Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 19.Kalvas 10538 Bouldry: 17.Šípek 10025 18.Chytil 10025 19.Vejsada 10006 Hory: 31.Čermák 2232 32.Kupec 2216 33. 2172
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Dravci na Borni 23.04.2014 Ahoj, o vikendu jsme byli na Borni a vedle cesty Cesta Mladých Starců bylo hnizdo a v nem 3 maly ptacci, ptaci to byli velky jako krava, tak 30-40cm. Zajimalo by me jestli netusite co to tam hnizdi za hovadaky. diky
  Re: Dravci na Borni 24.04.2014 Ahoj,
my byli na borni taky o vikendu, akorat v jinym sektoru...chtel bych te ale pop
Totes Gebirge - Bivak 23.04.2014 Zdravím,
o víkendu plánujeme jet do Totese Gebirge - okolí Schermbergu. Chtěli jsme spát ve winterraumech ale bohužel Welserhutte a Prielschutzhaus mají o víkendu nějaké akce takže jsou otevřený a ubytování jen s polopenzí, což nás neláká, zvlášť k
  Re: Totes Gebirge - Bivak 23.04.2014 aniž bych klepl na odkaz: zkusil jsi pogůglit jméno toho kdo to psal a najít na něj kontakt a zeptat
    Re: Totes Gebirge - Bivak 23.04.2014 Zkusil, zkusil, ale právě jsem se zatím nic moc nedopídil, tak to zkouším takhle. Na stránkách bohuž
      Re: Totes Gebirge - Bivak 23.04.2014 Dle fotogalerky to podle mě bude někde v okolí Altmalerhausu (přístupový oudolí Almtal k Welser Htt)
        Re: Totes Gebirge - Bivak 23.04.2014 Díky moc! Holt se při návratu ze Schermbergu asi trochu projdeme :)
          Re: Totes Gebirge - Bivak 23.04.2014 na schermberg je to od parkoviště hodinu po rovině (no, rovině...) po vozové cestě a pak cesta začín
UFO a spárové rukavice 23.04.2014 Ahoj,
Na úvod pro demagogy chci říct, že se nejedná o skrytou reklamu, poněvadž tím čím se budu ohánět jsem se dočetl a vykoukal jinde a také, že mě teď v tomto příspěvku nezajímají morální aspekty jako že děda to neměl(jestli si o tom chcete popov
  Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 "který byl déle testován a má méně strmý úhel náběhu a rozsah"
Technická poznámka:
    Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 Jinak obecný mechanický princip je skutečně stejný, rozdíl ovšem může být v jeho konkrétním uplatněn
  Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 Rukavice urcite pomuzou pri uceni spar, idealni je nechat si poradit na miste od nekoho kdo to umi.
    Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 S tim "spis pro to druhe" jsem se nejak zamotal. Spise jsem slysel/videl naladu pro to od
      Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 "Nálady" bych sem moc netahal. Samozřejmě, že pro konečný nákupní rozhodnutí jsou nakonec
        Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 hele, ptá se blbě a netechnicky, měl by se zeptat pro konkrétní šířku spáry, tvar spáry, konkrétní š
          Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 vyfrezovana - treningovka, smitkarna atd. Ale fakt jsou to spis vyjimky
            Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 tréningovka je kousek pod kruhem vydutá, a ve smítkárně jsou dole hodiny, a nahoře to není spára, al
              Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 jenze nez v treningovce pod ten kruh dolezes, tak nohama i rukama dost lidi pekne brusli :-) smitkar
          Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 ok. tak mi prosím popiš který je lepší na co, o to mi přesně jde.
          Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 ok. tak mi prosím popiš který je lepší na co, o to mi přesně jde.
            Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 prase aby se vyznalo v tom řazení příspěvků. jestli je to na mne, tak tě nepotěším - ještě v tom hra
              Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 Bylo to na tebe. díky. Jizerky jsou ale celý žulový ne? Na co textilie, když můžu používat železo?
                Re: UFO a spárové rukavice 24.04.2014 protože místy v jizerkách ta žula připomíná svoji drobivostí trošku ostřejší pískovec a mechanická v
          Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 otázka, zda indiánskej potok je anomálie. třeba to je právě etalon a vše ostatní je anomálie
  Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 Rukavice na uceni urcite jo, kdyz ti jednou proklouzne ruka tak si tak dva tydny sparu nedas, a to p
  Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 ahoj, napsal jsi, ze spary nelezes, ale uz ne, jestli je chces lezt. jestli chces jen obcas neco zku
  Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 Pro začátek jsou rukavice k ničemu. Pokud se nenaučíš zacházet se svýma rukama bez rukavic nebudeš t
    Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 zrovna na fingers crack zcela konstruktivne muzu rict, ze rukavice jsou zbytecne. totez u sirociny.
      Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 proč jako v jizerkách jo? sedíš jak debil u kompu, víkend v nedohlednu, a najednou voko padne na hnu
        Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 sam to pises. v adru sotva lisejicek, v jizerkach pulcentimetrove diry jedna vedle druhe. Romantika,
          Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 Spáry nelezu zrovna dlouho ale pár sem jich už vylez a upřímně párkrát sem to na začátku zkusil bez
    Re: UFO a spárové rukavice 24.04.2014 Tak hned prvni veta je podle me dost mimo.
Je jasne ze kdyz nebude umet pouzit ruce(a
      Re: UFO a spárové rukavice 24.04.2014 no mě se při pěsti odře jedině palec, takže rukavice nepomáhají. a dvojžába/dvojpěst taky rukavice n
        Re: UFO a spárové rukavice 25.04.2014 Existuji rukavice co ti chrani i palec. Toliko k pesti. K dvou zabam atd.. lepsi guma nez zpoceny hr
  Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 Co se týče rukavic:
nemusíš mít hned kupovaný, někdo nedá dopustit na ty z tejpky, udělejsisá
    Re: UFO a spárové rukavice 23.04.2014 máš cit, vejdeš se i tam kam s koženými kupovanými ne (do úzké žáby), ale že bys ušetřil, to sotva.
      Re: UFO a spárové rukavice 24.04.2014 Rukavice jsou super, spousta veci na pisku i treba ve zde obavanych jizerkach jde lezt bez nich. Mno
        Re: UFO a spárové rukavice 24.04.2014 Jeste dodam, ze ja je taham v baglu ale za rok a pul jsem je pouzil asi petkrat. Do jizerek jen se
Hrdě tvrdě mazaně 22.04.2014 Jedete tento čtvrtek někdo do Turnova na výstavu a knížku Hrdě Tvrdě Mazaně? Můžu vyrazit už ráno a někde si zalízt a pak se tam přesunout. Jsem z Prahy Lukáš 606636989 rád se přidám
Jak vyčistit lezečky 22.04.2014 Ahoj
Nemáte tip jak vyčistit lezečky zevnitř? Pod skalama bývá prašno a přijdou mi už dost špinavý. Starý lezky jsem normálně vyprala a vůbec jim to neuškodilo, ale jsou fakt muzejní kus. U těch novějších nevím jestli je dobrý nápad to prát. Snažil
  Re: Jak vyčistit lezečky 22.04.2014 Nejlepší je zašpinění předcházet ... dětskej pudr to řeší .. nohy se nepotí, nelepí se na ně binec a
  Re: Jak vyčistit lezečky 22.04.2014 podle toho.. jenom spinavy necham uschnout a vymetu, pokud vykazuji neprijemny oder, vystrikam je de
  Re: Jak vyčistit lezečky 23.04.2014 prani dost poskodi lepeny spoje gumy s kuzi. zcela urcite se to projevi pri opakovanym prani. jakmil
  Re: Jak vyčistit lezečky 23.04.2014 Lezečky čistím zevnitř tak, že si připravím silnou mýdlovou vodu a kartáček na boty, případně i star
    Re: Jak vyčistit lezečky 23.04.2014 Dělám to jak Variant, ale umyju je několikrát a množství vody neřeším. Až z nich neteče žádný kentus
lezení na garganu 22.04.2014 Nevíte náhodou někdo, jak je to s lezením na poloostrově Gargano v jižní Itálii?? díky
RE Arctic 22.04.2014 čau máte někdo zkušenosti se spacákem rock empire Arctic? uvažuji o jeho zakoupení...zajímalo by mě, jak se vám v něm spalo při 0°C nebo těsně pod, zipy a manipulace s nimy, poměr výkon cena....díky
honza
  Re: RE Arctic 22.04.2014 Takovej spacák podle mě nevyráběj.
  Re: RE Arctic 22.04.2014 Ahoj, nejsem si jistý s názvem, ale vlastním 3. rokem Arktidu od RE. Jestli jde o tento model, tak z
    Re: RE Arctic 23.04.2014 Arktida stojí aktuálně zhruba dvojku. Mě je v něm okolo nuly zima. Výrobce píše, že je do chladných
  Re: RE Arctic 23.04.2014 To jak bude spacák teplý se odvíjí od toho kolik má výplně. Srovnej hmotnost s konkurencí a uvidíš h
    Re: RE Arctic 23.04.2014 Ještě bych doplnil, že malý, lehký a levný spacák do -10° neexistuje.
inspiračka pro těžkotonážníky 21.04.2014 čaute, poradťe nějakýho známějšího macatýho lezce-pořízka, u kterýho se na videu inspirovat ohledně techniky, pohybu, apod. Zatím jsem našel jen johna dunna,třeba ještě někdo je..
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky 21.04.2014 Zrovna nedávno jsem v L&H četl rozhovor s Petrem Skalkou, který je v článku několikrát označen z
    Re: inspiračka pro těžkotonážníky 21.04.2014 Jednoho trošku macatýho znám, celkem se vypracoval a teď leze jak drak Xa nejsou pro něj problém
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky 22.04.2014 Asi nejmacatější lezec co znám a lezl fakt dobře byl Marcel Toman.
  Re: inspiračka pro těžkotonážníky 22.04.2014 John Dunne. Na gritu lezl(leze?) pekny pecky...
    Re: inspiračka pro těžkotonážníky 22.04.2014 Klem loskot- ale hodne vysokej a svalnatej , macatej ani moc ne
      Re: inspiračka pro těžkotonážníky 23.04.2014 Anebo podobná figura punkáč z Kochelu Toni Lamprecht. Ovšem oproti dnešním šumichrastům je také jen
Vltavská žula 21.04.2014 Tak jak to vypadá s novým průvodcem? Už je nějaký termín vydání?
  Re: Vltavská žula 21.04.2014 Průvodce je hotový tak z 95 procent. Vlastně ho čeká jen velká kontrola. Pak by měl už jít do tisku.
Čima 21.04.2014 Ahoj, možná půjdeme narychlo odpoledne na Čimu v Brnné. Je to taková fofr akce a chtěl bych se čimyznalých zeptat, jestli jsou cesty označené svým stupněm, protože nemám průvodce a nevím nevím, jestli se vyznám v tom z Horosvazu (navíc s kvalitou mojí tis
1
...
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
...
2263
Dravci na Borni Ahoj, o vikendu jsme byli na Borni a vedle cesty Cesta Mladých Starců bylo hnizdo a v nem 3 maly ptacci, ptaci to byli velky jako krava, tak 30-40cm. Zajimalo by me jestli netusite co to tam hnizdi za hovadaky. diky Michal 13:16:52 23.04.2014odpovědět
  Re: Dravci na Borni Ahoj,
my byli na borni taky o vikendu, akorat v jinym sektoru...chtel bych te ale poprosit abys to dal na hlavni stranku a ne do diskuze...na hlavni strance to oslivi mnohem vic lidi, coz by v tomto pripade neskodilo.
PS: a priste treba nejakej vzkaz u nastupu do cesty...
Diky,
cus M. Michal M. 08:38:14 24.04.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: