Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ferata A/B s dětma04.08.2013
Ahoj, máte někdo zkušenostinebo tipy, jak vybavit děti 10+8 let na A/B feratu? Konkrétně je to G'Hackte v Hochschwabu a vypadá to, že to je jen kombinace schodů a strmého svahu, žádné lezení. Má cenu brát kompletní feratový set, nebo stačí třeba jen pojis
 Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Možná je to zbytečné, ale osobně bych podporoval dobré návyky už od začátku, takže když se jde na fe
 Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Ferratový set je konkrétně na tuto trasu podle mého zbytečným, pokud se nebojíš že ti děti spadnou z
 Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Pro děti je zbytečností jakejkoliv ferrátovej set, jejich váha (pokud je standartní pro věk 8 až 10)
  Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
A o tom, že jsou ferratové sety i pro malé váhy jsi už slyšel? Zkus si vyhledat Skylotec Buddy. Co s
   Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Jo, je to psaný jako ferata A/B, ale je mi jasný, že to nebude žádný hardcore a berem to spíš jako z
    Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Podle mne na jednorázovou akci na tuto cestu přilby na kolo stačí. Určitě je to lepší, než nic. Poku
   Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Pokud sebou vezmeš dítě a takle si ho přívážeš na sedák, což kromě toho setu pro děti a kromě možnos
 Re: Ferata A/B s dětma05.08.2013
pro každé dítě celotělák a vodsedávačku s karabinou, a s sebou tak patnáct metrů nějaké devítky a ta
  Re: Ferata A/B s dětma05.08.2013
jo, a taky si můžete vzít lana padesát metrů a k tomu tři expresky a dvě smyce, a vylézt si dommenig

 Materiál Yosemity03.08.2013
Nemáte někdo zkušenosti s půjčením lezeckého materiálu v Yosemitech? Jedeme tam na chvíli a nechce se nám tahat matroš sebou a platit nadváhu.

 Polínko vs mravenci03.08.2013
Ahoj, včera jsme byli na Polínku nedaleko Plzně. Lezli jsme v levé části a postupně se přesouvali napravo. Kolem 8 večer se tam začínali šíleným způsobem rojit lesní mravenci a zasypali nás od hlavy až k patě...vybavení, karimatky..všecko. Dávejte si na t
 Re: Polínko vs mravenci04.08.2013
Myslíš s křídlama? V tuhle roční dobu to oni (večer) dělají. Několikrát jsme se už skoro každý rok o

 Bergell03.08.2013
Ahoj, chceme jet lézt do Bergelu ze švýcarské strany. Prosím o pár informací:
Jak je to se stanováním pod Badile?
Prý se platí nějaký poplatek za vjezd do údolí a parkování.Je to tak?
Prosím o tipy na lehčí lezení (do 5) v okolí. Příp
 Re: Bergell03.08.2013
Mezi chatou (Saas Fura) a začátkem Badilu vždycky nějaký stany jsou a nezdá se, že by to tam někdo ř
 Re: Bergell03.08.2013
Spaní je oficiálně zakázaný. Bivakovat můžete cestou směrem k nástupu na Nordkante (od Sasc Fury tak

 Totem Cams03.08.2013
Ahoj, nemáte někdo osobní zkušenosti s Totem Cams? Výhody, nevýhody, případně porovnání s BD nebo DMM. Díkes.

 Adršpach03.08.2013
Ajojte. Máme v plánu cestou okolo Ádru něco slést. Nevíte někdo, najdu-li na netu průvodce teplickými skalami, Adršpachem? Popřípadě budu rád zaslanému průvodciv el. podobě/???. Děkuji za odpověď. R.
 Re: Adršpach03.08.2013
Kdo nehleda ten nenajde. Zadnici ti take utira maminka?
 Re: Adršpach03.08.2013
Podívej se na
 Divoka Sarka - Amfiteatr31.07.2013
Kde se nachazi tenhle sektor? Jsou tam nejake nove cesty, ale nikde jsem nenasel popis, jak se k nim vlastne dostat.
 Re: Divoka Sarka - Amfiteatr03.08.2013
Šárku správcuje Marťan, napiš mu na martan@lezec.cz
 Re: Divoka Sarka - Amfiteatr03.08.2013
Ahoj,
amfiteátr je ten sektor přímo naproti Džbánu resp. hned u vstupu do soutězky, na pravém
 Re: Divoka Sarka - Amfiteatr04.08.2013
na cestách i průvodci se pracuje

 Dry tool na Křížáku31.07.2013
Ahoj, chtěl bych zkusit něco nového a rád bych otestoval drytooling. Ale venku. Prý je v ČR pár oblastí k tomu určených a nejlepší je asi ta na Křížáku (u Ádru). Nevíte někdo, kde je na Křížáku ten drajtůlovej sektor? A smí se tam po dešti?
 Re: Dry tool na Křížáku31.07.2013
Tam žadnej drajtůlovej sektor určitě není :) ostatně tak jako v každý pískovcoví oblasti u nás :)
 Re: Dry tool na Křížáku31.07.2013
Hej, to je bombaaaa :-)
 Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Drytoolový sektor na Křižáku by mohl existovat tak den: 1) by jsi pravděpodobně nepřežil setkání s j
  Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Nevím teda proč bych neměl přežít setkání s lezcem. Nebo je snad agresivní chování běžné pro většinu
   Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Ještě podpis.
   Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Ty jsi trochu jinej viď ?? Tak trochu d...l.
    Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Moc nechápu, proč máš potřebu nadávat.. Ale co tak koukám do jiných diskuzí tu, tak mezi lezci je pr
   Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Do pískovce si to klidně dělej, ale ne cepínem :D
    Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Třeba natočej krátke video na fesťák .
   Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Pokud opravdu čekáš, že ti tu na takový blábol odpoví něco jiného než to co tu čteš, nemáš tu naopak
    Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
:D
   Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
To víš že jo :) a moji kamarádi co dělaj formuli 1 zase řikaj že nejlepší na F1 je motor z feliny a
 Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Máš ve jméně prohozený písmenka, nejsi "udo", ale "oud"

 Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Ahoj:) nemáte někdo boulderingového průvodce Vysokých Tater?
Díky

Lukáš
 Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
a existuje neco takovyho? to by se mi taky libilo...
 Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Kdo by jezdil do Tater bouldrovat?
  Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Treba bouldristi? nebo znechuceny lezci z toho jak funguje v tatrach lezeni s lanem (viz pruvodci, p
   Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
A jak funguje v Tatrách lezení s lanem? Vždycky mi přišlo, že se dole navážeš, pak lezeš a nahoře od
   Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
lezl si nekdy v tatrach? Tvuj prispevek je uplne mimo...
    Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Lezu v Tatrách dost často a nevšim jsem si, že by to bylo jiné než v Alpách. Jak píše výše. Dole se
     Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Nicméně jsem viděl boudrovat na kamenech u Brnčalky. Proč ne, "proti gustu žádný dišputát"
   Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Taky jmě zajímá jak funguje v Tatrách lezení s lanem...
Podle mě úplně normálně jako všude ji
    Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Ahoj, boulderovat se dá okolo Zeleného plesa, není toho příliš ale bouldry a okolní krajina nádherná
     Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
link je nefunkcny, prosim opravit..dik
      Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Likn je funkčí, jenom vymaž mezeru..
 Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Aj keby existoval, od piatku je horolezectvo vrátane boulderingu na slovenskej strane Vysokých Tatie
  Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Nějaké bližší info by nebylo? Odkaz na zákon, vyhlášku atd.? Tohle je dost podstatná informace, ne?
   Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
    Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Nic o zákazu lezení tam není.
     Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
"...Zakazuje sa vstupovať na všetky lesné pozemky v katastrálnych územiach okresu Poprad a Kežm
     Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Ten Shaterhand je asi nejaky chuj,skrachovany ochranar a šíri paniku,lebo nema čo robiť tak ako aj c
      Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Boldrovat jde všude . Sežeń průvodce od K.G, nebo A.P, nebo W.H.P. Stovky cest , které možeš vybóld
 Re: Bouldering - V.Tatry01.08.2013
Cao,

nech se inspirovat nebo poradit:

 Sušky - slanění30.07.2013
Nevíte, jestli stačí na slanění ze všech věží na Suškách 50m lano (případně s přesedáním u kruhů), nebo je někde potřeba delší?
 Re: Sušky - slanění30.07.2013
No, asi se dolu s nějaký přesednutím vždycky dostaneš, ale 50m lano je dost knop. Jistější by byla 6
  Re: Sušky - slanění30.07.2013
ne asi, ale vzdy se s 50m lanem dostanes dolu, 60m lano neni nutnosti, vsak vyhodou
   Re: Sušky - slanění31.07.2013
Máš pravdu, nahoře tě hledat nebudou :)
Ale například slanění z Karamory je i s 60m na knop a
    Re: Sušky - slanění31.07.2013
z Věže Milana Černého, na kteoru vede Karamora, se slaňuje nadvakrát, je tam druhej slaňák na polici

1   ...   499   500   501   502   503   504   505   506   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   517   518   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ferata A/B s dětma
Ahoj, máte někdo zkušenostinebo tipy, jak vybavit děti 10+8 let na A/B feratu? Konkrétně je to G'Hackte v Hochschwabu a vypadá to, že to je jen kombinace schodů a strmého svahu, žádné lezení. Má cenu brát kompletní feratový set, nebo stačí třeba jen pojistné lano kolem pasu a jedna karabina? Padat do visu tam asi ani nejde, ale může to uklouznout a můžou sjet ze svahu. Takže nějaké jištění jim stejně vezmeme. Díky.
Sipal08:40:49 04.08.2013
odpovědět 
 Re: Ferata A/B s dětma
Možná je to zbytečné, ale osobně bych podporoval dobré návyky už od začátku, takže když se jde na ferátu, tak s vybavením určeným na ferátu :-) A kromě to, pokud plánujete stejně, jako my, tak třeba polezete něco úplně jiného nebo přidáte ještě něco jinde, určitě se dobré vybavení hodí.
09:07:30 04.08.2013
odpovědět 
 Re: Ferata A/B s dětma
Ferratový set je konkrétně na tuto trasu podle mého zbytečným, pokud se nebojíš že ti děti spadnou ze shodů když dou na půdu tak se neboj ani tady, jedná se se totiž v podstatě o strmější schody. Pokud máš děcka aspoň trochu šikovný nebudou mít žádný problém. Pro jistotu bych je vybavil přilbami.
09:24:12 04.08.2013
odpovědět 
 Re: Ferata A/B s dětma
Pro děti je zbytečností jakejkoliv ferrátovej set, jejich váha (pokud je standartní pro věk 8 až 10) totiž ani zdaleka nestačí nato aby při pádu ferrátová brza začala tlumit. Pro děti je pád do setu stejnej jako pád do obyčejnýho kousku lana. Když na ferrátě potkám rodiče s dětma, tak jeto skoro pokaždé stejný: dětský celotělák, dvě lanové smyčky a obyč HMS karabinou. Platí to ovšem ve ferratých nižších obtížností. V těžkých bych je měl neustále přivázaný ke svýmu sedáku dynamickým lanem...
09:54:45 04.08.2013
odpovědět 
  Re: Ferata A/B s dětma
A o tom, že jsou ferratové sety i pro malé váhy jsi už slyšel? Zkus si vyhledat Skylotec Buddy. Co se týká přivázání k sedáku, tak to fakt nevím. Když má dítě 30 - 35 kilo a proletí se třeba 2-4 metry, nechtěl bych ho mít natvrdo k sedáku. Když tě strhne, co pak? Nespadneš na něj?

Co se týká té G'hackte, tak je to opravdy ferrata? Ta lana mi tam připadají spíše jako zábradlí, než na karabiny. Kdybych tam s dětmi šel, dostaly by dobré boty a přilbu (nikdy nevíš, co kdo nahoře hodí, nebo jak dítě spadne) a tím by to skončilo. Ferratovým setem bych si hlavu nelámal.
10:44:32 04.08.2013
odpovědět 
   Re: Ferata A/B s dětma
Jo, je to psaný jako ferata A/B, ale je mi jasný, že to nebude žádný hardcore a berem to spíš jako zpestření pro děcka, ať mají pocit, že jdou něco težšího něž běžnou turistiku.

Ještě k těm helmám, který samo berem taky - má smysl brát jen helmy na kolo? Samozřejmě chápu, že vydrží míň, ale nevím o kolik. Spíš jestli třeba máte zkušenosti, že cyklopřilba ustojí i zásah větším šutrem. Mě by to ušetřilo pobíhání po Praze a shánění helem, ale zas to nepoženu na krev. Spíš jen nemám zkušenosti, tak se ptám.
Sipal10:59:05 04.08.2013
odpovědět 
    Re: Ferata A/B s dětma
Podle mne na jednorázovou akci na tuto cestu přilby na kolo stačí. Určitě je to lepší, než nic. Pokud byste jezdili pravidelně, tu lezeckou by to chtělo.
11:24:12 04.08.2013
odpovědět 
   Re: Ferata A/B s dětma
Pokud sebou vezmeš dítě a takle si ho přívážeš na sedák, což kromě toho setu pro děti a kromě možnosti ho ze zhora dobírat je jediná možnost, která už jak sem psal je pro težký cesty tzn. kolmý, tak v tom případě musíš být na jeho pád připravený a navíc normální chlap takovej náraz do dejme tomu 7m dynamickýho lana ustojí spřehledem... navíc ty nikdy nespadneš pod místo kde je ukotveno lano více jak 2 metry a když budeš dodržovat pravidla pohybu na ferrátě tak na něj nikdy spadnout nemužeš. Ale celkově jeto prostě s dítětem na težký ferrátě složítá zaležitost, kdy nejidealnější by asi byl ten dětský set, ale vzhledem ktomu, že autor neplanuje nic v tom smyslu tak bych to dál neřešil.
17:32:31 04.08.2013
odpovědět 
 Re: Ferata A/B s dětma
pro každé dítě celotělák a vodsedávačku s karabinou, a s sebou tak patnáct metrů nějaké devítky a tak dvě karabiny. ty si vem sedák, prsák a set, a háemesku.
velmi pravděpodobně to budete vláčet zcela zbytečně a voblíkat se do toho nadarmo, ale je to furt lepší volba než to nemít vůbec nebo se voblíkat někde uprostřed stráně až zjistíte, že dítě na drát či kramli nedosáhne.

jo obtížnost A/B je, jak již bylo zmíněno, obtížnost prolejzačky na kindršpílplace, a dítě, které je schopné vylézt po žebříku na půdu nebude mít technický problém. může vám zapršet, dítěti se může udělat ze sluníčka, dehydratace nebo únavy šoufl, a pak to haraburdí jako když najdete.
Lukas B.08:20:26 05.08.2013
odpovědět 
  Re: Ferata A/B s dětma
jo, a taky si můžete vzít lana padesát metrů a k tomu tři expresky a dvě smyce, a vylézt si dommenigweg na Karlmauer přímo nad Voisthallerhutte, je to 2+ s vrtanejma štandama (jedno z dětí bude mít háemesku a bude jistit fotra přes štand) a tu a tam něčím vrtaným mezi, od chalupy 10 minut, snadný chodecký sestup a v dané obtížnosti lahůdkové.
Lukas B.08:24:30 05.08.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi