Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
37.Barták 10172
38.??? 10166
39.Zedek 10164
Bouldry:
37.Rychtrmoc 9400
38.Černý 9334
39.H2 9306
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231461 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 mapy06.03.2014
Ahoj, vím, že se asi ptá spousta lidí, ale nevíte někdo, jestli budou v nějaké dohledné době zprovozněny mapy tady na serveru? Je (byl?) to opravdu perfektní projekt a i přes některé nedostatky jsem si rychle navyknul je používat. Sezóna se nám za chvilku
 Re: mapy06.03.2014
nevím jak na lezci ale u nás funguje tahle super práce kluků z Jesu.
  Re: mapy06.03.2014
Tyjo, parádní, díky! Teď ji ještě "roztáhnout" i k nám, čížkům :-D
 Re: mapy06.03.2014
Ahoj, mapy samo budou. Trochu se to protahuje, protože nám někteří poskytovatelé hodili klacek pod n
  Re: mapy07.03.2014
Tak přeji hodně štěstí a ať Vám to jde od ruky! Je to opravdu obdivuhodná činnost a jsem rád, že se

 ledik na Vyrovce05.03.2014
jsem videl na fotce, vypada hezky,  byl tam ted nekdy nekdo?
 Re: ledik na Vyrovce05.03.2014
Cca 3 týdny zpět. Počasí bylo v pohodě, přes noc -8, přes den kolem 0. Trochu z toho kapalo, trochu
  Re: ledik na Vyrovce13.03.2014
jeste minulou sobotu to rano krasne drzelo a nepadalo, jako konec ledu u nas parada.
 Re: ledik na Vyrovce05.03.2014
Clánek se všemi informacemi je zde:
 Nízké tatry-skialp05.03.2014
Ahoj, byli jste někdo v nízkých tatrách na skialpech? dá se lyžovat v oblasti Chopok /Dumbier?
Díky za info
 Re: Nízké tatry-skialp05.03.2014
Obecně se dá, konkrétně teď s ohledem na lav. situaci nevim.

 Joo kdyby Hrozovci04.03.2014
Joo kdyby hrozovci dali souhlas se zveřejněním a pak ten chybějící rok doplnili informace za sebe tak je to funkční ne? když je v kupě 2010-2014, tak to zveřejnite a Libor doplní rok 2009 za Hrozovce. Pokud by byl kdokoli další poškozen stejně jako Hrozov
 Re: Joo kdyby Hrozovci04.03.2014
trochu se v tom ztrácim, ale asi nejde ani tak o samotnou Lucku, ale o porovnání s neúspěšnými Zobok
  Re: Joo kdyby Hrozovci04.03.2014
Neboj čekám už jen na info ze svazu o dotacích pro Lucku za rok 2010. Teď odjíždím na pár dnů do hor
   Re: Joo kdyby Hrozovci04.03.2014
Super, dik
   Re: Joo kdyby Hrozovci10.03.2014
huraaa dnes je pondeli, Libore, Hynku, Vileme ....
    Re: Joo kdyby Hrozovci10.03.2014
jeste jsi mel dodat Zobane... :-) a ejhle uz tu mame prvni clanek. Myslim ze v tomhle tydnu bude zas
    Re: Joo kdyby Hrozovci11.03.2014
Dnes je utery, chysta se zasadni prulom v cele situaci. Objeví se uz roky slibovany prehled, ktery k
     Re: Joo kdyby Hrozovci11.03.2014
Mám dojem, že co se stal Zoban předsedou komise, tak Libor na něj jen nadává a osočuje ho z různých
    Re: Joo kdyby Hrozovci11.03.2014
Ano, Libor nám v pondělí večer článek poslal a dnes je na Lezci.
     Re: Joo kdyby Hrozovci11.03.2014
Super, díky!

 Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
Zdravim,

na poslednich vyslapech na skialpech se mi zacal lepit na stoupaci pasy snih. Predpokladam, ze impregnace to vyresi, kazdopadne bych se zeptal jake zkusenosti s ni mate. Na eshopech prodejcu jsem narazil i na vosky na pasy, mate zk
 Re: Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
Nastříkal jsem tuleně normálně impregnací na semiš ve spreji a zdá se mi, že to pomohlo.
  Re: Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
Dik za zajimavej tip, mam dojem, ze bych ji mel v botniku nekde mit :)
 Re: Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
vosky:
normalne pasy pred turou navoskuj - pomoze
  Re: Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
Diky za tip, muzes jeste trochu rozvest:
1) - voskujes jako doplnek impregnace anebo neimpreg
   Re: Impregnace na tuleni pasy03.03.2014
Klasická čajová svíčka v hliníkovém pohárku. Posledně jsem doma uzmul svíčku s vuni kokosu...
    Re: Impregnace na tuleni pasy04.03.2014
AHoj,
normalne navoskuju svickou a potom zezehlim. ALe musis zehlit lehce :-) at si nespeces
     Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
Teda zazehlit pasy. To sem si netrouf ani se zehlickou nastavenou na silon. Je v tom jeste nejakej d
      Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
Cau, ne neni.
Zadnej dalsi trik tam neni. A funguje to super...
       Re: Impregnace na tuleni pasy06.03.2014
No jo, fakt neni.
    Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
Taky voskuju skoro před každou tůrou pro lepší skluz a proti vlhnutí pásů. Klasickou bílou svíčkou.
    Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
Taky voskuju skoro před každou tůrou pro lepší skluz a proti vlhnutí pásů. Klasickou bílou svíčkou.
   Re: Impregnace na tuleni pasy04.03.2014
voskujem (bez impregnacie).
Vosk pevny
voskujem skoro pred kazdou turou, ale obcas poz
 Re: Impregnace na tuleni pasy04.03.2014
potri kozkou ze slaniny
  Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
hlavně pak pozor na čokly
 Re: Impregnace na tuleni pasy05.03.2014
Diky vsem!

 soutez03.03.2014
Tak jak je to s tim soudkem, uz mam zizen a soutez byla do patku. Nebo to uz borci z redakce uz vykalili? :-D HMM...

 Střešovický pískovce03.03.2014
pod Střešovickou nemocnicí - zkoušel jste někdo? svýho času tam v jeskyni bydleli skunci, teď to vypadá prázdně zbyl ponich jen bordel.  leč v okolí se povaluje několik šutrů - odlomenejch?
celkově ten pískovec vypadá dost měkce, ale pěkný ces
 Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Jsou to ty masivy jak se tam občas popolézlo a nedávno si tam někdo upravoval chyty tesáním?
 Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Pískovce ve Střešovicích i pod Strahovem jsou zakázané. Viz dokumenty.
  Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Viz jake dokumenty? Diky
   Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Jestli to nesouvisí s tím, že obě skály jsou Přírodní památky.
    Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Ano, vyjimka pro vyuzivani skal byla poskytnuta jen bezdomovcum.
 Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Na střešovické, stejně jako i strahovské, pískovce zapomeň. Aspoň na lezení. Za prvé to je přírodní
  Re: Střešovický pískovce03.03.2014
na pískovci? nějaký jsou ještě na proseku, ale to je taky pp..
škoda ku.va, denně kolem nich
  Re: Střešovický pískovce03.03.2014
Je dobře když se většina pražáků mýlí že je to zakázané viz nová vyhláška.

 boty na Island02.03.2014
Ahoj, rád bych se svou drahou polovičkou vyrazil na Island, plánujeme to v létě, poznávací treky jak po známých místech, tak chození po neznačených. Jedeme tam na 3 týdny a pod stan. Řeším jaké boty si pořídit pro mě a pro ni. Prosím ty co na Islandu už b
 Re: boty na Island02.03.2014
no je to jako všude, buď singáče (sběrný výraz proprotékací sandály), nebo holinky
  Re: boty na Island02.03.2014
Jsem anomálie, nebo jsem jediný, komu je na blití z pohledu na sandále, obzvláště ty nejlacinější pá
   Re: boty na Island02.03.2014
No nejsi sam. Pro me je to taky zasadni zivotni otazka. Uz jsem kvuli tomu nekolikrat pokusil i o se
    Re: boty na Island03.03.2014
Vem nejaky normalni pohorky a do baglu prihod sandale na brodeni. Nedelej z toho vedu. V zarostlym l
  Re: boty na Island05.03.2014
Na to brodění se páskáče moc nehoděj, vem si nějaký boty, ze kterejch ti nepolezou prsty ven. Voda j
 Re: boty na Island03.03.2014
Sežeň si kvalitní boty ale s výhledem že je tam před odleteš mrskneš do popelnice, čedič je tvrdej a
  Re: boty na Island03.03.2014
Jo a dobrý boty na brodění, já měl klasický vodácký, žádný žabky...
 Re: boty na Island03.03.2014
Meindl Island

 Orpierre - parkac / kemp?02.03.2014
Zdravim, na jihu pekne pridava na teplote a ve Spanu uz to bude asi moc horky; takze Francie, zvazujeme Orpierre a okoli, akorat dotaz zni - kde lze zaparkovat a prespavat v aute v teto lokalite, pripadne "kempovat", nebo doporuceni na kemp? Les
 Re: Orpierre - parkac / kemp?02.03.2014
No, myslím, že by bylo vhodnější spát v kempu. Snad už nikoho nezabije nějaký € za bydlení. Doporuču
  Re: Orpierre - parkac / kemp?02.03.2014
ač stojí peníze, tohle místo nám výrazně zvedlo náladu i celková dojem z Orpiérre. kola zdarma, milá
   Re: Orpierre - parkac / kemp?02.03.2014
Petr, Hanko - diky moc, to jsem presne hledal, mame sice obytne auto, ale 2 deti a psa, alias kemp j

 Horolezecká stěna v okolí Domažlic02.03.2014
Čau, chtěl bych se vás zeptat na to jestli někde v Domažlicích a okolí je nějaká pěkná stěna.. našel jsem jen boulder v Domažlicích, ale přece jenom bych radši stěnu na lano. Už to tu hledam tak 30 min a nikde do 20 km jsem nic nenašel. Tak jestli pro mě
 Re: Horolezecká stěna v okolí Domažlic02.03.2014
Bouldr ve starý vodárně už prej nefunguje, ale ve městě jedna stěnka na lano je. Nebo Plzeň, ta by m

1   ...   453   454   455   456   457   458   459   460   461   462   463   464   465   466   467   468   469   470   471   472   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 mapy
Ahoj, vím, že se asi ptá spousta lidí, ale nevíte někdo, jestli budou v nějaké dohledné době zprovozněny mapy tady na serveru? Je (byl?) to opravdu perfektní projekt a i přes některé nedostatky jsem si rychle navyknul je používat. Sezóna se nám za chvilku dostane do plného proudu a člověk bude chtít vyrazit na nějaké nové, nepoznané šutry... A ty mapy na webu ČHS jsou téměř nepoužitelné, pokud dané oblasti už neznáte... Díky za info!
dr10:12:44 06.03.2014
odpovědět 
 Re: mapy
nevím jak na lezci ale u nás funguje tahle super práce kluků z Jesu. http://www.pruvodce.javaanes.cz/
Martin11:21:35 06.03.2014
odpovědět 
  Re: mapy
Tyjo, parádní, díky! Teď ji ještě "roztáhnout" i k nám, čížkům :-D
dr11:29:56 06.03.2014
odpovědět 
 Re: mapy
Ahoj, mapy samo budou. Trochu se to protahuje, protože nám někteří poskytovatelé hodili klacek pod nohu. Chápu, že letošní zima táhne ven. Dejte nám ještě trochu času. Stačí občas napsat pěkný email, ať to jde od ruky (nejvíc potěší takovýto: "Hele byly jsme na skalách a tak posíláme souřadky ...") a těšit se na sezónu. Ať to leze!
 libor15:00:18 06.03.2014
odpovědět 
  Re: mapy
Tak přeji hodně štěstí a ať Vám to jde od ruky! Je to opravdu obdivuhodná činnost a jsem rád, že se na tom pracuje.
dr20:15:22 07.03.2014
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1139 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi