LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Bouldry:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Hory:
6.Švihálek 6092
7.Groš 6078
8.Zaoral 5927

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231506 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
DDM Domino - Hronov
Boulder HO Domažlice - Domažlice
ZŠ Choceň - Choceň

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
HUDYsport - Ostrava
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Foto skalni oblasti11.03.2013
Pěknej obrázek v průvodci "skalní oblasti" na čhs :D
http://tinyurl.com/apdxdse

Cesta vypadá docela good, kdo t

 Petzl Nomic 110.03.2013
Čau,
máte někdo zkušenost s tím,jestli jde na Nomic první generace umístit Petzl kladivo Mar,určené pro Nomic 2 a 3? Nebo jsou nutné nějaké úpravy hlavice cepínu? Upřímně řečeno jsem na Nomic 1 zkoušel kladivo dát a je problém jej dostat tak daleko
 Re: Petzl Nomic 110.03.2013
Mělo by to jít, ale je potřeba vyměnit i hrot.
  Re: Petzl Nomic 110.03.2013
Hrot jsem samozřejmě vyměnil (Petzl Ice),ale přesto to nešlo-viz. příspěvek výše :-(
   Re: Petzl Nomic 110.03.2013
provrtej to ...
    Re: Petzl Nomic 110.03.2013
Jde to. Jen tam musíš dát novější hrot. Je úplně stejnej, ale u druhé díry je ofrézovaný, aby tam vl
     Re: Petzl Nomic 110.03.2013
Ten nový hrot s odfrézovanou částí jsem právě použil a přesto tam nešlo kladivo dostat. K tomu aby

 Aktuální stav ledů10.03.2013
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s ledy v Rakousku v Maltatalu, po oblevě?
 Re: Aktuální stav ledů10.03.2013
Co tak asi obleve delaji? Taji a padaji do udoli. Pockej na slibene ochlazeni.

 Aktuální stav ledů10.03.2013
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s ledy v Rakousku v Maltatalu, po oblevě?

 Adam Ondra - Change film07.03.2013
Black Diamond pravě vypustil hustou ukazku kde Adam bojuje o své prvné 9b+ v Norsku.. Vice info je pak na webu filmu... www.change-movie.com
 Re: Adam Ondra - Change film07.03.2013
  Re: Adam Ondra - Change07.03.2013
Joó, je to upoutávka k novému filmu viz:
lezec.cz/clanek.php?key=10817

 saltic spirit07.03.2013
Zdar,
ma tady nekdo zkusenosti s lezeckama Saltic spirit?
 Re: saltic spirit08.03.2013
Mekke lezky, vhodne na pisek a nebo treba do tater na lehci cesty. Hlavne tedy spis lezeni na treni.
  Re: saltic spirit09.03.2013
Me osobne se vytahli snad o cislo a pul. Uz bych do nich nikdy nesel



 Třebovské stěny07.03.2013
Čau, zajímalo by mě, jestli se dá lízt na Třebovských stěnách popř. Toulovcovy maštale. Díky za odpověd.
 Re: Třebovské stěny07.03.2013
Třebovské stěny a Toulovcovy maštale jsou sice oboje ve východních Čechách, ale přece jen jsou kus o
  Re: Třebovské stěny10.03.2013
A navíc se tam (v Toulovcovkách) nesmí lýzt.
   Re: Třebovské stěny12.03.2013
A v Třebovských stěnách je něco k lezení?
    Re: Třebovské stěny12.03.2013
Tamní materiál je buď opuka anebo takový nanicovatý pískovec...takže žádná neobjevená perla tam asi
     Re: Třebovské stěny16.03.2013
když už tímhle směrem tak radši vysočina (Pasecká, Drátník) nebo Studenecký skály a Mladkov

 Friendy DMM Demon 07.03.2013
Ahoj,
zvažuji koupi svých prvních friendu. Do teď jsem použival jen vklíněnce (DMM Wallnuts). Zaujaly mne friendy DMM Demon. Máte s nima, prosím někdo zkušenost.Jakoukoliv. Předem díky za Vaše poznatky.
 Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
kup si jakykoli hlavně at jsou dvouosičkoví....z DMM zkušenost nemám, ale značka je to vyborná, tak
  Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Vzhledem k tomu, že Démony jsou jednoosičkové a papírově mají menší rozsah, než např. Camaloty, tak
 Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Jsou hezké, ale za cenu jednoho pořídíš dva Kouby se stejnou užitnou hodnotou. A ten vyrábí nejen pr
  Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
dela kouba i ty s dvema osama? Pac ja mam ty stary kouby (jeste se to jmenuje kouba) a tam teda treb
   Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
velikosti jedno a dvouosych Koubovych frendu nejsou stejne, takze o tvem prispevku, ze v Orcu nejde
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Proto jsem s eptal, jestli kouba dela i dvouose, ktere budou mit samozrejme vetsi rozpeti nez jednoo
     Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
A v půlce délky Ti dojdou :-)
      Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
A ty zalozis dva frendy a 18 ti jich zustane na stand :) Vtip samozrejme....ja jen popisoval svoji z
       Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Klobouk dolu, neznam moc lidi, co ma 8 Camalotu jedne velikosti
        Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
boze :)
         Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
No tvrdíš, že mně jich zbyde z 20 osmnáct, zatímco ty použiješ všechny, takže jsou vsechny jedne vel
          Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
No ja od koubu presel k BD a naprosta spokojenost. Predci je ve vsech smerech a to dost vyrazne. Tak
           Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Zvlášť, když ty délky mají 40-50 metrů a nevíš, co z těch dvaceti kousků se ti bude zrovna hodit, že
            Re: Friendy DMM Demon 09.03.2013
Chlapi ja myslim ze by to chtelo vic moralu a min frendu
  Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Ten kdo tvrdí, že kouba má stejnou užitnou hodnotu jako friendy jiných značek za dvojnásobnou cenu,
   Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
No šíříš tady bludy: srovnatelný Kouba je lehčí než Camalot od BD. Kouba Pulsar 7 váží 322g (rozměry
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
A kolik si toho s Camalotama a s Koubama nalezl? Camalot je opravdu uplne jina liga. Lepsi koupit te
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
A ony ani nejsou az tak srovnatelny. Za prve ma pulsar mensi rozsah nez uvadis: 99 - 146 (coz uz je
  Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Ten kdo tvrdí, že kouba má stejnou užitnou hodnotu jako friendy jiných značek za dvojnásobnou cenu,
   Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Já mám starší Kouby, DMM dragon camy a BD C4. Můžu říct, že po těžké několikaroční zátěži jsou Kouby
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
No tak to je asi někde chyba. Camalot 4 289g a dvouosý Axel 6 240g (66-114,7 x 64-102). Pořád mi to
     Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Koukam, ze ty mas na friendy jedine meritko a to jejich vahu :D. To o ledascem vypovada.
      Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013
To Sysel tvrdí, že Black Diamond je lepší i kvůli poloviční hmotnosti!
       Re: Friendy DMM Demon 09.03.2013
No pravda, je to jeden z duvodu ktery sysel uvadi, ale nevim jestli teda ten nejpodstatnejsi z toho
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
V zámoří ... Jakém? V Anglii jedou o dost víc na vklíněncích a hexech, co já viděl.
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
..ale myslej tim dobryho partaka na opacnym konci lana.
 Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013
Ještě je tu podle mne jedna otázka, a to před tou "jaký frendy" - to jest, jestli vůbec fr
  Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013
P.S. Jinak souhlas s tím, že Camalot je fakt lepší než starej Kouba (nový neznám). Moje zkušenost je
  Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013
Na jednu stranu máš s pasivními jistítky pravdu. Kolikrát navíc sednou tam, kde nic jiného nesedne.
   Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013
Jen terminologická poznámka: abalaky i hexy jsou z hlediska mechaniky aktivní jistítka. Mimochodem,
  Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013
Bych mel takovej blbej dotaz. Ty lezes na Ceskejch skalkach bez frendu? Protoze jestli ne, tak to co
   Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013
:) Jo, je to právě tak. Na výlety do českých a slovenských klasik s sebou frendy vůbec nevozím. (A n
    Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013
Tak to klobouk dolu. To ja radsi vozim od vseho trochu, protoze i na tech Ceskejch skalkach se na ty
     Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013
:) Díky za poklonu. Ale já žádnej velkej bouchač nejsem, možná spíš naopak. Spíš to vidím tak, že v
 Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013
Určite nespravíš chybu keď si kúpiš demony. DMM je kvalitný a má aj perfektný pomer cena - výkon. Ak
 s Koubou do 8a11.03.2013
Pro všechny, co tvrdí, že se nedá lézt na ničem, než na BDčkách, tady je jeden klip, jak se leze fra
  Re: s Koubou do 8a11.03.2013
Nikdo netvrdil, že Koubu nelze použít. Jenom si prostě myslím, že BD je lepší (pro pořádek: myslím s
   Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Tahle cesta je shozená z 8b na 8a (všimni si titulku - ... do 8a). A mimochodem tahle holčina na své
  Re: s Koubou do 8a11.03.2013
Akorát to, že to bez Koubů nejde lézt, tu fakt nikdo netvrdí :D. To, že BD je lepší, to jo, to tu za
  Re: s Koubou do 8a11.03.2013
No, to video je špatný příklad. Předně se mi nelíbí mršení skály vylamováním již instalovaných nýtů,
   Re: s Koubou do 8a11.03.2013
Nevykřikoval jsi tady před několika měsíci, aby se do průvodců uváděly velikosti smyček a kde je umí
    Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Ano, navrhoval v kontextu se článkem o pádu dívčiny na Suchých skalách, která zřejmě lezla cestu pop
     Re: s Koubou do 8a12.03.2013
ty si chuj alebo čo? však pri tradičnom lezení je to, čo si spomenul úplne bežný postup... asi si na
      Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Jožo, existují i názory, podle kterých je headpointing a nacvičování shora srabárna a je diskutabiln
       Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Mimochodem, když mluvíš o tom Compressoru - není to ani rok, co tam Lama v Patagonii narval do skály
        Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Interdrátovej neoklasik?;-)
        Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Nicméně ten Lama od té doby myslím provedl pár věcí, ze kterejch trochu vyplývá, že to nula není, i
     Re: s Koubou do 8a12.03.2013
V lezení se nepoužívá termín "vylámal" nýty, ale "vytloukl".
      Re: s Koubou do 8a12.03.2013
vono terminologicky záleží jak se ta likvidace nejtoví provede. vytlučení se provede tak, že se za v
       Re: s Koubou do 8a12.03.2013
A nebylo by pak tedy správně uštípnout místo olámat?
   Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Mně se zas eklujou spáry s nejty. Tak proč je tam vůbec kdo dával? Mimochodem nýty se sekají u spáro
    Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Nenarvou se tam všude. Když to původně někdo vyleze bez nich, tak to bude bez nich. Když s nima - mů
     Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Ten, co to tady vynýtoval, to s vlastním jištěním neuměl. A vida – ono to ale jde. Hele, zajistit s
      Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Přileju olej: Představte si, že ten týpek to nejdřív nazkoušel s nýtama, pak je uřezal a až potom to
    Re: s Koubou do 8a26.12.2019
Nevím, ale to je u všech spárových cest problém ty nýty nepoužít? Jako že jich je tam tolik, že se l

 tendon čp 20.4.06.03.2013
čaute potřeboval bych něco vyjasnit. 20.4. měly být v jihlavě závody pro mládež a tak jelikož mojí rodiče nelezou jsem je překecal aby jsme si zajeli do jihlavy že tam někam pudou a já si zazávodím. jenže jsem si dneska všiml na stránkách čhska že je jihl

 TLT Radical ST06.03.2013
Zdar, chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte osobní zkušenost s dynafiťáckým vázáním TLT Radical ST?
 Re: TLT Radical ST06.03.2013
Cau, mam zkusenost s Radical FT, coz je podobny, akorat je vice orientovane na sjezd - ma vetsi rozs
 Re: TLT Radical ST06.03.2013
Fajny vazko, nemusis si prepinat mody patky- staci jen hulkou precvakavat "podpatenky" Vah
  Re: TLT Radical ST06.03.2013
S těma botama ale bacha, kamoš má Garmonty a když je zapne do techo vázání, bota se mu kroutí a drtí

1   ...   538   539   540   541   542   543   544   545   546   547   548   549   550   551   552   553   554   555   556   557   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto skalni oblasti
Pěknej obrázek v průvodci "skalní oblasti" na čhs :D
http://tinyurl.com/apdxdse

Cesta vypadá docela good, kdo to tam znáte, je to tak?
09:44:33 11.03.2013
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi