LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
25.Melen 10357
26.Janošová 10352
27.M 10350
Bouldry:
25.Horáček 9828
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231445 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 FOTO DNE28.02.2013
zdarec foto dne neni jeremys fun ale nastu do cesty cavalieri selavagi nebo In dansaz :) dik

 nové lezečky27.02.2013
Čau, přecházel jste někdo na miury nebo podobný typ lezek z normálních, klasických lezeček (měla jksem saltic bara)? mám teda trochu menší velikost, ale je to jako kdybych se učila znovu stát, dovolí mi to stát jen na palcích, což je super na malinký stup
 Re: nové lezečky27.02.2013
Ahoj neboj to se poddá. Já na ně přecházel z mantisů, což je fakt papuč, navíc jsem je měl dost na v
  Re: nové lezečky27.02.2013
díky za uklidnění, toto se hezky čte:)
  Re: nové lezečky28.02.2013
Jako všechny časem trochu povolí a "sednou". Velikostně jen trochu v porovnání s jinými le
 Re: nové lezečky01.03.2013
Zažíval jsem podobné pocity, když jsem před lety vyzul Saltic Garnet a nazul LaSportiva Cobra... Tak
  Re: nové lezečky01.03.2013
No vidíš, já si naopak Miury nemůžu vynechválit, kolik páru už jsem prolez fakt asi radši ani nechci
   Re: nové lezečky01.03.2013
Nohu mam 43 a Cobry som kedysi kupoval 38-39, ale teraz uz asi 5 rokov leziem v 5.12
    Re: nové lezečky01.03.2013
Boty nosim 42 a LaSportivy lezky 37,5
     Re: nové lezečky01.03.2013
nohy 42, lezečky 41, LS- modré, podkolenky nebo naboso, vyjde to na stejno
   Re: nové lezečky01.03.2013
boty La sportiva 46 a 1/2 miury 42
   Re: nové lezečky01.03.2013
normální boty 39,5, lezky saltic úplně nadoraz 38.5, miury 36.5. Nechápu:)
  Re: nové lezečky01.03.2013
pro zajímavost: jaká moucha to je? (já mam speedstery)
   Re: nové lezečky01.03.2013
No nemaji hranu, velky nedostatek :D.
    Re: nové lezečky01.03.2013
Ve skutečnosti to nedostatek je, ale převážně ve větším převisu s malejma stupama, kde se kulatou le
  Re: nové lezečky01.03.2013
A jaká je, prosím, ta moucha na těch Futurách?
   Re: nové lezečky03.06.2013
To že lezečky z technologií No-edge nemají hranu není moucha, ale cíl výroby pro lepší cit (

 dierka na páperke27.02.2013
Zdravím. Chcem sa opýtať, ako slušne a zároveň esteticky ošetriť dierku veľkosti špendlíkovej hlavičky na páperovej budne? Ďakujem!
 Re: dierka na páperke27.02.2013
tejpkou
 Re: dierka na páperke27.02.2013
existuju zaplaty na gorac,lepil som tym nafukovacku,lepi to dobre a tusim su aj v roznej farbe
 Re: dierka na páperke27.02.2013
Tuším že Sir Joseph přímo nějaký takový záplaty na péřovky prodává, kdybys chtěl něco se zárukou :)
 Re: dierka na páperke27.02.2013
Pokud Ti nejde jen o zalepení díry, tak zkus sehnat záplaty (např. nažehlovací) ze stejného svrchníh
 Re: dierka na páperke27.02.2013
Ahoj,
pokud je to opravdu tak malá vada, tak je varianta lak na nehty. Svou péřovnku jsem s
  Re: dierka na páperke28.02.2013
Nebo to samý lepidlem AquaSeal, je pružný a nevydrolí se...vyzkoušeno ve stejným případě.
 Re: dierka na páperke28.02.2013
 Re: dierka na páperke28.02.2013
Vďaka za všetky rady - asi to skúsim najprv s lepidlom, pri prípadnej recidíve tou "Jozefovou&q
  Re: dierka na páperke01.03.2013
Samolepící záplaty od Sira Josepha, drží perfektně a za cca 80 Kč je toho na opravy spousta, jen ods
   Re: dierka na páperke29.03.2014
Zdravím, trochu oživím toto vlákno. Právě jsem vypral péřovku, která byla opravená lepicí záplatou n

 Ubytovani Siurana 27.02.2013
Ahoj, je nás 8 a jedeme do Siurany lézt na týden před Velikonocemi. Nemáte, prosím, někdo tip na levnější ubytování v nějakém apartmanu v dojezdové vzdálenosti cca 20km. Kemp je plný. Děkuji za tipy, kontakty.
 Re: Ubytovani Siurana 01.03.2013
V Cornudelle byl a asi je hostel, v Arboli byl hostel, v Monsant byl hostel, ve vsech asi trochu bor

 tlumič pádu27.02.2013
Ahoj kamarádi, potřeboval bych trochu pomoct. Chci si udělat set na ferraty, klasický Ypsilonko, jak je popsaný v horolezecký abecedě, když je někde přístup přes ferratu, nebo příležitostně i jenom na ferratu. Ale nechci si kupovat některou z těch instant
 Re: tlumič pádu27.02.2013
Zdar Borce, pec na vlastni "samodoma" zachycovace. Pac se ti hadam nepodari testnout optim
  Re: tlumič pádu27.02.2013
Na tlumičích pádu bylo napsáno na jaký průměr lana jsou dělány, ale s těma dírkama a testem tlumení
   Re: tlumič pádu28.02.2013
Loni jsem ho kupoval od Kongu, výhradní dovozce je Lanex Bolatice, na desce je napsáno jaký průměr l
 Re: tlumič pádu27.02.2013
zkus se poptat v kamenych prodejnach, ci napsat dotaz do eshopu, jinak petzl dela set i s provlekaci
 Re: tlumič pádu28.02.2013
tiez som niekde pocul ze samotny sa tlmic (dosticka s dierkami) predavat nemoze ... ale mavali to v
 Re: tlumič pádu28.02.2013
Ahoj, na Aukru jsou K karabiny za cca 150 kč. Automatiky, pěkný nový. Desku koupiš od Uzlare a smyci
  Re: tlumič pádu28.02.2013
Kamarád to také zkoušel a stejné zkušenosti. Ale pádový faktor 1-2 je pro ferata set zřejmě malý, mu
   Re: tlumič pádu28.02.2013
Už si to přesně nepamatuju, ale na sílu, jakou musíš tahat za lano, aby proklouzlo v brzdě je norma.
    Re: tlumič pádu28.02.2013
Google 1. odkaz:
     Re: tlumič pádu28.02.2013
 Re: tlumič pádu01.03.2013
ten tlci padu od Kongu je urceny na ine veci, nie na feraty - pouzi metodu RTFM
  Re: tlumič pádu01.03.2013
OPRAVA :
ten tlmic padu - teda lanova desticka - sa m o z e podla vyrobcu pouzivat na fe
 Re: tlumič pádu01.03.2013
Este k feratasetom s lanovou brzdou - zvolavania . Prehlad je tuto :
 prophet27.02.2013
ahoj,shaním film The Prophet od Lea Houldinga,nevíte o něm někdo...
 Re: prophet27.02.2013
Zkus Psyche 2 steepedge.com/all-films/rock-climbing/psyche-ii.html
  Re: prophet27.02.2013
a nejde to nikde stáhnout,dikes

 Kežmarák27.02.2013
Nevite nekdo, jake jsou podminky v malem kezmaraku? Weberovka, leve ypsilon,..
 Re: Kežmarák27.02.2013
nevím konkrétně, ale obecně jsou Tatry zakydaný jak Alpamayo.

 Deníček26.02.2013
Jestli je někdo, koho zajímá kde jsem a co lezl, tak se odteď může kouknout bud na 8a.nu ale hlavně sendage.com . Co jsem zatím otestoval, tak pro mě nejlepší "deníček". Až se páni z lezce umoudří a začnou něco s celým lezcem dělat, možná se zas

 Bolest prstu26.02.2013
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s bolestí poutek A2 u prostředníčku a prsteníčku. Zánět tam není, natržené taky ne.
Bolí jen na tlak (když na to sám zmáčknu), a když prsty trochu víc přemůžu tak pak i při prolamování. Ale většinou až druhý den.
 Re: Bolest prstu26.02.2013
No na to moc věcí asi nebude, chce to asi pauzu, když jem začínal lézt měl jsem stejný problém a zku
  Re: Bolest prstu26.02.2013
Já měl bolavou šlachu na prostředníčku a tejpování vůbec nepomáhalo, jen se to horšilo. Zašel jsem z
   Re: Bolest prstu28.02.2013
A já měl taky problémy, taky jsem zašel za Hebelkou, taky mi ukázal zánět, ale naopak radil tapovat,
 Re: Bolest prstu26.02.2013
Delší dobu na rozlezení a zahřátí. V kolmém a mírně převislém obliny. Madla v převise. A průběžně ma
  Re: Bolest prstu26.02.2013
Díky oběma, rest už jsem vyzkoušel. Zkusím tedy ten proaktivní přístup.. Už se mi to stalo kdysi, a
   Re: Bolest prstu26.02.2013
Něco je tady:
   Re: Bolest prstu26.02.2013
3 měsíce neprolamovat a jen otevřený úchop. Nic zázračného nefunguje, chce to trpělivost. Je v tom i
 Re: Bolest prstu26.02.2013
Pokud bolí jedno specifické místo při tlaku na něj, a nahmatáš-li tam bulku, tak by to mohl být i ga
 Re: Bolest prstu26.02.2013
Stává se mi to pravidlně, většinou to byly malé lišty na sluníčku:) Začni kvalitně tejpovat a prst š
  Re: Bolest prstu27.02.2013
Ještě bych začal mazat nějakým nesteroidním antirevmatikem, mně se osvědčil Voltaren. K tomu tejpová
 Re: Bolest prstu26.02.2013
ganja mast
 Re: Bolest prstu26.02.2013
DEJ SI PAUZU, DEJ SI KITEKAT!
  Re: Bolest prstu27.02.2013
No někde jsem vyčetl(asi tady na lezci, už nevím), že na tohle pomáhá střídal ledování cca 5min. a p
 Re: Bolest prstu27.02.2013
Já tohle měl víc jak před rokem, drželo se mě to snad půl roku. Zajdi k Hebelkovi, určitě to bude ch

 Hrana weberovky25.02.2013
Ahoj, neví někdo jestli jsou v Hraně weberovky nějaké pevné štandy nebo je to celé po vlastním?
 Re: Hrana weberovky26.02.2013
Jsou tam skoby, na standech semtam i dve myslim, ale betonove standy jak ve weberovce necekej.
  Re: Hrana weberovky26.02.2013
aktuální stav nevím. ale lezl jsem to v létě i v zimě (před patnácti lety, - fuj to to letí) a nemus
 Re: Hrana weberovky26.02.2013
Ve Webrovce jsou nejmin 4 roky retezy. V zime se blbe hledaj, byvaji zapadane snehem.
  Re: Hrana weberovky26.02.2013
..nikoliv však na její hraně.
   Re: Hrana weberovky26.02.2013
Jj, to jsem pochopil, že je řeč čistě o weberovce, nikoliv o hraně. V hraně jsou zkrátka zřejmě jen
    Re: Hrana weberovky26.02.2013
náhodou, hrana Weberovky je super. si vzpomínám, jak celá zfanatizovaná brnčála ráno od pěti čuměla
  Re: Hrana weberovky26.02.2013
Ta pamet je fakt sfina, ty retezy jsou tam min. 12 let!

1   ...   540   541   542   543   544   545   546   547   548   549   550   551   552   553   554   555   556   557   558   559   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 FOTO DNE
zdarec foto dne neni jeremys fun ale nastu do cesty cavalieri selavagi nebo In dansaz :) dik
johnny15:50:57 28.02.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192449)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Bergweg II Pfaffenstein
AW II Pfaffenstein
AW V Bielatal
AW II Bielatal
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1287 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi