LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Chan - Tengri 20.04.2014
Zdar,
nemate někdo zkusenost s vrtulnikem z mayda-adyr do chan tengri base campu ale bez vyuziti sluzeb cestovky? Je vubec mozne vrtulnik pouzit aniz by jste si zaplatili jeden z jejich "balicku"? Uvazujeme o small package..cena neni vyso
 Re: Chan - Tengri 24.04.2014
Pred 7mi lety jsme leteli na severni ilnycek. Meli jsme dopredu dohodnuty jen let tam a zpet a bumaz
  Re: Chan - Tengri 24.04.2014
My jsme normalne fungovali mimo BC, to bylo v pohode. Chodili jsme tam jen na pokec a nejak jsme si
   Re: Chan - Tengri 24.04.2014
Jo dik, uz sem sehnal kontakt na vrtulnik...180 Eur tam 180 zpatky..Pobyt v jejich BC 3Eura/osoba ve
    Re: Chan - Tengri 25.04.2014
Pocitej s nadvahou, nemilostdne te oberou a pak jeste s nejakejma bonusama, ktere se budou snazit vy
     Re: Chan - Tengri 25.04.2014
DO BC pesky rozhodne nepujdu...sel jsem jen cast toho ledovce a stacilo..Je to jak chodit 4 dny po c
 Re: Chan - Tengri 03.05.2014
Ahoj, taky se letos chystame s kamosem na Chan tengri. Kdy tam jedete vy?
 Re: Chan - Tengri 03.05.2014
Ahoj, taky se letos chystame s kamosem na Chan tengri. Kdy tam jedete vy?

 Svatošky-HNÍZDĚNÍ19.04.2014
Vedle cesty Převislá (23)je ptačí hnízdo, dneska ještě s malýma.
 Re: Svatošky-HNÍZDĚNÍ20.04.2014
Napiš to na Skalní oblasti ČHS je tam nový ohlašovací systém na dočasná omezení kvůli hnízdění a pod
  Re: Svatošky-HNÍZDĚNÍ20.04.2014
ok, dík za tip.

 almeria18.04.2014
Zdar, doporucte pls nejake detske lezeni kolem Almerie (Cabo de Gata), pripadne pruvodce. Monsul (boulder) znám. Dík

 Louka pod Bořní18.04.2014
Nevíte někdo jaká je situace na louce pod Bořní? Vím že tam cca 8 let zpátky probíhali nějaký manévry se značkou ohledně zákazu atd. Předpokládám ale že spaní na louce se stále toleruje, je to tak?
 Re: Louka pod Bořní18.04.2014
Jo to tam v pohodě. Je tam tábořiště, pár ohnišť a normálně se tam táboří. Byli jsme tam před 3 týdn
  Re: Louka pod Bořní18.04.2014
Díky za info, dlouho sem tam nebyl :) Odpadky jsou průser, dík za info, vezmu nějaký pytle. Takovýhl
  Re: Louka pod Bořní18.04.2014
Před 2 týdny krásně čisto, díky za úklid týden před :-)
Jen bych orodoval za menší počet ohni
  Re: Louka pod Bořní18.04.2014
A jak je to s autem - příjezd a parkování?
   Re: Louka pod Bořní18.04.2014
Autem lze přijet až přímo do tábořiště pod Jižní stěnou přes cestičky v polích. Chce to jet pomalu a
   Re: Louka pod Bořní18.04.2014
Taky jsme tuhle dost váhali ale na základě toho, že kdykoli jsme lezli (zaparkováni na parkovišti u
    Re: Louka pod Bořní18.04.2014
A co je spatneho na parkovisti? Je to dal ze? Takze kdyz si par pacosu zaveze zadek pokud mozno az k
     Re: Louka pod Bořní19.04.2014
...a kvůli takovýmhle anonymům se tu člověk dozvídá míň a míň, protože už si příště řeknu: "Že
      Re: Louka pod Bořní20.04.2014
No, pokud vim, tak na lesni cesty je zakaz obecne. Takze at ti mistni tvrdili cokoliv, tak zajet tam
       Re: Louka pod Bořní21.04.2014
ono je to pole
     Re: Louka pod Bořní20.04.2014
uz ti nekdy vybrali auto ktery jsi ztratil na chvili z dohledu?
      Re: Louka pod Bořní20.04.2014
Presne z tehle duvodu zajistim v Adru az pod vez!
 Re: Louka pod Bořní19.04.2014
Pokud jedete na jeden den, je lepší zaparkovat u chaty. V případě bivakování se dá zajet na louku po
  Re: Louka pod Bořní20.04.2014
o tomhle místě mluvím. když jedem na den, jezdíme k hospodě.
   Re: Louka pod Bořní21.04.2014
proste neomezena omezenost
    Re: Louka pod Bořní22.04.2014
Byli jste tam někdy chytráci? Ono to parkoviště u hospody je tak na pět aut a zlatá éra lezení na Bo
     Re: Louka pod Bořní22.04.2014
Na parkoviště se vejde o dost víc aut,navíc pod hlavním u chaty je ještě jedno menší. Min. 15 aut se
      Re: Louka pod Bořní22.04.2014
problémy byly historicky - tak před deseti-patnácti lety, bylo pravidlem, že tam bylo tak šest aut l

 kafe a poceni rukou17.04.2014
Dneska jsem se dovedela, ze se po kafi pry poti ruce. Ze je to pry znama vec. Ze to vi kazdy. Muzete mi k tomu nekdo neco zasveceneho rict? Ma opravdu cenu vzdavat se te jedine radosti vstavani do prace nebo jurskeho ranniho zevlovani na parkovisti? Pokud
 Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
3-4 kavy denně? ty nemáš ráda svoje ledviny. jedna stačí, a to jen v práci...co vyženský na tom popí
  Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
To je zase rada, on ty pattoky taky každý nepije, světe div se, ani já pivo nepiju....když nevíš nic
   Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
Ahoj, Abych řekl pravdu tak to slyším prvně. Spíš mě to nikdy nezajímalo. Kávu nepiju vůbec a možná
 Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
To že Ti tu někdo řekne svojí zkušenost nebo nějaký věděcky podložený "jistoty" ještě nezn
  Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
Já piju kafe po hektolitrech a nepociťuju s pocením rukou problém. Experiment s vynecháním kafe po n
 Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
ze systému gagl: Káva zvyšuje pocení hned dvěma způsoby. Za prvé kofein stimuluje centrální nervový
 Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
Zkus místo cukru MG :-)
 Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
Místo smetany do kávy přidej tekutý mágo a máš po problému :-)
 Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
Já docela kafuju, ale problém s pocením rukou nemám. Jak už tady někdo zmínil, nejlepší bude kafe pá
 Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
Kdyz jsme u toho zvysovani vykonu, co takhle se trochu odlehcit? Vlasy, usi, nos? Neni to jen esteti
  Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
Kávu nepiju a ruce se mi při lezení nepotí. Ale stačí si pustit jakékoli lezecké video a teče mi to
  Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
Holohlavá Verča? Už se těším :-) Do ledví jí nevidím.
   Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
když nevím, obrátím se na klasika (dnes už nežijícího):"Man geht nicht NACH dem Klettern einen
 Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
kafe odvodňuje a zvyšuje krevní tlak. před "výkonem" jsem ho nikdy nepil,takže neposoudím,
  Re: kafe a poceni rukou18.04.2014
tak to vidíš, Feu, jaký sofistikovaný odpovědi tu od pánů lezců dostáváš :-) Třeba takovej Ruben mám
   Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
touché.
  Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
tvl instatní kafe se ani nedá nazývat kávou. Doporučuju přečíst si složení a pak zapřemejšlet, jestl
  Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
zdejší esa nezklamou a rozesmějou, vždycky se někdo chytne..:D

jj, ono od7+ se ti úpl
   Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
Taky to mohlo být tak, že v sedmičkových a osmičkových madlech nějaké pocení nevnímáš, protože to pr
    Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
což je přesně ten důvod dotazu feu.
..jdu do kolen...:DDD

(a největší sranda j
     Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
Ne, to byla odpověď na tvoje obecné

"jj, ono od7+ se ti úplně změní funkce těla
      Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
už nemůžu, nemuč mě, úplně slzim smíchy...:DDDD
       Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
V poho, kdo by rád nepotěšil Rubena a nepodílel se na jeho dobré náladě :-)
     Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
Co ti vadí? Autor nepsal Ruben je idiot. Autor odpovídal obecně na komentář o pocení lezců v těžkých
    Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
Ma zkusenost je, ze at jsem byl v jakemkoliv stupni vykonosti, vzdy me poceni vadilo stejne. Kdyz by
     Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
No ano, samozrejme :-) ale pocitil jsi na tom nejaky vliv kafe?

Mi tady vsichni radi
      Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
Jo vysadit pravidelny kofein muze byt sila. To prestane tak po 2-4 dnech, pak to je vpoho.
       Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
já piju jen jedno dopoledne v práci, o víkendu kafe nepiju. necítím ale, že bych ho o víkendu potřeb
      Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
feuko, každá závislost s tebou po vysazení zezačátku trošku zamávne..drogy no..:D

kdy
      Re: kafe a poceni rukou19.04.2014
Feu, než se objeví někdo kdo v tomhle ohledu není jen teoretik, zkus tohle
 Stránská skála-jištění17.04.2014
Ahoj, nikdy jsem na Stránské v Brně nelezl, můžete mi někdo napsat, na co se mám připravit? Leze se vše po vlastním, nebo jak to tam je? Našel jsem na netu průvodce, ale o tomhle se nezminuje... Díky
 Re: Stránská skála-jištění17.04.2014
Na Stránské se boulderuje :D
 Re: Stránská skála-jištění17.04.2014
Ne, vážně, občas uprostřed nějaký nýtek je, ale ne všude. Vlastního moc (spíš nic) založit nejde. Na
 Re: Stránská skála-jištění17.04.2014
Ahoj

Skála je to krásná, jen se všude upozorňuje na její nekompaktnost. Takže hlavně
 Re: Stránská skála-jištění17.04.2014
Ahoj

Skála je to krásná, jen se všude upozorňuje na její nekompaktnost. Takže hlavně

 American Direct - Petit Dru17.04.2014
Nazdar,

má někdo podrobnější informace o stavu cesty American Direct na Petit Dru, po zhroucení části masivu v roce 2011?

Lezl cestu někdo v posledních dvou letech?

Diky za info
 Re: American Direct - Petit Dru17.04.2014
naposledy jsem v té cestě byl 1.srpna 1990, rovněž dopoledne zhroucení části stěny. akce HS proběhla
 Re: American Direct - Petit Dru17.04.2014
Byli jsme tam 2009, jak je to ted nevim. Ale snad pomůžou aspoň tyto info. Tenkrat jsme to chteli le
  Re: American Direct - Petit Dru17.04.2014
podle vyjadreni ohm uz je krajne nestabilni I dolez pres francouzske nyty do allaina. vyjadrovali se

 Lezeni Sardinie (25.5.- 3.6.)15.04.2014
Cau,
nechce se nekdo pridat na lezeni v Sardinii (25.5.-3.6.)? Ted sem kupoval letenky od Ryanairu za 168,- euro pro 2 osoby z Mnichova.Mame v planu pronajem auta (cca. 250,- euro) a pronajem apartmanu v Cala Gonone(cca. 350,- euro) + cesta do mnic
 Re: Lezeni Sardinie (25.5.- 3.6.)17.04.2014
Pojdme o tom rozvinout diskuzi, toto tema si to rozhodne zaslouzi :D.

 Orli stezka15.04.2014
Ahoj všichni. Nemáte někdo info o sněhu na Orlí stezce. Chystáme se tam na přelomu dubna a května.

Díky.

 Orli stezka15.04.2014
Ahoj všichni. Nemáte někdo info o sněhu na Orlí stezce. Chystáme se tam na přelomu dubna a května.

Díky.

1   ...   442   443   444   445   446   447   448   449   450   451   452   453   454   455   456   457   458   459   460   461   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Chan - Tengri
Zdar,
nemate někdo zkusenost s vrtulnikem z mayda-adyr do chan tengri base campu ale bez vyuziti sluzeb cestovky? Je vubec mozne vrtulnik pouzit aniz by jste si zaplatili jeden z jejich "balicku"? Uvazujeme o small package..cena neni vysoka..ale krom toho ze si "muzete" na uzemi kempu postavit vlastni stan uz nic dalsiho neobsahuje..tzn je otazka jestli je tam nejaka pridana hodnota..?
predem dik za nazor
Yean09:34:00 20.04.2014
odpovědět 
 Re: Chan - Tengri
Pred 7mi lety jsme leteli na severni ilnycek. Meli jsme dopredu dohodnuty jen let tam a zpet a bumazky do hranicni zony. Urcite jsme videli lidi, kteri si zaplatili jen prolitnuti a vysazeni na ledovci. Myslim si, ze cestu tam sezenes, otazka je, jak se budou tvarit, kdyz te uvidej s 30kg kramu .-) Ale na zpatecni ceste, protoze na nich budes zavistej te muzou pekne oholit, to se stalo i nam a to jsme meli vse dopredu domluvene. Musis pocitat s tim, ze domluvy se tam moc nepecou. Kdybych tam jel znovu, nebal bych se to risknout.
Ropak08:19:48 24.04.2014
odpovědět 
  Re: Chan - Tengri
My jsme normalne fungovali mimo BC, to bylo v pohode. Chodili jsme tam jen na pokec a nejak jsme si pomahali. Nicmene jsme tam byli pred sezonou a 3 tydny jsme tam byli my 4 a 2 chlapy z BC, takze pohoda.
Ropak08:22:40 24.04.2014
odpovědět 
   Re: Chan - Tengri
Jo dik, uz sem sehnal kontakt na vrtulnik...180 Eur tam 180 zpatky..Pobyt v jejich BC 3Eura/osoba ve vlastnim stanu (WC, voda, odpadky) nikoho nenutej tam spat..Ale prijde mi to fer..
Jit to pesky nema smysl...sel jsme cast..a stacilo..velka zabava to neni..Joo pokud by clovek mel 2-3 mesice volna tak proc ne.
Yean10:13:36 24.04.2014
odpovědět 
    Re: Chan - Tengri
Pocitej s nadvahou, nemilostdne te oberou a pak jeste s nejakejma bonusama, ktere se budou snazit vymyslet. Nepocitej s presnym terminem odletu plus minus 5 dnu nehraje zadnou roli. Btw peso se chodi jen na jih, na severu jsou takova pekna jezirka, ktera pochodu zabranuji.
Ropak07:00:02 25.04.2014
odpovědět 
     Re: Chan - Tengri
DO BC pesky rozhodne nepujdu...sel jsem jen cast toho ledovce a stacilo..Je to jak chodit 4 dny po cementarne s tezkym batohem....No jeestli jsi tam byl pred lety tak se od te doby situace dost zmenila..ceny vyssi, vsechno komercnejsi, vic lidi..Problem vsech zapadnich mamlasu je cas..a to oni vedi..Pokud na to clovek ma 4 tydny...neni to zadna slava..
Yean07:41:56 25.04.2014
odpovědět 
 Re: Chan - Tengri
Ahoj, taky se letos chystame s kamosem na Chan tengri. Kdy tam jedete vy?
Majky22:20:41 03.05.2014
odpovědět 
 Re: Chan - Tengri
Ahoj, taky se letos chystame s kamosem na Chan tengri. Kdy tam jedete vy?
Majky22:20:44 03.05.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1463 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi