Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231466 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 rukavice na drytool10.10.2013
Zdar. Dejte nekdo tip na dobre rukavice na drytool.
 Re: rukavice na drytool10.10.2013
Tilak Ice.
 Re: rukavice na drytool10.10.2013
Záleží co od nich očekáváš a kde polezeš, při jakých teplotách a tak. Lucka H. třeba leze v nějakých
 Re: rukavice na drytool10.10.2013
Na drytool sou supr ty golfovky, jak ti raděj vejš... ušetříš tim hodně sil, když ti cepíny nekloužo

 lano09.10.2013
Ahoj, chci si koupit nové lano 80m okolo 9,5 - 10mm a narazil jsem na Velocity od Sterling Rope v akci za 3990,- Máte někdo tohle lano? Jaké jsou s ním zkušenosti? Díky.
 Re: lano09.10.2013
Přesně tohle lano jsem měl a nebylo špatné, subjektivně se mi ale lépe pracuje s Tendonem.
 Re: lano11.10.2013
Mám super zkušenost s lanem Beal Stinger Dry Cover. Je tenký a lehký, ale i když ho nešetřím (jsem t

 veliký batoh na zimu.09.10.2013
Chci si pořídit nějaký pořádný batoh na zimu. nějaké zimní alpy a vícedenní přechody. litráž tak kolem 65. máte nejen nějakého favorita? Co říkáte na oprey? Dík
 Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Na skialpy jedině malej batoh a nocovat na chatách, jinak to není zábava. Maximálně batoh 45 litrů j
  Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Přesně tak. Velký batoh je tak dobrý jen na cestování vlakem. Do hor absolutně nepouživatelný. Co by
   Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Sdílím stejný názor. Ve 20 letech jsem měl 65l Gemmu, ve 30 letech 40l lehký batoh, po čtyřicítce je
    Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Přesně,Deuter 35 litrů.I na týden vystačí v pohodě..ale se spaním na chatách :-)
     Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Copak ty v zimě nosíš v batohu stan?
      Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Já třeba stan nosím. Ne všude jsou chaty, že...
       Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Lopata je lehčí než stan a musíš ji táhnout tak jako tak.
      Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Petr na začátku nepsal nic ani o skialpech, ani o spaní na chatách, ale "jen" o přechodech
       Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Nojo, já už jsem nadrženej na sníh a jak vidím slovo zima a sníh tak už myslím na skialpy. Kup co ti
      Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Samozřejmě že ne, noc nejraději trávím v sedě na batohu (ideálně na Deuter Guide libovolné velikosti
     Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Rada někoho, kdo je zmasírovanej marketingem Hudysportu.
Kamarád má na lezení taky Guide 35 a
      Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
ehm, mícháme několik věcí dohromady.
od vícedenního přechodu od chaty k chatě, kde stačí klí
       Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
zátrolená bezdráta. no tak mi jednou smažte, pažálsta.
       Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Ale ano, také mám několik batohů a vybírám podle činnosti. Ovšem nikdy, ani s lanem, vařením a spacá
        Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Skoro 4 týdny na Pamíru se vším všudy 65 l a 22 kg max. ani o litra kilo víc.
         Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
A na Pamíru jsi strávil leden nebo únor? A byl jsi v kopcích nebo někde dole ubytovanej u lidí?
          Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Pik Lenina a batoh to byl MILLET Nanda 65. Spacák, stan,oblečení a jidlo. Jsem ale minimalista. Pou
           Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Prehlédl jsem ten měsíc. Byl jsem tam v létě ale péřovka a jedny jegrovky navíc by se tam ještě vkli
        Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Mno, např. několik lahví chlastu, pohory (lyžáky jsou na nohou), spacák + károška (chybí rezervace p
         Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
teda jestli to chápu jako vybavení na zimní tatry, tak i bez jídla a pouhou 1 flaškou jsem měl na čt
          Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Tak co si budem povídat, kdo má Deuter Guide 35, tak ten do zimních hor lana, sedák, mačky, cepíny,
          Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Pardon, nepřesně jsem to napsal, ty věci samozřejmě nejsou obsahem 35 l útočňáku, ale spolu s tím út
           Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Když jsem byl silný a mladý, tak jsem dokázal několik dní na zádech nosit i více jak 30 kg, ale všec
            Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Na přechod je samozřejmě potřeba málo věcí a lehkej bágl. Ale ne každej se zrovna chystá na přechod,
        Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
Já mám 90 litrovej a mám ho vždy plný jen na víkend třeba.. A každej si může koupit co chce. Mě vůbe
    Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Proč taky ve stáří tahat kupy jídla narozdíl od mladších kámošů. S věkem se zhoršuje metabolismus a
 Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Dopořučil bych Corazon nebo Lowe Alpine. Oba mají (u Lowe Alpine jen některé modely) jednoduchou kon
  Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
Jen tak přihodím moje zkušenosti. Mám Deutera 35 a mam 60+10l nějakýho Mammuta z festáku, a pokud ch
   Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
Jasně, je fuk jestli je to Mammut nebo Deuter, hlavně musí být v zastoupení Hudy sport. Takže pokud
    Re: veliký batoh na zimu.13.10.2013
Noo to sem uplně tak neřekl, ale asi i jo... Jako Deuter má jedno z nejlepších zpracování batohu z v
     Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Tak já konkrétně mám s batohem Mammut Extrem 45 celkem blbou zkušenost a to hlavně s životností. Ale
 Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
ja mam hodne dobre zkusenosti s Tatonkou. Leta uz pouzivam jednu 50ku (ktera je mimochodem podle me
  Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Ja mám Milleta Odyssee 60+10. Když jsem batoh sháněl, tak jsem zkoušel tenhle a pak nějaké od Deuter
   Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Když jsme u těch Milletů, mám Expedition 65+20 a zatim se tváří dobře. Když počítám spacák, vaření,
 Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Beghause Extreme Expedition 80 (light). Ma vepinaci lodni vak (nikdy nepromokne). Vyborny velky bato

 Tipy na Arco09.10.2013
Ahoj,dali byste mi tipy, kam se podívat za pěkným lezením kolem Arca? Myslím tím, ty „nové“ oblasti. Ta klasická místa znám. Obtížnost bych rád kolem 7a - 7c. Moc dík.
 Re: Tipy na Arco10.10.2013
Coltura, Val d'Algone - oboji super
  Re: Tipy na Arco17.10.2013
Moc děkuji...Pokud by ještě někoho něco napadlo...Budu samozřejmě jedině rád.Pěkný den :-)
   Re: Tipy na Arco17.10.2013
 Grosglockner09.10.2013
Ahoj,
mate nekdo zkusenost s podminkami na Glockneru koncem rijna? Je mozne v takrka zimnich podminkach ktere tam budou panovat vystoupit na vrchol? At uz normalkou nebo studlegratem?
 Re: Grosglockner09.10.2013
Obojím jo, ale Stüdlgrat může bejt ozajstnej alpinismus a prasecký hrabání v prašanu na plotnách v z
  Re: Grosglockner09.10.2013
Chapu, rozumim.
   Re: Grosglockner09.10.2013
Ahoj, plánujeme normálku na Grossglockner kolem 27.10. Tak se tam možná uvidíme. Nezjišťoval jsi náh
 Re: Grosglockner09.10.2013
Muze to byt uz na lyze, ale taky nemusi. Vesmes v tomto obdobi byvaji podminky naprd. Neni to ani le
  Re: Grosglockner09.10.2013
zítra přechází nad Alpami velmi silná! fronta,takže se připravte už na zimní podmínky s půl metrem s
 Re: Grosglockner09.10.2013
Byli jsme tam touhle dobou pred par lety. Studlgrad. Nastup v tunach prasanu, lezeni uz slo. Meli js
  Re: Grosglockner10.10.2013
Ahoj, dekuji vsem za informace.Frontu s vyraznym snezenim vedu v patrnosti. uvidime jake budou teplo
   Re: Grosglockner10.10.2013
je tam kasicka
    Re: Grosglockner10.10.2013
Fajn, diky za info. Kolik byva obvykla suma za noc a osobu? Pro vsechny mozne podezrivace a skarohli
     Re: Grosglockner10.10.2013
Vetsinou do 10 E.
      Re: Grosglockner10.10.2013
Diky za info.
       Re: Grosglockner11.10.2013
Myslim že 6 E (+ otop?). Na normálku bych bral lyže. Pokud by byla špatná lavinová situace, je možný

 Vápenec08.10.2013
Zdravím, prosím Vás, jak dlouho schne vápenec (Vápencové skály). Díky za dobré odpovědi.
 Re: Vápenec08.10.2013
jak kde, když to není proteklý zespod, ale jen od deště, tak rychle.. zvlášť když trošku foukne

 Vklíněnce/frendy08.10.2013
Zdravím, plánuji obohatit svou výbavu o sadu vklíněnců a cca tři frendy. Prosím o radu s výběrem, případně o osobní zkušenosti s níže zmíněným materiálem. U vklíněnců mám dva favority, BD stopper set clasic a DMM alloy offset. U frendů jsem se chtěl zepta
 Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Axely jsou dost povedený, myslim, že hlavní rozdíl je ten, že BD je takovej nějakej řemeslně hezčí.
  Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Camalot vs. Axel je rozdíl v rozsahu ve prospěch BD (řádově v mm). Omega Pacific je cenově ještě o d
   Re: Vklíněnce/frendy11.10.2013
DMM je materiálově i zpracováním o dost výš než Kouba.
 Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Mám od DMM sadu Wallnut... Super zpracování, není co řešit. Takže jakékoliv vklíněnce od DMM budou v
  Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Mám Rock Empire Vector a jiný bych nekoupil, fakt paráda. Můj názor. Měj se a dobře vyber.
  Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Jednoznačně offset, mnohem líp se zakládaj a jen tak nevyzvoní (teda aspoň mě). Kouba je dělá úplně
 Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
ahoj. po skúšaní rôznych značiek som tiež skončil pri výrobkoch DMM či už čoky alebo friendy (dragon
 Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
třeba pomůže tahle recenze:
 Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Vklíněnce doporučuji zkombinovat dvě sady od různých výrobců. Jednak eliminuješ odskoky velikostí a
 Re: Vklíněnce/frendy09.10.2013
 Re: Vklíněnce/frendy09.10.2013
u vklinencu bych se zameril na tvrdost oceloveho lanka, obecne cim je mekci tim lip se zaklada a hur
 Re: Vklíněnce/frendy11.10.2013
Kdysi jsem si koupil DMM friendy. Koupil jsem je v zahraničí, ne snad kvůli ceně, ale protože jsem s

 útočňák z lídla -reklamní sdělení-08.10.2013
Zdar, pokud by snad náhodou někdo sháněl bágl útočňák, tak informuju, že aktuálně maj v lídlech 30 l lehoučký bágly zn. Ádr system za necelý čtyři kila. Odvětraný záda, poutka na motyky, postranní popruhy na připnutí lyží jsou na přezky. Pláštěnka. Kvalit
 Re: útočňák z lídla -reklamní sdělení-08.10.2013
Jo ještě - ty spodní boční poutka se daj použít na matroš.

 Cesty za Španělskou botou07.10.2013
Neznáte někdo nové cesty za Španělskou botou, nutno tam vylézt po žlutém laně. Lezli jsme tam prostřední, čtyři jištění na hraně na levou ruku, poté dva delší odlezy a dostaneš se na hranu na pravou ruku přes dvě jištění a poté delší odlez ke slanáku. 50m
 Re: Cesty za Španělskou botou07.10.2013
Švédský stůl, Střepy znamenají štěstí. Jsou obě v databázi Lezce.

 nahradni díl macky07.10.2013
ahoj prosim poradte mi prosím, zhanim nove rychlo upinaky automatika na mačky, diky moc
 Re: nahradni díl macky08.10.2013
V Raveltiku to prodávali, ale posílali mi jej poštou, možná zastavit se přímo ve fabrice?
 Re: nahradni díl macky08.10.2013
Přední i zadní rychloupínáky dělá samostatně i Camp - v ČR poptávej u totaloutdoor.cz

1   ...   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   498   499   500   501   502   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 rukavice na drytool
Zdar. Dejte nekdo tip na dobre rukavice na drytool.
10:02:01 10.10.2013
odpovědět 
 Re: rukavice na drytool
Tilak Ice.
12:02:54 10.10.2013
odpovědět 
 Re: rukavice na drytool
Záleží co od nich očekáváš a kde polezeš, při jakých teplotách a tak. Lucka H. třeba leze v nějakých rukavicích na golf.

Na takové to domácí šmrdlání v teplotách nad nulou ti stačí jakékoliv pevné pracovní rukavice bez prstů se stahování na zápěstí. V teplotách lehce pod nulou se mi osvědčily tyto goo.gl/2LcGPx
Ono když furt přehmatáváš, tak prsty neomrzaj tolik jak na ledech.

Pokud by ses už chystal do nějakého toho vážnějšího mixu, kde hrozí i promočení nejen spoďárů, tak se vyplatí zainvestovat do kvalitních pevných nepromokavých rukavic, ale né moc teplých, páč bys tam měl za chvíli bazének od potu, lepší je na štandech v případě velké zimy rukavice měnit za teplejší a ty který nepoužíváš hodit pod flísku na tělo.
d.13:45:24 10.10.2013
odpovědět 
 Re: rukavice na drytool
Na drytool sou supr ty golfovky, jak ti raděj vejš... ušetříš tim hodně sil, když ti cepíny nekloužou. Chce si to vychytat rukavice a k tomu omotávku. Rukavice se dělaj kožený, suprově držej na tenisový omotávce a víc vydržej a nebo umělý, ty držej dobře na sport pásce ale rychlejc odcházej.
Alíša21:13:05 10.10.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi