Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: zapomenuté preso drátník 12.10.2025 Mám. Díky z info.
Foto dne Pálava 12.10.2025 Tak na fotce je vlevo Obří kámen, vpravo Martinka a uprostřed dominuje Špunt, velký kámen zaklíněný mezi Obří kámen a Martinku.
  Re: Foto dne Pálava 12.10.2025 Jo jo, díky za upřesnění!
foto dne 10.10.2025 Jedná se o c. Zrcadlo klas. 5 (2 BH), s. Monolit, obl. Luč.
Leze se i jako highball uvedené obtížnosti.
  Re: foto dne 10.10.2025 A kdo se ptal? Sledoval sem komenty pod nějakými cestami a ty si byl debil už v roce 2013
    láska má mnoho podob 10.10.2025 Tohle vypadá na rysy hraniční poruchy osobnosti jako z učebnice, děkujeme za ukázku ;-)
    Re: foto dne 10.10.2025 Hmm, stará známá adresa... Dlouho ses neozval, už se mi stýskalo :|
    Re: foto dne 12.10.2025 Kamarádi ze skal :D
Býčí Skála guide 09.10.2025 Ahoj nebyl by prosím někdo schopný a ochotný, mi napsat jak probíhá "den obyčejného skalkaře" na býčině?
Zajímá mě co na rozlez ( celkově jsem na vápně schopný flashnout tak 7b) na rozlez třeba 7- 7 7+ ?
Pak asi nějaký ty schody s
  Re: Býčí Skála guide 09.10.2025 Vždycky mě fascinovalo jak některý lidi michaj dvě klasifikace dohromady, pak jsem přišel na to, že
  Re: Býčí Skála guide 09.10.2025 Neunavuj se rozlezem.
    Re: Býčí Skála guide 09.10.2025 Dej si Kouřím s tebou a Drobkův strop L1 (a pokud flešuješ 7b tak si můžeš nastudovat video na emont
      Re: Býčí Skála guide 09.10.2025 Díky, hele ja umím rozlišovat klasu ,jen mi přijde snazší napsat 7b než 8+/9- ..spíš jsem myslel že
        Re: Býčí Skála guide 09.10.2025 To máš spíš ty, když máš takový připitomělý dotazy...
metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 08.10.2025 Prosím p.t. čtenářstvo o komentář. Rád bych se nechal jistit svou o 50 kg lehčí dcerou - nezkušenou jističkou. Uvažuju o kombinaci nějaké grigriny a ohma s přikotvením jističky ke stromu/zemi, pokud bude možnost.
Otázka 1): co když možnost
  Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 08.10.2025 když mě jistili synkové dvojčata tenkrát asi šestiletí, tak jsem použil metodu dvou háemesek a dvou
    Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 08.10.2025 Já to měl podobně. Ale kombinace dvou dětí mi přijde poněkud smrtelná, protože se věnují navzájem po
  Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 08.10.2025 Pak napiš, jak to dopadlo :D
    Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 13.10.2025 Následovně (pro kombinaci neox + ohmega, činná délka lana cca 4 m, brzda v "prvním", vratn
      Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 14.10.2025 No a kdyz to dite, nebo jeste lepe to jistitko, privazes ke stromu/zemi?
        Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 14.10.2025 ..tak je to v pohodě a u automatického jistítka nepotřebuješ brzdu. Pokus směřoval k situaci, kdy př
      Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 14.10.2025 tyhle hračky (mám zkušenost s ohmem, s ohmegou ne) jsou obecně velmi závislé na kompatibilitě s lane
  Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 08.10.2025 Ahoj,
jako těžkotonážní lezec můžu jen doporučit koupit od Edelridu Ohmegu (lehčí menší, brzd
  Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 08.10.2025 Borhák či nýt lze vždy se souhlasem správce stěny doplnit. A jistit s grigri či smartem může jako př
    Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 17.10.2025 Grigri nebo Smart napřímo bh? Jako jistit prvního? Opravdu? A jako, že jí zavěsí do štandu? To snad
      Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 17.10.2025 Co je špatnýho na jištění prvolezce grigrinou ze štandu (teda krom toho, že to asi není doporučený v
        Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 17.10.2025 vyndej si hlavu z ......
  Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 08.10.2025 proč to hned kupovat, půjč si to a pod dohledem třetí osoby ozkoušej na některé vybavenější stěně, k
  Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 08.10.2025 K ohmu a grigri ti nic nepovim, protoze takove vymozenosti nemam.
Deti mam dve, ten d
    Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 14.10.2025 ? , ahoj mohl bys prosím uvést věk/váhu uváděného dítěte? Jelikož nezmiňuješ použití žádné mezibrzdy
      Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 14.10.2025 To ja vim, ze to delam nemetodicky, nechat se jistit ditetem snad ani metodicky/bezpecne udelat nejd
        Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 17.10.2025 Jak naznačuje víc diskutérů. Metodicky správně to udělat nejde. Moje řešení většinou kolísalo někde
          Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 19.10.2025 Metodika, odpovědnost, a t.d. nejrůznější názory.... Jak už tu někde bylo řečeno, každý je strůjcem
  Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 14.10.2025 Asi nejlíp uděláš když do toho nebudeš tahat nezkušené malé děcka a odjistíš se sám. Problém to není
    Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 14.10.2025 Ano. Mechaniku pravděpodobného úrazového děje plasticky popisuje jarmareční kuplet Tydlitát.
  Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 21.10.2025 Zkousel jsem se nechat jistit privazanym 10 letym o 50 kg lehcim ditetem pres pullodak a pripadlo mi
    Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 28.10.2025 Na umělé stěně na toprope mě jistí o 45 kg lehčí dítko, ohmega je cvaklá do 1. borháku a dítě ma mam
    Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 29.10.2025 My jsme používali na tento účel grigri. A v pohodě.
      Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 29.10.2025 Já jsem makovec!!! Grigri jsme nikdy nepoužívali!!! Výhradně reverso.
    Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 29.10.2025 Vážení. Ono vše má své pro i proti. Pokud nezkontrolujete používané lano, můžete se u dítka dočkat p
      Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 04.11.2025 Nemaj, třeba revu je to celkem jedno
    Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 29.10.2025 Vážení. Ono vše má své pro i proti. Pokud nezkontrolujete používané lano, můžete se u dítka dočkat p
      Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 03.11.2025 Průvěs až na zemovku...
Proti osmě?
:-)
To jsme používali před 25 lety.
        Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 03.11.2025 Nepochopeno. Tu nejde o onu bezpečnost jistítek, ale o ony problémy, která mohou vznikat při použív
          kozel zahradníkem 03.11.2025 .
            Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 mimochodom :
polloďák je ok na istenie, ale nie na spust pri TR. Lano sa poškodzuje trením
              Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 No, určitě se nepoškozuje víc, než když se dře o povrch skály. Těch kozlů zahradníků je tady víc, ja
                Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 jak který lano a jak kterou skálu, já s nim souhlasim, že pro lano je spouštění přes půlloďák většin
                  Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 áno, ako núdzovka je zlaňák OK, ale nejaké pravidelné zlaňáky alebo spusty pri TR je zbytočný záh
            Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 Když je někdo kastrovanej býk, tak nerozezná a nepochopí už vůbec nic...
              Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 To píšeš jak jantar.. Průvěs je průvěs, asi myslíš spíš prokluz až na zem?
Lano se při spoušt
                Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 lano se kurví všude, kde se pod zatížením posouvá po nějakém ohybu (tím se ostatně ztrácí energie a
                  Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 Lukas B., máš ako obvykle 10 bodov zo 6.
                Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 Vážení. Nikdo asi nechápe co jsem napúsal v souvislosti s lanem a novými jistítky.Jde o ony změny pr
                  Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 píšeš jak jantar
                  Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 Přečetl jsem si znova tvůj příspěvek, který tady teď vyjasňuješ, a tohle v něm opravdu zřetelné neby
                  Re: kozel zahradníkem 04.11.2025 Furt jantar.. Píšeš průvěs až na zem. Teď zas chlupatý lana. Ale veškerý chlupatý boule a zakrouceni
                    Re: kozel zahradníkem 05.11.2025 A jak to tedy dítko dobere při kousnutí v jistítku a lezení TR? Či si snad někdo troufne je nechat j
                      Re: kozel zahradníkem 06.11.2025 Že by si zkušená ryba nevšimla že místo dobranýho je průvěs, nadlezla X metrů a až pak do toho hupsl
                  Re: kozel zahradníkem 05.11.2025 boule koule oule
jajajaj
:-)))
  Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg 06.11.2025 Pár nežádaných rad:
1) zhubni
2) najdi si kamárády na lezení
3) vybodni se na l
Denicek rozbity 29.09.2025 Ahoj, proc mi v denicku ve statistikach jde zobrazit jen plovouci rok, rok 2025, 2023 a vse? Slo by to opravit?
  adminové? 01.10.2025 Nechci býti neodbytný, ale připomínám se adminům s dotazem/prosbou...
    Re: adminové? 01.10.2025 Aha, tak koukám na to, a zdá se mi, že to funguje. Můžeš mi napsat na mail standa@lezec.cz, o který
  Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 28.09.2025 Šikovná. Dobrá strategie vodškrtnout si to jako malej, taky bych místo finger locků radši žáboval:-)
  Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 28.09.2025 Podle mě ne, protože nevěřím, že je to placené. Holčina má tričko Ocún. Ale ne sedák (mě ty sedáky n
    Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 29.09.2025 pokud umíš anglicky, říkají to hned na začátku
      Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 30.09.2025 Tak jestli sponzorovaný lezec používá akorát tričko, tak to o jejich výrobcích dost vypovídá. Nicmén
    Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 29.09.2025 holčina je na i stránkách Ocúnu jako jejich sponsorovaný lezec
    Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 01.10.2025 To není Ocůn sedák? Zdálo se mi že jo.
Jinak teda skvělý. Ty nervy vždycky když cvakala lano
      Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 01.10.2025 Sedák je od Petzlu. On Ocún Twist technologicky vychází z devadesátých let.
        Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 01.10.2025 Teď jsem si zvětšil printscreen a je na tom Petzlu napsáno Ocůn. Zajímavý.
  Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 29.09.2025 Nevím co si kdo z té huhlaniny vybere. Snad jen to video...
    Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 30.09.2025 Taťka fakt potřebuje sestřich. Je to něco mezi Yetim a Lucy.
    Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 30.09.2025 ?? Huhlaniny? Ta angličtina je naprosto srozumitelná i pro neameričana (k mému překvapení).
J
      Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 01.10.2025 Přijde mi, že když někdo dokáže zamknout ruce, aby se udržel v takovýhle spáře, dokáže i založit fre
        Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 04.10.2025 Jo, v jiném svém videu, kde leze širočinu ve Squamishi, si ve dvoupěsťové spáře dost zkušeně posouvá
      Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! 01.10.2025 No, naše šestiletá má dost vyvinutý pud sebezáchovy. Stejně tak většina jejich vrstevníků. Na stěně
Jak funguje žebříček? 26.09.2025 Rád bych zjistil, jak funguje aktuální žebříček tady na Lezci. Když si žebříček rozkliknu, vidím tam nějaké pořadí, které je údajně podle plovoucího roku. Pak si ale prokliknu nějakého člověka a zjistím, že má poslední zápis třeba dva roky starý, takže by
  Re: Jak funguje žebříček? 26.09.2025 Díky za upozornění, mrkneme na to.
Peněženka na Tetínských skalách 23.09.2025 Zdravím,
20.09.2025 jsme byli na Tetíně lézt na Čele a asi jsem tam na kamenech nechal peněženku. Pokud jste ji tam někdo potkali, budu rád za zprávu na fisotola@gmail.com pro ověření můžu sdělit, co v ní je.
Díky
FŠ
  Re: Peněženka na Tetínských skalách 23.09.2025 Já ti taky můžu říct, co v ní bylo.
    Re: Peněženka na Tetínských skalách 23.09.2025 Já ti naoplátku můžu říct, co je ve tvý hlavě ale budeš k tomu potřebovat takový ty blicí pytlíky co
    Re: Peněženka na Tetínských skalách 24.09.2025 Jaryne, už drž hubu. Vyjadřuješ se fakt trapně.
    Re: Peněženka na Tetínských skalách 24.09.2025 No neboj, hotovost tam úplně moc nebyla, ale jestli netrollíš, tak můj mail je zveřejněný.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: