Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231359 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov
Dap Sport - Hradec Králové
321 Boulder Club - Brno

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 výstroj a obtížnost15.05.2013
Ahoj. Před časem jsem si koupil nové lezečky a jsem z nich nadšen. V kolmém lezení po mikrolištách jsem najednou vylezl cesty o kterých jsem si dříve jen nechával zdát. S chutí jsem si zapsal svou novou TOP cestu, ale začal jsem filozofovat, že vlastně ne
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Asi záleží na charakteru cesty. Nejde říct jednoznačně ano/ne. Sám mluvíš o mikrolištách. To by jsi
  Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Nejen v kopačkách Beliale, 50.den vylezl bez pravé boty naboso:-).
  Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
v průvodcích na sasko je Bernd Arnold vyfocený v prvovýstupu v desítkách naboso.

A v
   Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
ze zkušeností softmovera potvrzuji, že lezení na boso po osoleném nekousavém pískovci je bezva, ale
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Nejsem tak dobrý lezec jak píšeš, (8+ je přibližně moje OS hranice, avšak až na vyjímky jsem nic moc
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
fajfteny jsou hodně drahé lezky, ale i kdybys koupil malé, nebo ještě menší, tak v nich nezapatuješ,
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Zrovna nedávno jsem o tomhle přemýšlel. Boty se podílejí na výkonu velkou měrou. Ve svých začátcích
  Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Mohl bys být prosím trochu konkrétnější? Která je to česká lezečka co ti vyhovuje? Jinak s těmi Evol
   Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
je to jen o pohodlí a gumě. Když Miury neseděj, můžeš dělat, co chceš, ale stejně ti to nepoleze. Na
   Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Evolvy letěly do báglu, protože nestály v krajních polohách, sám to nechápu, asi mají špičatější a t
    Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Přesně, z RP Ozonů jsem taky nadšenej. Ale třeba RP Pearl mi přišly šílený a už bych si je nekoupil.
     Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Pearly byly vynikající naposledy 2004 (celý černobílý). To byla bota kterou bych si koupil rád znovu
    Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Testarosy jsou best ! :-)
     Re: výstroj a obtížnost18.05.2013
O tom bych pochyboval.
Pro každýho to budou jiný boty podle lezené obtížnosti, typu nohy, tec

 Horolezec na Suškách spadl...15.05.2013
Už dlouho jsem tady neviděl tak směšnou diskuzi, jako je tato :-) :-)

 irán15.05.2013
Ahoj, je tu někdo, kdo byl v Iránu? Zajímá mě, jak nejlépe shánět letenky (letělo se linkou (s kým)/existují nějaké levné společnosti/chartery)? Kolik to stálo?  Jak po vnitrozemí - letecky/busem?
 Re: irán15.05.2013
Spatny forum clovece:)
  Re: irán15.05.2013
Jinak iran stoji za to.. persani jsou nejlepsi idi na svete.... a pro evropana nadherne levne (jako
   Re: irán16.05.2013
"Jen to ho jejich pitomce imama [naboznsky vudce] Chamneje [nebo jakse ten chuj jmenuje] "
    Re: irán21.05.2013
Naprostý souhlas!!
    Re: irán21.05.2013
Je nám do toho hovno. Zatím.
  Re: irán15.05.2013
chci tam lizt. A navic to splnilo aspon castecne ucel - nasmeroval jsi me dal
   Re: irán15.05.2013
Dokonce i o lezeni v iranu tu byla nedavno diskuze. zkus pohledat.

Inac ja tam lizt n
    Re: irán15.05.2013
jo a je to írán :) sou na to haklivy ;)
     Re: irán15.05.2013
do te diskuze jsem sam prispival odkazy na lezeni, ale me zajima prave ta doprava. a ta se tam neres
      Re: irán15.05.2013
viden teheran (spatecni)se pohybuje kolem 8 prez gruzii, a kolem 10 prez istanbul. Chartery pochybuj
       Re: irán16.05.2013
dikes, to jsem presne chtel vedet, v jakych cenovych hladinach mam hledat.
     Re: irán15.05.2013
jinak co já vím, jsou pysni na Persii (farsi), iran akceptuji. rozhodne je ale vytoci poznamka o Ara
 Re: irán15.05.2013
Tam jsem byl s Turkish (via Cařihrad), ale létá tam spousta věcí, zpět jsem jel z Teheránu do IStanb
  Re: irán16.05.2013
V Bandar Abbásu je vedro a vlhkost na zabití, to je fakt, ale na blízkém ostrově Hormoz je solnej kr

 Podmínky na Grossglockneru14.05.2013
Ahoj. Nebyl někdo v poslední době na Glockneru ze severu? Jak je to s ledem? Jakékoliv info o aktuálních podmínkách uvítám.
 Re: Podmínky na Grossglockneru15.05.2013
Ve ctvrtek sme lezli Pallaviciniho, led zadny, dole tvrdy firn, nahore na slunku mekky snih, mix nah
  Re: Podmínky na Grossglockneru17.05.2013
Díky za info

 Mt Brento Boomerang přístup14.05.2013
Zdar, neznáte někdo podrobně přístup pod Mt Brento, konkrétně k cestám Boomerang atd.. z hora od S. Giovanni? Mám nákresy, GPS mapu ale potřeboval bych asi osobní zkušenost ať to nemusím hledat. Nástup od parkoviště dole znám, ten nepotřebuji.
Díky

 Oprava sedáku14.05.2013
Nevíte někdo, kde by mi mohli opravit celotělový úvazek Komet? Potřebuju sešít přeříznutý ramenní popruh. Revize na práci není potřeba, spolehlivost ale ano:). Psal sem na lezeckouvystroj, do singáče a  outdoor-pointu, ale tam prej ne...
Dík!
 Re: Oprava sedáku14.05.2013
Tak zkus ještě Ocun, RockEmpire nebo ManMat.
 Re: Oprava sedáku14.05.2013
Oficiálně ti to neopraví nikdo :D
  Re: Oprava sedáku14.05.2013
Může být - ale proč? Technicky vzato, snad by mělo jít jen o pevnostní sešití jednoho popruhu, to je
   Re: Oprava sedáku14.05.2013
Logicky, kvůli odpovědnosti. Rozřezaný a následně sešitý úvazek neodpovídá testovanému vzorku. Osobn
    Re: Oprava sedáku15.05.2013
"Rozřezaný a následně sešitý úvazek neodpovídá testovanému vzorku."
Aha. Jasné. Boh
 Re: Oprava sedáku14.05.2013
Kdysi a ne tak dávno, se sedáky šili doma, třebas i ručně, zkus si sehnat nějaké pevnostní nitě, tře
 Re: Oprava sedáku14.05.2013
Kdysi před léty jsme si šili úvazky z autopásů v brašnářství a nic se nám neroztrhlo.
Samozř
  Re: Oprava sedáku14.05.2013
Nylonové nitě, dva krátké PA popruhy na podložení, šikovný obuvník a důvěru ve vykonané dílo :) . Ni
 Re: Oprava sedáku14.05.2013
Kdysi a ne tak dávno, se sedáky šili doma, třebas i ručně, zkus si sehnat nějaké pevnostní nitě, tře
  Re: Oprava sedáku14.05.2013
jestli si dobře pamatuju tak nějakej ten výpočet pro počet stehů a pod., byl uvedenej tady: Horoleze
 Re: Oprava sedáku14.05.2013
ne teda že bych tě chtěl srážet, ale ta oprava (na komerční bázi) přijde dráž než si novej gyrtl kou
 Re: Oprava sedáku14.05.2013
ctu dobre ramenni popruh? co nese, ze by bylo nejaky riziko ho sesit doma? samozrejme neznicitelnou
 Re: Oprava sedáku14.05.2013
Za 50kc v kazdem brasnarstvi... nedavno sem si neco nechaval sit a neudelali to podle mych predstav,
 Re: Oprava sedáku15.05.2013
Ahoj, masinu na prumyslove siti mam na chalupe, pevnostni nite taky. Bezne siju veci na technicke le
  Re: Oprava sedáku14.03.2014
plochou smycku 25mm sesitou na delce 80mm primym stehem na prumyslovem stroji tak aby se tam veslo c
 Re: Oprava sedáku15.05.2013
Napiš mi maila. Pošli foto.

 Velký kámen u Neuraz13.05.2013
Zdravím, měl bych dotaz na bouldry, které jsem objevil na skále Velký kámen u Neuraz - tak je oblast zadaná na Skalní oblasti čr na horosvazu. Jinak je to spíš Velký kámen na plánickém hřebenu u Lovčic/Bližanov. U bouldrových směrů jsou obtížnosti, na web

 yosemity12.05.2013
Ahoj borci, nemáte někdo k zapůjčení lezeckého průvodce do Yosemit? Popřípadě nějaké info? Díky
 Re: yosemity13.05.2013
začít můžeš tady
 Re: yosemity16.05.2013
Kdyztak mi napis mail co konkretne by te zajimalo za info, neco ti treba poradim...Jinak my jsme teh

 Kalymnos12.05.2013
Prosím má niekto sprievodca z Kalymnosa v pdf, alebo inom elektronickom formáte? Poprípade na ULOZ.TO heslo k uloženému súboru. Dík. LACo
 Re: Kalymnos13.05.2013
Skontroluj mail, snáď prešiel aj s prílohami.
  Re: Kalymnos13.05.2013
Mohl bych o nej tez poprosit...?
   Re: Kalymnos14.05.2013
Průvodce na Kalymnos si kupte tam. Vychází skoro každé 2 roky nový. a v nějakých oscanovaných verzíc

 Pruvodce squamish11.05.2013
Ahoj, byl tady kdysi odkaz na stazeni pruvody squamish select, za nejakou dobu se tam chystame, nedali byste jej nekdo k dispozici??

Diky Ondra
 Re: Pruvodce squamish12.05.2013
1   ...   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   535   536   537   538   539   540   541   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 výstroj a obtížnost
Ahoj. Před časem jsem si koupil nové lezečky a jsem z nich nadšen. V kolmém lezení po mikrolištách jsem najednou vylezl cesty o kterých jsem si dříve jen nechával zdát. S chutí jsem si zapsal svou novou TOP cestu, ale začal jsem filozofovat, že vlastně nejsem lepší, ale mám jen nový materiál, a že proti prvovýstupcům to není fér. A pak mě napadlo, že třeba Adam O. by takovou cestu možná vylezl i v gumákách. Ale opravdu vylezl?
A tak mám dotaz na dobré lezce (např od 8+UIAA výše): nakolik vám lezečky pomáhají k těm TOP výkonům? A byli byste schopni lézt cesty např. dva stupně pod vaším maximem v mizerných botách (obyčejné kecky, pohorky, gumáky....)?
 Jirka22:36:53 15.05.2013
odpovědět 
 Re: výstroj a obtížnost
Asi záleží na charakteru cesty. Nejde říct jednoznačně ano/ne. Sám mluvíš o mikrolištách. To by jsi v pohorkách, gumákách opravdu nevylezl, už jenom proto, že by ti gumáky v převisu spadly z nohy :). Těžké rajbasy na písku jsou ale něco jiného. Viděl jsem lézt 7+ v gumákách. Někdo tu psal, že Pilka lezl svoje 9 v kopačkách (to jsem neviděl) a věřil bych tomu.
Belial07:08:04 16.05.2013
odpovědět 
  Re: výstroj a obtížnost
Nejen v kopačkách Beliale, 50.den vylezl bez pravé boty naboso:-).
Vlk07:13:28 16.05.2013
odpovědět 
  Re: výstroj a obtížnost
v průvodcích na sasko je Bernd Arnold vyfocený v prvovýstupu v desítkách naboso.

A vypozorovali jsme, že mu to bylo nejspíš celkem jedno jestli je obutý/bosý. Akorát máme ten dojem, že když dělal cestu v íbíčkách, tak to mezi kruhy víc natáhl.
09:14:27 16.05.2013
odpovědět 
   Re: výstroj a obtížnost
ze zkušeností softmovera potvrzuji, že lezení na boso po osoleném nekousavém pískovci je bezva, ale odskakování a padání děsně bolí. což by teda předešlé potvrzovalo
Lukas B.10:01:20 16.05.2013
odpovědět 
 Re: výstroj a obtížnost
Nejsem tak dobrý lezec jak píšeš, (8+ je přibližně moje OS hranice, avšak až na vyjímky jsem nic moc těžšího zatím nedal). Ale můj subjektivní dojem je, že lezečky mi pomáhají velmi. Pokud bych lezl cestu dva stupmě pod maximem (čili asi 7-), tak v horších lezečkách ji dám (vyzkoušeno, lezeček mám více). V gumákách či pohorkách by už záleželo na charakteru cesty.
Stejný pocit jak popisuješ jsem měl taky, když jsem přešel z rozšmajdaných velkých rovných lezeček na lepší.
Btw Dave MacLeod radí začátečníkům aby moc dlouho nelezli v obyčejných velkých začátečnických lezečkách, ale aby si brzy pořídili lepší a těsnější. Prý se člověk pak lépe naučí stát na malých stupech a celkově lépe využít techniku nohou. Moje zkušenost: když jsem začínal, nohy jsem nepoužíval samozřejmě tak dobře, ale když jsem přešel na lepší lezečky tak se to zlepšilo. Když bych si ted vzal znovu horší lezečky, měl bych tendenci v nich lézt stejně jako v těch dobrých, čili precizně se stavět na špičku či hranu a netahat nohy za sebou. Opačný postup (tedy naučit se lézt ve špatných a pak přejít na lepší) je jistě také možný, avšak podle mě těžší. Tím že si se zlepšil díky lezečkám, může být klidně jen kvůli lezečkám ale zas se ti otevřou nové možnosti pro těžší cesty, pak v nich nalezeš více metrů a skutečně se zlepšíš.
09:51:43 16.05.2013
odpovědět 
 Re: výstroj a obtížnost
fajfteny jsou hodně drahé lezky, ale i kdybys koupil malé, nebo ještě menší, tak v nich nezapatuješ, tak v nich nezapatuješ, tak v nich nezapatuješ.
10:08:55 16.05.2013
odpovědět 
 Re: výstroj a obtížnost
Zrovna nedávno jsem o tomhle přemýšlel. Boty se podílejí na výkonu velkou měrou. Ve svých začátcích udělal velkou chybu, že jsem si včas nekoupil dobré lezečky. Lezli jsme v kopačkách s i bez mechovky, starých popradkách a nebylo to prostě ono. Člověk si zafixuje špatné stání a pak to chvílí trvá, než se to odbourá. První lezečky Bufo jsem vybral taky pěkně blbě, až starší Trio byly o něco lepší. I když jsem v nich vylezl 8+, tak skutečný posun přišel s Boreal Laser. Na Srbsku šly rázem lézt OS cesty o cca dva stupně těžší než do té doby. Pokud zkoušíte různé boty na stejné cestě, zjistíte, která bota je v daném terénu in a která ne. Takhle se odporoučely Miury na věčnost ve prospěch levnější tuzemské boty. Podobně nyní vyřazuji měkčí botu od téže tuzemské firmy jen na lehčí cesty a na písky, prostě bačkora. Špičkové boty na jejichž vývoji se podílel Chris Sharma jsou super v Juře a na Rovišti, ale na Kaitru letěly do báglu opět ve prospěch tuzemské značky. No edge jsem nezkoušel, zatím mi vyhovují tvrdší prohlé předepjaté lezečky s oporou pod prsty. Zapínání jen velcro, je to pohodlnější, někdy se dá bota povolit i v cestě a přitom trochu uvolnit nohu. Nohy, které bolí, nestoupají přesně, víc se pak držíte a víc dochází.
Bída11:42:27 16.05.2013
odpovědět 
  Re: výstroj a obtížnost
Mohl bys být prosím trochu konkrétnější? Která je to česká lezečka co ti vyhovuje? Jinak s těmi Evolvy o kterých mluvíš mám dobrou zkušenost, proč letěly v té které oblasti zpět do báglu?
Souhlas s tím, že ve špatných lezečkách si člověk zvykne stavět se všelijak blbě a pak se to musí znova učit. Nedávno jsem taky vyzkoušel v jedné oblasti dvoje různé lezečky a čuměl jsem jaký je to rozdíl.
12:26:52 16.05.2013
odpovědět 
   Re: výstroj a obtížnost
je to jen o pohodlí a gumě. Když Miury neseděj, můžeš dělat, co chceš, ale stejně ti to nepoleze. Na druhou stranu z vyšláplých triopů uděláš podražením tou správnou gumou formule. A ta správná je zase pro různé lidi různá. Někomu to stojí ve Vibramu, jiný podráží ze stejného důvodu jen Saltikem atd.
12:52:13 16.05.2013
odpovědět 
   Re: výstroj a obtížnost
Evolvy letěly do báglu, protože nestály v krajních polohách, sám to nechápu, asi mají špičatější a tím delší špičku, což je výhodou jinde. Rock Pillars Rebel jsou ty měkčí na písky, tvrdší Ozone QC jsou pro mě zatím jedny z nejlepších bot, v kterých jsem lezl. Z minula vzpomínám na staré Rock Pillarsy, už nevím, jak se jmenovaly, jestli Fly? Byly sice z neuvěřitelně tlusté hnusně hnědé kůže, ale když jsem je nechal podrazit gumou Five Ten, staly se úplně jinými botami. Pak Rock Pillars měly kopyto s patou, která mi nevyhovovala, tu nedávno změnili a boty mi sedí. Jen starší typ Diamond měl tu nesedící patu, která je už také předělaná a tato lezečka mě docela láká, až na tu barvu teda :-D S patou mám vůbec problémy, proto třeba nelezu ve Five Ten, i když se mi ty boty hodně líbí a mají dobrou gumu. Od La Sportivy se mi hodně dobře lezlo v modelu Testarossa, velmi pohodlná bota, v které se ve Špáňu dalo vydržet i přes 20 minut bez ztráty přesnosti. Vůbec přesnost postavení je zajímavým tématem, měl jsem jedny Scarpy, držely perfektně na malých stupech, ale byly velmi náročné na přesnost umístění lezečky, prostě to trvalo déle, než u jiných bot, což ve finále rozhodlo už si je nekoupit.
Bída16:41:51 16.05.2013
odpovědět 
    Re: výstroj a obtížnost
Přesně, z RP Ozonů jsem taky nadšenej. Ale třeba RP Pearl mi přišly šílený a už bych si je nekoupil. Potřebuju tvrdou výstelku aby se netočili, ale měkkou lepičku aby dobře držely.
20:03:10 16.05.2013
odpovědět 
     Re: výstroj a obtížnost
Pearly byly vynikající naposledy 2004 (celý černobílý). To byla bota kterou bych si koupil rád znovu. Pak je nějak "vylepšili" a černobílý s červenejma doplňkama (myslim že 2005 a dál) už byli na nic...
Karel 20:13:11 16.05.2013
odpovědět 
    Re: výstroj a obtížnost
Testarosy jsou best ! :-)
P20:14:11 16.05.2013
odpovědět 
     Re: výstroj a obtížnost
O tom bych pochyboval.
Pro každýho to budou jiný boty podle lezené obtížnosti, typu nohy, techniky....
Pro mě jsou právě Ozony the best a Testarosy s Diamondama mi vůbec nevyhovujou.
12:16:00 18.05.2013
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz