Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Jakou přilbu 29.03.2012 Ahoj,
chci si koupit přilbu na leení, poradí mi někdo, jak mám vybírat ?
Předem moc díky.
  Re: Jakou přilbu 29.03.2012 Jsme posledně leželi u vody, žádnou přilbu jsem nepotřeboval. I když nekoukal jsem na stránky tůně ř
  Re: Jakou přilbu 29.03.2012 Kritéria pro výběr:
- váha (lehká sportovní z polystyrenu, která zároveň dobře větrá
    Re: Jakou přilbu 29.03.2012 Díky Honzo,
a prosím, je možné si použít i čepici pod přilbou ??
Sorry možná blbá otáz
      Re: Jakou přilbu 29.03.2012 Ahoj... Čepice by neměla být problém, nicméně doporučuji vyzkoušet.
Já osobně mám Ecr
        Re: Jakou přilbu 29.03.2012 A co značka přileb Ocún, typ Pail ? Koukal jsem že nemají test UIAA, ale výrobce uvádí použití pro s
        Re: Jakou přilbu 29.03.2012 A co značka přileb Ocún, typ Pail ? Koukal jsem že nemají test UIAA, ale výrobce uvádí použití pro s
      Re: Jakou přilbu 29.03.2012 Kulich pod přilbu je běžnej požadavek a není samozřejmý, že se ti pak ještě helma vejde na hlavu. Či
      Re: Jakou přilbu 29.03.2012 No hlavně tam nesmíš mít čepici s bambulkou, střapečky, běžně šité švy a čepičky s prostorem nad hla
      Re: Jakou přilbu 29.03.2012 Ja pod helmu pouzivam tenkou Moirovou cepicku za 200,-. Ona ta Ecrinca docela drzi teplo sama o sobe
    Re: Lezecký dennik pre skalkárov 29.03.2012 Taky to tak vidím. Možná pokud byste nabídli svoje síly předtím na vylepšení zdejší databáze cest, b
    Re: Lezecký dennik pre skalkárov 02.04.2012 Áno, climbersroutes.com má IBA 3 mesiace a ešte mu čo-to treba pri skúšaní odpustiť, kým sa vyvinie.
      Re: Lezecký dennik pre skalkárov 02.04.2012 vôbec nespochybňujem, že lezec.cz sú skvelé stránky :) - lezec tú najde novinky, fórum, sprievodcov,
      Re: Lezecký dennik pre skalkárov 02.04.2012 27crags.com a climbersroutes.com sú predsa niečo iné a nesúhlasím, že si konkurujú. 27crags.com doku
Vliv kouření cigaret 28.03.2012 Zdár. Zajímalo by mě jaký vliv na výkonnost lezce má kouření cigaret? Četli jste o tom něco? Jaký je váš názor? Nemyslím silné kuřáctví (krabka denně). Spíše kouření příležitostné (krabka na 14dní a více)..
Vím,že pár lezců nepije alkohol (zhoršuje
  Re: Vliv kouření cigaret 28.03.2012 Ty jo, srovnávat alkohol s cigaretama. Prostě chlast je chlast. Cigareta ho nenahradí. Podívej se na
    Re: Vliv kouření cigaret 29.03.2012 :))))
  Re: Vliv kouření cigaret 28.03.2012 boha jeho, tak jestli už řeší takovýhle kokotiny tak už bys s tím chlastem měl přestat, nebo ti z to
    Re: Vliv kouření cigaret 28.03.2012 Někde jsem četl studii, kdy trénovaní jedinci jedna skupina pila denně 3 piva, druhá abstinovala. Vý
      Re: Vliv kouření cigaret 28.03.2012 Nejsem lékař, ale něco nás snad ty fakultě naučili. Pokud to vezmeme s pohledu zdravotního dopadu, t
        Re: Vliv kouření cigaret 29.03.2012 Možná zhoršuje koordinaci, ale zase snižuje riziko úrazu. Uvolňuje svaly a ani v ohrožení prý člověk
      Re: Vliv kouření cigaret 29.03.2012 "Krabka na 14 dní a více" (standardní dvacetikusová) představuje +- 1 cigaretu denně, což
  Re: Vliv kouření cigaret 28.03.2012 Nikotin je zdravej, i ten dehet neni jeste to nejhorsi. Zdaleka nejhorsi jsou u cigar produkty, kter
    Re: Vliv kouření cigaret 28.03.2012 Tabák ti pomůže. Líp se vys..eš,takže jsi lehčí. Když jsi lehčí tak víc udržíš,takže víc vylezeš....
      Re: Vliv kouření cigaret 28.03.2012 dým stoupá lechce
      Re: Vliv kouření cigaret 28.03.2012 Jednoznačně nejlepší komentář posledních dnů :D
  Re: Vliv kouření cigaret 29.03.2012 Se podivej na to co za masakry leze na písku Špek a ten taky hulí jak fabrika :D
    Re: Vliv kouření cigaret 29.03.2012 A chlastá jak Dán.
Takže jsme opět na začátku - lepší pít, nebo kouřit?
      Re: Vliv kouření cigaret 29.03.2012 někdo si dává před závodama slivku a jde mu to líp. někdo smaží při lezení travku, a taky se tváří s
  Re: Vliv kouření cigaret 29.03.2012 Jedno pivo denně a jedna cigareta denně tělu prospívá, deset cigaret denně a deset piv denně tě zabí
  Re: Vliv kouření cigaret 30.03.2012 Lepsi je chlastat. Tim aspon tolik neobtezujes okoli a nemusi se valet tolik vajglu pod skalou...
Od kdy jsou otevrene pisky? 28.03.2012 Ahoj, chtel bych se zeptat od kdy jsou oficialne otevrene piskove oblasti ve Vychodnich Cechach ( Broumovsko a okoli ) a v Ceskem raji?
Je povoleno lezeni kdyz jsou skaly suche ale je jeste zimni obdobi?
Diky
  Re: Od kdy jsou otevrene pisky? 28.03.2012 Aktuální sezónní omezení lezeníhttp://skaly.horosvaz.cz/4_index.asp
  Re: Od kdy jsou otevrene pisky? 28.03.2012 Bez ohledu na suchost se v Ráji nesmí před 1.dubnem, na Broumovsku před 1.květnem (resp. 1.červencem
Pilgrimage - stažení 28.03.2012 Ahoj, nemáte někdo torrent/odkaz na stažení Pilgrimage se Sharmou? chtěl bych ten film promítnout jedné slečně, co se zajímá o Hampi;)
  Re: Pilgrimage - stažení 28.03.2012 Zkus ji radsi dat na sbirku motylu!
    Re: Pilgrimage - stažení 29.03.2012 motyli uz nejsou in, coz nectes clanky o chlupatejch housenkach?
      Re: Pilgrimage - stažení 29.03.2012 hehe :)
      Re: Pilgrimage - stažení 29.03.2012 :)))))) dobrý postřeh....
      Re: Pilgrimage - stažení 29.03.2012 no to víš. všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si kámoši ...
      Re: Pilgrimage - stažení 29.03.2012 z Adámka se stal fetiš českých lezců...
        Re: Pilgrimage - stažení 30.03.2012 Řek bych, že s tím trapasem, co se tady odehrával ohledně odkazů na nelegální kopie filmů, neměl Ada
          Re: Pilgrimage - stažení 31.03.2012 Taky to není o Adamovi, ale hlouposti a pokrytectví některých lidí včetně místních adminů. Nic víc.
            Re: Pilgrimage - stažení 31.03.2012 a je ten adam nekde nahranej uz? este jsem to nehledel teda, vono se vodjakziva stejne dycinky staci
              Re: Pilgrimage - stažení 31.03.2012 No já nevím. Cituji jirkase " ...je mi trapné že musím obhajovat tak zřejmou věc, jako smazání
                Re: Pilgrimage - stažení 31.03.2012 Pořád je někdo nespokojený, o co jde tobě, o smazání téhle diskuse? Dotaz, odpověď, finýto. Někomu n
                  Re: Pilgrimage - stažení 01.04.2012 Nechápu - proč by mi mělo jít o vymazání diskuze? A můžeš nějak osvětlit svoji myšlenku týkající se
                    Re: Pilgrimage - stažení 01.04.2012 ze resis picoviny... a mel bys misto diskuse radsi zdrave mrdat... zpivaj o tom j.a.r. :) co mas ty
    Re: Pilgrimage - stažení 03.04.2012 ta kvalita je slabá...
Sněžník 28.03.2012 Ahoj vsem, nevite prosim nekdo jak to aktualne vypada na Snezniku? da se lezt nebo je to zapadany/zatekly? diky:-)
  Re: Sněžník 28.03.2012 Je to ok, mokre bylo minuly tyden jen zcela minimalni procento.
    Re: Sněžník 28.03.2012 Dekuju:-)
Sněžník 28.03.2012 Ahoj vsem, nevite prosim nekdo jak to aktualne vypada na Snezniku? da se lezt nebo je to zapadany/zatekly? diky:-)
Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 Ve Fontainebleau se teď vyrojily zákeřné housenky vyvolávájící nepříjemnou a svědící vyrážku
Housenky poznáte tak, že vytváří had a jsou hodně chlupatý. Kontakt s nimi případně s jejich štětinama (i nepřímý pomocí písku a bouldermatky) vyvo
  Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 Myslel jsem si, že angličtina francouzských studentů u nás je hrozná proto, že sem posílají jen ty n
      Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 Toto je český web. Pokud to neumíš/nechceš/nestíháš přeložit, nemá to tu co dělat.
        Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 ano, SPRAVNE!! byli jsme pred Rakouskem, budeme i po nem!! Nieder mit dem Serben!! Gott Strafe Engla
        Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 Toto je web, ktery ma informovat lezce. A lepsi informace anglicky, nez zadna.
Naopak zde --
        Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 Je to validni a uzitecna informace. Jenom je to v eng. Urcite tu ma svoje misto.
        Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 29.03.2012 Odpověděl bych ti "naser si" :-), ale Martan níže to vyjádřili lépe, "lepší informace
      Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 Ty ponimaješ google translator?
        Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 ...malo patriť k tomuto príspevku:
"Toto je český web. Pokud to neumíš/nechceš/nestíháš
    Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 Neni to nic moc světoborného. Setkal jsem se s těmito housenkami kdysi v Centrálních Pyreneích a v v
      Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 29.03.2012 Dle textů na netu to může být něco "světoborného". Citlivějšího člověka to může víc než po
        Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 29.03.2012 Njn ale to se nesmíš brát tak vážně. Když ten pes tu housenku olíznul. Takovejch věcí co pes nesmí d
          Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 29.03.2012 Auta z našich končin známe, jedovaté brouky a jinou havěť (snad kromě zmije) ne. Najdi si lepší přir
  Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 bourovčík jižní (Thaumetopoea pityocampa)
en.wikipedia.org/wiki/Pine_Processionary
    Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 Díky všem, je to zajímavé téma. Honza už poslal fotky, takže nakonec jsme to dali i jako článek:
      Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 28.03.2012 Díky za info, brzo se tam hodlám válet a dám si bacha!!! Stačilo mi to kdysi s poison ivy (jedovatý
        Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka 29.03.2016 Zasraný housenky, vypálit celý Calanques :) Dneska jsem s tím byl na kožním, samosebou se našla zcel
Průvodce na Lezci - nákresy a fotky 27.03.2012 Čauves, možná jste si všimli, že nestíháme aktualizovat plánky u všech průvodců na oblasti u nás i ve světě tak rychle, jak by jsme si přáli a průvodce na Lezci mají různou kvalitu. S plánkama to není tak snadné a rychlé, jako se seřazením cest zleva dopr
  Re: Průvodce na Lezci - nákresy a fotky 27.03.2012 super by bylo u každé cesty (boulderu) nebo alespon sektoru dát políčko na GPS souřasnice
NALEZENÝ OBJEKTIV! 26.03.2012 Ahoj, v sobotu 17. 3. 2012 jsme v Moravském Krasu - oblast Rudické propadání (kousek od Hradu) našli objektiv k fotoaparátu. Nepozorný majitel mi může napsat na e-mail (michal.dusek@yahoo.com), po detailním popsání předmětu se domluvíme na předání a odměn
  Re: NALEZENÝ OBJEKTIV! 26.03.2012 Ahoj, nalezl jsem dnes v Diskusi vzkaz, který patří do Inzerce, typ Ztráty a nálezy. Spousta lidí si
    Re: NALEZENÝ OBJEKTIV! 26.03.2012 Hotovo. Dík za radu, nikdy jsem sem nic nepsal...
1
...
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
...
2263
Jakou přilbu Ahoj,
chci si koupit přilbu na leení, poradí mi někdo, jak mám vybírat ?
Předem moc díky. Lupik 12:46:50 29.03.2012odpovědět
  Re: Jakou přilbu Jsme posledně leželi u vody, žádnou přilbu jsem nepotřeboval. I když nekoukal jsem na stránky tůně řeky a potoky, jestli to není nějak nařízené. Nevíte!? 13:05:02 29.03.2012odpovědět
  Re: Jakou přilbu Kritéria pro výběr:
- váha (lehká sportovní z polystyrenu, která zároveň dobře větrá vs. bytelná plastová a lehce neprodyšná skořepina na hory jako Edelrid ultralight. Ta je zrovna údajně dobrá)
- aby dobře seděla na hlavě, nesesunovala se a zároveň se dala narazit nízko do čela kvůli ochraně spánků (ne jako Petzl Ecrin Roc, která sedí na šošolce jak vajíčko Kalimérovi.)
- Kong Scarab - snad jediná helma certifikovaná na lezení, kolo i na vodu.
- Edelrid Madillo - skládací. IMHO fest vychytávka, pokud potřebuješ šetřit místo v báglu.
honza 13:33:43 29.03.2012odpovědět
    Re: Jakou přilbu Díky Honzo,
a prosím, je možné si použít i čepici pod přilbou ??
Sorry možná blbá otázka, ale chci ji využívat i v zimě. 13:52:47 29.03.2012odpovědět
      Re: Jakou přilbu Ahoj... Čepice by neměla být problém, nicméně doporučuji vyzkoušet.
Já osobně mám EcrinRoc.Je pravda, že nezasahuje tak hluboko a hůře chrání strany hlavy. Oproti inmold helmám, ale vydrží mnohem více.
Záleží jak ti bude přilba sedět na hlavě - nesmí bránit pohybu (hlavně záklon hlavy - spoustu času trávíš s pohledem upřeným vzhůru) Martin 13:56:48 29.03.2012odpovědět
        Re: Jakou přilbu A co značka přileb Ocún, typ Pail ? Koukal jsem že nemají test UIAA, ale výrobce uvádí použití pro sportovní lezení a pohyb v horách, nemáte ji někdo 14:18:22 29.03.2012odpovědět
        Re: Jakou přilbu A co značka přileb Ocún, typ Pail ? Koukal jsem že nemají test UIAA, ale výrobce uvádí použití pro sportovní lezení a pohyb v horách, nemáte ji někdo 14:26:59 29.03.2012odpovědět
      Re: Jakou přilbu Kulich pod přilbu je běžnej požadavek a není samozřejmý, že se ti pak ještě helma vejde na hlavu. Čili bezostyšně zkoušej s kulichem. honza 14:25:37 29.03.2012odpovědět
      Re: Jakou přilbu No hlavně tam nesmíš mít čepici s bambulkou, střapečky, běžně šité švy a čepičky s prostorem nad hlavou.
Ona už sama helma docela drží teplo, ale pokud ji opravdu chceš (potřebuješ), tak tenčí lyžařské kukly či styl běžeckých čepic doporučuju. Pod lezeckou helmu to zatím nepoužívám, ale pod lyžařskou se jak čepičky resp. kukly při sjezdu v -15C šiknou. Na výběr je toho dost. Podívej se na české výrobce jako Moira, Infit, Klimatex ... Uzlař 15:05:04 29.03.2012odpovědět
      Re: Jakou přilbu Ja pod helmu pouzivam tenkou Moirovou cepicku za 200,-. Ona ta Ecrinca docela drzi teplo sama o sobe. Geo 16:40:52 29.03.2012odpovědět
  Re: Jakou přilbu Slušná česká přilba je http://neconavic.cz/climbing/ prilby/singingrock-terra-ii.html 14:51:16 29.03.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: