Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
Bouldry:
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
15.Šípek 10075
Hory:
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231333 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
Lanové centrum DDM hl. m. Prahy - Praha 8
Boulder Klub Pentagon - Tábor

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
HUDYsport - Praha 2
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lezení v Srbsku26.09.2013
Ahoj,

chci se zeptat - máte někdo nějakej tip na lezení v Srbsku? Teda jakože ve státě Srbsko, ne u Berouna :-) Moc oblastí se mi tam dohledat nepodařilo, hlavně u města Valjevo a Niš. Jaké s tamními oblastmi máte zkušenosti?


 Cotopaxi - pouze s vudcem?25.09.2013
Ahoj, nebyl jste někdo prosím v letošním roce na Cotopaxi nebo na jiné hoře v Ekvádoru? Někde na summitpost jsem našel informaci, že po sérii tragédií tam zakázali lézt na hory bez vůdce. A pokud ano, neměli byste nějaký tip na to, kde ho za rozumnou cenu

 Yangshuo25.09.2013
Zdar,
najde se tady někdo, kdo byl poslední dobou v Yangshuo a byl by ochotnej poradit s přístupama ke skalám? Průvodce v tomhle ohledu žádná sláva a na netu jsem taky nic moc nenašla :-/ Jestli někdo něco víte, písněte mi pls na mail. (Dost by mě

 Stan 25.09.2013
Ahoj,
chci si koupit stan pro 3-4lidi. Mám požadavky - duralová konstrukce, sněžné límce, aby vydržel nějaký ten deštík, dal se použít i v Alpách na sněhu, ve vyšších nadmořských výškách a pokud možno měl dva vchody a nevážil moc kg. Mám tip - Husk
 Re: Stan 26.09.2013
Servus. Kamos ho ma uz dlhsi cas a je s nim spokojny. Pouziva ho celkom intenzivne (odhadujem, ze ma
 Re: Stan 26.09.2013
Hele a nechseš si pořídit útočnej stan pro 15 lidí, dvoupatrovej, železobetonová kontrukce, ale váží
  Re: Stan 26.09.2013
RE. Pepan
Dobrý den, ty záchody jste měly na suchý způsob, nebo s odpadem ven s vodou?
  Re: Stan 26.09.2013
Je tu nekdo, komu tenhle prispevek prijde vtipny?
   Re: Stan 27.09.2013
ne
   Re: Stan 30.09.2013
ne ne
 Re: Stan 28.09.2013
Já osobně se stanem od husky mám celkem negativní zkušenost, ale je možné, že tohle je povedenější m
  Re: Stan 29.09.2013
Mám Pinguin Gemini asi 8let a zkušenost dobrá - nenašel jsem větší chybu. Jen nemá límec, ale asi ti
   Re: Stan 30.09.2013
Pinguin dělá dva modely stanů se sněhovým límcem už z výroby (např. Pinguin Gemini Snow). Ale k jiný

 Cotopaxi - pouze s vudcem?25.09.2013
Ahoj, nebyl jste někdo prosím v letošním roce na Cotopaxi nebo na jiné hoře v Ekvádoru? Někde na summitpost jsem našel informaci, že po sérii tragédií tam zakázali lézt na hory bez vůdce. A pokud ano, neměli byste nějaký tip na to, kde ho za rozumnou cenu

 spára Vysočany24.09.2013
Poraďte styl jak lézt spáru ve Vysočanech. Pěst nedrží (je to širší cca o 0,5cm i s rukavicema od Obročníků). Klíč tam taky nejde, nohy jedou ... teda pokud nemáte ruce jako lopaty a nohu medvěda. :-) Neptal bych se, ale když sem viděl jak během 3 hodin t
 Re: spára Vysočany24.09.2013
mášli sílu vola tak to vezmi na sokola
 Re: spára Vysočany24.09.2013
Kdepak rukavice od Vorla, chce to poradny zimni nejtlustsi co sezenes a hned zaba/pest nabyde. A mis
  Re: spára Vysočany24.09.2013
Já bych se zeptal Bobra .... já to viděl ... a taky nenastoupil :))))
 Re: spára Vysočany24.09.2013
Ruce dvou zaba, jedna noha vysoko co nejhloubeji zamknout pacenim do strany, druha je natazena zamyk
  Re: spára Vysočany24.09.2013
Hadinky ci podkolenky celou zalezitost usnadnuji a dodavaji novou(modni) dimenzi.
  Re: spára Vysočany26.09.2013
Děkuju za rozumně vypadající popis. Vedle pěsti sem ještě zkoušel odhmat s klíčem, ale efektivně neš
 Re: spára Vysočany25.09.2013
To je úchylný chodit na stěnu lézt spáry
  Re: spára Vysočany25.09.2013
to máš fuk, i lezení po skalách je vlastně úchylný...stejně jako i tvůj názor...
  Re: spára Vysočany25.09.2013
to si taky myslím překližková spára to mi taky přijde divny:-)
  Re: spára Vysočany25.09.2013
Me prijde ze je fajn mit moznost si to zkusit nez se pustim do neceho s prvnim kruhem proklate vysok
   Re: spára Vysočany25.09.2013
No ale my, kterým to přijde úchylný, si tyhle spáry trénujeme jedině na skalách toprope! A celkově n
    Re: spára Vysočany25.09.2013
Mluvit o obdivu ke spatnemu jisteni zaroven se zminkou o toprope se zda uchylny pro zmenu me. Stejne
     Re: spára Vysočany25.09.2013
nelze nic jiného než souhlasit...
      Re: spára Vysočany25.09.2013
To je vidět, že jste vůbec nepochopili o čem lezení...
       Re: spára Vysočany26.09.2013
Takze TY jsi to pochopil a cokoli jineho je spatne? Jak se vubec opovazujes nekoho soudit z tech par
        Re: spára Vysočany26.09.2013
Lezes ty vubec? Lezenim myslim poradny lezeni, ne zadny solichani se po nytech nebo po friendech a v
         Re: spára Vysočany26.09.2013
Toto uz vnimam jen jako provokaci.
         Re: spára Vysočany26.09.2013
No hlavně je lezení třeba správně definovat :P
          Re: spára Vysočany26.09.2013
To uz davno definovany je! Prijed nekdy k nam do skalaku a uvidis.
           Re: spára Vysočany26.09.2013
sakra proberte se
kde jste vzali ze ryzi lezeni je jedine na pisku
nikdo nepopira, ze
            Re: spára Vysočany27.09.2013
Je zajímavý, že ti podřadní tělacvičitelé, co v Juře lezou 9 a výš málokdy trpí mindrákama, aby cíti
           Re: spára Vysočany26.09.2013
Sice nevim jestli se bavim s jednim ci vice lidma ale ve Skalaku mam vylezeno na 50 vezi. Ale to jsi
      Re: spára Vysočany25.09.2013
To je vidět, že jste vůbec nepochopili o čem lezení je...
       Re: spára Vysočany15.10.2013
Spára ve Vysočanech je fakt vypečená. Dvoužába se jeví perspektivně, ale její posun není žádná prdel

 Mejcup 1323.09.2013
Ahoj, chtěl bych se zeptat jakej je termín Mejcupu, je to pátek 29.11.? Nebo sobota 30.11.?
 Re: Mejcup 1323.09.2013
Určitě to bude v sobotu

 hory Gruzie22.09.2013
Ahoj!

Chtěl jsem se zeptat, zda víte o nějakém kopci v Gruzii krom Kazbeku, který má ovšem taky přes 5000 metrů a zároveň je na něj hezká cesta. Tedy né cesta kudy vyleze zdatnější turista a je na ní tedy dost rušno..

Jinak K
 Re: hory Gruzie22.09.2013
Myslím, že okrem Kazbeku hranicu 5000 m v Gruzínsku prevyšujú len niektoré vrcholy hraničnej Bezengi
  Re: hory Gruzie22.09.2013
Na Šcharu právě koukám, vypadá to na hezký kopec a tedy hlavně ten hřeben je krásný..
   Re: hory Gruzie22.09.2013
Nechci být za starého rozumbradu, ale jestli vážně chcete uvažovat o Šchaře nebo něčem podobném dopo
    Re: hory Gruzie22.09.2013
Pročítám si právě na internetu nějaké výstupy.. Každopádně výstupové trasy zrovna dvakrát lehké nejs
     Re: hory Gruzie23.09.2013
Klasika je Tetnuld

 Vysoká Skála22.09.2013
Vysoká skála u Štěpánova, zdravím Vás,mohl bych se zeptat jak to teď vypadá v té oblasti, chci tam jet už dlouho a mám to docela daleko a dost lidí mi říká, že je to hodně zarostlé apod.
Díky moc
 Re: Vysoká Skála22.09.2013
Na skalku si rozhodne zajeď. Pěkný maroš skály, dobře odjištěno borháky. Krásné lezení většinou v ob
  Re: Vysoká Skála22.09.2013
Díky moc, takže to, že to je zarostlé je v pohodě?
A na fotkách jsem viděl, že lidé jistí za
   Re: Vysoká Skála22.09.2013
Mě se Vysoká skála líbí. Jsou tam odjištěný plotny, je tam trocha klasičtějšího lezení, je tam pěkne
 Re: Vysoká Skála22.09.2013
Zarostlé je to dost, vršek skály je celkem pevný, nevím jestli se vyplatí jet na tuto skálu zdaleka.

 Lom na Prostřední Bečvě21.09.2013
Můžete prosím někdo se podělit o GPS souřadnice nebo o odkaz na mapě buď na samotnou stěnu nebo "Penzion Wolf", vedle kterého by stěna měla být? Díky!
 Re: Lom na Prostřední Bečvě21.09.2013
Hmm... A to samé na Mladcovskou skálu (oblast Hostýnské vrchy)? Nedáří se mi to dohledat...
  Re: Lom na Prostřední Bečvě21.09.2013
Napiš do googlu "penzion wolf prostřední bečva" a hned první odkaz ti pomůže:¨
49°2
   Re: Lom na Prostřední Bečvě21.09.2013
Cha, diky moc! Takovy hledany vyraz me z nejakeho duvodu nenapadl, asi blbnu... :/

1   ...   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   498   499   500   501   502   503   504   505   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lezení v Srbsku
Ahoj,

chci se zeptat - máte někdo nějakej tip na lezení v Srbsku? Teda jakože ve státě Srbsko, ne u Berouna :-) Moc oblastí se mi tam dohledat nepodařilo, hlavně u města Valjevo a Niš. Jaké s tamními oblastmi máte zkušenosti?

Díky,
Petr
Petr14:33:43 26.09.2013
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi