LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Cerna hora se psem12.11.2013
Ahoj, chci se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti s cestovanim po Cerne Hore se psem. Chceme se tam v lete vypravit s kamaradkou a psima kamaradama a zjistujeme, zda je to vubec mozne. Planujeme se podivat asi do Prokletije, mozna kanon Mrtvice. Jedna
 Re: Cerna hora se psem12.11.2013
Volnych psu je tam mrtě. A jsou někdy dost nepříjemný.
 Re: Cerna hora se psem12.11.2013
Durmitor je pro Vás ideální volba.
 Re: Cerna hora se psem13.11.2013
Povrh ti muze byt ukradeny, pokud teda zrovna nemas nejakeho gaucoveho pincla, ale ti toulavi psi bu
  Re: Cerna hora se psem18.11.2013
Diky moc, fenu nemam, pes by byl na postroji, jen je otazka, jak moc jsou ti toulavi psi ochotni se

 Mačky s monohrotem12.11.2013
Doporučte pls nějaké mačky s monohrotem, které jdou i na boty bez žlábku vepředu (LS Nepal Trek). Díky
 Re: Mačky s monohrotem12.11.2013
BlackDiamond Cybor clip, Petzl Lynx (má vepředu možnost volby hrazdička/košíček). Kdysi dávno také C
  Re: Mačky s monohrotem12.11.2013
Podle BD se Stingery dělají jen v Pro (
  Re: Mačky s monohrotem12.11.2013
Ajo, jsem to truhla ... vždyť píšeš Cyborg ... Jdou předělat na mono?
   Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Jestli máš známého na Slovensku, tak na bazos.sk kdosi prodává skoro nové Petzl Lynx za 2500Kč. Jina
    Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Bohužel je v inzerci jeden podstatný detail - "Mačky sú iba pre topánky s drážkami na päte aj š
 Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Nové mačky SingingRock
  Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Pěkné barvené. Ale podle fotek mají ten samej problém co BD Cyborg. Vzadu na hrodu je jenom drážka p
   Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
to sou problémy, obzvlášť, když tě novej 1 hrot vyjde na méně než dvě stovky. IMHO předpokládám že,
    Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
No to jo, ale kovanej asi bude kovanej, zejo. Stoji sice petikilo, ale nejsme tak bohati,abysme kupo
     Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Tak pokud Singing Rock Lucifer stojí něco přes 3000 a Petzl Lynx necelejch 5000, tak bych Lynx za úp
      Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Ramba jsou formule o tri dylky pred ostatnimi, ale proste se nedelaj bez rychloupinaku (dratu) na sp
       Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Singing Rock koupil Raveltik. Obchodní jméno Raveltik zaniklo, už neexistuje.
A v bývalém Ra
        Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
dikes, ty cepiny se na pohled fakt povedly
         Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
ty cepíny mám a jsou báječné. Zatím sem s něma byl jen jednou na umělce a párkrát v Alpách, ale jedn
        Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Mačky a cepíny se vyvíjí v SingingRocku a vyrábí v bývalém Raveltiku.
         Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Každá výroba je o penězích a o investicích. Singing rock je má, Raveltik je předtím neměl.
          Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Dobře řečeno. Raveltik je hodně práce, hodně vychytané nápady, ale vždy mně to připadlo nedotáhlé do

 sněžnice12.11.2013
Zdravím,
chtěla bych manželovi koupit sněžnice, ale vůbec se v tom nevyznám. Prosím, mohli byste mi poradit, jaký typ atd. cenu bych viděla tak do 3000kč, ale čím nižší tím lépe :-)
 Re: sněžnice12.11.2013
Já používám TSL 325 (plastové)a jsem spokojen - jen ta cena je je vyšší. Celkem dobré zkušenosti má
 Re: sněžnice12.11.2013
Velmi dobré zkušenosti mám s TSL 226 Rando. Cena zhruba odpovídá, životnost dobrá.
 Re: sněžnice12.11.2013
Ceske sasquetech, mame pocitam uz tak 10 let a porad drzi.

  Re: sněžnice12.11.2013
inooky, celkem ujdou
 Re: sněžnice12.11.2013
Sněžnic jsem vyzkoušel několik typů (rámové, plastové TSL) a skončil jsem u TUBBS FLEX TRK. Ve srovn

 co cepiny trango raptor11.11.2013
ahoj mate nekdo zkusenosti s cepiny trango raptor, diky

 foto dne11.11.2013
vsadil bych hodně na to, že je to Tréninková spára ze Vstupního v Ádru

http://www.lezec.cz/reference.php?
 Re: foto dne11.11.2013
Lezení spár je krása, taky bych to chtěl umět. Helejte ale jak je to s tou pískařskou sezónou? já my
  Re: foto dne12.11.2013
Je v tom nalehko, tak je to evidentně fotka z léta.


I když na druhou stranu
   Re: foto dne12.11.2013
Jo jo, je to tréninkovka pod prvním kruhem, určitě je to z léta, je krásně vyschlá.
   Re: foto dne12.11.2013
lezl jsem v sandálech a trenkách a bylo to super
pepa
    Re: foto dne12.11.2013
Lezl jsem to nahý. Čímž víc mě ten můj odvážný výkon vzrušoval, tím lépe jsem v ní držel a i nohand
  Re: foto dne12.11.2013
jak kde..ádr ofiko do konce listopadu, křížák-Jížní věže dokonce celoročně..
   Re: foto dne12.11.2013
Aha, tak to jo, sem se divil, že v průvodci křižáku jsou některý prvovýstupy z ledna či února. dík z

 Climbing Technology10.11.2013
Co si myslíte o této poměrně nové značce, mám teď na mysli jejich cepíny a mačky, jsou často i o polovinu levnější než u konkurence, přitom na obrázku a technického popisu vypadaj celkem fajn. Navíc je to Made in Italy. Zatím jsem na ně nenašel moc recenz
 Re: Climbing Technology10.11.2013
Ještě by mne zajímalo jaké mačky by jste doporučili kolem (spíše do) 2.000 na klasický alpinismus a
  Re: Climbing Technology11.11.2013
Raveltik můžeš vyřadit. Některé weby je ještě nabízejí, ale už se dobu nevyrábí. A dost eshopů má j
 Re: Climbing Technology11.11.2013
CT není zase tak úplně nová značka. Spíš ji možná jako novou vnímáš ty :) Pro zajímavost je Aludesig
  Re: Climbing Technology11.11.2013
A má cenu řešit rozdíl např právě Stalker x Airtech, Serac, Vasak?? při výše zmíněném určení.
   Re: Climbing Technology11.11.2013
Grively mají rozhodně nejúčinější vyhazovače sněhu (ty s tou bublinou). U maček na turistiku bych op
    Re: Climbing Technology11.11.2013
Hliník nikdy!!!! (Pokud teda neplánuješ jenom stoupat v čistém sněhu na kopec.) Jen co vstoupíš na s
     Re: Climbing Technology11.11.2013
Chápu to tak, že autor u skialpů myslel haršajzny.
Ty klidně z hliníku.
      Re: Climbing Technology11.11.2013
Ne, myslel jsem u skialpu klasické hliníkové mačky, které vytáhneš párkrát za sezónu na prostoupení
       Re: Climbing Technology12.11.2013
nechcu rejpat, ale když už tak z duralu, hliník sám o sobě je opravdu hodně měkej i na haršajzny
        Re: Climbing Technology13.11.2013
Dural = duraluminium = tvrdý hliník
        Re: Climbing Technology13.11.2013
No Jo Belial, aby přiznal že plácl blbost.....a proč je dural neboli hliník tvrdý, protože je to sli
 Re: Climbing Technology12.11.2013
A který mačky CT jsou o polovinu levnější než např. Camp Stalker?
  Re: Climbing Technology12.11.2013
A který mačky od CT jsou např. levnější než nesmeky?
   Re: Climbing Technology12.11.2013
Myslel jsem ne třeba od Petzlu, BD atd..
    Re: Climbing Technology12.11.2013
Tak, ale CT je o dost jiné než Grivel nebo Petzl. To nemá smysl srovnávat ani cenu, ale mačky.
     Re: Climbing Technology12.11.2013
V čem je rozdíl, lepší ocel, životnost? Jinak jak dlouho vydrží třeba takové mačky od Grivelu? Díky
      Re: Climbing Technology12.11.2013
Psal jsem výš. Nejlevnější mačky od Grivelu vydrží úplně stejně jako nejlevnější mačky od CT nebo Ca
       Re: Climbing Technology12.11.2013
A kolik tak vydrží?
        Re: Climbing Technology12.11.2013
To vím přesně - 126 minut!
        Re: Climbing Technology12.11.2013
Ramovky Grivel 2F jsem koupila v r.96 a pouzivam je (obcas) dodnes a nic jim neni.

Ne
        Re: Climbing Technology12.11.2013
Mám doma starý Stubai a furt se dají používat, i když dnes raději volím modernější mačky. Stáří odha
        Re: Climbing Technology13.11.2013
Mačky vydržej hlavně podle toho, jak je budeš používat. Jestli jenom na sníh (věčně), nebo i na led,
         Re: Climbing Technology13.11.2013
Ty mačky s výměnnejma předníma hrotama tě nakonec vyjdou na ulezenej metr nejspíš levněji. A nemusíš
          Re: Climbing Technology13.11.2013
Ze startu byla řeč o nejlevnějších mačkách na turistiku. Na nějaké automaty, apod. pravděpodobně nem
           Re: Climbing Technology13.11.2013
Já to pochopil tak, že je řeč o klasickém alpinismu a občasném lehčím lezení. Raveltik dělá hrazdičk
         Re: Climbing Technology13.11.2013
Tak Grivel G14 nejsou zrovna turistický mačky.
      Re: Climbing Technology12.11.2013
Grivel asi bude mít lepší ocel, určitě lepší konstrukci (např. prolisy, které dělají hroty pevnějšé)
       Re: Climbing Technology13.11.2013
Není tomu tak. Pokud se budeme bavit o tom, o čem se bavíme od začátku, tj. nejlevnější turistické m
        Re: Climbing Technology13.11.2013
Souhlas. Vyhazovač je nejdůležitější a i ta cena a váha je dobrá.
        Re: Climbing Technology13.11.2013
Je fakt, že nejlevnější Grivel je Monte Rosa a i výrobce uvádí, že na nich je použit horší materiál.

 krosove boty?10.11.2013
Mate nekdo zkusenosti s krosovejma botama a jejich pripadnemu vyuziti na lezeni (nastupy v horach hlavne). Jde mi hlavne o to, jestli ty boty obecne neco vydrzi ale snad jeste vice - aby neklouzaly. Pomalu se mi rozpadaji polobotky, ktere jsem vyuzivala t
 Re: krosove boty?10.11.2013
Ahoj,

jeden čas jsem používal krosové boty od LaSportiva (model Fireblade) - převážně
  Re: krosove boty?11.11.2013
 Re: krosove boty?11.11.2013
Klasické krosové boty od běžeckých firem jako adidas, new balance nebo mizuno nebudou ani na jednodu
 Re: krosove boty?11.11.2013
Caute, Salomon XA comp 7 GTX,
 Re: krosove boty?11.11.2013
Millet friction jsou elegantní, bytelný, trošku tvrdší a maj normální vibramově-pohorkovej vzorek, a
 Re: krosove boty?11.11.2013
La Sportiva wild cat 2.0 a 1.0, jedničky už moc sehnat nejdou. Oba modely supr na kros, noha dostate
  Re: krosove boty?12.11.2013
ty wild cat vypadaj fakt krehce a velmi promokave.
Koukala jsem na sportivy raptor -mate s t
   Re: krosove boty?12.11.2013
Zkušenosti osobní nemám. U obou těchto bot by mě od běhání v nich spolehlivě odradila jejich váha. V
   Re: krosove boty?13.11.2013
já se tím snažil říct, že bych kompromis nedělal. koupil bych krosový letky a pak něco pevnějšího s

 Francie Provence na konci února?07.11.2013
Neporadí někdo ze znalců, zda jsou v Provence oblasti, kdy by už na konci února bylo hezky, teplo, lezitelně?
 Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
Seynes, Russan, kdyz bude dobry pocasi tak klidne i Buoux, myslim, ze se leze i v Ležéru, ale tam to
 Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
Záleží na únoru. Třeba v La Turbie se většinou leze.
  Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
Díky za odpovědi.
Je nějaká alternativa třeba někde ve střední Itálii, kdyby to počasí v únor
   Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
V únoru jeď s dětma na lyže.
    Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
Dík za radu, ale jelikož s nima strávím na lyžích 3 týdny v prosinci a v lednu, tak nám to stačí. 4
     Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
lidi jeli v lednu do Sperlongy. Silvestr byl fajn i ve Finale - stejne pobrezi jako Turbie, tak by s
      Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
V Seynes jsme lezli v únoru cestou do Špáňa. V noci zamrzl 5 l kanystr i ve stanu, ale přes den pará
       Re: Francie Provence na konci února?08.11.2013
Drsnej horolezec si tu stacirnu dovede predstavit i v lednu!
 Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
Caute,

my hezdime pravidelne unor/brezen na mesic do Spana. Duvodem je prave pocasi.

 dětský uvazek07.11.2013
Ahoj lezci, poradi mi nekdo s osobni zkusenosti jaky typ celoteloveho uvazku (pokud mozno presny typ) poridit pro dcerku, ktera ma 3,5 roku (105cm) a touzi po lezeni na lane. Dekuji, Petra
 Re: dětský uvazek07.11.2013
RockEmpire, model Apache.
  Re: dětský uvazek07.11.2013
souhlas. z "levných a obyčejných" je nejlepší. konkurenční singing rock nemá tak vymakané
 Re: dětský uvazek07.11.2013
Ocun Mojo, nasi prckove v nem "lezou" od 2,5 roku, je paradne stelovatelny a protoze mame
 Re: dětský uvazek07.11.2013
Ocun Mojo, nasi prckove v nem "lezou" od 2,5 roku, je paradne stelovatelny a protoze mame
 Re: dětský uvazek10.11.2013
Ocun Mojo. Na jedné akci, kde se jezdilo na kladce přes rokli jsem do něj uvazoval cca 25 dětí od 3

 Chironico06.11.2013
Ahoj, nemate nekdo pdf Chironico, please? a zkusenosti? je ted sezona? jak je to vysoko? jsou tam i lehci (4-5)? diky moc, Danny

1   ...   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Cerna hora se psem
Ahoj, chci se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti s cestovanim po Cerne Hore se psem. Chceme se tam v lete vypravit s kamaradkou a psima kamaradama a zjistujeme, zda je to vubec mozne. Planujeme se podivat asi do Prokletije, mozna kanon Mrtvice. Jedna znama nam to nedoporucovala, ze tam jsou smecky toulavych psu a take ze povrch neni vhodnej pro chuzi psa (hodne kamenity teren) tak se chci zeptat, jestli mate nekdo nejake zkusenosti, pripadne i tipy na vylet, ktere pohori by bylo travnatejsi a podobne.
Diky moc, Terka
Terez20:37:32 12.11.2013
odpovědět 
 Re: Cerna hora se psem
Volnych psu je tam mrtě. A jsou někdy dost nepříjemný.
Slamak21:55:33 12.11.2013
odpovědět 
 Re: Cerna hora se psem
Durmitor je pro Vás ideální volba.
Pavel22:18:22 12.11.2013
odpovědět 
 Re: Cerna hora se psem
Povrh ti muze byt ukradeny, pokud teda zrovna nemas nejakeho gaucoveho pincla, ale ti toulavi psi budou vetsi problem. nebudete delat nic jineho, jen hlidat psy. pokud budete mit zrovna harajici fenu, tak to bude zarucene vzrusujici dovolena.
15:15:47 13.11.2013
odpovědět 
  Re: Cerna hora se psem
Diky moc, fenu nemam, pes by byl na postroji, jen je otazka, jak moc jsou ti toulavi psi ochotni se priblizit k cloveku se psem.
Kazdopadne diky za odpovedi, Terka
Terez12:24:53 18.11.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi