LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231399 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna - Tábor
Spolkový dům - Vlašim

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
HUDYsport - Ostrava
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Oblast Německo/Francie25.07.2013
Ahoj, hledám tip na lezeckou sportovní oblast, kterou by se dala "rozpůlit" cesta do Tarnu (ideálně variantou bez Švýcarska). Znám pouze Baume les dames...
 Re: Oblast Německo/Francie25.07.2013
pont de roide,
 Re: Oblast Německo/Francie26.07.2013
Sice to neni v pulce cesty, nybrz jiz po 500km, ale doporucuji zavitat do piskovcovych oblasti na za
 Re: Oblast Německo/Francie30.07.2013
Nám se líbilo i tady, krásná krajina a pěkný skály.
Zvláštní vápno.
 Labske piskovce - jak na to25.07.2013
Ahoj,

nemam s lezenim v CR zadne zkusenosti, ale kamaradi ze zahranici (Nemecko, Finsko) by radi prijeli na navstevu a chteji, abych je vzala na Labske piskovce. Oni s lezenim zkusenosti maji, i kdy ne u nas a na piskovcich. Ja se pokousim
 Re: Labske piskovce - jak na to25.07.2013
hlavně si vete hodně aglajzu bude ta horko a bude se to potit jinak všechno je v klidu
 Re: Labske piskovce - jak na to25.07.2013
Registrace žádná, leda členství u ČHS, který vyjednává povolení u orgánů OP. Lézt podle pravidel pro
  Re: Labske piskovce - jak na to25.07.2013
Ostrov,Tisá,Rájec na začátek nejlepší oblasti.
 Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Maglajz je zakázaný prakticky všude, s sebou spoustu (vše co mají a ještě dokoupit) smyc všech velik
  Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Maglajz je docela v dosti oblastech povolen. ALe to neví ten kdo si to nezjistí. Vem je do Labáku a
   Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
nedělej jí v tom bordel, maglajz je zakázaný, jen pár lidí leze s ním i přes ten zákaz. A jestli cht
  Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Zrovna Drábky a solivej Skalák na úvod? To by to vzali hodně hopem. Ta Tisá a Ostrov je z hlediska d
 Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
 Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Chápu, že tvoji zahraniční kamarádi chtěj do Labáku (a ne např. do Tisý), protože Labák je oblast sv
  Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
jj, souhlas. Potřebuješ sehnat "pískaře" který je ošéfuje, poradí, vysvětlí... Sami buď ne
   Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Diky vsem za rady a typy, tak to vypada, ze bez pruvodce to nema smysl. Coz me vede k dalsi otazce,
    Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Souhlas jak s Honzou, tak s tím, kdo na něj reaguje; na písku je prostě na místě začínat "s něk
    Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Terko, záleží, co a jak tvoji kamarádi lezou.
V Labáku už lecjaký cizinci byli, a dokázali si
     Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
:) No na tohle místo jsem, Piškote, myslel, ale jakožto cizák jsem je tam zatím nějak odkazovat nech
      Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Jste uzasni radci a zejmena toho "zkusit se domluvit s nekym v hospode" se budu s radosti
   Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
chlape, nehrot to. v labáku si zaleze, každý z trochou morálu a expresek. Smyčky moc nepoužívat,pošk

 Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?25.07.2013
Ahoj, chtěl bych se zeptat. Chystáme se na lezení do Teplických skal. Jak je to tam se vstupem a parkováním? Musí lezci platit vstupné? Dá se někde "bezpečně" nechat zaparkované auto tak dva tři dny?
 Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?25.07.2013
naposled jsme prosli bez problemu na prukazku chs. co do parkovani - kolem bisiku urcite v pohode, u
  Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?26.07.2013
Tak super, díky. Ještě nikdy jsem tam nebyl, tak zjišťuji co a jak. Co to je Bisik a Kamínek to jsou
   Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?26.07.2013
1) Bišík (taky Bischofstein) je místo/usedlost (mj. s hospodou a penzionem) nad Teplickým skalním mě
    Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?26.07.2013
add. 3) se trochu prober a bez se podivat, co Ti panove tam zvladaji delat! mozna jsou i jine stezky
     Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?26.07.2013
Byl jsem tam naposled tohle úterý a na svém názoru trvám. Pokud jseš taky místní nebo skoro místní a
      Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?26.07.2013
To by mě zajímalo, kam putujou ty peníze ze vstupného. A že to musí pořádně sypat (hlavně v Ádru). J

 Dachstein stav ledovce25.07.2013
Ahoj. Nevíte v jakém stavu je ledovec na Dachsteinu? Jestli na sestup jsou třeba mačky?
 Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
Byl jsem před 2 týdny v Totes Gebirge a okolo 2tis. metrů bylo spousta sněhu, který tam běžně nebývá
  Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
Chjo to je otazka... hora+ledovec ... :)) To sou macky+pikl takova zatez? Jestli spadnes do (kamkoli
   Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
Díky za odpověď,ale tohle všechno vím. A taky vím, proč se na to ptám. Ať ti chutnají konzervy.
    Re: Dachstein stav ledovce26.07.2013
Neurazej se, nemyslim to zle:)

Je 21 stoleti! V evrope vsichni vsechno uz umi a vsech
 Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
Dva týdny zpět, jsem tam byl a ani jednou sem je z batohu nevytáh... občas to sice ujede, ale je to
  Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
Díky moc za validní odpověď.
   Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
jj taky jsme tam byli a bylo to hodne nataty i pres noc. Sestupovali jsme po ferate a je tam taky sn

 Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Zdravím a prosím o doporučení, tip. V září bychom měli snad vyrazit s ročním klukem do tater a řešíme ubytování. Prozatím jsem to vždy řešili spaní na Brnčálce, jen společná izba pro 8 horalů by asi nebyla to pravé. Takže nějaký samostatný pokoj (s koupel
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Majlathova chata na popradskem plese. Pokoje pro dva-tri se zachodem a sprchou...cisto, klid, prijem
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Byli jsme s našim mládětem na Popradském a bylo to super.
  Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Ve Smokovci :
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Onehdy jsme takhle byli v Lomnici:
  Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Snad jen, že jsme to našli přes
   Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Tak Vám všem děkuji, ale zatím to vidím na tu Majlathovu chatu, ač tam tedy nevidím ceník. Nevíš jak
    Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Mám pocit ,že to stálo 15-16 éček na jednu postel v dvojlůžkovém pokoji. My jsme si vzali z domu ce
     Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Klasicke Popradske pleso a Majlathova chata jsou dve ruzne chaty. Je pravda ze Majlathova chata na t
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Mě se líbila Zamkovského chata,nad Hrebienokem,malý,jednoduchý,příjemný.Čtyřlůžák,ale nechali nás ta

 Úrazové pojištění25.07.2013
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s úrazovým pojištěním, myslím tím u nás v ČR.
 Re: Úrazové pojištění25.07.2013
jestli ti jde o lezeni, vygoogli si rizikovy pojisteni, do ciziny to pred casem delala asi nejlip un

 Pruvodce Stramberk u Telce24.07.2013
Ahoj, nemate nekdo stazeneho pruvodce na bouldery u Stramberku u Telce? Na strankach HO Javorice je na nej link, lec bohuzel nefunguje.

Diky moc

Ivan

 Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Ahoj, jedeme teď na dovolenou poblíž Ochozu u Brna (Kaprálův mlýn), tak se chci zeptat znalců na nějaké skály v okolí. Jedeme s dětmi, tak to mohou být klidně i nějaké malé skalky. Prosím i o info k jištění.

Díky.
 Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
 Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Bajerova skála a skalky okolo jsou coby kamenem dohodil - najdi si to na mapy.cz. Odjištěno sportovn
  Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Horní mlýn co je na mapce = Kaprálův mlýn :-)
  Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
A pozor, Bajerka je vyhlášena klíšťaty. Záleží taky, jak máte starý děti, s kočárem bych jel do Slou
 Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Jeďte do Rudic, jsou tam 3jky pro děcka.
  Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
jj v Rudicích ted bude v tech 40-tkach fakt hodne dobre :-D
Jinak jak uz bylo receno tak Baye

 Lago di Garda / Arco23.07.2013
Ahoj všem, prosím o radu. Rádi bychom jeli s přítelkyní do Arca, bydlení máme zařízené, jen nevíme jak nejvhodněji a i nejlevněji, bez různých zbytečných mýt, placených průjezdů, dojét na místo.. nemáte nějakou vhodnou trasu, která je pro co nejlevnější p
 Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Např. za Sarajeva to je nejlepší přes Banja Luka, Maribor, Villach, Bolzano a Trento. Pokud se chcet
  Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Naposledy, když jsem se chtěl vyhnout placení na Breneru a ušetřit za rakouskou dálničku a poplatek
   Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
krom toho, ze ty vesnicke silnice ti veznou daleko vic benzinu, takze stejne neusetris Nahoru-dolu,
    Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Víc benzínu ti nevezmou, protože při 50 - 60 km/h mají auta obvykle nejnižší spotřebu.
     Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
to mužeš jet i na dalnici bez zatacek a stoupani. a nema auto nejnizsi spotrebu pri optimalnich otac
      Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Znám jednoho, co jezdí všude 80 na pětku s očima upřenýma na spotřebu na palubním computeru. Po dáln
      Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Jasný, pak sice budeš mít ještě menší spotřebu, ale zase zaplatíš to mýto, no. Jinak nevylučuju, že
   Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Jojo taky jsme se chtěli vyhnout placení na Breneru a za most,tak jsme to cestou domu vzali "vy
 Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Ahoj, my jezdíme ze severu čech takto München- Garmisch- Innsbruck- mimo dálnici na Brenner v Itálii
  Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Přesně tak, z Ga-Pa na Mittenwald, Scharnitz, dole v údolí dávat pozor a nenajet na dálnici, ale na
  Re: Lago di Garda / Arco25.07.2013
No zas tak pohodovy mi to neprijde. GaPa nebo Inntal po dalnici to je celkem jedno, zalezi jak moc s
 Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Děkujeme za rady, moc nám to pomohlo!
  Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
nejlepší bude neplatit za dálnice, průjezdy, spát v lese zadarmo, průvodce okopírovat a večer si sní
   Re: Lago di Garda / Arco25.07.2013
Neplatit za dálnice a průjezdy se mi nezdá jako dobrej nápad, protože při nezaplacení ti při výjezdu
   Re: Lago di Garda / Arco25.07.2013
No holt kazdej nema na to aby platil 15€ za noc v kempu a chodil kazdej den na pizzu do hospody.

 kobercovka v Praze?23.07.2013
cus, nevite, kde se v Praze da sehnat nejaka DOBŘE lepící kobercovka? Vím, že takové existujou (kámoš v Brně kupuje), ale prodávají se i tady? OBI a další hobbymarkety mají jen samé shity (ale co taky cekat od Rakusaku)
 Re: kobercovka v Praze?24.07.2013
drogerie, železářství, domácí potřeby,... ?? To už jsou všichni zblblí z XXmarketů nebo co?
  Re: kobercovka v Praze?24.07.2013
chci nějaký konkrétní krám, kde ta kobercovka LEPÍ a ne jen, kde je obecně mají! co je na tom k nepo
 Re: kobercovka v Praze?24.07.2013
spolehivej zdroj byly vzdycky koberce od smichovskym nadrazim - nikdy nezklamalo!!
  Re: kobercovka v Praze?25.07.2013
a neni uz tahle prodejna zrusena?

1   ...   501   502   503   504   505   506   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   517   518   519   520   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Oblast Německo/Francie
Ahoj, hledám tip na lezeckou sportovní oblast, kterou by se dala "rozpůlit" cesta do Tarnu (ideálně variantou bez Švýcarska). Znám pouze Baume les dames...
 Mattesson21:16:04 25.07.2013
odpovědět 
 Re: Oblast Německo/Francie
pont de roide, http://www.lezec.cz/clanky.php?key=2309
butcher22:05:50 25.07.2013
odpovědět 
 Re: Oblast Německo/Francie
Sice to neni v pulce cesty, nybrz jiz po 500km, ale doporucuji zavitat do piskovcovych oblasti na zapad od Karlsruhe.

Bud na nemecke strane klasicka piskovcova Pfalz (centrum mestecko Dahn, pruvodce od Panica), ci na francouzske strane tesne u nemeckych hranic Vosges du Nord (napr. pekne a perfektne odjistene skaly u hradu s typicky francouzskym jmenem Fleckenstein, nedaleko vesnice Lembach).

Pak je spousta skalek v Basilejske Jure (jak nazev napovida, u Basileje), treba Gampenflue, pekne, silove-technicke vapno.

Skaly jsou taky u Dijonu (Saffres), ale pekne hnusne!

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.09:30:47 26.07.2013
odpovědět 
 Re: Oblast Německo/Francie
Nám se líbilo i tady, krásná krajina a pěkný skály.
Zvláštní vápno.
http://www.lezec.cz/clanek.php?key=2452&nazev=cormot
 jirkas11:13:45 30.07.2013
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi