Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Bouldry:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Hory:
6.Švihálek 6092
7.Groš 6078
8.Zaoral 5927

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231506 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
HoSPORT - Staré Hodějovice
Masacre Room - České Budějovice

Prodejny
2D chyty - Praha 6
HUDYsport - Praha 1
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 KAM DO RAKOUSKA?02.08.2012
Ahoj! Jedeme do Dolomit... Chceme na Selly. Mame hodne casu a tak nemusime pospichat. Pojedeme z Cech klasickou trasou..pres Mnichov, Insbruk atd. Nevite prosim o nejakych lezeckych oblastech, ktery jsou po nasi trase v Rakousku pripadne v Nemecku a stoji
 Re: KAM DO RAKOUSKA?02.08.2012
 Re: KAM DO RAKOUSKA?02.08.2012
Wilder Kaiser, ale v Dolomitech je tolik parádního lezení, že paběrkovat cestou nemá smysl.
  Re: KAM DO RAKOUSKA?02.08.2012
okoli Kufsteinu, Zillertal, Oetztal, Junglebuch (u Innsbrucku), Gotterwandl v Nassereith atd atd...m
 Re: KAM DO RAKOUSKA?03.08.2012
Cestou je Zillertal, kde je hodně lezení jak pro boulderisty, sportovní lezce i ve velkých stěnách.
  Re: KAM DO RAKOUSKA?03.08.2012
Sportovky jsou přímo pod Passo sella, nemusí ani nikam jezdit.
Jednak kratší a lehčí jsou smě

 Lezecky01.08.2012
Nenasel nahodou nekdo v Labaku okolo Titanicu starsi lezecky Lasportiva Cobra? Pravdepodobne jsem je tam v pondeli nechal a dnes uz tam nebyly. Diky :)

 Bém na K201.08.2012
Pavel Bém zdolal K2?
 Re: Bém na K201.08.2012
blesku, proč číst když mužu hned psát.

  Vorarlberg / Vych. Tyrolsko01.08.2012
Ahoj, nema nekdo typ na nebo primo pruvodce sportovniho i vycedelkovyho polezeni pro tuhle oblast? dikes
7lut1c4k
 Re: Vorarlberg / Vych. Tyrolsko01.08.2012
Tuším, že ho má v nabídce Panico.

 Nanga Parbat01.08.2012
Ahoj,
nemáte někdo informace, jak se daří Markovi a Zdeňkovi na NP? Nikde jsem nic neobjevila. děkuji
P.
 Re: Nanga Parbat01.08.2012
  Re: Nanga Parbat01.08.2012
děkuji, v so se tedy měli pokusit o vrchol a od té doby žádné informace?
   Re: Nanga Parbat01.08.2012
Zatím nic dalšího nevíme. Kontroluj si tu stránku, třeba tam něco přibude. Pozeptám se a když se něc
    Re: Nanga Parbat01.08.2012
ju;-)
     Re: Nanga Parbat02.08.2012
Tak nové info. Kluci jsou zpět v BC, Mára se Zdendou dali vrchol. Po nutné oslavě úspěchu obejdou ko
      Re: Nanga Parbat02.08.2012
dobrá zpráva, jen jsem teď nějaká zmatená - oni nešli rup. stěnou? reaguji na info, že orazí a jdou
       Re: Nanga Parbat02.08.2012
Zatím mají za sebou pouze aklimatizační výstup. Šli to normálkou kvůli výškovce. Jít rovnou Rupál a
        Re: Nanga Parbat02.08.2012
aha, to mi nedocvaklo, že vyběhli až nahoru normálkou aklimatizačně, nj. jsem holt jenom holka;)
        Re: Nanga Parbat02.08.2012
Tak oni vloni chteli spachat sebevrazdu?
       Re: Nanga Parbat02.08.2012
Kluci lezli kvůli aklimatizaci Diamírskou stěnou a teď zkusí Rupálskou jako loni. Tak držím palce, a
        Re: Nanga Parbat02.08.2012
vyzera to tak, ze Hruby je tentokrat konecne v poriadku, drzim palce na Rupal
      Re: Nanga Parbat02.08.2012
nasi kamosi, co s nima jeli na vystup diamirem, dle gps pipaku zatim postupuji a ted sou v nejakych

 Spí Lezec?30.07.2012
Nedávno to proběhla diskuze o obsahu a aktuálnosti obsahu zde na lezci a porovnání s webem Hory info. Lezec je mediální partner ČHS. Ví tady někdo na Lezci vůbec o tom, že o víkendu byl Závod Světového poháru v Brianconu? Nebo že byl Světový pohár v lezen
 Lezec nespí30.07.2012
Lezec leze, to ho baví mnohem víc. Tak lezte taky a pak něco o tom pěknýho napište a třeba se i pode
  Re: Lezec nespí30.07.2012
No tak to je docela vtipná rekce, využívající slovní hříčku dvou významého slova lezec, jako označen
   Re: Lezec nespí :-)30.07.2012
To víš, ten (skoro) penzista co to tam skoro všechno píše je taky mediální partner ČHS a v neděli je
    Re: Lezec nespí :-)30.07.2012
Super jdu se podívat na HORY DOLY , myslel jsem, že okurková sezóna je v zimě ? Jinak jsou tady nejl
     Re: Lezec nespí :-)30.07.2012
Nic lepšího, pokud si chceš přečíst výsledky z lokálních závodů nezáživného pidisportu, rozhodně nem
     Re: Lezec nespí :-)31.07.2012
Na Hory Doly se moc informaci nedozvis. Zkus radeji Hory Info.
  Re: Lezec nespí31.07.2012
Ano ano, to je jistě chvályhodné. Že Lezec leze, protože ho to baví více, je jistě pro Lezce velmi p
   Re: Lezec nespí31.07.2012
Asi není obvyklé se zastávat konkurence, ale mediální partnerství s ČHS je smluvně založeno výhradně
    Re: Lezec nespí31.07.2012
Nu dobrá. I když jsem si myslel, že hlavní mediální partner by měl zastoupeného mediálně propagovat
     Re: Lezec nespí31.07.2012
Hlavní mediální partner na webu poskytuje tuším 100 000 zobrazení měsíčně. mediální partner, to jest
      Re: Lezec nespí31.07.2012
100.000 zobrazení čeho? Toho textíku, co je napravo nahoře nad rubrikou Návody?
       Re: Lezec nespí31.07.2012
Je to 200.000 zobrazení banneru ČHS měsíčně. Jinak ČHS může volně přispívat do redakčního systému a
        Re: Lezec nespí31.07.2012
Díky za odpověď. Jsem ten anonym, co to založil.

K tvé odpovědi dodám jen pár drobno
         Re: Lezec nespí31.07.2012
Nuda na dovče?
         Re: Lezec nespí31.07.2012
Naprostý souhlas. Lezec jde pěkně ke dnu. Nechápu proč se majitel tohoto webu rozčiluje a reaguje TA
          Re: Lezec nespí31.07.2012
Ahoj, psal jsem také i nějaké předchozí články o závodech, jako to třeba před tím dělali Standa, Hel
           Re: Lezec nespí31.07.2012
Neber si to nijak špatně. Prostě když tu vidím, že Lezec je hlavním mediálním partnerem ČHS, tak jse
            Re: Lezec nespí31.07.2012
Ta výměna bannerů není nesmyslná. ČHS potřebuje platící sponzory. Ti chtějí za své sponzorství propa
             Re: Lezec nespí31.07.2012
Aha, trochu jsme si nerozuměli. Je to tedy tak, že ČHS je dodavatel bannerů například na Hudy či Roc
              Re: Lezec nespí31.07.2012
Je to jinak. Bannery ČHS obsahují jednak logo ČHS a jednak loga partnerů a mediálních partnerů. Tyto
               Re: Lezec nespí01.08.2012
No mě to právě není jasné proto, že jsem tu nikdy nikde žádný banner ČHS neviděl. Nebo si ho alespoň
                Re: Lezec nespí01.08.2012
když to máš zablokovaný, tak se nediv ty debile
                 Re: Lezec nespí01.08.2012
A jé, další vypatlaný chytrák. Myslíš, že jsem se nekoukl? Viděl jsem tu Hudy, pak nabídku na O2, ně
                Re: Lezec nespí01.08.2012
Tak se podívej na HI, nebo pohoru, bannery ČHS jsou u všech partnerů stejné. Třeba má Lezec už splně
                 Re: Lezec nespí02.08.2012
Už to mám. Sice to chtělo asi 6x reload, ale už se zobrazil. Díky za vysvětlení.
            Re: Lezec nespí31.07.2012
Na starých Montanách se mě líbilo, že to psali opravdu lezci lezcům. Ty nový sou třeba taky dobrý, a
           Re: Lezec nespí31.07.2012
Pokud lezec bude fungovat stylem "neremcejte a radeji sami neco napiste", tak pujde rychle
            Re: lezec, Lezec a Anonym31.07.2012
nezbyva nez reaktivne nesouhlasit. lezec ma mesic co mesic zajimave clanky i reporty a krome prispev
             Re: lezec, Lezec a Anonym31.07.2012
Anonymko Saro, muzem mi rict, co ti na mem komentu prislo jako kritika? Asi bych ve vsech nehledal j
              Re: lezec, Lezec a Anonym01.08.2012
Kritika je v podstatě každý tvůj koment!
Nevím jaký typ článků ti tu chybí, ale Simča sem do
               Re: lezec, Lezec a Anonym01.08.2012
+1
     Re: Lezec nespí31.07.2012
myslet znamena hovno vedet
      Re: Lezec nespí31.07.2012
A to si myslíš, nebo to víš?
       Re: Lezec nespí01.08.2012
experimentalne overeny fakt
 Re: Spí Lezec?01.08.2012
Je pravda, že dříve bylo na lezci více článků. Jednalo se o články o oblastech, výjezdy za neznámem.
  Re: Spí Lezec?01.08.2012
1. Editoři to snad nedělají jako charitu, ale mají plat, nebo ne? Server s podobnou návštěvností, ja
   Re: Spí Lezec?01.08.2012
Koukám, že tomu dáváš pěkně za uši:-DDD
    Re: Spí Lezec?01.08.2012
Nechápu o co tady jde.Web má majitele a ten se o něho buď stará a nebo ne a přes to nejede vlak.A kd
     Re: Spí Lezec?01.08.2012
Řekl bych, že s tím, jak to nyní Lezec team vede si vystačí ještě dlouho. A to je dobře:-)
      Re: Spí Lezec?01.08.2012
To je pravda. Ale jen do té doby, než Jandíka napadne, že stávají layout není úplně to pravé a troch
       Re: Spí Lezec?01.08.2012
Tebe něco trápí?
     Re: Spí Lezec?02.08.2012
Nějak nechápu, co zadavatel řeší. Pokud jsem to správně pochopila, majiteli Lezce za mediální partne

 pension Frauenschuh29.07.2012
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s penzionem Frauenschuh v Hirschbachu? Ocením jakékoli info. Dík
 Re: pension Frauenschuh31.07.2012
Byli jsme tam v kvetnu o svatcich, naprosto v pohode. Snidane bohate, prostredi klasicky rakousko/ne

 pico de anete29.07.2012
ahoj, nemáte někdo zkušenosti s výstupem na Pico de anete z jihu? jakej vercajk sebou (mačky, cepín, lano na navázání na ledovec? nebo stačí jen trek hulky? dá se vyjít na vrchol a zpet k autu za 1den, nebo je to s přespáním? díky

Honza
 Re: pico de anete29.07.2012
Spali jsme na parkovišti pod chatou Renclusa, bylo to v pohodě a nebyli jsme sami. Výstup s návratem
 Re: pico de anete29.07.2012
Od jihu to je z druhé strany než od Renclusy. Doporučuju přespat hned u Benasque. Je tam tábořiště z
 Re: pico de anete29.07.2012
Před 14ti dny byla situace následující: od jihu až do sedla Coronas lze nahoru bez maček ale nutně s
 Re: pico de anete30.07.2012
díky...nemáte někdo mapu v el podobě? abych to mohl nastudovat? na netu jsem moc podrobných map nena
  Re: pico de anete30.07.2012
V sobotu jsem kupoval v KIWI, myslím, že stojí za to zainvestovat těch 400 kaček, v rozpočtu toho vý
  Re: pico de anete31.07.2012
Na nastudování by měly stačit mapy google. Co stačit, je to to nejlepší co na webu je :) ...
  Re: pico de anete31.07.2012
skus mapy IGN na
  Re: pico de anete31.07.2012
pokud chcete jít z jihu je nejlepší
- buď přespat v hotelu v benasque
- nebo za pár éč

 Col du Midi, Tacul, Maudit29.07.2012
Ahoj, nebyl ste nekdo v posledni dobe v okoli Col du Midi? Chceme tam pristi tyden vyrazit, v planu 3vrcholy na Blanc a pripadne Contamine-Grisolle na Tacul...hlavne by me zajimalo jak to vypada se snehem a podminkama na normalce a snehem v Trianglu...dik
 Re: Col du Midi, Tacul, Maudit29.07.2012
  Re: Col du Midi, Tacul, Maudit29.07.2012
Diky moc...

 Mačky??28.07.2012
Zdravíčko, chci se zeptat, zda na Grossglockner stačí obyčejné turistické řemínkové mačky nebo je třeba mít nějaké lepší? Myslím na výstup po jedné z těch nejjednodušších cest...
 Re: Mačky??28.07.2012
Stačí turistické.
 Re: Mačky??28.07.2012
V pohodě jen turistické
 Re: Mačky??29.07.2012
Když je počasí tak i bez maček.
 Re: Mačky??30.07.2012
Přemýšlím, jestli člověk, který položí podobnou otázku ví třeba něco o tom,, jak se brzdí na svahu c
 Re: Mačky??30.07.2012
Nevěř těm, kteří tvrdí, že stačí normální mačky. Jsou totiž potřeba tyto:

1   ...   594   595   596   597   598   599   600   601   602   603   604   605   606   607   608   609   610   611   612   613   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 KAM DO RAKOUSKA?
Ahoj! Jedeme do Dolomit... Chceme na Selly. Mame hodne casu a tak nemusime pospichat. Pojedeme z Cech klasickou trasou..pres Mnichov, Insbruk atd. Nevite prosim o nejakych lezeckych oblastech, ktery jsou po nasi trase v Rakousku pripadne v Nemecku a stoji za to? Dekuju moc za vsechny rady!
:)00:09:55 02.08.2012
odpovědět 
 Re: KAM DO RAKOUSKA?
http://www.climbers-paradise.com/
08:12:36 02.08.2012
odpovědět 
 Re: KAM DO RAKOUSKA?
Wilder Kaiser, ale v Dolomitech je tolik parádního lezení, že paběrkovat cestou nemá smysl.
honza12:54:56 02.08.2012
odpovědět 
  Re: KAM DO RAKOUSKA?
okoli Kufsteinu, Zillertal, Oetztal, Junglebuch (u Innsbrucku), Gotterwandl v Nassereith atd atd...mrkni na pruvodce TIROL a najdes tam vse potrebne
20:17:05 02.08.2012
odpovědět 
 Re: KAM DO RAKOUSKA?
Cestou je Zillertal, kde je hodně lezení jak pro boulderisty, sportovní lezce i ve velkých stěnách. Ale je pravda, že by se tam vyplatilo jet na týden, stavovat se možná nemá smysl. Jo a jsou tam spíš těžší cesty.
To bych se spíš než cestou, tak stavil někde jnde v Dolomitech. Například bych si dal na rozlez něco na Cinque Torre. Nebo se tam podívat na nějaký sportovky.
Hadrburg07:21:33 03.08.2012
odpovědět 
  Re: KAM DO RAKOUSKA?
Sportovky jsou přímo pod Passo sella, nemusí ani nikam jezdit.
Jednak kratší a lehčí jsou směrem na stranu ke Val Gardena na kamenech rozházených na úbočí pod Langkofelem.
Dlouhý a těžký sportovky (odhadem cca 30-40m cesty 6b-7c, je jich tam tak 30) jsou na stranu ke Canazei, u vodopádu který teče do koryta vyschlé řeky. Obojí je z passo Sella 5 minut autem.
Myk08:14:45 03.08.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz