Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Košťál 10050
Hory:
22.Bernard 2632
23.X. 2532
24.Opice 2510

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231392 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Severní stěna Wildspitze-sólo02.04.2012
Poradi mi nekdo z vas ,kdo lezl severku Wildspitze jake je ojekt.nebezpeci pri nastupu pod stenu  hlediska ledovc.trhlin(pri odboceni z normalky vedouci od Breslauer hutte pre sedlo  Miterkarjoch) ,pripadne zda je pod stenou okrajova thlina? Rad
 Re: Severní stěna Wildspitze-sólo02.04.2012
Trhliny jsou i na normálce, nenávazanej bych se tam bez lyží asi dost bál (ačkoliv na podzim tam byl

 Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Oficiálně má docházet k výměně reklamních bannerů mezi weby mediálních parnerů a ČHS zcela zdarma, ale pravděpodobně tomu tak není. Víc je tady:
 Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Narvi si to někam. Napiš jim, ne tady do diskuse, tím svět nespasíš ...
  Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Příspěvek jsem na Lezce nevkládal. Jen k sobě na web.

H.Kreisinger
 Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Jsou to dobytci! Svaz by mel mit rozklikavaci rozpocet. Kdyz ale vidim, ze neni schopen si poridit a
  Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Ze vas to bavi ...
Serte na CHS, at si delaji co chteji, a bezte radsi lizt, nebo uklizet u s
   Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS03.04.2012
DO KAMENE tesat!
 Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Wtf? Ja mam teda za to, ze ten zly Mediahouse nebo Kiero na konci mesice posle provozovateli stranek
  Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Proč by to Mediahouse dělal zdarma, když není ani partnerem Svazu. Zobrazovat reklamy můžeš i jinými
   Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
MH není partnerem ČHS, HD nejsou partnerem ČHS, ale třeba HI jsou partnerem ČHS a zároveň využívají
 Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Nevidím už několik let do Media House (mého bratra) a už vůbec ne do Standy. Ale reklamní systém vyu
  Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Už dlouho platí v naší zemi, že na co nemáš přímý důkaz, jako by nebylo, nebo se nestalo.
   Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Úvaha, že ČHS za reklamu musí platit, protože reklama na Lezci je zobrazována přes reklamní systém p
    Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Napsal jsem :
'Je tedy pravděpodobné, že ČHS ve skutečnosti za reklamu svým mediálním partner
     Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Je to úplně mimo, protože technické řešení nasazení banneru vůbec nesouvisí s tím, zda se něco platí
    Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS03.04.2012
Souhlas se Standou. Z článku autora je naprosto jasné, že neví o čem mluví (technicky).
     Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS03.04.2012
Je zajímavé, jak se mnou nastíněný problém stočil do čistě techniké roviny. Ve skutečnosti
      Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS03.04.2012
Tak to pardon, problém se nestáčí do žádné jiné roviny. Jde přeci o to, že jsi napsal, že kamarádi k
       Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS03.04.2012
Neobviňoval jsem konkrétně nikoho. Napsal jsem jen hypotetickou doměnku, že pokud se reklamy zobrazu
   Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Na to, co tu prohlašuje Honza Kreisinger mohu říci jen tolik, že na takové nesmysly nemá cenu reagov
    Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS03.04.2012
Nechci vypadat jako Paranoidní Pičus, ale "PP" asi nebude "pink point", že?
 Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Honzo, chtěl jsem ti odpovědět na LR, ale nejde mi to tam, tak tady máš moje vyjádření jakožto čtená
  Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS02.04.2012
Něco mi říká, že Jena trápí něco jiného... Myslím, že O. to celkem vystihl.
   Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS03.04.2012
Honzo, nějak tvůj postup vůči ČHS nechápu a nesouhlasím s tebou, ale nejlépe to napsal O.
 Re: Pravděpodobně dochází k tunelování rozpočtu ČHS03.04.2012
totok nejni očerňování ČHS, ale maskovaná reklama na LR. Za pi:dablju:en Věra Pohlová

 Paklenice - velikonoce02.04.2012
Ahoj,

odjíždíme ve dvou tento pátek odpoledne do Paklenice-Chorvatsko.

Cesta Plzeň-Praha-Brno. Návrat v úterý nebo ve středu.

Pokud by jste měli zájem se svézt, neváhejte se ozvat.

Průvodce máme

 Triglav - stav jaro 201201.04.2012
Zdar!
rád bych se zeptal, zda jste někdo byl v posledních dnech či týdnech na Triglavu - jak je moc zapadanej ještě ve sněhu ten závěrečnej hromosvod? Chtěl bych tam vytáhnout horolezce-začátečníka, tak jen, zda už je to jakž takž nahoru průchozí .
 Re: Triglav - stav jaro 201202.04.2012
Triglav byva dostupny celou zimu. POd feratku an lyzich, a pak he t jen kousek - kousek co se chodiv
  Re: Triglav - stav jaro 201202.04.2012
Jo, to jo, jenom bych nerad kamaráda zatáhl do nějakej nejištěnejch zledovatělejch úseků na dva cepí
   Re: Triglav - stav jaro 201202.04.2012
Celkem pocitej ze do konce dubna jeste porad bude.. snehu nad 2000 je pomerne dost

 La sportiva a Boreal31.03.2012
Ahoj, mám dotaz. Snažím se sehnat nové lezečky a to buď LS miura, LS futura, LS solution nebo Boreal Kintaro, ale nebyla jsem schopná najít jedinej obchod kde by je měli. Poradíte? Scháním i pro přítele, který potřebuje velikost 44 nebo 44,5 a ani miury n
 Re: La sportiva a Boreal31.03.2012
Jsi totalne neschopna. Skoda pritele.
  Re: La sportiva a Boreal31.03.2012
Johanka zřejmě žije v Uzbekistánu, jinak by si zašla do Hudáče :-))))))
   Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
Nojo,ale jestli si je chtějí vyzkoušet na noze,tak to problém fakt být může.Bo Solution a natož Futu
    Re: La sportiva a Boreal02.04.2012
Jako zenska bude mit nohu nekde mezi 39-41. To opravdu neni problem zajit do Hudace a ozkouset. Nere
     Re: La sportiva a Boreal02.04.2012
Neschopný jsi ty, a to pochopit psaný text....píše, že je chce pro přítele a potřebuje 44-44,5. Hlev
      Re: La sportiva a Boreal04.04.2012
Shání !i! pro přítele, takže pro sebe taky. Jste oba stejně vylízaní. Navíc nechápu, proč si přítel
 Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
S Borealem bude asi problém nejen u nás, ale i v Evropě. V současnosti nefrčí tak, jako před deseti
  Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
jj 5.10 je dobrý zboží...
  Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
Vyhradne zastoupena je moje prdel.
   Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
Tak se podivej na ty čísla,co tam mají ty joudo.Prostě v Cechach musis vyvinout nekdy dost velký usi
    Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
Par kliku mysi je obrooovske usili. Jo a nezapomen se utrit. ;)
     Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
To, že Popinář je vyšmelí ze zahraničí neznamená, že výhradní zastoupení ti dá Lasportivu na obchod.
     Re: La sportiva a Boreal02.04.2012
Výhradní zastoupení Hudáče je bohužel fakt. Taky jsem se snažila na veletrhu dojednat se Sportivou n
      Re: La sportiva a Boreal02.04.2012
jak k sehnání,podívejte se na ty velikosti.Kdyz nejses z Prahy tak si je sice muzes nechat poslat,al
       Re: La sportiva a Boreal02.04.2012
V tom případě jsi zjevně narazil na díru na trhu a pokud to využiješ, čeká tě pohádkové bohatství. P
        Re: La sportiva a Boreal03.04.2012
To je videt, ze moc nevidis do outdooroveho obchodu v CR. Ten je diky retezcum jako treba Hudy total
  Re: La sportiva a Boreal03.04.2012
Jinak děkuji za tip, ale 5.10 není můj šálek čaje. Nevyhovuje mi tvar ani guma. To už raději Scarpa,
 Re: La sportiva a Boreal03.04.2012
MM děkuji za zastání. Pro ostatní: pár kliků? Prošla jsem každý eshop a doslova každý Hudy i Rock po
  Re: La sportiva a Boreal04.04.2012
Tak konečně to tu nikdo napsal pořádně,.Plně souhlasím a z vlastní zkušenosti potvrzuji!!!!V dnešní

 Raveltik phantom31.03.2012
Ahojte, chcel by som vedieť, či sa dajú mačky Raveltik Phantom prestaviť na monohrot, bez prikupovania ďalších dielov? Oba hroty by som chel používať v ľade a monopoint napr. v mixoch. Používate to niekto takýmto spôsobom? Aké máte skúsenosti s monopointo
 Re: Raveltik phantom31.03.2012
Raveltiky si nekupuj, v mixech je odrovnáš, hroty nic moc nevydržej. Kup si Ramba.
  Re: Raveltik phantom31.03.2012
Ramba by som bral, len stoja asi raz toľko ako Raveltiky, a teraz dosť riešim cenu. Mám namysli použ
   Re: Raveltik phantom31.03.2012
třetí sezónu raveltiky a v pohodě a to dost aktivně !!!ledy mixy skála.
    Re: Raveltik phantom31.03.2012
Palo, prosím Ťa, dajú sa prerobiť na monohrot bez pri kupovania ďalších matrošov?
     Re: Raveltik phantom01.04.2012
Dají a navíc na tom ušetříš, budeš mít další sadu hrotů. Používám monohrot na mix i na led.
   Re: Raveltik phantom01.04.2012
Lezu se Spidery už asi 4 sezony,většinou tak 3 dny v týdnu(přes zimu)-ledy,mixy,drytool,prostě vše a
    Re: Raveltik phantom01.04.2012
Ještě doplnění - vyhazovače sněhu jsou i na raveltiky a v žádném terénu bych nikomu nedoporučoval lé
 Re: Raveltik phantom01.04.2012
Ja osobne mam Spidery, ale kamaradovi jsem je pred lety Phantomy prenastavoval na mono a navic zahnu
  Re: Raveltik phantom01.04.2012
Jo a myslim ze se tam nic dokupovat nemusi. Kdyby ano, tak zajdi do zelezarstvi. Myslim ze tam Ravel
   Re: Raveltik phantom01.04.2012
Já jsem o nich taky přemýšlel, ale nakonec jsem si koupil Grively G14. Ty Phantomy postrádaj vyhazov

 Průvodce na Sněžník z Hudy cupu 200431.03.2012
Ahoj,
prosím Vás nemáte náhodou někdo u sebe kartu s mapkou a průvodcem co se rozdávala závodníkům na prvním HUDYcupu 2004 na Sněžníku?
Myslím, že jsme to tiskly na zelený papír vel.A3, nebo A2.
Kdyby jí někdo měl, tak nám moc pomůžet

 Horosvaz.cz a RSS31.03.2012
Přijde mi fakt dobrej mazec, že za ty prachy co se vydaly za web ČHS ani nefunguje RSS co mají dole na titulní straně ... :-( Jsem si říkala proč mi moje čtečka zobrazuje pořád přání k novýmu roku ... :-( To je teda fakt ostuda  :-(((
 Re: Horosvaz.cz a RSS31.03.2012
Změníš to touhle diskusí, nebo když jim to napíšeš na email?

 Podrazit speedstery31.03.2012
Zkoušel jste někdo podrazit ls speedstery? Myslim si, ze to je nerealne, ale treba to uz nekdo zkusil. . treba se tim z nich stane "normalni" bota :)
 Re: Podrazit speedstery31.03.2012
Ne, ale poslal bych dotaz do Salticu a Restdaye a uvidíš, kdyžtak potom napiš, co a jak -taky mě to
  Re: Podrazit speedstery31.03.2012
tohle me taky zajima... botu uz sem i zkousel, ale cekam co kdo rekne na podrazeni... neni tady nekd
   Re: Podrazit speedstery01.04.2012
Zkusim jim to poslat, at se s tim nejak poperou. Pak sem napisu, jak to dopadlo.
    Re: 02.04.2012
Restday: Nově opravujeme i lezečky značky La Sportiva vyrobeny technologií No-Edge!
     Re: 03.04.2012
tak paráda!
   Re: Podrazit speedstery03.04.2012
ahoj, pro nás opravit Speedster není problém, umíme samozřejmě opravit i lezečky FUTURA - které jsou
 Re: Podrazit speedstery12.05.2012
Tak už je mám opravené z RD. Výsledek je takový, že špička už není no edge, ale má klasickou hranu.

 Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Našel jsem velmi zajímavý odkaz. Test zachytávání pádů. Naprosto katastroficky působí "zachytávání" do karabiny s otevřeným zámkem při použití Grigri. Karabina má "běžné" parametry nosnosti tj. 23Kn x 8 Kn x 8 Kn, které de facto má vět
 Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
sem se nepodepsal
  Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Tak to si dej bacha abys nejistil s karáblej co má oteřenej zámek natvrdo do štandu se třema metrama
  Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Nadeje umira posledni...

Za prve se nesmi otevrit karabina. Za druhe to lano vypada d
   Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Padá se fest, ale ne takhle.
    Re: Nebezpečí s GriGri 31.03.2012
No ono odlezt v horách 2m od štandu, založit, nadlézt metr a padnout (např. poté co něco uloupneš n
     Re: Nebezpečí s GriGri 31.03.2012
Tak určitě, proto se taky doproučuje lézt jen na skály bez hran a bez výstupků. Ideální je samozřejm
   Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Souhlas, měla by být uvedená rázová síla lana. Dnes už jsou lana s velmi nízkou rázovou silou, které
  Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Lámavost otevřených karabin je způsobená používáním magnézia na písku. Písek váže uhličitanové katio
   Re: Nebezpečí s GriGri 31.03.2012
Konečně pádnej důvod, proč se na ten maglajz vykašlat, a nejenom na písku.
Až se ještě ukáže,
   Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Konečně důkaz o škodlivosti MG. Bylo na čase,co na to překližkáři,chytí se za nos? Stojí jim to za t
   Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami01.04.2012
Pfff, staré řešení starých problémů!
Firma Camp k příležitosti dnešního svátku uvede na trh n
 Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami01.04.2012
Na odsedky z dyneemy bacha:
  Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami01.04.2012
Ale tak, pokud tam není navázanej uzel, a je to sešitá smyce, tak to jednu mrdu minimálně vydrželo.
   Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami01.04.2012
Na hromadě pískovcových věží (a nejenom tam) je slaňák pod hranou. Stačí jít na slanění, cvaknout kr
 Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami02.04.2012
Mě by ještě zajímalo k těm odsedkám ve videu, jakým uzlem si mám teda navázat šitou smyci-odsedku na

1   ...   633   634   635   636   637   638   639   640   641   642   643   644   645   646   647   648   649   650   651   652   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Severní stěna Wildspitze-sólo
Poradi mi nekdo z vas ,kdo lezl severku Wildspitze jake je ojekt.nebezpeci pri nastupu pod stenu  hlediska ledovc.trhlin(pri odboceni z normalky vedouci od Breslauer hutte pre sedlo  Miterkarjoch) ,pripadne zda je pod stenou okrajova thlina? Rad bych si zkusil tuto severku vysolovat ...
Patrik Š.14:12:46 02.04.2012
odpovědět 
 Re: Severní stěna Wildspitze-sólo
Trhliny jsou i na normálce, nenávazanej bych se tam bez lyží asi dost bál (ačkoliv na podzim tam bylo hafo "čehuňů" nenavázaných, jen tak chaoticky pobíhajících mezi trhlinami i mimo vyšlapanou stopu)...pokud odbočíš z normálky pod vrcholovou hlavou a do stěny natraverzuješ v úrovni odtrhovky, bude to "asi" v pohodě...resp. na podzim 2011 bylo. Skrytejch trhlin na normálce je ale hafo.
Kleboň14:25:41 02.04.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi