LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231460 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Jakou přilbu29.03.2012
Ahoj,
chci si koupit přilbu na leení, poradí mi někdo, jak mám vybírat ?
Předem moc díky.
 Re: Jakou přilbu29.03.2012
Jsme posledně leželi u vody, žádnou přilbu jsem nepotřeboval. I když nekoukal jsem na stránky tůně ř
 Re: Jakou přilbu29.03.2012
Kritéria pro výběr:

- váha (lehká sportovní z polystyrenu, která zároveň dobře větrá
  Re: Jakou přilbu29.03.2012
Díky Honzo,
a prosím, je možné si použít i čepici pod přilbou ??
Sorry možná blbá otáz
   Re: Jakou přilbu29.03.2012
Ahoj... Čepice by neměla být problém, nicméně doporučuji vyzkoušet.

Já osobně mám Ecr
    Re: Jakou přilbu29.03.2012
A co značka přileb Ocún, typ Pail ? Koukal jsem že nemají test UIAA, ale výrobce uvádí použití pro s
    Re: Jakou přilbu29.03.2012
A co značka přileb Ocún, typ Pail ? Koukal jsem že nemají test UIAA, ale výrobce uvádí použití pro s
   Re: Jakou přilbu29.03.2012
Kulich pod přilbu je běžnej požadavek a není samozřejmý, že se ti pak ještě helma vejde na hlavu. Či
   Re: Jakou přilbu29.03.2012
No hlavně tam nesmíš mít čepici s bambulkou, střapečky, běžně šité švy a čepičky s prostorem nad hla
   Re: Jakou přilbu29.03.2012
Ja pod helmu pouzivam tenkou Moirovou cepicku za 200,-. Ona ta Ecrinca docela drzi teplo sama o sobe
 Re: Jakou přilbu29.03.2012
Slušná česká přilba je
 Lezecký dennik pre skalkárov29.03.2012
Ahojte,

chcem predstaviť novú webstránku s názvom Climber's Routes (alebo v SK preklade Lezecký denník) - nájdete ju na adrese
 Re: Lezecký dennik pre skalkárov29.03.2012
Je moc hezké, že tam máte už 200 cest, ale tady to funguje 10 let a každého nebaví zadávat nové cest
  Re: Lezecký dennik pre skalkárov29.03.2012
Taky to tak vidím. Možná pokud byste nabídli svoje síly předtím na vylepšení zdejší databáze cest, b
  Re: Lezecký dennik pre skalkárov02.04.2012
Áno, climbersroutes.com má IBA 3 mesiace a ešte mu čo-to treba pri skúšaní odpustiť, kým sa vyvinie.
 Re: Lezecký dennik pre skalkárov29.03.2012
V ČR jsou webovky
  Re: Lezecký dennik pre skalkárov29.03.2012
lezec.cz je bezkonkurenční!!!
   Re: Lezecký dennik pre skalkárov02.04.2012
vôbec nespochybňujem, že lezec.cz sú skvelé stránky :) - lezec tú najde novinky, fórum, sprievodcov,
 Re: Lezecký dennik pre skalkárov29.03.2012
  Re: Lezecký dennik pre skalkárov29.03.2012
   Re: Lezecký dennik pre skalkárov02.04.2012
27crags.com a climbersroutes.com sú predsa niečo iné a nesúhlasím, že si konkurujú. 27crags.com doku

 Vliv kouření cigaret28.03.2012
Zdár. Zajímalo by mě jaký vliv na výkonnost lezce má kouření cigaret? Četli jste o tom něco? Jaký je váš názor? Nemyslím silné kuřáctví (krabka denně). Spíše kouření příležitostné (krabka na 14dní a více)..
Vím,že pár lezců nepije alkohol (zhoršuje
 Re: Vliv kouření cigaret28.03.2012
Ty jo, srovnávat alkohol s cigaretama. Prostě chlast je chlast. Cigareta ho nenahradí. Podívej se na
  Re: Vliv kouření cigaret29.03.2012
:))))
 Re: Vliv kouření cigaret28.03.2012
boha jeho, tak jestli už řeší takovýhle kokotiny tak už bys s tím chlastem měl přestat, nebo ti z to
  Re: Vliv kouření cigaret28.03.2012
Někde jsem četl studii, kdy trénovaní jedinci jedna skupina pila denně 3 piva, druhá abstinovala. Vý
   Re: Vliv kouření cigaret28.03.2012
Nejsem lékař, ale něco nás snad ty fakultě naučili. Pokud to vezmeme s pohledu zdravotního dopadu, t
    Re: Vliv kouření cigaret29.03.2012
Možná zhoršuje koordinaci, ale zase snižuje riziko úrazu. Uvolňuje svaly a ani v ohrožení prý člověk
   Re: Vliv kouření cigaret29.03.2012
"Krabka na 14 dní a více" (standardní dvacetikusová) představuje +- 1 cigaretu denně, což
 Re: Vliv kouření cigaret28.03.2012
Nikotin je zdravej, i ten dehet neni jeste to nejhorsi. Zdaleka nejhorsi jsou u cigar produkty, kter
  Re: Vliv kouření cigaret28.03.2012
Tabák ti pomůže. Líp se vys..eš,takže jsi lehčí. Když jsi lehčí tak víc udržíš,takže víc vylezeš....
   Re: Vliv kouření cigaret28.03.2012
dým stoupá lechce
   Re: Vliv kouření cigaret28.03.2012
Jednoznačně nejlepší komentář posledních dnů :D
 Re: Vliv kouření cigaret29.03.2012
Se podivej na to co za masakry leze na písku Špek a ten taky hulí jak fabrika :D
  Re: Vliv kouření cigaret29.03.2012
A chlastá jak Dán.

Takže jsme opět na začátku - lepší pít, nebo kouřit?
   Re: Vliv kouření cigaret29.03.2012
někdo si dává před závodama slivku a jde mu to líp. někdo smaží při lezení travku, a taky se tváří s
 Re: Vliv kouření cigaret29.03.2012
Jedno pivo denně a jedna cigareta denně tělu prospívá, deset cigaret denně a deset piv denně tě zabí
 Re: Vliv kouření cigaret30.03.2012
Lepsi je chlastat. Tim aspon tolik neobtezujes okoli a nemusi se valet tolik vajglu pod skalou...

 Od kdy jsou otevrene pisky?28.03.2012
Ahoj, chtel bych se zeptat od kdy jsou oficialne otevrene piskove oblasti ve Vychodnich Cechach ( Broumovsko a okoli ) a v Ceskem raji?
Je povoleno lezeni kdyz jsou skaly suche ale je jeste zimni obdobi?

Diky
 Re: Od kdy jsou otevrene pisky?28.03.2012
Aktuální sezónní omezení lezeníhttp://skaly.horosvaz.cz/4_index.asp
 Re: Od kdy jsou otevrene pisky?28.03.2012
Bez ohledu na suchost se v Ráji nesmí před 1.dubnem, na Broumovsku před 1.květnem (resp. 1.červencem

 Pilgrimage - stažení28.03.2012
Ahoj, nemáte někdo torrent/odkaz na stažení Pilgrimage se Sharmou? chtěl bych ten film promítnout jedné slečně, co se zajímá o Hampi;)
 Re: Pilgrimage - stažení28.03.2012
Zkus ji radsi dat na sbirku motylu!
  Re: Pilgrimage - stažení29.03.2012
motyli uz nejsou in, coz nectes clanky o chlupatejch housenkach?
   Re: Pilgrimage - stažení29.03.2012
hehe :)
 Re: Pilgrimage - stažení29.03.2012
  Re: Pilgrimage - stažení29.03.2012
Když to srovnám s tou histerií okolo stažení filmu Adama Ondry ...
   Re: Pilgrimage - stažení29.03.2012
:)))))) dobrý postřeh....
   Re: Pilgrimage - stažení29.03.2012
no to víš. všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si kámoši ...
   Re: Pilgrimage - stažení29.03.2012
z Adámka se stal fetiš českých lezců...
    Re: Pilgrimage - stažení30.03.2012
Řek bych, že s tím trapasem, co se tady odehrával ohledně odkazů na nelegální kopie filmů, neměl Ada
     Re: Pilgrimage - stažení31.03.2012
Taky to není o Adamovi, ale hlouposti a pokrytectví některých lidí včetně místních adminů. Nic víc.
      Re: Pilgrimage - stažení31.03.2012
a je ten adam nekde nahranej uz? este jsem to nehledel teda, vono se vodjakziva stejne dycinky staci
       Re: Pilgrimage - stažení31.03.2012
No já nevím. Cituji jirkase " ...je mi trapné že musím obhajovat tak zřejmou věc, jako smazání
        Re: Pilgrimage - stažení31.03.2012
Pořád je někdo nespokojený, o co jde tobě, o smazání téhle diskuse? Dotaz, odpověď, finýto. Někomu n
         Re: Pilgrimage - stažení01.04.2012
Nechápu - proč by mi mělo jít o vymazání diskuze? A můžeš nějak osvětlit svoji myšlenku týkající se
          Re: Pilgrimage - stažení01.04.2012
ze resis picoviny... a mel bys misto diskuse radsi zdrave mrdat... zpivaj o tom j.a.r. :) co mas ty
  Re: Pilgrimage - stažení03.04.2012
ta kvalita je slabá...

 Sněžník28.03.2012
Ahoj vsem, nevite prosim nekdo jak to aktualne vypada na Snezniku? da se lezt nebo je to zapadany/zatekly? diky:-)
 Re: Sněžník28.03.2012
Je to ok, mokre bylo minuly tyden jen zcela minimalni procento.
  Re: Sněžník28.03.2012
Dekuju:-)

 Sněžník28.03.2012
Ahoj vsem, nevite prosim nekdo jak to aktualne vypada na Snezniku? da se lezt nebo je to zapadany/zatekly? diky:-)

 Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
Ve Fontainebleau se teď vyrojily zákeřné housenky vyvolávájící nepříjemnou a svědící vyrážku

Housenky poznáte tak, že vytváří had a jsou hodně chlupatý. Kontakt s nimi případně s jejich štětinama (i nepřímý pomocí písku a bouldermatky) vyvo
 Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
Myslel jsem si, že angličtina francouzských studentů u nás je hrozná proto, že sem posílají jen ty n
 Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
Tyhle jsou hodne nebezpecne:
  Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
Důležité:
If they drop on you or your pet don’t brush them off with your hands, the effect is
   Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
Toto je český web. Pokud to neumíš/nechceš/nestíháš přeložit, nemá to tu co dělat.
    Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
ano, SPRAVNE!! byli jsme pred Rakouskem, budeme i po nem!! Nieder mit dem Serben!! Gott Strafe Engla
    Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
Toto je web, ktery ma informovat lezce. A lepsi informace anglicky, nez zadna.
Naopak zde --
    Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
Je to validni a uzitecna informace. Jenom je to v eng. Urcite tu ma svoje misto.
    Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka29.03.2012
Odpověděl bych ti "naser si" :-), ale Martan níže to vyjádřili lépe, "lepší informace
   Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
Ty ponimaješ google translator?
    Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
...malo patriť k tomuto príspevku:
"Toto je český web. Pokud to neumíš/nechceš/nestíháš
  Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
Neni to nic moc světoborného. Setkal jsem se s těmito housenkami kdysi v Centrálních Pyreneích a v v
   Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka29.03.2012
Dle textů na netu to může být něco "světoborného". Citlivějšího člověka to může víc než po
    Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka29.03.2012
Njn ale to se nesmíš brát tak vážně. Když ten pes tu housenku olíznul. Takovejch věcí co pes nesmí d
     Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka29.03.2012
Auta z našich končin známe, jedovaté brouky a jinou havěť (snad kromě zmije) ne. Najdi si lepší přir
 Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
bourovčík jižní (Thaumetopoea pityocampa)

en.wikipedia.org/wiki/Pine_Processionary
  Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
Díky všem, je to zajímavé téma. Honza už poslal fotky, takže nakonec jsme to dali i jako článek:
   Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka28.03.2012
Díky za info, brzo se tam hodlám válet a dám si bacha!!! Stačilo mi to kdysi s poison ivy (jedovatý
    Re: Fontainebleau - housenky - vyrážka29.03.2016
Zasraný housenky, vypálit celý Calanques :) Dneska jsem s tím byl na kožním, samosebou se našla zcel

 Průvodce na Lezci - nákresy a fotky27.03.2012
Čauves, možná jste si všimli, že nestíháme aktualizovat plánky u všech průvodců na oblasti u nás i ve světě tak rychle, jak by jsme si přáli a průvodce na Lezci mají různou kvalitu. S plánkama to není tak snadné a rychlé, jako se seřazením cest zleva dopr
 Re: Průvodce na Lezci - nákresy a fotky27.03.2012
super by bylo u každé cesty (boulderu) nebo alespon sektoru dát políčko na GPS souřasnice

 NALEZENÝ OBJEKTIV!26.03.2012
Ahoj, v sobotu 17. 3. 2012 jsme v Moravském Krasu - oblast Rudické propadání (kousek od Hradu) našli objektiv k fotoaparátu. Nepozorný majitel mi může napsat na e-mail (michal.dusek@yahoo.com), po detailním popsání předmětu se domluvíme na předání a odměn
 Re: NALEZENÝ OBJEKTIV!26.03.2012
Ahoj, nalezl jsem dnes v Diskusi vzkaz, který patří do Inzerce, typ Ztráty a nálezy. Spousta lidí si
  Re: NALEZENÝ OBJEKTIV!26.03.2012
Hotovo. Dík za radu, nikdy jsem sem nic nepsal...

1   ...   635   636   637   638   639   640   641   642   643   644   645   646   647   648   649   650   651   652   653   654   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Jakou přilbu
Ahoj,
chci si koupit přilbu na leení, poradí mi někdo, jak mám vybírat ?
Předem moc díky.
Lupik12:46:50 29.03.2012
odpovědět 
 Re: Jakou přilbu
Jsme posledně leželi u vody, žádnou přilbu jsem nepotřeboval. I když nekoukal jsem na stránky tůně řeky a potoky, jestli to není nějak nařízené. Nevíte!?
13:05:02 29.03.2012
odpovědět 
 Re: Jakou přilbu
Kritéria pro výběr:

- váha (lehká sportovní z polystyrenu, která zároveň dobře větrá vs. bytelná plastová a lehce neprodyšná skořepina na hory jako Edelrid ultralight. Ta je zrovna údajně dobrá)

- aby dobře seděla na hlavě, nesesunovala se a zároveň se dala narazit nízko do čela kvůli ochraně spánků (ne jako Petzl Ecrin Roc, která sedí na šošolce jak vajíčko Kalimérovi.)

- Kong Scarab - snad jediná helma certifikovaná na lezení, kolo i na vodu.

- Edelrid Madillo - skládací. IMHO fest vychytávka, pokud potřebuješ šetřit místo v báglu.

honza13:33:43 29.03.2012
odpovědět 
  Re: Jakou přilbu
Díky Honzo,
a prosím, je možné si použít i čepici pod přilbou ??
Sorry možná blbá otázka, ale chci ji využívat i v zimě.
13:52:47 29.03.2012
odpovědět 
   Re: Jakou přilbu
Ahoj... Čepice by neměla být problém, nicméně doporučuji vyzkoušet.

Já osobně mám EcrinRoc.Je pravda, že nezasahuje tak hluboko a hůře chrání strany hlavy. Oproti inmold helmám, ale vydrží mnohem více.

Záleží jak ti bude přilba sedět na hlavě - nesmí bránit pohybu (hlavně záklon hlavy - spoustu času trávíš s pohledem upřeným vzhůru)
Martin13:56:48 29.03.2012
odpovědět 
    Re: Jakou přilbu
A co značka přileb Ocún, typ Pail ? Koukal jsem že nemají test UIAA, ale výrobce uvádí použití pro sportovní lezení a pohyb v horách, nemáte ji někdo
14:18:22 29.03.2012
odpovědět 
    Re: Jakou přilbu
A co značka přileb Ocún, typ Pail ? Koukal jsem že nemají test UIAA, ale výrobce uvádí použití pro sportovní lezení a pohyb v horách, nemáte ji někdo
14:26:59 29.03.2012
odpovědět 
   Re: Jakou přilbu
Kulich pod přilbu je běžnej požadavek a není samozřejmý, že se ti pak ještě helma vejde na hlavu. Čili bezostyšně zkoušej s kulichem.
honza14:25:37 29.03.2012
odpovědět 
   Re: Jakou přilbu
No hlavně tam nesmíš mít čepici s bambulkou, střapečky, běžně šité švy a čepičky s prostorem nad hlavou.
Ona už sama helma docela drží teplo, ale pokud ji opravdu chceš (potřebuješ), tak tenčí lyžařské kukly či styl běžeckých čepic doporučuju. Pod lezeckou helmu to zatím nepoužívám, ale pod lyžařskou se jak čepičky resp. kukly při sjezdu v -15C šiknou. Na výběr je toho dost. Podívej se na české výrobce jako Moira, Infit, Klimatex ...
Uzlař15:05:04 29.03.2012
odpovědět 
   Re: Jakou přilbu
Ja pod helmu pouzivam tenkou Moirovou cepicku za 200,-. Ona ta Ecrinca docela drzi teplo sama o sobe.
Geo16:40:52 29.03.2012
odpovědět 
 Re: Jakou přilbu
Slušná česká přilba je http://neconavic.cz/climbing/ prilby/singingrock-terra-ii.html
14:51:16 29.03.2012
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1287 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi