Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 42.Podstata 10107 43.Výšek 10077 44.Hyžný 10069 Bouldry: 42.F 9228 43.Jeliga 9203 44.Ježek 9200 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Zkušenosti s vázáním G3 ONYX 28.11.2013 Ahoj řešil jsem to tady asi před 3měsíci, v podstatě mi všichni napsali, že s ním není žádný problé
film Sandstone 28.11.2013 ahoj, dá sa niekde oficiálne kúpiť film Petra Kašpara z r. 2012 "Sandstone"? Dík.
  Re: film Sandstone 28.11.2013 Hanibal.cz
    Re: film Sandstone 29.11.2013 dík
Nacvakávadlo 27.11.2013 Nemáte někdo tip, kde sehnat nějaké nacvakávadlo (šáhlo)?
  Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 zkus jakoukoliv hospodu v adru :)
    Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Nesmysl, v Ádru to nikdo nepoužívá. To strašně snižuje hodnotu a takové lezení vlastně ani není leze
      Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 :D :D :D
      Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 niekto tu ma zablokovaný senzor pre ironiu a sarkazmus?
        Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 No jestli ten s tim zablokovanym smyslem nejsi nahodou ty? ;)
  Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 V lezeckých obchodech v Juře bývá běžně k dostání.
    Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 radsej trenuj a nebudes ho potrebovať to je pre sračky ;)
      Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Jasně a proto ho používá kde kdo ty volotrku.
    Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Dar přítele Googla:
      Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 co blbneš, každej normální práskač má v báglu roli kobercovky a klacek někde urveš. a šáhlo je hotov
        Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 jak to cítím já: jít do skal se šáhlem s tím, že počítám s tím že budu prasit je ubožárna nejhrubšíh
          Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Myslím, že původní dotaz nezněl jak to kdo cítí, ale kde se to dá koupit ;-)
            Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 jo, za to se omlouvám. reagoval jsem na to kam se diskuse posunula.
samozřejmě taky z
              Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Kup si v rybářskejch potřebách teleskopický držák podběráku. Dělají 3 i 4 a možná i 5 metrové.Na kon
                Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 ty si mě more s někym pleteš, ne? vo gelu a zaprášený překližce psal někdo druhej. ale fajn, jsem př
                  Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Co se týče toho Andrady,tak ve Špáňu moc ne.Tam je ta úroveň nýmantů trochu vejš.Řekněme tak 7c až c
                    Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Ale zajímavý by bylo sledovat Špeka v nějáký megaroutě.Řekněme... 8něco francouzkejch.
            Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 To by pak ale nefungovala terapie ega...
          Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Taky mě ty lidi s tím s.rou. Na písku má dnes každej druhej vyztuženou dlouhou presu.... :( Co se do
            Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Tak jo, ale je to víceméně každého soukromá věc - i to, jak se s tím sám srovná. Nikoho dalšího tím
            Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Proč?
Je to etičtější ekvivalent ozkoušet si cestu na TR. Lezeš cestu odspodu a jedno místo
              Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 Pod tohle se taky podepíši. Důvody něco našáhlovat jsou 2. Ten přednější je zdraví a ten druhý je ma
                Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 ale to asi jo, tomu vůbec nerozumím, nikdy jsem nezkoušel cestu "přepadat" nebo "přeš
                  Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 Tak každej má nějaký ten projekt, co by chtěl někdy dát. Ale musím přiznat jednu věc. Byly chvíle, k
                    Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 A taky vice šetříš skalu tim ze do cesty nedas 50 pokusu ale diky prolezeni a prosahlovani treba jen
                Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Ano jsou takovy kopyta co prosahlujou celou cestu a pak ji na prvni dobrou zbombi
          Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Ahoj Lukasi. Ja chapu ze si byl vsude 2x a od vseho mas klice a ke vsemu mas potom pravo se vyjadro
            Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 :-D REALITA JE NA HOVNO, LEZCI SOU SLABÍ A LEZOU ČASTO DO PIČOVIN NA CO NEMAJÍ...když na to nemám si
              Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 pět let stará diskuse...
            Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 A to ja bych to zase klidne o vetsine tech, co treba po Jure se sahlem pobihaji (90% jich nastesti z
              Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 Ber to tak ze nejenom nekdo kdo je odkojen zulovymi horskymi rajbasy ma pravo si v jure zalezt... sc
                Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 Jeste bych dodala, ze tech duchodcu se sahlem tam zrovna moc neni.
      Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 Pochopím, když si někdo na písku cvakne 1. kruh v 9 metrech, ale ve sporťárně 1. jištění ve dvou met
značení středu 27.11.2013 Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, zda se dá nějak "podomácku" označit střed lana, tak aby časem nedošlo k újmě? :)
  Re: značení středu 27.11.2013 hehehe, dá, certifikovanou fixou kterou kopíš v lezeckém kšeftu. další rady prosím považuj za napros
    Re: značení středu 27.11.2013 cucoriedky!
      Re: značení středu 27.11.2013 a nedaj se ti do toho pak mravenci?
        Re: značení středu 27.11.2013 Pokud nemáš jazykové znalosti, tak "čučoriedky" sú borůvky. (-:)Kdysi jsi je posbíral v le
          Re: značení středu 27.11.2013 Tak to bych doporučil nějakej web o odstraňování skvrn, akorát že tam budeš hledat pravej opak, než
          Re: značení středu 29.11.2013 Borůvky celkem rychle vyblednou. Spíš bych doporučil dát si spáru bez rukavic, pak bude celkem odoln
    Re: značení středu 30.11.2013 ja pouzivam nuz.
  Re: značení středu 28.11.2013 fixem na textil za deset korun. složení stejný, jako ten certifikovanej, ale bez certifikátu
    Re: značení středu 30.11.2013 A v tom nemáš pravdu. Složení všech fixů NENÍ stejné.
Je pravda, že např. Singing Rock fixu
Sníh 27.11.2013 Ahoj, je zde někdo z Jeseníku , šlo by to o víkendu už na skialpech z Ramzové na Šerák nebo alespoň na Čerňavu ?? Dík :-)
Lezení v Maroku 27.11.2013 Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s lezením v Maroku, v některé z oblastí poblíž Marrakesche (Ain Belmusk, Zuhelika)? Rádi bychom si tam udělali jen dvoudenní odbočku z původní trasy a moc se nám nedaří najit nějaké souvislejší info online...
    Re: Lezení v Maroku 28.11.2013 Díky za tip, popis super :D Nicméně je to stále dost daleko od toho Marakeše... Takže kdyby se našel
Dvojčata 26.11.2013 Ahoj draci. Dotaz. Mám dvojičky a po třech letech lezení jedna z nich je poškozená na opletu tak, že už nebudí důvěru. Je možné koupit pouze jednu novou (stejný typ, stejný průměr, stejný výrobce) a porkračovat v lezení na jedné staré a jedné nové? Děláte
  Re: Dvojčata 26.11.2013 no problemo, bežne kombinuju svoje a cizi dvojce
  Re: Dvojčata 26.11.2013 Lze koupit jen jedno dvojče, teď jsem to taky udělal a nevidím v tom problém. Trochu jsem se bál, ja
  Re: Dvojčata 26.11.2013 Díky, to rád slyším :) Jinak lana se časem tloustnou, to že se i zkracují je stejný jev o kterém se
    Re: Dvojčata 26.11.2013 Koupil jsem si novou padesátku a starou šedesátku jsem krátil podle tý nový, ale po řezu zůstalo jen
      Re: Dvojčata 26.11.2013 Druhá možnost je, že mě prve ošidili a podruhý to odčinili, ale na druhou stranu nevidím důvod, proč
        Re: Dvojčata 26.11.2013 s nestejně dlouhejma lanama používanejma jako dvojčata (plusmínus půldruhýho metru je taková standar
          Re: Dvojčata 26.11.2013 Jo taky to tak dělám :)
          Re: Dvojčata 26.11.2013 Přesně z tohodle důvodu píšu, že není od věci mít jedno lano o chlup delší.
            Re: Dvojčata 26.11.2013 sorry vorle, tak sem tě učil lítat, no....
              Re: Dvojčata 26.11.2013 Si to tak neber. Tohle řešení se přímo nabízí no :)
              Re: Dvojčata 27.11.2013 Ok, asi měl bejt na konci emotikon ;)
Ledy u sousedů? 26.11.2013 Má někdo nějaké zprávy o nějakých už lezitelných ledech u sousedů v Rakousku? Díky
  Re: Ledy u sousedů? 26.11.2013 Ledový budou maximálně tak možná nějaký severky.
Meno veze v Tatrach 25.11.2013 Ahoj,
neviete nahodou, ako sa vola taka jedna veza v Tatrach, ktora ma tvar ihly - je velmi uzka, asi 100 m (od doliny) vysoka?
  Re: Meno veze v Tatrach 25.11.2013 Ihla v Ostrve?
    Re: Meno veze v Tatrach 25.11.2013 Dakujem za odpoved, uz som to nasiel, myslel som na Ihlu v Patrii.
RollnLock 25.11.2013 Prosím, používáte někdo tohle jistítko? RollnLock od Climbing Technology (mají ho v shopu na Lezci)
Jestli jde používat jako samojištění při top rope lezení? Díky.
  Re: RollnLock 25.11.2013 pokud by se ti do toho podařilo nějakým omylem hodit větší tlamu, ustřihne to lano. na staticke odse
    Re: RollnLock 25.11.2013 Tak to je doporučení.
      Re: RollnLock 25.11.2013 z čeho jsi usoudil(a), že to je doporučení. jen konstatuju realitu.
  Re: RollnLock 25.11.2013 Jedná se o kladku s blokantem, nikoliv o jistítko. S tím je potřeba k tomu přistupovat.
Pro
    Re: RollnLock 25.11.2013 Díky za odpovědi. Myslím, že větší pády při TR nehrozí, ale chápu omezení tohoto blokantu.
1
...
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
...
2263
  Re: Zkušenosti s vázáním G3 ONYX Ahoj řešil jsem to tady asi před 3měsíci, v podstatě mi všichni napsali, že s ním není žádný problém, jen je prostě těžké a vyhrálo TLT Radical. Výhoda přepínání z chůze na sjezd není podstatná, protože sumdáváš pásy/lyže jdou dolů/ a upravuješ botky akorát táhneš na každé noze cca o 400 - 500g navíc. Když u Onyxe zacvakáváš špičku musíš ji držet/hůlkou/ v otevřené poloze u TLT to zacvakne když tam vrazíš botku.
15:13:40 28.11.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: