LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
11.Stráník 10977
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
Bouldry:
11.Pařík 10350
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
Hory:
12.Černý 3878
13.Chomová 3836
14.Abt 3757

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231357 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Squash Arena Liberec - Liberec
Sokol Nymburk - Nymburk
Venkovní lezecká stěna ZŠ Habrmanova - Česká Třebová

Prodejny
HUDYsport - Strakonice
Husky Outdoor Shop - Plzeň
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Frustrace při sportu11.03.2014
Ahoj,
netýká se to přímo lezení, ale určitě kupa z vás dělá i jiný sporty,tak to možná znáte. CHci se zeptat, jak řešíte frustraci při sportu typu tenis, tj hra jeden na jednoho. Často se mi stává, že vedu, soupeř dotáhne a o fous vyhraje set.(hern
 Re: Frustrace při sportu11.03.2014
tady seš na lezecký mserveru. já tenis nehraju...nauč se prohrávat a ber to s lehkou hlavou. je to j
 Re: Frustrace při sportu11.03.2014
přesně tak, nejlíp tohle hodit na jinej server, líp ti poraděj.
možná by pomohlo hrát víc pro
  Re: Frustrace při sportu11.03.2014
proč na jiny server? copak to neni jako kdyz vis, ze na cestu mas, ale pod slanakem ti vzdycky smekn
   Re: Frustrace při sportu11.03.2014
Jev který popisuješ se odborně nazývá den blbec a dělat se s ním nedá zhola nic. Úplně nejlepší je s
    Re: Frustrace při sportu11.03.2014
bohužel to mám velmi pravidelně, jsem prostě cholerik.
   Re: Frustrace při sportu11.03.2014
Ještě jsem zapomněl dodat, že to nemusí zůstat jen u seřvání spoluhráče a nadávek mu do kokotů. Klid
    Re: Frustrace při sportu11.03.2014
made my day, sir :-D
    Re: Frustrace při sportu13.03.2014
:-D
díky, velmi jsi mě pobavil...
 Re: Frustrace při sportu11.03.2014
jasně, hraju pro radost, pro radost z toho, že mi to jde. Nevadí mi dostat klepec od někoho, kdo je
  Re: Frustrace při sportu11.03.2014
Taky se mi to stává a zrovna u tenisu i lezení, stejně jako Tobě. A pomáhá mi fakt si zařvat, hecnou
   Re: Frustrace při sportu11.03.2014
pusťte si Adama Ondru :)
    Re: Frustrace při sportu11.03.2014
jojo, to je přesný..
ovšem při přestavě že pujdu do skal a bude tam každej druhej takhle vyřv
   Re: Frustrace při sportu11.03.2014
Tak to dík..já totiž když řvu,a většinou ještě do kurev, tak se začne otáčet půlka sportovního centr
    Re: Frustrace při sportu11.03.2014
Prosím tebe, kolik ti je? (mentálně myslím).
jednou si nahoře, jednou si dole. Proč k uvolněn
     Re: Frustrace při sportu11.03.2014
proč nahoře, výhra je standard,s kterým se počítá. pokud prohraju, ale mám pocit, že jsem podal dobr
      Re: Frustrace při sportu11.03.2014
Navsteva psychologa by nebyla od veci ...
      Re: Frustrace při sportu11.03.2014
Teda hrát proti tobě musí být zážitek. Asi budeš drsnej choler.
       Re: Frustrace při sportu11.03.2014
Výhra je standart se kterým se počítá :-D ?
Když jdeš na kurt, jdeš vyhrát nebo si zahrát?
      Re: Frustrace při sportu11.03.2014
To ze prohrajes ma svuj duvod. Bud si namlouvas, jak si dobrej a ve skutecnosti to tak neni. Nebo na
 Re: Frustrace při sportu11.03.2014
když jdu na kurt, jdu si zahrát...a vyhrát.

když bude soupeř mít slabinu, samozřejmě
  Re: Frustrace při sportu11.03.2014
seš prostě soutěživej a neumíš prohrávat, s tím se sniř chlapče...god save the queen
   Re: Frustrace při sportu11.03.2014
Být tvůj soupeř, tak bych se tě hned snažil nasrat, páč to je evidentně tvá největší slabina. A jak
    Re: Frustrace při sportu11.03.2014
Ahoj! Přesně tak... pokud se nenaučíš kontrolovat se, tak budeš prohrávat kvůli hlavě, ne kvůli výko
    Re: Frustrace při sportu12.03.2014
a jsme u jádra pudla.
vono totiž záleží jestli si jdeš zahrát nebo vyhrát. jestli je to sport
     Re: Frustrace při sportu12.03.2014
Lukasi, vim co myslis, ale mně se to prolíná. Hraju fair, dokonce mě ani moc nebaví počítat body, dě
      Re: Frustrace při sportu12.03.2014
popravdě, jsme na tom stejně. nejlépe zvolit jinej sport, tenis je (na jakékoli úrovni) naprosto nev
  Re: Frustrace při sportu11.03.2014
Jejda Perry, s takovyma jako ty je radost hrat, pro mnohe dvoji zabava - sport a jeste legrace jak s
 Re: Frustrace při sportu11.03.2014
kluci, kdybyste si to aspon pořádně přečetli:)
psal jsem ze pokud je souper lepsi, tak me to
  Re: Frustrace při sportu11.03.2014
A ty si radeji zkus znovu precist odpovedi a snaz se pochopit, co ti tu lidi radi.
Proste na
   Re: Frustrace při sportu12.03.2014
slovo nemáš na to neexituje. pokud to pochopíš, tak jsi už částečně vyhrál, pokud ne, asi ti to něja
    Re: Frustrace při sportu12.03.2014
Takze to shrneme: "jsem proste strasne dobrej, jen me porad nekdo porazi" :).
Tak
     Re: Frustrace při sportu12.03.2014
Auuu..uf už.
já se přece neptal na to ,jestli jsem slabej nebo silnej, dobrej nebo looser. a
 Re: Frustrace při sportu12.03.2014
Mám stejnej pocit, když při volejbalu třikrát po sobě smačuju pásku nebomám nepřesnej příjem, nahráv
  Re: Frustrace při sportu12.03.2014
chlape, díkes, o to mi šlo;)
 Re: Frustrace při sportu12.03.2014
Dotaz spíše na článek, studii, knihu? :-) Každopádně něco s čím se někdy potýkal snad každý..? Pády

 Ubytování Arco11.03.2014
Dejte někdo tip na ubytování v apartmánu v Arcu a okolí. Díky, Roman
 Re: Ubytování Arco11.03.2014
My byli v ZOO Campu, nejsou to apartmány ale je to tam velmi dobrý. Pár set metrů před ZOO Campem je
 Re: Ubytování Arco11.03.2014
Residence Spiaggia v Riva del Garda - pohodové apartmány za pohodovou cenu, která se ve větším počtu
  Re: Ubytování Arco12.03.2014
Díky.

 Weißseespitze11.03.2014
Nelezl jste někdo v poslední době severku Weißseespitze?

 Kouba Permon Biaxial10.03.2014
Ahoj, mate nekdo dvouosickove friendy od Kouby - Permon Biaxial? Uvazuju o koupi a rada bych znala nazory uzivatelu :) Diky, Anicka

 Hrazdicka z macek Petzl (upevneni na pevnou botu)08.03.2014
Ahoj,

shanim hrazdicku z macek Petzl, treba Vasak, Sarken, Lynx, je to u vsech stejne. Takovy ten drat vepredu, kterym se chyta macka na pevnou botu. Kdyby nekdo vyhazoval stare macky, ci se jich chtel zbavit, hodi se mi presne tahle soucas
 Re: Hrazdicka z macek Petzl (upevneni na pevnou botu)09.03.2014
Napiš dovozci, já takhle potřeboval taky jenom jeden díl, zadní umělohmotnou patku, a poslali mi to
 Re: Hrazdicka z macek Petzl (upevneni na pevnou botu)10.03.2014
Nebo napis do totaloutdoor.cz - je to dovozce Camp/Cassin a vím, že to mají také v nabídce - přední

 Slaňování - Praha08.03.2014
Ahoj,
rád bych si v Praze něco slanil, takže bych se Vás chtěl poptat, jestli nevíte o nějakém místě vysokém max 30 metrů, kam by se dalo jít.

Pokud budete mít nějaký tip, budu rád, když se podělíte.. :-)
 Re: Slaňování - Praha08.03.2014
braník
 Re: Slaňování - Praha08.03.2014
Nuselák
  Re: Slaňování - Praha08.03.2014
Petřínská rozhledna ;-)
 Re: Slaňování - Praha09.03.2014
Teď vážně: Braník ne (blbý přístup a padající kameny zeshora), Nuselák ne (je to zakázané). Takže ne
 Re: Slaňování - Praha09.03.2014
Ok..
děkuji za tipy.. Trochu jsem doufal v něco přístupného, jako jsou třeba Branické skály,
  Re: Slaňování - Praha09.03.2014
šišmarjá!
dycinky jsme slaňovali z barrandovského mostu, je však potřeba plachetnice. nebo as
   Re: Slaňování - Praha09.03.2014
Jeden čas mě sousedi zdravili - dneska jdete domů dveřmi, pane Turek? Zapomněl jsem si klíče a žádní
    Re: Slaňování - Praha10.03.2014
šikovnej, že si nechal otevřený okno, to by se mně stát nemohlo..
  Re: Slaňování - Praha10.03.2014
Hlavní plotna na Braníku je sice nahoře naštěstí olpocená, ale dole za trafostanicí máš nejmíň 15m k
   Re: Slaňování - Praha10.03.2014
Skalka u Středokluk? 1url.cz/nFRh

To už potom klidně skalka U Přívozu kousek od Řeže
    Re: Slaňování - Praha11.03.2014
proč ne, další tipy?
 Re: Slaňování - Praha10.03.2014
Ahoj,
co třeba most inteligence v Chuchli? Do 30m to je, na vrch se nechá dojít po schodech a
  Re: Slaňování - Praha10.03.2014
Na tom mostě Inteligence vřele nedoporučuju tu stranu, kde jezdí vlaky. Onehdá tam fíra na nějaký rá
   Re: Slaňování - Praha11.03.2014
Omluvte dotaz prava neznaleho, ale co presne pak mestaci maji za "problem" k reseni? Posko
    Re: Slaňování - Praha11.03.2014
Pravdepodobne sa bez povolenia SŽDC pohybovali bližšie ako 2,5 m od trate alebo museli predtým trať

 Studený masiv u Mašovic08.03.2014
Ahoj, nemáte někdo GPS souřadnice Studeného masivu nebo link do mapy s vyznačením polohy? Díky, Zdeněk.
 Re: Studený masiv u Mašovic08.03.2014
To nemám, ale není to složité najít. Je to sice tak 8 let, co jsem tam byl, ale dojedeš na konec ces
  Re: Studený masiv u Mašovic10.03.2014
Dík, tak snad to trefíme :)

 kopec nas 300008.03.2014
Máme podobný problem jak týpek pod náma. Kam tak vyjéct přiští víkend na kopec nad 3 tisíce, nějaké rady? Rádi bychom tam, kde nejsou 4m sněhu, je to nebezpečné jako prase a bude to ne procházka, ale trochu víc makačka. Cepíny, mačky, lana, cajky samozřej
 Re: kopec nas 300009.03.2014
krom severnich alp, kde je secko pod 3k, jsou vsechny tydle kopce jeste spis skialpova zalezitot...
 Re: kopec nas 300009.03.2014
Co normálka na Dachstein? Nebo Wilde Leck ve Štubajkách? Nebo Olperer. Zkraťte na minimum nástup sně

 Rakousko ledy08.03.2014
Nemáte někdo prosím ponětí, jestli se dají ještě teď lézt v Rakousku nějaké ledy okolo W4 nebo je to všechno v háji? Máte nějaký tip na nateklou oblast? Rádi bychom někam vyjeli příští týden, ale nemáme moc jak zjistit kvalitu ledů. Dík za rozumné odpověd
 Re: Rakousko ledy08.03.2014
WI4 samozřejmě..
 Re: Rakousko ledy10.03.2014
letos byla na ledy velmi špatná podmínka a březen už je dost pozdě

 blbuvzdorné jistítko07.03.2014
Ahoj, vznáším příspěvek do diskuze:
Mám za sebou nepříjemnej pád na podlahu a než se do toho zase opřu, ráda bych své jističe (už teda jiné :) )vybavila něčím, co může riziko co nejvíc eliminovat. 
Co byste doporučili jako nejvíc blbu
 Re: blbuvzdorné jistítko07.03.2014
Asi úplně blbuvzdorné jistítko neexistuje, ale grigri by mohlo splnit svůj účel, ale nevýhoda je, že
  Re: blbuvzdorné jistítko07.03.2014
Jedině osma! I ten největší blbec pochopí, že se lano vedoucí z jistítka musí držet :-).
   Re: blbuvzdorné jistítko08.03.2014
No kdyz to nepochopila u kybliku, kde je princip jisteni stejny, tak osma ktera k tomu jeste pridava
  Re: blbuvzdorné jistítko07.03.2014
Probůh! Průserů s grigri už byla taky hromada, počínaje blbě založeným lanem a konče tím, že jistič
   Re: blbuvzdorné jistítko10.03.2014
jsem stará konzerva. na písek a do hor patří háemeska, na stěnu osma, na dobírání druholezce v horác
    Re: blbuvzdorné jistítko10.03.2014
To sice jo, ale ten Jul od Edelridu je ďáblův majstrštyk, protože se zdatně tváří, že ho posílaj vši
 Re: blbuvzdorné jistítko07.03.2014
Vymenit istice.
 Re: blbuvzdorné jistítko07.03.2014
Click-up je dobrej, s ním chybu neuděláš.
Mám většinou o 20-30kg víc než jistič, tak mi dodáv
 Re: blbuvzdorné jistítko07.03.2014
Vybav se zkušenějším jističem. Trénujte chytání pádů každý rok. Naučte se správně komunikovat při le
  Re: blbuvzdorné jistítko07.03.2014
Blbuvzdorné jistítko neexistuje. Lezení není pro blbce. S kým lézt je důležitější volba, než kde a c
   Re: blbuvzdorné jistítko10.03.2014
To teda nevim. Mezi lezcema je docela slusna koncentrace blbcu ;).
 Re: blbuvzdorné jistítko07.03.2014
Předpokládám, že se mluví o umělce a odjišťěných sportovních cestách. Osobně doporučuju kyblíkoidní
  Blbuvzdorné jistítko existuje!07.03.2014
Nesouhlasim s tim, ze blbuvzdorne jistitko neexistuje. Click Up mam jiz dva roky a opravdu bych rad
   Re: Blbuvzdorné jistítko existuje!07.03.2014
Když pak hodíš info o tom Megajulu, budu rád, když zkusíš slaňování (na to byly nějaký stížnosti), b
   Re: Blbuvzdorné jistítko existuje!07.03.2014
s tímto tvrzením bych byl hodně opatrnej :)
Třeba můžeš založit lano obráceně a ono to najedn
    Re: Blbuvzdorné jistítko existuje!08.03.2014
To zalozeni naopak je samozrejme u Cl.Up mozne, ale to si odstranis Partner-checkem/povinnou vzajemn
     Re: Blbuvzdorné jistítko existuje!09.03.2014
Megajul jsem měl v ruce (tj. cca deset hodin s ním jistil) a za sebe můžu potvrdit jeho blbuvzdornos
      Re: Blbuvzdorné jistítko existuje!09.03.2014
>>>>"jističe s Megajulem", zapomněl jsem napsat.... Jinak by to nedávalo smysl
   Re: Blbuvzdorné jistítko existuje!07.03.2014
Na stejném principu jako Click up a Mega jul funguje ještě Mammut smart. Také s ním může dojít ke vz
  Re: blbuvzdorné jistítko11.03.2014
opacne zalozene GriGri funguje prave pouze jako kyblik. splest se to da ale jsou tam vsude jasne nak
 Re: blbuvzdorné jistítko07.03.2014
Jedině Click Up.. Když jdu lézt s nějakým začátečníkem, nejsem sebevrah abych mu dal kyblík.. stačí
  Re: blbuvzdorné jistítko08.03.2014
Přesně tak...vytesat do kamene...
 Re: blbuvzdorné jistítko08.03.2014
blbuvzdorné jistítko-chlap.Může chybovat, ale větší šance že tě udrží. Ale až pujdeš s někým novým,
  Re: blbuvzdorné jistítko08.03.2014
To je úplně jedno, že si to nepamatuje a založí blbě. Pokud si hned od začátku udělá návyk na zkoušk
   Re: blbuvzdorné jistítko09.03.2014
Anebo se staci podivat na obrazek na jistitku.
    Re: blbuvzdorné jistítko09.03.2014
To právě není tak úplně pravda. Když jsi unaven po celodenním lezení, tak chybu uděláš i s piktogram
     Re: blbuvzdorné jistítko09.03.2014
taky zapomeneš, zpravidla u poslední cesty :)
      Re: blbuvzdorné jistítko09.03.2014
Nejlepší jistítko je Smart
       Re: blbuvzdorné jistítko10.03.2014
Nejlepsi jisteni bylo pres telo, nikdo mi tenkrat zemlbabu nedal ani nahodou ((-:
Jinak Mega
        Re: blbuvzdorné jistítko10.03.2014
Nemůžeš projet slaněním znamená, že nemůžeš na konci nedopatřením vyjet z lan?
         Re: blbuvzdorné jistítko10.03.2014
Ne, kdykolv to pustis tak se ihned zastavis, pri slaneni to musis tlacit rukou do jine polohy aby
          Re: blbuvzdorné jistítko10.03.2014
Jedu jedu, jsem rozjetej, jednou rukou mi projíždějí konce lana a druhou rukou než stačím zareagovat
           Re: blbuvzdorné jistítko10.03.2014
To záleží, jak daleko máš ruku pod jistítkem.
            Re: blbuvzdorné jistítko11.03.2014
Obavam se ze, na projeti koncem lana pri slanovani bude i Mega Jul ne tak 100%. Nicmene zde se vedla
             Re: blbuvzdorné jistítko11.03.2014
Ten nahoře ti po zemovce nepomůže, než se k tobě slaní, přesedne, znovu slaní, tak budeš po zemovce
              Re: blbuvzdorné jistítko11.03.2014
No to jsi mne spatne pochopil,nedoslo mi , ze kdyz je dnes spolecnost natolik odklonena od viry, ze
               Re: blbuvzdorné jistítko12.03.2014
Však jo, já to taky tak myslel. A abych teda byl úplně polopatickej, tak těmi dole jsem myslel zástu
          Re: blbuvzdorné jistítko11.03.2014
to bych úplně netvrdil, záleží jaký máš lano, některý v megajulu jede líp, jiný hůř,
ale hlav
           Re: blbuvzdorné jistítko11.03.2014
tim myslim při slaňování. na jištění na umělce je to furt bezkonkurenční věc.
 Re: blbuvzdorné jistítko10.03.2014
megajul
click-up
a hlavně osvědčený a nejlépe stálý jistič
  Re: Edelrid Mega Jul12.03.2014
Ahoj, měl bych dotaz na lidi co vlastní Mega Jul. Jak se jistítko chová v případě přetočení HMS kara
   Re: Edelrid Mega Jul12.03.2014
Mám dotaz na to jak funguje Click up a i ten Mega Jul s tlustším lanem?
Zkoušel jsem Clik up

1   ...   452   453   454   455   456   457   458   459   460   461   462   463   464   465   466   467   468   469   470   471   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Frustrace při sportu
Ahoj,
netýká se to přímo lezení, ale určitě kupa z vás dělá i jiný sporty,tak to možná znáte. CHci se zeptat, jak řešíte frustraci při sportu typu tenis, tj hra jeden na jednoho. Často se mi stává, že vedu, soupeř dotáhne a o fous vyhraje set.(herní kvalitou jsme nastejno. Mě pak může trefit šlak, vaří se mi krev, ještě víc se soustředim, ještě víc bejčim, ale paradoxně dělám chyby. A ta frustrace, že úsilím tu hru neobrátím, mě dohání k šílenství.
Je mi jasný, že to maj 15letý děcka, v některejch spoertech mě to míjí, ale zrovna v tommhle to mám fest. Nevím, co s takovou situací, ať ty výbuchy vzteku potlačim, nebo pustim ven, hra se nezlepší.
Jak to řešíte vy?
Perry11:53:00 11.03.2014
odpovědět 
 Re: Frustrace při sportu
tady seš na lezecký mserveru. já tenis nehraju...nauč se prohrávat a ber to s lehkou hlavou. je to jen hra, život je o něčem jiným
honza12:02:44 11.03.2014
odpovědět 
 Re: Frustrace při sportu
přesně tak, nejlíp tohle hodit na jinej server, líp ti poraděj.
možná by pomohlo hrát víc pro radost než pro výhru.
12:18:43 11.03.2014
odpovědět 
  Re: Frustrace při sportu
proč na jiny server? copak to neni jako kdyz vis, ze na cestu mas, ale pod slanakem ti vzdycky smekne cvička?


Pořádně si zařvi: stejně jako podle svého naturelu nadáváš na skalách sobě, jističovi, výrobci lezeček, nebo skále máš možnost seřvat spoluhráče, že je kokot, sebe za hovadskou hru, vybij si zlost na špatně vyrobených balonech, nebo to svěď na velké teplo ...
12:28:38 11.03.2014
odpovědět 
   Re: Frustrace při sportu
Jev který popisuješ se odborně nazývá den blbec a dělat se s ním nedá zhola nic. Úplně nejlepší je se na lezení (tenis) okamžitě vysrat, pokud je to jen možné. Alespoň tak to funguje u mě.
hulak12:55:46 11.03.2014
odpovědět 
    Re: Frustrace při sportu
bohužel to mám velmi pravidelně, jsem prostě cholerik.
perry13:00:38 11.03.2014
odpovědět 
   Re: Frustrace při sportu
Ještě jsem zapomněl dodat, že to nemusí zůstat jen u seřvání spoluhráče a nadávek mu do kokotů. Klidně ho i napadni, rukama, míčkama, raketou, prostě tím co je po ruce. Pořádně ho seřež a zanadávej mu do čůráků. Uvidíš, jak hned vše pak půjde lépe!
15:14:06 11.03.2014
odpovědět 
    Re: Frustrace při sportu
made my day, sir :-D
f.16:34:28 11.03.2014
odpovědět 
    Re: Frustrace při sportu
:-D
díky, velmi jsi mě pobavil...
Martin10:07:12 13.03.2014
odpovědět 
 Re: Frustrace při sportu
jasně, hraju pro radost, pro radost z toho, že mi to jde. Nevadí mi dostat klepec od někoho, kdo je lepší, ale vadí mi prohrávat se stejně dobrým, kterej se u toho ani extra nesnaží. Já o co víc pak začnu makat, o to větší kouř dostanu. Jako by se okolnosti spikly proti mě. ALe o to nejde, to postupne zlomim lepsi kvalitou hry.

Řešim moment frustrace, jsem koncetrovanej na cíl, jsem zabejčenej vyhrát, ale vevnitř jsem jak přetlakovanej papiňák. a vždycky když to vyřvu, začnu dělat víc chyb. To je podstat dotazu. co s emocema ve chvíli, kdy se nedaří s ohledem na kvalitu další hry.
A to maj přece všechny sporty společný, tak proč jinej web.

Při lezení se mi to nestává, dám, fajn, nedám-nemám na to, příště budu mít.
Perry12:59:46 11.03.2014
odpovědět 
  Re: Frustrace při sportu
Taky se mi to stává a zrovna u tenisu i lezení, stejně jako Tobě. A pomáhá mi fakt si zařvat, hecnout se, zanadávat, zahodit raketu/bouchnout do skály.
Pak se prostě víc koncetruju, snažim a přemýšlim nad dalším úderem/krokem kam, jak, kudy, jakou silou.
 Z.Paul13:05:08 11.03.2014
odpovědět 
   Re: Frustrace při sportu
pusťte si Adama Ondru :)
13:15:08 11.03.2014
odpovědět 
    Re: Frustrace při sportu
jojo, to je přesný..
ovšem při přestavě že pujdu do skal a bude tam každej druhej takhle vyřvávat..
perry13:20:57 11.03.2014
odpovědět 
   Re: Frustrace při sportu
Tak to dík..já totiž když řvu,a většinou ještě do kurev, tak se začne otáčet půlka sportovního centra. což mi je vzhledem k parťákovi trochu blbý, a jsou tam i malý děcka.

ještě mě napadlo potlačit to, vyhrát a pak si zařvat, že se dílo podařilo. Ale pokud bych nevyhrál, to by bylo peklo,bojím se devastace interiéru. Jednou jsem z frustrace cizí ženskou plácnul raketou přes prdel a taky z toho nebyla zrovna nadšená..
perry13:18:47 11.03.2014
odpovědět 
    Re: Frustrace při sportu
Prosím tebe, kolik ti je? (mentálně myslím).
jednou si nahoře, jednou si dole. Proč k uvolnění stresu (flustrace) potřebuješ nadávat ?
Proč proboha sport není prostředek k odbourání stresu?
Pochybuji, že hraješ tenis na takové úrovni, aby tě to přímo ovlivňovalo na životě. Proto ti doporučuji začít přemýšlet nad tím, přoč ho vlastně hraješ.
Čím víc si dáš do těla, tím lépe - to že to někdy nejde, no jo no, holt to tak je...
Sport na hobby úrovni je relax a nic jiného, není to zdroj obživy omezení či podobně.
Jsi soutěživý, štve tě když prohráváš a myslíš si, že máš na víc...to je normální :-)
OndraH.14:45:57 11.03.2014
odpovědět 
     Re: Frustrace při sportu
proč nahoře, výhra je standard,s kterým se počítá. pokud prohraju, ale mám pocit, že jsem podal dobrej výkon, tak je to ok. pokud prohraju díky tomu, že jsem se flákal, je to ok.flákal-nevyhrál. Pokud do toho ale dám skoro všechno a ne že přesto,ale spíš právě proto prohraju-moc tlačim na pilu?, tak to je pocit jak kdybych skoro chcíp. to je dýka do zad.
To pak chcípneš bud ty, nebo zničíš toho druhýho, ale přežít může jen jeden..
perry15:19:30 11.03.2014
odpovědět 
      Re: Frustrace při sportu
Navsteva psychologa by nebyla od veci ...
Lukas15:27:56 11.03.2014
odpovědět 
      Re: Frustrace při sportu
Teda hrát proti tobě musí být zážitek. Asi budeš drsnej choler.
stepan15:32:04 11.03.2014
odpovědět 
       Re: Frustrace při sportu
Výhra je standart se kterým se počítá :-D ?
Když jdeš na kurt, jdeš vyhrát nebo si zahrát?
Když zjistíž slabinu soupeře, budeš jí proti němu používat, jen aby si vyhrál a měl z toho dobrý pocit a nikdo z vás si opravdu nezahraje. Nebo budeš hrát i něco jiného a zahrajete si oba ač na možný úkor výsledku?...
pokud si případ číslo jedna- což by dost podle reakcí odpovídalo - tak potřebuješ pomoc a to nemyslím špatně, je mnoho sportovních psychologů a třeba pak zjistíž, že tato tvá cílevědomost pramení někde úplně jinde nežli sis myslel.
Užívej a nepočítej se samozřejmostma....
ondraH15:57:53 11.03.2014
odpovědět 
      Re: Frustrace při sportu
To ze prohrajes ma svuj duvod. Bud si namlouvas, jak si dobrej a ve skutecnosti to tak neni. Nebo na to proste nemas psychicky a slozis se, coz je ale zase jen a jen chyba v tobe a tvych schopnostech (sport neni jen o fyzickych a technickych dovednostech). Byt tebou, smirim se s tim, ze hlava je tva slaba stranka a diky ni moc dobre vykony podavat nebudes.
16:04:33 11.03.2014
odpovědět 
 Re: Frustrace při sportu
když jdu na kurt, jdu si zahrát...a vyhrát.

když bude soupeř mít slabinu, samozřejmě toho využiju a to samý předpokládám, že udělá on. Ostatně moc by mě nemotiovalo kdyby na mě hrál jen to, co mi dělá dobře..

Přesně tak, je to v hlavě. Emoce jdou z hlavy. Ale smířit se s tím rozhodně nehodlám, to není řešení. řešení je změnit přístup ..a vyhrát.
perry16:16:42 11.03.2014
odpovědět 
  Re: Frustrace při sportu
seš prostě soutěživej a neumíš prohrávat, s tím se sniř chlapče...god save the queen
honza16:20:22 11.03.2014
odpovědět 
   Re: Frustrace při sportu
Být tvůj soupeř, tak bych se tě hned snažil nasrat, páč to je evidentně tvá největší slabina. A jak píšeš, slabinu je třeba využít. Takže jestli to pochopil i tvůj parťák(soupeř), tak pokud to nezměníš, jsi bez šance :)
Loudič18:57:58 11.03.2014
odpovědět 
    Re: Frustrace při sportu
Ahoj! Přesně tak... pokud se nenaučíš kontrolovat se, tak budeš prohrávat kvůli hlavě, ne kvůli výkonu. Dle mého názoru je to otázka sebekontroly. Sám jsem s tím nějakou dobu pracoval, abych se naučil kontrolovat strach a šlo to...
cvrk19:38:51 11.03.2014
odpovědět 
    Re: Frustrace při sportu
a jsme u jádra pudla.
vono totiž záleží jestli si jdeš zahrát nebo vyhrát. jestli je to sport jako disportare, rozptylovati se, baviti se, nebo sport taková malá komorní válka (třeba i stříknutá penězi). je potřeba se smířit s tím, že oboje zároveň je velmi obtížné a pokud spolu hrají soupeři kteří to mají posazené každej jinak tak zhola nemožné. a válka není zábava, to je boj kde je dovoleno vše. nemysli si, že v opravdovém sportu-cirkusobyznysu existuje něco jako férplej. nemysli si, že někdo vyhraje třeba něco tak jasně měřitelného jako běh nebo skok do dálky proto že líp trénoval a je lepší, že vyhraje ten fotbalovej tým co umí líp čutat do meruny. není to tak, vše je "vo tom" psychicky rozhodit soupeře a hru mu takzvaně "zhnusit", sebrat mu radost, a bejt odhodlanější použít všechny prostředky. proč si myslíš že tenistky hekají? he? fotbalisti se tahají za tričko a loktujou? braní si oddechového času není na oddech, ale na rozhození soupeře? proč si myslíš, že v pravidlech třeba volejbalu jsou o hřišti a počítání dvě stránky, a další dva tucty specifikujou pravidla pro oddechový čas a střídání?

hele, pro sebe jsem si to vyřešil tak, že při disportare neválčím bo mě to nebaví a sejří, a pro míčové hry si vybírám lidi kteří to mají posazený stejně. tuhle jsme zrovna vyhodili z plácku na volejbal jednoho soutěživého typa, kterýmu vůbec nezáleželo na tom že míč pěkně lítá a začal hrát hru na psychické rozhazování (naschvál zahazování míče, šťouchání se pod sítí, sprosté a agresivní hádání o sporný míč, blokování výhledu soupeřova nahrávače při podání apod.), což na plácku u koupaliště bylo fakt nepatřičný. ať si někde najde partu kde to mají posazený stejně, no né?

takže víš ty co? hraj výhradně s typama co to mají posazený stejně a nadávejte si a řezejte se rachomejtlema, a najměte si rozhodčího (a podplácejte si ho). asi vám to tak vyhovuje, no né?
Lukas B.08:35:40 12.03.2014
odpovědět 
     Re: Frustrace při sportu
Lukasi, vim co myslis, ale mně se to prolíná. Hraju fair, dokonce mě ani moc nebaví počítat body, dělá to parťák, sporný míče posuzuju dle svýhho dobrýho svědomí, neškodím, nesnažim se někoho vyhodit z rovnovahy. CHci fer hru a chci ji vyhravat fér způsobem-samozřjmě když vím, že má slabej backhand tak mu to tam peru, to je jasný. Když jsem hrával fotbal, tak jsem toho musel nechat, páč z kluků co běhali po hřišti a hádali se kdo komu šláp na nohu a jestli už byl míč za čárou nebo ne mi bylo na blití..za tu dobu než to dořešili už bych dal dva góly:)
perry09:47:29 12.03.2014
odpovědět 
      Re: Frustrace při sportu
popravdě, jsme na tom stejně. nejlépe zvolit jinej sport, tenis je (na jakékoli úrovni) naprosto nevhodnej pro typ "něco mezi", to může hrát pohodář kterému je to fakt jedno nebo naopak soutěživec který si v tom hoví. z míčovejch sportů volejbal, ale čím vyšší úroveň tím to vyžaduje víc bejt soutěživec. a nemysli si, i u takovejch maratonů a přespolních běhů se šťouchá v tlačenicích loktem a prská se limonáda na občerstvovačkách.

se holt smiř s tím, že ti zbejvá brát vážně jen ty sporty, které se tváří jako indivindi ale ve skutečnosti jsou kolektivní - lezení, divoká voda, skialpy - prostě to, kde je objektivní nebezpečí a hraje se na tým protože jinak by to rychle skončilo blbě. ostatní sporty jen některé a rekreačně na pohodu.
Lukas B.10:15:10 12.03.2014
odpovědět 
  Re: Frustrace při sportu
Jejda Perry, s takovyma jako ty je radost hrat, pro mnohe dvoji zabava - sport a jeste legrace jak se tocis. Pravda bude asi takova, ze ten druhy je v podstate lepsi, minimalne psychicky, coz vede k zaveru, ze musis pracovat na sve psychice anebo , coz je pravdepodobnejsi, kdyz takovyto dotaz vkladas zde, primo zajit za psychousem.
Martas.19:08:29 11.03.2014
odpovědět 
 Re: Frustrace při sportu
kluci, kdybyste si to aspon pořádně přečetli:)
psal jsem ze pokud je souper lepsi, tak me to nesere, sere me když si ten zápas prohraju já sám-svou hlavou. z toho důvodu me zajímala zkusenost kohokoli v odobny situaci s ohledem na dalsi vykon.
Jinak souper jestli vyhraje nebo ne zas tak moc neresi, v tom to je. A figl je v tom - to vam urcite doslo-ze ja nehraju jen proti nemu, ale hlavne sam proti sobe.

diky za prispevek vyse ohledne sebekontroly, je to nadlidskej vykon, ale zda se mi to zatim nejlepsi reseni. asi budu pocitat ovecky..
perry21:55:38 11.03.2014
odpovědět 
  Re: Frustrace při sportu
A ty si radeji zkus znovu precist odpovedi a snaz se pochopit, co ti tu lidi radi.
Proste na to nemas, kdyz ne treba fyzicky ci technicky, tak rozhodne psychicky a diky tomu si horsi nez tvuj souper, ktery te porazi.
22:22:34 11.03.2014
odpovědět 
   Re: Frustrace při sportu
slovo nemáš na to neexituje. pokud to pochopíš, tak jsi už částečně vyhrál, pokud ne, asi ti to nějak extra vadit nebude,protože prostě věříš že na víc nemáš.;)
p08:25:47 12.03.2014
odpovědět 
    Re: Frustrace při sportu
Takze to shrneme: "jsem proste strasne dobrej, jen me porad nekdo porazi" :).
Tak jinak, jak uz tady mnohokrat zaznelo, tvuj souper je proste lepsi a to hlavne v psychicke a mentalni casti vykonu. A vzhledem k tomu, ze asi ani technicky a fyzicky na tom nebudes tak zazracne, tak mu to proste staci. Ja vim, ze se blbe posloucha, ze jsi "psychicky poslabsi", ale kdyz se na to ptas, dostal si nazor ostatnich. Smir se s tim a zkus na tom pracovat.
08:36:37 12.03.2014
odpovědět 
     Re: Frustrace při sportu
Auuu..uf už.
já se přece neptal na to ,jestli jsem slabej nebo silnej, dobrej nebo looser. a ani mě to nezajímá, nebaví mě takhle přemejšlet.
ptal jsem se na vaše zkušenosti se stavem situace.
díky za zkušenosti který tu proběhly, jinak bohužel ztráta času:)hawk
p09:38:00 12.03.2014
odpovědět 
 Re: Frustrace při sportu
Mám stejnej pocit, když při volejbalu třikrát po sobě smačuju pásku nebomám nepřesnej příjem, nahrávku či drbu podání. Pak se to začne nabalovat a jsem akorát víc nasranej na sebe a začnu chybovat ještě víc. Takže praktické rada:
Třikrát zhluboka vydechni a nadechni se a soustřeď se při tom na svůj dech. Potom se koncentruj přímo na míček a nechej všechno kolem. Chce to trochu cviku, ale myšlenky tak nějak odplujou. Asi jako když lezeš,jištění pod nohama a najednou začne docházet. Taky si nezačneš nadávat, že jsi měl víc trénovat, nebo se na to dneska vysrat, ale zabereš a soustředíš se jenom na pohyb a všechno jde kolem.
No a přidej do trochu egocentrismu a nezapomeň se pochválit za každou ptákovinu co se ti podaří a naopak všechno špatné bagatelizuj a snaž si to spíš užít a vysrat se na výsledek. Na tom stejně prdlajs záleží ;-)
Martinek09:18:33 12.03.2014
odpovědět 
  Re: Frustrace při sportu
chlape, díkes, o to mi šlo;)
p09:39:38 12.03.2014
odpovědět 
 Re: Frustrace při sportu
Dotaz spíše na článek, studii, knihu? :-) Každopádně něco s čím se někdy potýkal snad každý..? Pády v posledních krocích – a to ne jednou, nečekané obtíže v lehkém terénu, atd. Ne nadarmo se říká, že nejsilnější sval je mozek. Tak zkusím ve zkratce přidat pár postřehů. Ale k lezení, ne tenisu.. zřejmě to půjde zobecnit :)

Pády v relativně lehkých (ne klíčových) krocích, neboť se na ně člověk nesoustředí, protože myslí na to, jak si poradí s klíčovým místem o 5m výš...

Přemotivovanost – aneb přílišný tlak na pilu – Tvůj největší problém, aneb hrozně moc to chci vylézt, nechci prohrát...

Japonský mistr lukostřelby říká, že „Šíp vylétne hladce jen tehdy, překvapí-li i samotného střelce“ – aneb klasický scénář leckterého lezce – vylezení cesty po nespočtu pokusů posledním pokusem, od kterého lezčík nic nečekal a šel si jen vycvakat expresky. Obavy z neúspěchu opadly a lezení v tomto pokusu mohlo přinést pouze úspěch. Protože si šel lezčík pouze vycvakat expresky a nemohl proto neuspět. Proto se taky nijak zvlášť nesnažil, což mu předtím zřejmě škodilo :-)

Těžké je nepokazit cestu pod slaňákem, když už má člověk to nejhorší za sebou, ale zbývající terén není ještě choďák. Zde nejvíce pomáhá aplikace jiného východního přísloví a to, že „Pokud máš ujít sto mil, považuj devadesátdevět mil za polovičku“, tedy přinutit se k tomu nepřipouštět si (ne)úspěch a lézt stejně tak klidně a uvolněně, jako xkrát předtím, když úspěch nebyl na spadnutí. V praxi jde o to vypnout mozek a plně se soustředit pouze na následující krok (úder). Najednou je člověk u slaňáku.

Pro sebe jsem došel k závěru, že když už se občas dostanu na skálu, nestojí mi za to si kazit volný čas tím, že budu naštvanej když nevylezu to, co bych chtěl. Tak si jako obyčejný sprostý člověk řeknu „Kurrrrrva, jsem tady proto, že mě lezení fakt baví a tak si ho užiju. Dám tomu všechno a jestli to navíc vylezu, bude to ok. Jestli ne, skála neuteče“. A ono to poslední dobou docela funguje.. :)
bejbs12:08:47 12.03.2014
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi