LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231369 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 chamonix bivak midi09.08.2013
Slysela jsem, ze francouzi letos prudi a davaji pokuty za spani mimo chaty na Midi, vite o tom neco? Tip na to jak tam neco vylizt? Predpokladam, ze i kdybych mela milion euro na zaplaceni chaty s povinnou francouzkou/italskou polopenzi, stejne v tuhle ro
 Re: chamonix bivak midi09.08.2013
rezervace da ti prace
 Re: chamonix bivak midi09.08.2013
Nic takového jsem neslyšel. Jediné v čem byl problém je Gouter. Na Midi (podle mně i na Gouteru) můž
 Re: chamonix bivak midi10.08.2013
Pětadvacet stanů minulý týden

 Gasherbrum09.08.2013
Právě jsem se dočetl, že parťáci Marka Holečka a Zdeňka Hrubého při výstupu na Gašerbrum (Tom Petreček a Marek Novotný) už byli na obou vrcholech GI a GII. Veliká gratulace!!!
Prosím, nemáte někdo nějakou informaci o činnosti Máry a Zdenka? Už by t
 Re: Gasherbrum09.08.2013
Informace mám,až se podepíšeš povím Ti jak na tom chlapi sou :-)
  Re: Gasherbrum09.08.2013
A ty se podepisovat nemusis? ;)
   Re: Gasherbrum09.08.2013
Zapomnel jsem se oznacit.
    2x Gasherbrum09.08.2013
Tom Petreček a Marek Novotný mají double! Včera ráno dosáhli vrcholu Gasherbrumu II (8 034 m).
     Re: 2x Gasherbrum09.08.2013
Nepleť si Marka Novotného a Marka Holečka. O úspěšném prvovýstupu Holeček/Hrubý tam nic není.
      Re: 2x Gasherbrum09.08.2013
Oprava, Marfek Holeček má prvovýstup úspěšně za sebou, je to tam.

 Světlana a Karel09.08.2013
Ahojky všem, sháním kontakt na Světlanu Pavlátovou nebo na Karla Bělinu. Potkali jsme je před pár dny v Dolomitech a ráda bych jim poslala pár fotek, mimochodem super lidi a moc příjemný večer.
Ivana Hradec Králové
 Re: Světlana a Karel09.08.2013
Tak to napis radeji na ........http://cs.euroclimbing.com/.....Totiz tady Karla vetsinove ctenari ne
  Re: Světlana a Karel11.08.2013
Pokud chceš poradit, poraď. Tvůj osobní názor o "nenávisti" přínosný opravdu není a nevklá
   Re: Světlana a Karel01.09.2015
Taky nevim proč by "tady" Karla měli všichni nenávidět. Tak jako každý má Karel své mouchy
  Re: Světlana a Karel11.08.2013
mluv za sebe
  Re: Světlana a Karel11.08.2013
Mluv za sebe,.
  Re: Světlana a Karel11.08.2013
Kdyby udělalv Dolomitech takovou prasečinu, jako vloni v Čechách, seděl by tam ještě teď ve vězení.
   Re: Světlana a Karel11.08.2013
Zajímavě moderovaná diskuze, když se někdo vrací do svých komentů a opravuje je.
 Re: Světlana a Karel01.09.2015
Vzkaz pro Ivanku :) kontakt sv.pavlatova@seznam.cz
až teď jsem byla upozorněna, tak to zkouší

 Žlebská Jehla R.I.P. ???09.08.2013
http://www.horo svaz.cz/chs-informace/oznameni-sanacnich-pra ci-v-labske-udoli/

Začíná se proslíchat, že Žlebská jehla má být shozena dolů..
 Re: Žlebská Jehla R.I.P. ???09.08.2013
Žlebská jehla se na podestě jakoby otáčí a naklání. Sanace by ji prý měly stabilizovat. Dnes tam jed
 Re: Žlebská Jehla R.I.P. ???07.09.2013
Zdravím, bohužel Jehla dle rozhodnutí dvou soudních znalců a dalších orgánů bohužel bude zcela odstr
  Re: Žlebská Jehla R.I.P. ???07.09.2013
Díky za příspěvek.
   Re: Žlebská Jehla R.I.P. ???08.09.2013
Jak už bylo napsalo p.Štábl s předsedou CVK V.Wolfem jsem dělali co se dalo, ale bohužel jsme byli j
    Re: Žlebská Jehla R.I.P. ???08.09.2013
Na EC je vyjádření ČHS
     Žlebská Jehla R.I.P. !!!09.09.2013
Pokud jim to opravdu projde, bude to velká škoda.
      Re: Žlebská Jehla R.I.P. !!!09.09.2013
Za chvíli článek + info od Jeníka, strpení.

 DWS - Itálie09.08.2013
Ahoj, poradíte prosím nějakou pěknou DWS oblast v Itálii?...žádný ostrov, jen pevninu. Existuje vůbec něco takového? Moc děkuji za rady! :)
 Re: DWS - Itálie09.08.2013
Zaplavej si na Mallorcu.
 Re: DWS - Itálie10.08.2013
Tak Malorka je sice asi DWS ráj, ale v Itálili bude jisto jistě kvanta DWS destinací se všemi těmi j

 Ostrov Pag08.08.2013
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli nema někdo nějaké zkušenosti z boulderingem na ostrově Pag popřípadě nejake pruvodce, fotku ?

 Štěnovice lom08.08.2013
Čau, chci se zeptat, jestli někdo neví, jakej je přístup k lomu ve Štěnovicích (Plzeň - jih).
Dneska jsem tam byl, ale našel jsem jen dva lomy, které jsem nechtěl a podle GPS jsem pak našel ten, kde se leze, ale je to oplocený celkem novým plotem.
 Re: Štěnovice lom10.08.2013
Předpokládám, že je to pro místní tak tradiční koupaliště, že je žádný plot nezastavaví, navíc motiv

 Zámky expresek07.08.2013
Zdravím, proč se otáčí zámky ? Myslím to tak že na jedné straně je doleva a na druhé je doprava.
 Re: Zámky expresek07.08.2013
Pro lepší rozložení sil v textilní spojce, u tenkých netřeba.
  Re: Zámky expresek07.08.2013
No mě kdysi dávno kdosi učil že mají být naopak na straně stejné kvůli možnému přetočení a vycvaknut
   Re: Zámky expresek07.08.2013
Bavím se o vertikálním otočení zámku.
S tou sílou to je asi pravda =)
    Re: Zámky expresek08.08.2013
Když je široká spojka (jak jsem psal nahoře), tak při stejně otočených zámcích je spojka jakoby rozt
   Re: Zámky expresek07.08.2013
Já je mám na stejnou stranu abych uz po hmatu věděl kam po cvaknutí bude směřovat ta spodní. Na té a
 Re: Zámky expresek07.08.2013
  Re: Zámky expresek07.08.2013
Před 14 dny jsem viděl v 1. nýtu zamotanou karabinu do expresky a výsledek byla nosná karabina v exp
 Re: Zámky expresek07.08.2013
Dřív jsem si dával zámky opačně na vápno a paralelně na písek. Na tom šutru je to jedno, ale na písk
  Re: Zámky expresek08.08.2013
jj
  Re: Zámky expresek10.08.2013
I na šutru je sem tam kroužek, proto karábky určitě na stejnou stranu.
   Re: Zámky expresek11.08.2013
A právě proto si na písek půlku expresek dávám tak a půlku naopak, aby bylo možné cvakat do kruhu dv

 Nové cesty na Pantheonu 1.Liga06.08.2013
Čus, co je to za 2 nové cesty, úplně vlevo na 1.lize na Pantheonu ?

 Tomaskac06.08.2013
Byl jste nekdo po povodnich v Tomaskaci na Srbsku? Rekli byste, ze je to nebezpecne? Uz predtim se nejak vyhrozovalo spadnutim cele steny...
Nejaky tip, kde by slo lezt sportovne, nebo klidne jenom treninkove, kolem prahy ve ctyricitkach? Obtiznost
 Re: Tomaskac07.08.2013
Ve čtyřicítkách si nezalezeš nikde. Jinak odpoledne je ve stínu např. Sulkárna a Dušičková stěna. To
 Re: Tomaskac07.08.2013
Zajeď a uvidíš. Někomu to nevadí, ale ja osobně se tam bojím. Viz. komentáře u cesty Atlantis. Sám R
 Re: Tomaskac08.08.2013
Něco jsem zaslechl o Prosečnici: 1   ...   497   498   499   500   501   502   503   504   505   506   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 chamonix bivak midi
Slysela jsem, ze francouzi letos prudi a davaji pokuty za spani mimo chaty na Midi, vite o tom neco? Tip na to jak tam neco vylizt? Predpokladam, ze i kdybych mela milion euro na zaplaceni chaty s povinnou francouzkou/italskou polopenzi, stejne v tuhle rocni dobu na posledni chvili bude plna..
feu17:24:44 09.08.2013
odpovědět 
 Re: chamonix bivak midi
rezervace da ti prace
17:29:06 09.08.2013
odpovědět 
 Re: chamonix bivak midi
Nic takového jsem neslyšel. Jediné v čem byl problém je Gouter. Na Midi (podle mně i na Gouteru) můžeš spát kde chceš. Je to nad pásmem lesa a žádný zákon neporušuješ. Otázka jak moc jsi ochotná se hádat francouzsky.
Belial18:32:28 09.08.2013
odpovědět 
 Re: chamonix bivak midi
Pětadvacet stanů minulý týden
mara08:26:37 10.08.2013
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz