Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
9.H2 11019
10.Klapal 10984
11.Stráník 10977
Bouldry:
9.Stráník 10400
10.Pařík 10350
11.Novák 10350
Hory:
4.Černý 6468
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231281 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Může někdo poradit06.08.2012
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem 7let po operaci skoliozi, vždy jsem chtěla lézt. Tak by mě zajímalo jestli by mi mohl někdo poradit.
 Re: Může někdo poradit06.08.2012
To se operuje? Mi to rekla doktorka az ve 20 letech a ze s tim nejde nic delat. O 3cm kratsi jedna n
  Re: Může někdo poradit06.08.2012
No mě hnali na operaci, ale já to měla hodně vážny. Mám za sebou jen tu operaci zad. Tomu konci zprá
  Re: Může někdo poradit06.08.2012
No mě hnali na operaci, ale já to měla hodně vážny. Mám za sebou jen tu operaci zad. Tomu konci zprá
  Re: Může někdo poradit06.08.2012
No mě hnali na operaci, ale já to měla hodně vážny. Mám za sebou jen tu operaci zad. Tomu konci zprá
 Re: Může někdo poradit06.08.2012
lézt se s tím asi dá, na nějaké trempské rekreační úrovni rozhodopádně. otázka je, jak vostře se s t
 Re: Může někdo poradit06.08.2012
ja bych do toho sel, kdyz tak te to rozboli a zkoncis. myslim ze jeden kamarad to ma taky a leze dev
  Re: Může někdo poradit06.08.2012
Lezeni se na skoliozu i doporucuje. Zalezi ale na presne diagnoze. Zcela urcite je to o poctivem spe
   Re: Může někdo poradit07.08.2012
No ja mam tiez skoliozu od detstva a leziem na priemernej urovni (do 8a+), ked by som neliezol tak b

 Může někdo poradit06.08.2012
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem 7let po operaci skoliozi, vždy jsem chtěla lézt. Tak by mě zajímalo jestli by mi mohl někdo poradit.

 Lezení Omiš06.08.2012
Ahoj všem,

uvažujeme nad návštěvnou lezecké oblasti poblíž Omiše v Chorvatsku. Koukal jsem na průvodce a dle něj se v oblasti nachází převážně cesty kolem obtížnost 6-7 a více.

Můžete mi někdo napsat, kdo už jste tam byli jak
 Re: Lezení Omiš06.08.2012
Je to prijemne pohodove lezenie. Vačšina oblasti je sustredená priamo pri meste dostupnost je do pár
  Re: Lezení Omiš06.08.2012
Ahoj Lukáši,

děkuji za užitečné informace, jde spíše o to, že jsem schopný si natáhno
   Re: Lezení Omiš06.08.2012
to určite ano lezenie je tam pekne a 5-6ky si tam dokonale užiješ. Je to odistené pekne takže sa net
   Re: Lezení Omiš06.08.2012
a sprievodca sa mi osvedcil tento:
 Re: Lezení Omiš06.08.2012
Byl jsem asi pred tydnem v oblasti Babina Bara. Parkovani primo pod skalou na odpocivadle. Jisteni c
 Re: Lezení Omiš07.08.2012
Odjištěné hezky, v sektoru A-Stomorica jsou nový cesty, který nejsou v průvodci, stojí za to se tam

 Lezení Omiš06.08.2012
Ahoj všem,

uvažujeme nad návštěvnou lezecké oblasti poblíž Omiše v Chorvatsku. Koukal jsem na průvodce a dle něj se v oblasti nachází převážně cesty kolem obtížnost 6-7 a více.

Můžete mi někdo napsat, kdo už jste tam byli jak

 závěsná postel05.08.2012
Nevíte prosím někdo kde koupit jetou a nebo popř půjčit závěsnou postel?
 Re: závěsná postel05.08.2012
Myslim, že se to tady řešilo nedávno a dával jsem tady i odkaz na to, jak si to kluci vyrobili... My
  Re: závěsná postel06.08.2012
Aha tak zkusím najít. díky
 Re: závěsná postel06.08.2012
Tuším, že je k půjčení na ČHS.

 Mára a NP05.08.2012
Zdar! Nevíte náhodou někdo o nějakém aktuálnějším infu, kde se dá zjistit, jak se daří Márovi a Zdendovi na WildChoice expedici?
 Re: Mára a NP05.08.2012
Vyšlapali Kinshoferem = normálkou na vrch, sestoupili, zabili kozu. patrně ji i sežrali a presunuí s
  Re: Mára a NP05.08.2012
Tak dík za info:) a zdroj? nemáš to přece z smsek?
   Re: Mára a NP05.08.2012

 cesta na Panťáku05.08.2012
Zdar,
nevíte někdo co je to za novou cestu mezi Květinovou a Labyrintem na Panťáku? Díky
 Re: cesta na Panťáku05.08.2012
 jaké jistítko?05.08.2012
čau! Mám přítelkyni, co se bojí jistit mě s kýblem od Rock Empire Guard, že prej to prokluzuje fest, není tam takové tření a že by ráda něco jiného, víc těsnějšího..(používáme tendon 10,2) co byste poradili? Nějaké ty Black Diamondy s drážkama nebo jaké m
 Re: jaké jistítko?05.08.2012
ClickUp, v soucasnosti nejlepsi.
  Re: jaké jistítko?05.08.2012
musím souhlasit clickUp
 Re: jaké jistítko?05.08.2012
A co Alpine up? Mě to příjde jak použitím lepší jak clickup, je to jak dynamické, tak automat.
 Re: jaké jistítko?05.08.2012
Smart je kompaktni, lehky, perfektne se s nim podava lano(o dost lip nez s kyblem nebo i osmou) a pr
  Re: jaké jistítko?05.08.2012
Mam smart i clickup, levne prodam smart:-)
   Re: jaké jistítko?05.08.2012
pošli mi info, koupil bych ho. hoppe@email.cz
 Re: jaké jistítko?05.08.2012
Myslím, že z těhle je v současné době hodně dobré PIU 2 od Campu.
 Re: jaké jistítko?05.08.2012
Jednoznačně Click-Up nebo Alpin-Up na dvě lana. Z klasických kýblů Simond Toucan, je jedno jestli 1.
  Re: jaké jistítko?05.08.2012
grigri2
   Re: jaké jistítko?06.08.2012
Souhlas, když umí jistit a jde o její pohodu bral bych GriGri ideálně dvojku, případně zajímavej je
 Re: jaké jistítko?05.08.2012
Click Up:
 Re: jaké jistítko?05.08.2012
Tak jí kup za tři stovku jednu HMS libovolné značky a ať jistí přes poloviční loďák. Tisíckrát ověře
 Re: jaké jistítko?05.08.2012
Mám to samé jistítko. Lana střídám Tendon Master 9.2 nebo Beal Booste 9.7. Váhový rozdíl je mezi nám
 Re: jaké jistítko?06.08.2012
Vem jí do kšeftu a ať si něco vyzkouší a vybere sama. Jinak to bude zase špatně;)
 Re: jaké jistítko?26.06.2013
Alpine up mam ho a super nic lepšího není.
jištění, slanování, jišteni na jednoduch i s dvoji

 Pád do ticha - kniha04.08.2012
Ahoj,
neví někdo z Vás, kde sehnat knihu Joe Simpsona Touching the void? Chtěl bych jí v originále, tak jesti se dá někde u nás koupit...
 Re: Pád do ticha - kniha06.08.2012
goo.gl/Nwsyq

maji celosvetove zdarma postovne.

 zájezd?? :D04.08.2012
Po přečtení tohohle inzerátu jsem si málem čůrla do kalhotek :D

Zájezd: Procestovat léto spolulezec/lezkyně

Ahoj, sháním partu holek, která by se mnou cestovala po Evropě, návštivila mnoho zajímavých míst i lezeckých oblastí.
 Re: zájezd?? :D04.08.2012
A co je na tom divného? Snad jedině to, že se někdo odvážil to dát takto veřejně. Ale řada vysokoško
  Re: zájezd?? :D04.08.2012
divné mi na tom připadá že to píše tady na lezci.. popravdě neznám moc lezkyň podobného ražení.. ted
   Re: zájezd?? :D04.08.2012
A mimochodem pokud už by se chtěly prostituovat, tak nevim jestli by je utáh na obytňák a pohonné hm
   Re: zájezd?? :D04.08.2012
A mimochodem pokud už by se chtěly prostituovat, tak nevim jestli by je utáh na obytňák a pohonné hm
    Re: zájezd?? :D04.08.2012
Není obytňák jako obytňák :-) Koukni třeba na
     Re: zájezd?? :D05.08.2012
Teda Vašku jestli máš tohle, tak se jdu asi oholit :D :D :D
      Re: zájezd?? :D05.08.2012
Ty se neholis??? Ale fuj... :-)
       Re: zájezd?? :D08.08.2012
Já to mám ráda na bobra :-D
      Re: zájezd?? :D06.08.2012
Realne bych to videl spis na:
 Re: zájezd?? :D04.08.2012
Znám 3 dvojky co to daly dohromady na základě inzerátu tady z Lezce. Jedni už jsou spolu přes 3 roky
  Re: zájezd?? :D05.08.2012
a taky to bylo ve stylu

hledám štíhlou, vyholenou, zaplatím ti dovolenou ? :)
   Re: zájezd?? :D05.08.2012
To nevím. Každopádně hledala ženská a ne chlap a bylo to ve stylu - nemám s kým lézt. No ale jestli
 Re: zájezd?? :D05.08.2012
Pamatuju si ho.Tenhle joke byl evidentně reakcí na mnohem míň kriklavej inzerát někoho jinýho. V pod
  Re: zájezd?? :D08.08.2012
Uznávám že jako joke je to dost dobrý.. :-)

1   ...   592   593   594   595   596   597   598   599   600   601   602   603   604   605   606   607   608   609   610   611   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Může někdo poradit
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem 7let po operaci skoliozi, vždy jsem chtěla lézt. Tak by mě zajímalo jestli by mi mohl někdo poradit.
Navai20:37:47 06.08.2012
odpovědět 
 Re: Může někdo poradit
To se operuje? Mi to rekla doktorka az ve 20 letech a ze s tim nejde nic delat. O 3cm kratsi jedna noha, zcela nesymetricky vyvinute svalstvo horni casti tela, nakonec i zoperovane obe kolena (klasika, menisky, vazy, pry diky nerovnomernemu zatezovani) a stale na ceste ke 40 lezu :-)
20:45:12 06.08.2012
odpovědět 
  Re: Může někdo poradit
No mě hnali na operaci, ale já to měla hodně vážny. Mám za sebou jen tu operaci zad. Tomu konci zprávy moc nerozumím
20:52:39 06.08.2012
odpovědět 
  Re: Může někdo poradit
No mě hnali na operaci, ale já to měla hodně vážny. Mám za sebou jen tu operaci zad. Tomu konci zprávy moc nerozumím
20:56:08 06.08.2012
odpovědět 
  Re: Může někdo poradit
No mě hnali na operaci, ale já to měla hodně vážny. Mám za sebou jen tu operaci zad. Tomu konci zprávy moc nerozumím
20:56:12 06.08.2012
odpovědět 
 Re: Může někdo poradit
lézt se s tím asi dá, na nějaké trempské rekreační úrovni rozhodopádně. otázka je, jak vostře se s tím dá trénovat a jestli se něčeho nevyvarovat - a to není otázka do laické diskuse, ale na doktora, nejlépe tvého ošetřujícího.
Lukas B.20:58:34 06.08.2012
odpovědět 
 Re: Může někdo poradit
ja bych do toho sel, kdyz tak te to rozboli a zkoncis. myslim ze jeden kamarad to ma taky a leze devitky. ale nemuze turistiku, to ho prej po dvou hodnach hodne rozboli zada. navic si myslim, ze ti to muze zpevnit zada, co ti prave naopak muze pomoct. kdyz muze astmatik byt ve finale plavani na LOH, tak proc bys ty nemohla lezt? :-)
:-)21:23:22 06.08.2012
odpovědět 
  Re: Může někdo poradit
Lezeni se na skoliozu i doporucuje. Zalezi ale na presne diagnoze. Zcela urcite je to o poctivem specialnim cviceni na cely zivot. Metody jsou ruzne...Docent Kolar nebo doktor Smisek, vybrat si musi kazdy sam.
21:31:44 06.08.2012
odpovědět 
   Re: Může někdo poradit
No ja mam tiez skoliozu od detstva a leziem na priemernej urovni (do 8a+), ked by som neliezol tak by som asi dost trpel :) staci par tyzdnový výpadok v trenovaní a uz citim pobolievanie v TH-L oblasti...
09:51:38 07.08.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1161 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1277 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi