Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231478 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Grossglockner hřebenem Stüdlgrat03.11.2012
Zdar!
chci se zeptat na vaše zkušenosti s výstupem tímto hřebenem. V plánu je na příští léto, tak sbírám zkušenosti :)

Díky!

M.
 Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat04.11.2012
Strejda Google. Spousta informací od čistě technických průvodců až po melodramatické příběhy z hor.
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat05.11.2012
Přesně tak notoricky známí a profláklí výstup ale krásný, Lezl jsem to v zimě, v létě je tam asi nar
   Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat05.11.2012
Ona to zase tak feráta úplně není. Za úplného sucha je to asi lehké, ale když nasněží nebo zaledovat
 Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat05.11.2012
Pokud někomu vadí davy lidí, tak existuje alternativa - sousední jižní hřeben. Nelezl jsem, ale dle
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat05.11.2012
Je to stějně lezené jako Studlgrad, ale taky moc pěkné. Pokud je léto a je pěkně je prostě Glockner
   Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat06.11.2012
Zajímavý, neslyšel jsem o nikom, kdo by to lezl, reportů na netu je pramálo a mám dojem že i průvodc
    Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat06.11.2012
Pokaždé když jsem tam byl, bylo tam mraky lidí. Pokud teda mluvíme o tom samém. Nástup stejný jako n
     Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat06.11.2012
Zdá se mi, že píšem každej o něčem jiným. Já o tomhle:

 Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat05.11.2012
Já myslím, že by lezec už konečně mohl zavést speciální rubriku "Štrůdlgrát". Kuba by furt
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat05.11.2012
:-))
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat05.11.2012
:)))))))
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat05.11.2012
Zapomněl jsi na otázky typu: mám si koupit 50ku nebo 60ku lano a je lepší červené nebo modré? mám si
   Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat05.11.2012
Máš pravdu. To je zásadní opomenutí. Otvírá se tím důležitá rubrika "Poradna".
V ní
    Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat05.11.2012
která stěna v Praze je nejlepší?, kde a jak stáhnout film?, kde zadarmo bivakovat?
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat06.11.2012
vyčlenil bych ještě kategorie:

češi / slováci v tatrách
češi / slováci na inte
   Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat06.11.2012
Dobrý den, omlouvám se za offtopic. Potřeboval bych poradit. Z mých lezeckých bot se klubou palce. O

 batoh TNF PROPHET 4003.11.2012
Ahoj Lezci, mate nekdo zkusenost s timto batohem????

 Lezení na Novém Zélandu03.11.2012
Zdravím, nemáte někdo v paměti nějaké doporučeníhodné lezecé oblasti na Novém Zélandu na jižním ostrově kromě Castle Hill? Asi nejlépe jen bulderové, sedák a lano tu nemáme. K netu se tu dostanu tak jednou týdně na půl hoďky, tak kdyby měl někdo odkaz na
 Re: Lezení na Novém Zélandu05.11.2012
Kolem Queenstownu toho je povicero. Od nedaleké Wanaky po silničce směrem na trek pod MT. Aspring. N
  Re: Lezení na Novém Zélandu05.11.2012
Hm,tak tam bych nejel.Aby clověk musel vynalozit tolik usili na jit nejakou oblast.Proste mi to jen
   Re: Lezení na Novém Zélandu05.11.2012
To asi zalezi co od toho kdo ocekava. Me se tam libilo a ani sem nemusel lezt.
   Re: Lezení na Novém Zélandu05.11.2012
Zdar.Honzovi jsem uz odpovedel na mail,ale pro doplneni jeste tady. NZ vskutku neni primarni destina
    Re: Lezení na Novém Zélandu05.11.2012
jeste podpis=email, sorry
   Re: Lezení na Novém Zélandu05.11.2012
esli ten svet hodnotis jen podle techto dvou kriterii, ... zustan doma a chod na umelku. Pomer vydel
    Re: Lezení na Novém Zélandu05.11.2012
Jasne,ze to tak hodnotim.Protoze lezeni je pro me nejvic a k tomu potrebuju penize.Krasy prirody si
 Re: Lezení na Novém Zélandu05.11.2012
Kolem Christchurch byly 2 dobré oblasti - The Cave asi 30 cest od 7a+ do 8c - hodně převislé super.<

 Foto dne02.11.2012
Helča je borec! :)
 Re: Foto dne03.11.2012
která to je Helča?

 Lezení handicapovaných02.11.2012
Ahoj, chci se zeptat, jestli je tu někdo z Ostravy, kdo má zkušenosti s lezením handicapovaných (tělesně postižených či smyslově. Vím, že v Ostravě je skupina lezců s handicapm.... Nebo ještě lépe, zda je někdo v Olomouckém kraji, kdo se lezením s těmito

 tendon cup trutnov01.11.2012
čau, chci se zeptat jestli někdo z ostravska jedete na tendon cup v trutnově 17.11. a má volné místo v autě..http://www.horosvaz.cz/res/data/051/009807.pdf
předem moc dík ;)

 Klášterec n/O31.10.2012
v Klášterci za Evženkou naproti Kotvině proti proudu řeky  jsou takové menší skalky odjištěné borháky. Máte někdo zkušenost s tamní obtížností, případně nejakou mapku? Díky

 Havran u Jitravy31.10.2012
Nevíte jak je to s parkováním u Havrana? Je tam nějaké rozumné místo z hlediska vykradení/ukradení auta?
 Re: Havran u Jitravy31.10.2012
Čau, projet za závaru a po 100m zaparkovat vlevo na začátku lesní cesty k Havranovi. Pokud všichni z
  Re: Havran u Jitravy31.10.2012
Ivoši, za závorou to bude za 500.- (no možná zrovna budeš mít štěstí, a nikdo nepřijde, ale možná jo
   Re: Havran u Jitravy31.10.2012
Lesáci a ochranáři do těchto míst jezdí velmi často... tudíž nedoporučuji parkovat v lese, a taková
    Re: Havran u Jitravy31.10.2012
ochranáři? proč? chko je na druhou stanu od hlavní silnice. Havran je ostatně snad jediná pořádná pí
     Re: Havran u Jitravy31.10.2012
Bych si trofnul přisoudit levýmy břehu v Labáku trochu větší význam :)
      Re: Havran u Jitravy31.10.2012
ať koukám jak koukám, na mapce je to modrý. viz děsnej odkaz (bez mezer):
       Re: Havran u Jitravy31.10.2012
sem se nepodepsalo. levej břeh v chko je, není tam rezervace.
   Re: Havran u Jitravy31.10.2012
vono se tam furt vykrádá? v kraji v létě vykradačky a vloupačky ustaly (jak se ty nešťastníci vožral
    Re: Havran u Jitravy01.11.2012
Nevím o tom, že by někdo z těch zrakvenejch jel zrovna ve vykrádačkách. Co se Havrana týče, tak tam
     Re: Havran u Jitravy02.11.2012
Jo, slyšel jsem něco podobného.. Nevíš prosím, kde se nachazí ten jejich ranč? (:
      Re: Havran u Jitravy02.11.2012
To přesně nevím, tohle info mám jen z doslechu. Tipnul bych si Jitrava, Rynoltice nebo tak něco; vyb
       Re: Havran u Jitravy02.11.2012
to je zajímavá informace a zajímaly by mě podrobnosti. klidně na mejl. (samozřejmě že o místních pro
        Re: Havran u Jitravy02.11.2012
Asi Tě zklamu ale vše co o tom vím je už výše řečeno. Myslím ale že pro bližší info by stačilo navšt
         Re: Havran u Jitravy05.11.2012
no takže jedna paní povídala. hele, o některejch místních problémovejch se v okolí obecně ví, ale že

 Bolest prstu30.10.2012
Cau, chtěl jsem se vás zeptat na to, jestli někdo nemáte zkušenosti s tím, že vás začal nesnesitelně bolet prst na ruce mezi prvním a druhým člálkem. Myslim, že to mám z braní malejch chytů.. když ten palec zlomim.. (ne doslova :D ) abych udržel nějakou l
 Re: Bolest prstu30.10.2012
Zajel bych za Filipem Hebelkou
  Re: Bolest prstu31.10.2012
Presne + sazim na preskocenou slachu, prejde samo casem z niceho nic. Ale Filipa bych urcite vyhleda
   Re: Bolest prstu31.10.2012
A tohle se ti jako děje na palci? To seš teda dobrej drak ...
  Re: Bolest prstu31.10.2012
Hebelkovi doporucuju zavolat co nejdrive - je docela problem se k nemu dostat ..
 Re: Bolest prstu31.10.2012
A při takovém problému zapomeň na 5 dní ... pauzu budeš muset mít pravděpodobně několik měsíců, aby

 Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Zdravím.. asi před dvěma měsíci jsem začal lézt. Bohužel venkovní skalky jsem stihl jenom dvě a předtím tak maximálně nějakou tu ferátku. Ale řekl bych že fyzičku nemám špatnou. Každopádně zima mě zahnala na cvičné stěny, ale tam jsem trochu zmatený.. Co
 Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Jestli jsi z Brna, tak rozhodně raději jezdit na skalky, dá se celý rok,než trávit čas v prachu a pa
  Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
"za hranici vsednich dnu" bych upresnil Vlka a na desteminusky pak muzes chodit s nusi :)
  Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Ano, rychle zlepsovani pri lezeni za hranici. Jenze to plati pro cloveka s dobrou technikou a celkov
   Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Pokud jsem to já dobře pochopil, tak pan začátečník nemluvil o 10- jako klasifikaci, ale ptal se zda
    Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Přesně.. moje otázka je, jestli je lepší vytrápit za trénink tři čtyři těžké cesty mimo jak vy říkát
     Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
sis odpověděl docela dobře sám, ne?
     Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
z hlediska zdraví mi přijde lepší jít s tou klasifikací pomalu... ať už máš obecně jakkoliv dobrou f
      Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
je zima musíš zalezt na 2 týdny do posilovny kupit bcaa proteiny pak tvrdý bouldering před vánocema
       Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
a taky musíš tisíckrát sjet kompletní sérii dosage a všechny ostatní lezecký videjka!!!
        Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Já mam opačný názor, myslím si, že je lepší na stěně nechat vsechno co můžeš. Doporučil bych boulder
 Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
Většina autorů na téma tréning začátečníků radí v první řadě vytrvalostní tréning. Za prvý si zvykno
  Re: Začínám a zrovna na zimu :-(02.11.2012
no jasne skusenejsi partaci jsou cely nazhaveny na to ucit zacatecniky :) sleduj jak lezou skusenejs
   Re: Začínám a zrovna na zimu :-(03.11.2012
Když jseš tak chytrej tak mu radši vysvětli jak myslíš "postupně posilovat šlachy", páč je
 Re: Začínám a zrovna na zimu :-(30.10.2012
...s o co větším rozumem a rozvahou začneš, o to dál se dostaneš...
  Re: Začínám a zrovna na zimu :-(31.10.2012
To je tréninkových odborníků :D Škoda,že to co se ve světě leze běžně OS leze tak 100 Čechů maximáln
 Re: Začínám a zrovna na zimu :-(31.10.2012
odpověď je popsaná zde:
  Re: Začínám a zrovna na zimu :-(02.11.2012
ja bych se přikláněl k tomu kuknout na serii dosage pak bccačka a na bouldrovku :D prostě to pak bud
 Re: Začínám a zrovna na zimu :-(03.11.2012
Když s odstupem času přemejšlim nad Tvým dotazem, napadá mě lepší odpověď: přečti se nějakou kloudno

1   ...   567   568   569   570   571   572   573   574   575   576   577   578   579   580   581   582   583   584   585   586   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Zdar!
chci se zeptat na vaše zkušenosti s výstupem tímto hřebenem. V plánu je na příští léto, tak sbírám zkušenosti :)

Díky!

M.
Marek19:20:46 03.11.2012
odpovědět 
 Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Strejda Google. Spousta informací od čistě technických průvodců až po melodramatické příběhy z hor.
Kuba Turek01:09:33 04.11.2012
odpovědět 
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Přesně tak notoricky známí a profláklí výstup ale krásný, Lezl jsem to v zimě, v létě je tam asi narváno. Jinak výstup je to velice lehký, spíš je to těžká ferata ( v nejtěžších místech jsou ocelová lana, nebo borháky po 2m) ale přesto se tam pár lidí vždycky zabije. Takže pokud se pohybuješ po horách na jistotu, nemáš se čeho bát, cesta je jasná zabloudit se nedá, jištění víc než dobrý.
09:06:28 05.11.2012
odpovědět 
   Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Ona to zase tak feráta úplně není. Za úplného sucha je to asi lehké, ale když nasněží nebo zaledovatí, tak je to dlouhá docela náročná túra i pro čtyřko-pětko-šestkového lezce s velkými horskými zkušenostmi. A sníh je tam po většinu roku. Když si k tomu připočteš velkou nadmořskou výšku, návrat po ledovci s trhlinami a případný velmi těžký až nemožný návrat zpět od poloviny výstupu, tak je z toho velký alpský podnik. Před pár lety jsme to lezli v srpnu a byly tam podmínky jako ve vrcholné zimě v Tatrách. Trojka v mačkách dala místy docela zabrat. Ne nadarmo je pod největšími obtížemi na Frühstückplatz cedule, která hlásá, že když to sem nestihneš za tři hodiny, máš se vrátit, protože jsi pomalý a na vrchol to nestihneš. Odhadem tak čtvrtina až třetina družstev to tady obrací.
Kuba Turek11:44:11 05.11.2012
odpovědět 
 Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Pokud někomu vadí davy lidí, tak existuje alternativa - sousední jižní hřeben. Nelezl jsem, ale dle průvodčíka to vypadá na jen drobet horší a trochu těžší lezení, ale zato bez šance potkat živáčka.
honza07:43:53 05.11.2012
odpovědět 
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Je to stějně lezené jako Studlgrad, ale taky moc pěkné. Pokud je léto a je pěkně je prostě Glockner obsypaný lidmi.
Belial16:53:08 05.11.2012
odpovědět 
   Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Zajímavý, neslyšel jsem o nikom, kdo by to lezl, reportů na netu je pramálo a mám dojem že i průvodce píše něco o wenig begangen.
honza06:54:54 06.11.2012
odpovědět 
    Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Pokaždé když jsem tam byl, bylo tam mraky lidí. Pokud teda mluvíme o tom samém. Nástup stejný jako na studlgrat, ale na ledovci jdeš rovně, zatímco na studlgrat odbočuješ doprava na hřeben. V průvodci je totiž zakresleno více výstupových cest v té ledovofirnové stěnce, ale v reálu je celkem jedno kterou si vybereš. Nejvíc lidí samozřejmě na normálce.
Belial07:21:11 06.11.2012
odpovědět 
     Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Zdá se mi, že píšem každej o něčem jiným. Já o tomhle:

www.reichensteiner.at/phpBB3/ viewtopic.php?f=4&t=176

a ty o něčem jako tohle?

http://www.lezec.cz/clanky.php?key=3593
honza09:08:48 06.11.2012
odpovědět 
 Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Já myslím, že by lezec už konečně mohl zavést speciální rubriku "Štrůdlgrát". Kuba by furt dokola nemusel odpovídat na stejné otázky. Na úvod by mohl být vyčerpávající článek se všemi aspekty výstupu, příjezdu, odjezdu, a pak tisíce a tisíce komentů :)
Top 10 témat Lezce (žebříček není podložen exaktním průzkumem):

L. R. Hroza a závodní lezení v ČHS
Zoban a výkonný výbor ČHS
Mg, písky a tradice
Štrůdlgrát
Skialp (v Krkonoších)
Chování českých lezců v zahraničí (Jura, Zillertal, Osp...)
Adam Ondra a zázračné děti
Osmitisícovky, kyslík, ocenění a dotace ČHS
Hodnocení fotografií
Pády v krasu
P.10:40:03 05.11.2012
odpovědět 
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
:-))
Jirka11:25:58 05.11.2012
odpovědět 
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
:)))))))
Hromis14:54:59 05.11.2012
odpovědět 
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Zapomněl jsi na otázky typu: mám si koupit 50ku nebo 60ku lano a je lepší červené nebo modré? mám si koupit frienda vel. 1 nebo 3 když lezu na skalách?
Belial16:56:11 05.11.2012
odpovědět 
   Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Máš pravdu. To je zásadní opomenutí. Otvírá se tím důležitá rubrika "Poradna".
V ní by měla figurovat ještě další významná témata: jak značit půlku lana, jak se velmi rychle zlepšit z 4+ na 10-/10, a konečně, co je OS a Flash a mohu si zapsat OS, když jsem předtím z cesty poslepu ze slanění s telefonickým naváděním vybral cizí/erární expresky?
P.22:20:18 05.11.2012
odpovědět 
    Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
která stěna v Praze je nejlepší?, kde a jak stáhnout film?, kde zadarmo bivakovat?
23:27:39 05.11.2012
odpovědět 
  Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
vyčlenil bych ještě kategorie:

češi / slováci v tatrách
češi / slováci na internetu
marek08:53:29 06.11.2012
odpovědět 
   Re: Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Dobrý den, omlouvám se za offtopic. Potřeboval bych poradit. Z mých lezeckých bot se klubou palce. Opraví mi je lépe v Saltiku nebo v Restdeji?
honza09:23:43 06.11.2012
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192455)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi