest ramene16.05.2014
Mám v tomto bohaté zkušenosti, bohužel. Podle popisu to víc vypadá na rotátory a pomůže opravdu jen
 Re: bolest ramene16.05.2014
Zdar, dobrá shoda okolností - akorám mám 1,5 měsíce "odpočinku" s ramenem za sebou. Rovněž
  Re: bolest ramene16.05.2014
Jo, ještě je trochu smutně vtipné, jak většinou bolí rameno dominantní ruky. Jsme levák - bolí mně l
   Re: bolest ramene16.05.2014
souhlas s tim co pises.

osobne nejlepe funguji specialni protahovaci cviky, jemne pos
 Re: bolest ramene16.05.2014
Zajdi si do kavarny na kafe misto treninku... Ne vazne, proc ti tak moc zalezi na okamzitem vykonu?
  Re: bolest ramene16.05.2014
Rotátorová manžeta. Klid a nelézt.Tejp nepomůže,řešil jsem to nedávno.
 Re: bolest ramene16.05.2014
zkus to tady
 Re: bolest ramene16.05.2014
Já úplně tady tyhle dotazy v diskuzi nechápu, těch příčin bolestí ramene je přece halda, u lezců pří
 Re: bolest ramene16.05.2014
Jestli tě to bolelo v noci, tejp ti nepomůže. Přidávám čárečku ke kolegům: z osobní zkušenosti vím,
  Re: bolest ramene16.05.2014
Ješte bych dodal, že jestli se ti to stalo při shybech, děláš asi něco špatně. Tohle zranění vzniká
   Re: bolest ramene16.05.2014
zevní okraj lopatky, ale tvoří jamku ramenního kloubu, takže jsme zase u ramene:-)), horní strana je
 Re: bolest ramene16.05.2014
Ja ze svych zkusenosti bych uplny odpocinek nedoporucoval (nic nedelat 3 mesice a cekat ze az zacnu
  Re: bolest ramene16.05.2014
Rotatorova manzeta:

http://
  Re: bolest ramene16.05.2014
Rotatorova manzeta:

http://
 Re: bolest ramene16.05.2014
Je Feu, to se stava i nam lemrum. Prej je to vekem. Ja takhlen rano zjistil, ze si neoblecu tricko.
  Re: bolest ramene16.05.2014
Mně se to stalo při lyžování. Bolelo to při oblíkání, při zvednutí ruky. Rok a půl jsem se trápil -
 Re: bolest ramene16.05.2014
Tak díky chlapy, konečně asi vím, co mám - načatou rotátorovou manžetu. Příznaky vypadaj dost podobn
 Re: bolest ramene17.05.2014
S veľkou pravdepodobnosťou by som ti vedel poradiť, nebol by to odpočinok ani tejp. Bohužiaľ pre teb
  Re: bolest ramene17.05.2014
Nech to odpočnout a potom začni dělat kompenzační cvičení, přece jenom při lezení se používá spíš za
   Re: bolest ramene17.05.2014
Kompenzacni cviceni... taky nikdy nevim, o cem se mluvi. Protahovani a tak delam docela pravidelne.
    Re: bolest ramene18.05.2014
Mě rameno bolelo přesně vepředu jako řikáš. Doktor mi řekl, že je to bicepsový úpon na rameno, a kdy
  Re: bolest ramene17.05.2014
Tedy to zní nějak tajemně. Prosím pouč nás prosím alespoň rámcově. Když to sděluješ takto tajnosnubn
   Re: bolest ramene17.05.2014
No, základ je pozitívne myslenie, pravidelné každodenné viachodinové meditácie spojené s pitím zelen
   Re: bolest ramene17.05.2014
podle inzerce ji nejspíš někdo poradil ať si pořídí balknu :)
   Re: bolest ramene17.05.2014
podle inzerce ji nejspíš někdo poradil ať si pořídí balknu :)
    Re: bolest ramene17.05.2014
:-)
no, ja jsem psala o radu hlavne ohledne tejpovani, protoze jsem nekde slysela, ze to pom
     Re: bolest ramene18.05.2014
Pokiaľ nemáš obmedzenú hybnosť, tak odo mňa žiadnu radu nepotrebuješ. Užívaj si lezenie.
     Re: bolest ramene18.05.2014
Já mám teď zhruba totéž. Vylezl jsem si na Rovišti Krutý Řím a spodní bouldr jsem lezl trochu nespár
      Re: bolest ramene19.05.2014
slyšeli jste slovo Boží. :))))))))))
     Re: bolest ramene26.09.2014
zázračná metoda se jmenuje odpočinek s následnou rehabilitací, viz odkazy výše. když si nevyspaná, t
 Re: bolest ramene05.06.2014
Zdar,
před časem tu šla tato debata. Rád bych se zeptal, jak na tom s rameny jste? Důvodem je
 Re: bolest ramene26.09.2014
Na bolest kloubů používám Senzycol! Je to doplněk stravy, který nijak nenarušuje můj organismus a je
  Re: bolest ramene26.09.2014
Ty vole, to i prodavas ne? Nejdou s tim i lepit tapety a lestit auta kdyz je to tak zazracny?

 Kilimanjaro & east Africa15.05.2014
Ahoj, sháním průvodce Kilimanjaro & east Africa. Nevíte kde ho u nás sehnat? Dík

 Průvodce Attersee15.05.2014
Ahoj,
Nemáte někdo boulder průvodce na oblast Attersee a okolí v Rakousku? A kdo z vás tam byl, jaký je tam bouldering? Díky, David
 Re: Průvodce Attersee15.05.2014
Byl pred sesti lety.Presto ze jsem na kvalitu bouldru skromny tak Attersee mne nezaujalo. Ale par pe
  Re: Průvodce Attersee15.05.2014
Díky za info ;)

 Kontakt15.05.2014
Hľadám kontakt na kamaráta z vojny Marek Scheithauer z Mostu
 Re: Kontakt16.05.2014
spoluzaci.cz?

 stav firnu15.05.2014
Ahoj. Nevíte jaký je teď stav severek v Alpách. Pořád je moc sněhu? Byl někdo někde? Dik
 Re: stav firnu15.05.2014

 Kras dneska - půjde něco?15.05.2014
Dobrý den, jak to dnes bude vypadat v Krase? Půjde něco lézt v tom větru?
 Re: Kras dneska - půjde něco?15.05.2014
Kostelik ci Jachymka urcite:-)
  Re: Kras dneska - půjde něco?15.05.2014
Klidně i Indie, Evropa, Vaňousy... pokud nebude padat, je to jen o tom najít kousek závětří a to poz

 Mammut Skywalker 213.05.2014
Jaké máte zkušenosti s touto helmou? Je pohodlná, příjemná? Bohužel jsem nenašel nic moc recenzí a reakcí na tuto helmu. Hodlám si ji pořídit na rekreační lezení po skalách, ale nebude na škodu, jestli se mi pod ni vleze i zimní čepice.
 Re: Mammut Skywalker 213.05.2014
... mám ju už dlho a max. spokojnosť aj v lete aj v zime s čapicou,už chytila aj kus ľadu a úplne v
  Re: Mammut Skywalker 213.05.2014
Tak to čtu rád, díky :)
 Re: Mammut Skywalker 213.05.2014
Nedívej se jen na konečnou cenu výrobku. Cena do litru je fajn, ale vyzkoušej toho více, aby ses uji
  Re: Mammut Skywalker 214.05.2014
Je fakt, že mé rozhodnutí padlo dík ceně, ale pokud mi nebude pohodlná, tak ji brát nebudu. Byla by
 Re: Mammut Skywalker 214.05.2014
Mám ji, je super, ale pokud půjdeš někam, kde může lítat něco hodně velkýho, asi bych se poohlédl po
 Re: Mammut Skywalker 214.05.2014
včera jsem ji koupil, sedí dobře, myslím že je pod ní i hodně místa na tlustou čepici
 Re: Mammut Skywalker 215.05.2014
Dnes jsem si jí zkoušel, ale radši jsem vzal Half Dome od BD. Skywalker mi oproti ní přijde "mě

 poradíte cestu?13.05.2014
Ahoj, nevíte náhodou někdo o nějaké cestě s následujícmi parametry? Měla by být vícedélková, obtížnost kolem 4-5, ucházejícně zajištěná, ale HLAVNĚ kolmá. Jde mi o to, aby byla morálová (ale zároveň nižší obtížnost) a aby z ní člověk mohl spadnout a neoml
 Re: poradíte cestu?13.05.2014
Ze čtyřky bych raději nevypadával....
  Re: poradíte cestu?13.05.2014
To je právě ono, taky bych nerad :-) A taky je mi jasné, že 200 kolmých metrů čtyřkových madel bude
   Re: poradíte cestu?13.05.2014
Vzhledem k tomu, že do obtížnosti se na vícedélkových cestách započítává i expozice a morál, tak jak
    Re: poradíte cestu?13.05.2014
Aha, to jsem doteď nevěděl (o tom počítání obtížnosti); Díky, člověk se pořád něco učí :-)
     Re: poradíte cestu?13.05.2014
na to moc nespolíhej. Jakmile napíšou někde že to je 6tka, tak klíčový místo (třeba 4. dýlka) tak 10
 Re: poradíte cestu?13.05.2014
Zkus Hermeline na Kampermaueru, z ČR je to blízko. Akorát to není žádný horský lezení, je to taková
 Re: poradíte cestu?13.05.2014
Vícedélková, morálová například 5+ Dvojspára, Bořeň severní stěna (ČR) Je nutné se dojistit :) Štand
  Re: poradíte cestu?13.05.2014
Díky! Tolik tipů jsem ani nečekal... Už se těším na to, až něco z toho vyzkouším. Všichni máte můj v
   Re: poradíte cestu?13.05.2014
Slovensko - oblast Vtáčník (Hrádok), cesty Vzdušná, Fitfirit, Velký kút (s tímto názvem si nejsem ji
   Re: poradíte cestu?14.05.2014
Jak tady poznamenali ostatní. Do takový obtížnosti 6 nesmíš mít nějak extra očekávání, že to bude su
  Re: poradíte cestu?13.05.2014
Ono to zase tak ideální není, jak si přestavuješ. Dvojspára nevede jenom pořád kolmo nahoru. Viz sta
   Re: poradíte cestu?14.05.2014
Lukas B. za mlada :)
    Re: poradíte cestu?14.05.2014
A významný úředník jako nováček :-)
 Re: poradíte cestu?14.05.2014
udolka na podmokelskou ve skalaku :)
 Re: poradíte cestu?14.05.2014
Tvoje kriteria, tedy az na blizkost, budou nejlepe splnovat cesty v Dolomitech. Pilire bejvaj lehci,
  Re: poradíte cestu?15.05.2014
taky bych si s tím započítáváním expozice a morálu do klasy nebyl tak jistej. To leda tak možná více

 Madrock13.05.2014
Ahoj,ma prosim niekto skusenost s lezkami znacky madrock co sa tyka cislovania?Je niekde v blizkosti Prahy obchod ,kde by ich mali?
 Re: Madrock13.05.2014
Jako papuče na písek si je kupuju +- ve stejné velikosti jako normální boty (40-41 tenisky, 40 MR),
 Re: Madrock guma13.05.2014
jedny jsem si na fesťáku v teplicích koupil a už nikdy více. Guma úplně na hovno. řekl bych že ještě
 Re: Madrock13.05.2014
Ahoj, mel jsem snerovaci Mad Rock Hooker. Velikost jako normalni botu - pohodlne backory, jako celog
 Re: Madrock13.05.2014
mám špatné zkušenosti, vytáhly se neobvykle hodně a teď v nich neustojím nic, navíc kůže mi příjde n
  Re: Madrock14.05.2014
Juro, Ti porad rikam, ze na spary jsou kotnikovky!

 Totes Gebirge - Schermberg12.05.2014
Čau,
pár tejdnů zpátky jsem tu s někým řešil jak je to v Toteskách. Ted o víkendu jsme byli na Welser Hutte -  cesta tam je bez problémů, jen kousky se jdou po sněhu. Ferrata na Schermberg je prý pod sněhem, takže se jít nedá. My jsme dali jen
 Re: Totes Gebirge - Schermberg12.05.2014
To sem byl asi já :) Dík za info! my nakonec jeli do tater protože na svátky kolem 1.5. hlásili samé
  Re: Totes Gebirge - Schermberg14.05.2014
jj, my tam nakonec vyjeli až na třetí pokus, před tím jsme museli jako alternativu aspon na Drachenw
   Re: Totes Gebirge - Schermberg14.05.2014
odkaz na fotky uvítám :) Aspoň budu moct závidět.
    Re: Totes Gebirge - Schermberg19.05.2014
Fotky s článkem zde:
1   ...   436   437   438   439   440   441   442   443   444   445   446   447   448   449   450   451   452   453   454   455   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 bolest ramene
Zas takovej jeden nesmyslnej dotaz laika laiku pres internet :-) ale zkusim to.
Boli me rameno, podle me je to jenom pretizeny, natazeny, hadam ze upon (opravdu se jen tak dohaduju). Boli to pri jistych pohybech, treba kdyz zvedam ruku s hrnickem. Neboli to nejak vylozene nesnesitelne, muzu i lizt atd. (natahla jsem si to ve stredu a vcera jsem s tim taky jeste byla trenovat, coz melo za nasledek docela bolesti v noci). K pretizeni urcite doslo pri treninku (shyby). Samozrejme je rozumna varianta odpocinek. Ehm. Ale ten bych radsi tak uplne nedavala... Chapete...
Napadly me takovy tejpy, co se dneska nosi, ohrome moderne to vypada. Nevite nekdo, jak to chodi? Kdyz se prihlasim nejakemu fyzioterapeutovi, bude cekaci doba na termin dva mesice? Nevite o nekom, kdo to dela? (Praha, idealne Smichov) Nebo mi date treba nejake jine tipy? (tedy krome toho odpocinku, tuto extremni variantu beru na vedomi).
feu07:21:34 16.05.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
Já osobně na kinesiotejp nevěřím, ale známý fyzioterapeut to dělá, tak ho zkus kontatkovat https://www.facebook.com/fyziotrendJM?fref=ts
Jinak v tomhle případě bych s alespoň týdenní pauzou vůbec neváhal.
 TujboPefa08:51:40 16.05.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
Mám v tomto bohaté zkušenosti, bohužel. Podle popisu to víc vypadá na rotátory a pomůže opravdu jen klid, pokud to bude vážnější, tak doktor. Jedno rameno muselo k doktorovi, druhý (za dva roky) nebylo tak hrozný, lézt se dalo, ale v normálním provozu jsem byl limitován - přesně jak píšeš, zatížení jen v určitém směru/ohnutí... Pak jsem kvůli jiným problémům měsíc nelezl a rameno je v pořádku. Fakt ti nic jinýho nepomůže.... A tejpy? Nevyznám se v nich, ale problém nevyřeší, navíc tejp můžeš mít jen pár dní, ne?
00708:54:10 16.05.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
Zdar, dobrá shoda okolností - akorám mám 1,5 měsíce "odpočinku" s ramenem za sebou. Rovněž přetížení z mixů v Tatrách. Je to asi zánět rotátorové manžety. Dostal jsme krém - Traumaplant s výtažkem kostiválu. Opatrně cvičím a rehabilituji - různá protažení, kombinace tahu, tlaku, relaxace - po mailu se to nedá vysvětlit. Začal jsme chodit na elektroléčbu a ultrazvuk. Hodně pomalu, ale lepší se to. Fyzioterapeut - doporučuji Mgr. Obrda na Chodově - 603460666 a ortoped MUDr. Hebelka v Bohnicích - najdeš na webu. Nevím jak moc to máš, ale u mně to fakt nešlo bez odpočinku. Každým lezením se to zřetelně sralo a horšilo. Jo, bacha na prochladnutí, to hodně škodí.
Bobr09:35:49 16.05.2014
odpovědět 
  Re: bolest ramene
Jo, ještě je trochu smutně vtipné, jak většinou bolí rameno dominantní ruky. Jsme levák - bolí mně levé. Fyzioterapeutka za kterou chodí se na sportovce kouká jako na magory co si vytrvale ničí tělo. Je to dost extrémní názor, ale když čtu tvůj postoj k odpočinku, tak má něco do sebe :-).
Bobr09:43:47 16.05.2014
odpovědět 
   Re: bolest ramene
souhlas s tim co pises.

osobne nejlepe funguji specialni protahovaci cviky, jemne posilovani rotatoru ( takove ty mikro pohyby a nasledna relaxace ).

nejlepsi je si zajit na rehabilitaci at ti to vsechno ukazou
10:38:36 16.05.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
Zajdi si do kavarny na kafe misto treninku... Ne vazne, proc ti tak moc zalezi na okamzitem vykonu? Zdrave slabe > pokazene silne. Je to takhle jednoduchy a plati to nejen pro lezeni. Ramena me pobolivala dost podobnym zpusobem co popisujes a dalsi lezeni to postupne jen zhorsovalo, ani jsem na pravem nemohl spat. Lezt slo ale nakonec potkas nejaky krok ve kterem to fakt bude bolet a neni to prijemne...
Adam09:36:19 16.05.2014
odpovědět 
  Re: bolest ramene
Rotátorová manžeta. Klid a nelézt.Tejp nepomůže,řešil jsem to nedávno.
11:27:40 16.05.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
zkus to tady
http://www.tejpy.cz/kamenna-prodejna/
měl by tam být týpek co zahejbe, zjistí a ukáže jak zatejpovat, nebo odkáže rovnou na doktora.
Kolega si to s kolenem dost pochvaloval.
d.12:54:54 16.05.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
Já úplně tady tyhle dotazy v diskuzi nechápu, těch příčin bolestí ramene je přece halda, u lezců příčina pravděpodobná, ale diganoz hodně. Fyzioterapie je skvělá věc, ale přeci jen myslim, že první kroky by měly vést k lékaři a od něj na rehabilitaci, chápu, že leckdo s tim má špatnou zkušenost (opich, analgetika a nazdar), ale svádět hned všechno na přetížení a rozrehabiltovat je trochu unáhlený. Každopádně klid neni špatná věc a z dlouhodbýho hlediska může mít na lezecký výkony blahodárnej vliv :)
Párty13:00:44 16.05.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
Jestli tě to bolelo v noci, tejp ti nepomůže. Přidávám čárečku ke kolegům: z osobní zkušenosti vím, že pomůže jenom klid. Sám jsem se se zánětem rotátorové manžety (vzniká to přesně takhle - přetížení, bolest, dá se to rozcvičit, ale časem, u mě dva roky, se to neustále zhoršuje přes všechno speciální cvičení a rehabilitace) dopracoval až k operaci. Opravdu jediné, co pomůže je klid! A to pěkně dlouhý - nejméně několik týdnů. Jinak se to bude jenom a jenom zhoršovat. Osobně bych, pro netrpělivé, jako jsem sám, doporučoval tenhle postup (ale lepší je úplný klid): 14 dní úplný klid, mezi tím si dojít k doktorovi, aby potvrdil diagnozu, případně doporučil jiný postup, ale je slušná pravděpodobnost, že ti doporučí něco takového: pak rehabilitace, pokud možno cvičení, ne jenom elektriku, cvičit pak samostatně, mazat (s Traumaplantem mám taky dobré zkušenosti a mám na něho doporučení o známých doktorů a terapeutů), s tréninkem začít velmi velmi velmi pomalu, před každou zátěží se velmi velmi velmi dobře rozcvičit, ideálně mazat hřejivkou, aby se rameno před samotnou zátěží pořádně prohřálo. Jakmile nástup tréninku přeženeš, začne tě to zase bolet, a jsi zpět na začátku. Nebudu ti přát brzké uzdravení, ale trpělivost, to teď potřebuješ!
JD13:08:38 16.05.2014
odpovědět 
  Re: bolest ramene
Ješte bych dodal, že jestli se ti to stalo při shybech, děláš asi něco špatně. Tohle zranění vzniká spíš při trhnutí, švihu apod. (například je typické pro volejbal). Při shybech a drtivé většině lezeckých pohybů, by ti to mělo držet zádové (mezilopatkové, podlopatkové) svalstvo, takže rameno je zatížené relativně málo. Pokud to záda nedrží, doporučuju navštívit terapeuta a zamakat na mezilopatkovém, podlopatkovém a hlubokém břišním svalstvu. A případně upravit techniku cviků (shybů) při tréninku.
JD13:18:22 16.05.2014
odpovědět 
   Re: bolest ramene
zevní okraj lopatky, ale tvoří jamku ramenního kloubu, takže jsme zase u ramene:-)), horní strana je zesílena dlouhou šlachou bicepsu, takže shyby mohou být přičinou každopádně, ale ne jedinou
RHB13:54:56 16.05.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
Ja ze svych zkusenosti bych uplny odpocinek nedoporucoval (nic nedelat 3 mesice a cekat ze az zacnu znova to bude v pohode). Vzdy se mi osvedcil aktivni pristup. Urcite to chce trochu odpocinout, ale jakmile bude bolest mala/zadna bych nasadil rehabilitacni/kompenzacni cviceni.

Delas nejake kompenzacni cviceni nebo vse co delas je specificke pro lezeni? Muze to byt svalova dysbalance, kdy mas silnejsi urcite svaly ramene, ktere pouzivas pri pritahovani a jine svaly ktere se pouzivaji pri tlacich jsou slabsi. Tzn. cele rameno neni dobre vycentrovane na kloubni jamce a tim pri pohybu pretezujes svaly/slachy/upony ramene i rotatorove manzety, prave kvuli spatnemu zarovnani ramene.

Doporucil bych zkusit kompenzacni cviceni, ktere je pak potreba delat neustale - problem se zlepsi a kdyz prestanes, tak se zase vrati. Je potreba rozvinout celkovou silu tela, tak aby v nem nebyly nejake vetsi dysbalance, ktere vedou k pretizeni a naslednym zranenim.

Zkus si najit na googlu rotator cuff exercises + climbing, rotatorova manzeta atd., urcite najdes spoustu cviku. Pro rotatorovou manzetu jde hlavne o cviceni s gumou, lehkou cinkou atd.

Pro celkove rozvinuti sily ramen pak je potreba delat nejake tlaky - napr. kliky, tlaky atd., na internetu je toho mraky.

Tenhle pristup plati pro vice zraneni, napr. lokty kdy z lezeni je prilis silne predlokti, ale druha strana ruky je slaba atd.

Nejlepsi je urcite zajit za doktorem a pak na rehabilitaci, ale je potreba najit sportovniho doktora, normalni doktor ti rekne 3 mesice pauza a hotovo.

Me se tenhle pristup osvedcil temer u vsech zraneni, ktera me potkala. Tady clanek k tematu od Dave McLeoda http://onlineclimbingcoach.blogspot.cz /2012/03/injuries-problem-with-lay-off.html (odstran mezeru).
Buri14:41:51 16.05.2014
odpovědět 
  Re: bolest ramene
Rotatorova manzeta:

http:// www.nicros.com/ training/ articles/ rotator-cuff-training-part-1/

http:// www.nicros.com/ training/ articles/ rotator-cuff-training-part-2/

http:// www.ukclimbing.com/ articles/page.php?id=119

Ramena:

http:// www.exrx.net/Lists/ ExList/ShouldWt.html

konkretne napr.

http:// www.exrx.net/ WeightExercises/ DeltoidAnterior/ DBOneArmShoulderPress.html

http:// www.exrx.net/ WeightExercises/ PectoralSternal/ BWPushup.html

Horni paze:

http:// www.exrx.net/Lists/ ExList/ArmWt.html

konkretne napr.

http:// www.exrx.net/ WeightExercises/ Triceps/ BWBenchDip.html

15:00:06 16.05.2014
odpovědět 
  Re: bolest ramene
Rotatorova manzeta:

http:// www.nicros.com/ training/ articles/ rotator-cuff-training-part-1/

http:// www.nicros.com/ training/ articles/ rotator-cuff-training-part-2/

http:// www.ukclimbing.com/ articles/page.php?id=119

Ramena:

http:// www.exrx.net/Lists/ ExList/ShouldWt.html

konkretne napr.

http:// www.exrx.net/ WeightExercises/ DeltoidAnterior/ DBOneArmShoulderPress.html

http:// www.exrx.net/ WeightExercises/ PectoralSternal/ BWPushup.html

Horni paze:

http:// www.exrx.net/Lists/ ExList/ArmWt.html

konkretne napr.

http:// www.exrx.net/ WeightExercises/ Triceps/ BWBenchDip.html

15:00:08 16.05.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
Je Feu, to se stava i nam lemrum. Prej je to vekem. Ja takhlen rano zjistil, ze si neoblecu tricko. Presne me to bolelo pri zvedani natazeny ruky. 14 dni skoro klid, nejaka masticka, opatrne protahovat a postupne se to spravilo.
Ortoped me s tim poslal na nejaky elektrosoky a RTG. Elektroskoy, nevim no. Spis placebo efekt, tezko rict, zda to k necemu bylo. Nicmene na RTG se alespon ukazalo, ze to treba neni neco horsiho.
Geo15:55:50 16.05.2014
odpovědět 
  Re: bolest ramene
Mně se to stalo při lyžování. Bolelo to při oblíkání, při zvednutí ruky. Rok a půl jsem se trápil - střídavě klid, mastičky, elektroléčba, rehabilitace, ale nic nepomohlo. Nakonec jsem narazil na schopného doktora, který použil ultrazvuk a hned zjistil, že mám permanentně hmožděný úpon v rameni a že tomu napomáhá kostní výstupek. Provedl artroskopii (jeho zbroušení a tím pádem ulevení úponu) a bylo po problému. Ale kdyby ne, že prý by to pravděpodobně vedlo k brzkému přetržení úponu. Takže rozhodně doporučuji nějaký ten měsíc klid, a když to nepomůže, vyhledat ortopeda a trvat na důkladném vyštření.
Petr21:09:34 16.05.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
Tak díky chlapy, konečně asi vím, co mám - načatou rotátorovou manžetu. Příznaky vypadaj dost podobně. Projevuje so to taky hodně silným lupáním v kloubu a tím, že se mi občas paže zablokuje v určitý poloze a nemůžu s ní hnout?

Odpočívám jak vzteklej, pomohlo to k tomu, že se sám obleču, ale občasná (taky noční) bolest přetrvává, tak mě asi doktor nemine....
Hurzy21:45:55 16.05.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
S veľkou pravdepodobnosťou by som ti vedel poradiť, nebol by to odpočinok ani tejp. Bohužiaľ pre teba, nie som z prahy. Ak chceš, nechaj na seba mejl a ak nezabudnem a ešte sa tu objavím, tak ti napíšem.
07:53:13 17.05.2014
odpovědět 
  Re: bolest ramene
Nech to odpočnout a potom začni dělat kompenzační cvičení, přece jenom při lezení se používá spíš zadní strana všeho a je třeba tu přední posílit cíleně aby nedocházelo k dysbalancím. Bolelo mě to přesně stejně, ale po pauze jsem to začal procvičovat s terabandem a je to dobrý.
Marek11:25:31 17.05.2014
odpovědět 
   Re: bolest ramene
Kompenzacni cviceni... taky nikdy nevim, o cem se mluvi. Protahovani a tak delam docela pravidelne. Co se tyka posilovani tech "opacnych" svalu - nevim, co je zrovna opacny sval k ramenu :-) Me navic boli to rameno zepredu, ne zezadu. Delam jeste jine sporty, takze treba kliky delam (to ma snad byt kompenzacni klik k bicepsu), celkove bych nerekla, ze mam zas tak jednostranny lezecky trenink. Napada te nejaky konkretni kompenzacni cvik?
feu23:46:08 17.05.2014
odpovědět 
    Re: bolest ramene
Mě rameno bolelo přesně vepředu jako řikáš. Doktor mi řekl, že je to bicepsový úpon na rameno, a když to přebolelo, tak jsem začal cvičit tak abych posiloval přední hlavu ramene, např. ležim na zemi na zádech ruce podél těla a pomalu zvedám ruku až jí dám uplně za hlavu a tak tam a zpět aby mě nic nebolelo abych to nedělal trhaně a tak. nebo např. s terbandem zašlápneš ho jednou nohou na zemi a druhou zvedáš nad hlavu natařenou, jako kdyby si chtěla ukázat jak vysoko vyskočí německý ovčák. Ale nejsem doktor a řikám jenom to co pomohlo mě.
Marek11:25:43 18.05.2014
odpovědět 
  Re: bolest ramene
Tedy to zní nějak tajemně. Prosím pouč nás prosím alespoň rámcově. Když to sděluješ takto tajnosnubně, tak to u mně vyvolává fantazie o kyvadélku, vysílání pozitivní energie a léčení andělskými kapkami :-).
Bobr14:10:28 17.05.2014
odpovědět 
   Re: bolest ramene
No, základ je pozitívne myslenie, pravidelné každodenné viachodinové meditácie spojené s pitím zeleného čaju a požívanie betelových listov vo veľkom množstve. Inými slovami - verejne nič neprezradím, ak holčina chce, nech sa ozvie a ak jej to pomôže, napíše ti ona. ;-)
18:49:32 17.05.2014
odpovědět 
   Re: bolest ramene
podle inzerce ji nejspíš někdo poradil ať si pořídí balknu :)
20:56:51 17.05.2014
odpovědět 
   Re: bolest ramene
podle inzerce ji nejspíš někdo poradil ať si pořídí balknu :)
20:58:42 17.05.2014
odpovědět 
    Re: bolest ramene
:-)
no, ja jsem psala o radu hlavne ohledne tejpovani, protoze jsem nekde slysela, ze to pomaha prave na podobna zraneni, slach a uponu a tak, protoze to nejak odlehcuje a umozni to lepsi hojeni. Vetsina tady usoudila, ze mam v hajzlu rameno na nekolik mesicu, no podle me je to proste pretazeny z jednoho treninku, hodlam byt v poradku. Zas kdybych mela po kazdem nejakem natazeni neceho usuzovat, ze ted nepolezu par mesicu, tak bych mohla odpocivat neustale. Jako uz takhle jsem hypochondr dost velkej, ale nekde to ma hranice. Jasne, je mozny, ze se ukaze, ze je to vaznejsi, ale zatim nehodlam panikarit.

Jeste pro upresneni - me se to opravdu stalo pri jednom treninku, vim o momentu, kdy to zaclo bolet. Boli me jedno konkretni misto, pocitove jeden bod, na predni strane pod klicni kosti, asi 10 cm od okraje ramene. Kdyby to melo nekomu nejak dale pomoct v analyze. Pri pohybu to boli, ale spis nez ze by byla omezena hybnost to boli proste kdyz se to pohmozdeny misto zapoji do pohybu. V minulosti jsem si uz takhle natahla neco v bicepsu, par dni to bolelo a pak to prestalo, zatim doufam, ze tohle bude mit stejny vyvoj.

Jeste k doktorum. Nehledam doktora hlavne proto, ze nez se k nejakemu dostanu, budou vanoce. Cekam, ze me to po par dnech prejde, jestli ne a bude to dlouhodobe, tak zajdu, do vanoc snad nekde termin dostanu. A ja teda nevim, jake jsou vase zkusenosti s doktorama, ale me nikdy zadny s nicim nepomohl. Vyjimka byl Hebelka, ktery me diagnostikoval a rekl mi, ze me to ted proste bude bolet, ze mam normalne lizt a ze se to casem srovna. To se taky stalo. I kdyz mi vylozene nepomohl s odstranenim bolesti, rozhodne mi pomohl v tom, ze mi rekl, ze to nemusim resit - psychologie.


Jinak diky vsem za tipy a odkazy. Pridavam mail, jsem zvedava na zazracnou metodu.
feu23:24:14 17.05.2014
odpovědět 
     Re: bolest ramene
Pokiaľ nemáš obmedzenú hybnosť, tak odo mňa žiadnu radu nepotrebuješ. Užívaj si lezenie.
09:01:42 18.05.2014
odpovědět 
     Re: bolest ramene
Já mám teď zhruba totéž. Vylezl jsem si na Rovišti Krutý Řím a spodní bouldr jsem lezl trochu nespárově a taky mě od té doby bolí trochu rameno. Pokud chceš tejpovat, tak se prober tou diskuzí a někde vejš je odkaz na nějakej krám s tejpama, kde ti prý i poraděj. Tejpy určitě trochu pomáhaj, ale ne nějak zásadně. Já bych to neřešil a lezl cesty a bouldry, kde prostě nemusíš dělat pohyby při kterých to bolí a obecně doporučuju dělat co nejvíc kompenzačních cvičení jako prevenci.
 Valmar19:27:08 18.05.2014
odpovědět 
      Re: bolest ramene
slyšeli jste slovo Boží. :))))))))))
petr23:10:27 19.05.2014
odpovědět 
     Re: bolest ramene
zázračná metoda se jmenuje odpočinek s následnou rehabilitací, viz odkazy výše. když si nevyspaná, taky se potřebuješ dospat, to samý tvoje ramena. začni třeba na půl roku běhat a rehabilitovat ramena. kup si kloubní výživu a vobenzym. a dej tomu voraz. po čem hovno to je hned, ale dát to do kupy trvá
honza18:52:23 26.09.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
Zdar,
před časem tu šla tato debata. Rád bych se zeptal, jak na tom s rameny jste? Důvodem je, že na mne padá mírná chmura. Po 3 měsících nelezení, rehabilitaci, ultrazvuku a elektroléčbě mně to furt občas bolí a bojím se pořádné zátěže. Už jsme něco málo zkoušel lézt, ale výsledek 50na50 - bolelo to, ale ne nějak děsně.
Bobr
Bobr08:11:26 05.06.2014
odpovědět 
 Re: bolest ramene
Na bolest kloubů používám Senzycol! Je to doplněk stravy, který nijak nenarušuje můj organismus a ještě mi dokáže pomoct od bolesti. Navíc pozitivně působí také na imunitní systém, takže se cítím mnohem lépe.
Blažek17:54:21 26.09.2014
odpovědět 
  Re: bolest ramene
Ty vole, to i prodavas ne? Nejdou s tim i lepit tapety a lestit auta kdyz je to tak zazracny?
20:49:11 26.09.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz