LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Motyka - Lomničák08.09.2011
Lezli jste někdo Motyku v J stěně Lomničáku v létě? Dík!
 Re: Motyka - Lomničák08.09.2011
preco to chces ist liezt v lete?
  Re: Motyka - Lomničák08.09.2011
Na to se tě nikdo neptal...
  Re: Motyka - Lomničák08.09.2011
treba se mu proste chce.
   Re: Motyka - Lomničák08.09.2011
Prvovýstup léto 1932, tak proč ne opakování léto 2011????????? Taky vím, že to je spíš zimní cesta (
 Re: Motyka - Lomničák08.09.2011
Cau,
pred dvema mesici Komarnickeho, ktery je z 1/2 v podstate totozny s Motykou. Co chces v
  Re: Motyka - Lomničák08.09.2011
No hlavně by mě zajímalo, jestli dobře zajistim v těch vymletých korytech (stačí štand, ve IV je to
   Re: Motyka - Lomničák09.09.2011
Nenechaj sa odradiť! Ak by sa z nástupu do Motyku valil vodopád (občas to tak býva), odporúčam cestu
   Re: Motyka - Lomničák09.09.2011
Cao,
prave v tech korytech je dost pevna skala, odjistis v pohode [coky, frendy]. Sem tam st

 Nástup k tej Hokejce08.09.2011
Ahoj, zdravím!Chci se zeptat,zda někdo nevíte,jestli se dá pěšky nějak v klidu dostat na Lomnické sedlo(lanovka sic něco stojí,ale hlavně ty časy odjezdu nejsou ideální).Jedná se mi o to,že řeším přístup k Hokejce.No a podle všeho (i dřívější diskuze tady
 Re: Nástup k tej Hokejce08.09.2011
S nástupem přes Malou Studenou to nedovedu porovnat přímo, ale podle skupiny, se kterou jsme se vidě
  Re: Nástup k tej Hokejce08.09.2011
Pokud nemáš v úmyslu jet lanovkou, pak cesta přes Lomnické sedlo nemá imho žádnou výhodu. Když vyjed
 Re: Nástup k tej Hokejce08.09.2011
Přikláním se k tomu, že nejlepší cesta do T. kuloáru je přes Zámku směr Teryna (pěšky). Jinak lanovk
  Re: Nástup k tej Hokejce08.09.2011
Ještě mně napadla cesta z druhé strany, ale to pokud nespíš na Brnčálce, tak asi nemá význam, ale bu
   Re: Nástup k tej Hokejce08.09.2011
Do Poslední nebo Bachledovy štrbiny bych to od Brnčalky v létě nezkoušel. Jsou to rokle plné volného
  Re: Nástup k tej Hokejce09.09.2011
Nástup do hokejky najdeš jednoduše - zařadíš se na konec fronty.
 Re: Nástup k tej Hokejce08.09.2011
Lezl jsem Hokejku vloni. Lanovka Tatr.Lomnice-Skalnaté pleso-Lomnické sedlo jede od 8:30 v červenci
 Re: Nástup k tej Hokejce08.09.2011
Dobře, díky moc za rady. Mějte se

 Hledani cest na Lezci07.09.2011
  Jak se da vyhledavat v cestach podle klicoveho slova? funguje to zda se, kdyz klicove slovo je prvnim v nazvu, jakmile je nekde dal, uz to cestu nenajde. ma se neco napsat pred ci za klicove slovo, aby to fungovalo?
 Re: Hledani cest na Lezci08.09.2011
čau Danny, funguje to jen asi nejprimitivnějším způsobem, na první písmena, ideálně 3-4 až pět. druh

 Monako07.09.2011
Ahoj,
nema nekdo k dispozici pruvodce/topo lezeni nad Monte Carlem v Monaku nebo tip kde to sehnat(jeste neco krome corronu)?
Diky
Hamnish
 Re: Monako07.09.2011
Zdar, mám v pc dva sektory( Big Ben a Le Gentil), tak ti je můžu poslat. Jinak nejvíc bych řekl že b
 Re: Monako07.09.2011
Monako je také v tomto průvodci:
Francie - Cote d' Azur (Monaco Area - La Trinite, Peillon, G

 Lezečky a výkon06.09.2011
Ahoj chtěl bych zjistit názor zde navštěvujících lezců , a to na ovlivnění lezeckého výkonu dobrými boty.. jestli si myslíte že dobrá lezka = dobrej prásk :) .. Mně například fascinuje T.Pilka který svoje velké prasky např. 8a cvičená opice lezl v kopačká
 Re: Lezečky a výkon06.09.2011
Je to v hlavě a taky v nohách, ty řidí hlava. Takže je to vlastně v hlavě. Moc na to nejde odpovědět
 Re: Lezečky a výkon06.09.2011
Je to hodně o té cestě, pokud máš cestu na tření, tak není problém ji vylézt v kopačkách podlepených
 Re: Lezečky a výkon06.09.2011
Když nemáš lepší možnost, naučíš se nějak lízt i v kopytech. Ale když už jsi vyzkoušel lepší, do těc
 Re: Lezečky a výkon06.09.2011
Jak říká můj kamarád (bývalý atlet). Zkus běžet 5km v obyč. teniskách a 5km v supr Newbalance či adi
  Re: Lezečky a výkon06.09.2011
Názory uvedené jsou naprosto odpovídající. V Ostrově jsem před pár lety viděl náctileté kluky, jak l
   Re: Lezečky a výkon07.09.2011
Čtvery lezky???? Kde na to bereš???? :-)
    Re: Lezečky a výkon07.09.2011
No čtvery rozhodně potřeba nejsou ale dvoje až troje jo. Teda pokud nechceš na umělce hoblovat svoje
 Re: Lezečky a výkon07.09.2011
Žádné lezečky tvůj výkon nezvednou. Co vylezeš v současných, to vylezeš i jakýchkoli speciálnějších.
  Re: Lezečky a výkon08.09.2011
No, už jsem potkal pár cest, ve kterých byly lezečky dost zásadní. V horších to nešlo (pro mě), v le
 Re: Lezečky a výkon07.09.2011
Když si představím, jak jsem lezl v bačkorách a kopačkach s nalepenou různou gumou a ty cesty lezu z
  Re: Lezečky a výkon07.09.2011
souhlasím s názorem co styl to lezečka a jsem jeho strůjce

 toprope06.09.2011
Nedavno tu byla zminka o srbsku, jak tam ta parchantata lezou na udici v erarnich nilonkach...

Celkem zasadne a zodpovedne nez nekoho nebo sebe vezmu do neceho na topa,  dam svuj matros (harabina, karable, expresseky...) a lano do toho
 Re: toprope06.09.2011
Nejhorší je samozřejmě spouštění. Ale jde o to, kolikrát to proběhne. Když je partička, jeden to nat
  Re: toprope06.09.2011
Jsem jen hloupej pepa ale mám za to že mailona je lehce výměnný článek používaný právě proto, aby až
   Re: toprope06.09.2011
Jasně, majlona je tam proto, aby se neničil borhák nebo kruh.
Na druhou stranu málokdo z těch
   Re: toprope06.09.2011
ale můžeš... ;-)
    Re: toprope06.09.2011
z grigri
   Re: toprope07.09.2011
Na slaňování se dá pořídit spousta udělátek a dá se i přes HMSku;)
 Re: toprope06.09.2011
Z majlonky se má slaňovat a né spouštět. Takže se lano o ní nedře. Pak se jen lehce stáhne. Sice se
 Re: toprope06.09.2011
Tybláho, Judovano, že píšeš jako prase pořád, to vím, ale stejně mě pokaždý dokážeš překvapit něčim
  Re: toprope06.09.2011
Fakt čumím, že některé ani nenapadne slaňovat- proto se přece slaňuje aby se neprobrousilo stabilní
   Re: toprope06.09.2011
jde
 Re: toprope06.09.2011
Jsem rád, že ses nad mým předchozím příspěvkem o viděných hrůznách v Srbsku zamyslel, proto jsem ho
  Re: toprope07.09.2011
No, zajímavá diskuze. Dle mojí logiky je majlona snadno vyměnitelná část, její výměna nepoškozuje sk
   Re: toprope07.09.2011
no to je logika - ono se to dobře vyměňuje, on to někdo vymění, ono se to samo, tak proč to neprobro
    Re: toprope07.09.2011
[sarkasmus?] Takze vysledek je ze ja si cstru nacvakam, salnim, mladou odjistim na topa v erarce a
    Re: toprope07.09.2011
Ano, někdo to vymění. Kdo a kdy - to by měla určit VK, aby tam nějakej kutil domácí nedal třeba krou
     Re: toprope07.09.2011
Nechápu co je na tom k nepochopení ! Prostě dolezeš nahoru a do mailonky cvakneš svoje jištění a to
      Re: toprope07.09.2011
Ok. Osobně to tak dělám, ale pokud někdo brousí majlonku, nevadí mi to. Kdyby brousil borhák, vydilo
       Re: toprope07.09.2011
Malinko odbocka - kdo zvas -PRVOLEZEC - kdy dolezl ke slanaku kde byla erarni karable (vetsinou natv
        Re: toprope07.09.2011
Čoveče u nás na písku (č ráj) nikde nic takovýho jako mailonka na konci cesty neni (fakt zvláštní co
         Re: toprope07.09.2011
Kez by to bylo vsude tak lehky :)
Moji almamater je Moravsky Kras. Pak smer hohewand, palstai
          Re: toprope07.09.2011
Užitečná diskuse. Líbí se mi že jsou horolezci co používají hlavu. V horách se sichrujou, na písku š
        Re: toprope07.09.2011
Judovane:
Jak lvové bijem o mříže,
jak lvové v kleci jatí,
my bychom vzhůru k n
         Re: toprope07.09.2011
No, to je kokotina. Mrkni na rozbor významu slova profesorem češtiny ve filmu Marečku podejte mi per
          Re: toprope07.09.2011
Ano, hrdobec - hrdý člověk. Myslíš, že se v mém rozboru slovo "hrdý" nevyskytuje?
           Re: toprope07.09.2011
Jo, já jsem tvuj komentář pochopil až za dýl. Aspoň doufám. Oprav mě, jestli se mejlim- Jestli jsem
            Re: toprope07.09.2011
Ne, borec metodiky 100% znalý nejsem. Zrovna minulý týden jsem náhodou zjistil, že mám už dlouho met
            Re: toprope07.09.2011
Ne, borec metodiky 100% znalý nejsem. Zrovna minulý týden jsem náhodou zjistil, že mám už dlouho met
             Re: toprope07.09.2011
No, rad jsem se podival na to video a podle me je to stejne blbe. Kdyz mi na kurzu vtloukli do hlavy
           Re: toprope07.09.2011
Nikoliv hrdobec, ale hrdobce. (vzor soudce)
            Re: toprope07.09.2011
Určitě z toho má peníze. Jasný! A já vůl to pochopil tak, že si to třeba přečte někdo, kdo to nevědě
             Re: toprope09.09.2011
Slysel jsem, ze v zahranici tyhle veci moc neresi. Ze lezou TR pres mailonu nebo bh, vesele se necha
              Re: toprope09.09.2011
Hele, když tam majlona nebo prase je, tak to do nich klidně hoď. Jsou tam od toho. Ale bylo by dobrý
               Re: toprope09.09.2011
Pozinkovaná majlona stejně za pár let vorezne a je zralá na výměnu, takže bych se nějakýho toproupař

 STĚNA DONOVALSKÁ06.09.2011
Tak ve zpravodaji Prahy 11 byla zmínka o tom, že Donovalská je snad hotová. A podle fotek to bude dost dobrý. Bude tam i možnost venkovního lezení (zřejmě). Jediné co uvedeno nebylo, kdy už to konečně otevřou :o)
 Re: STĚNA DONOVALSKÁ06.09.2011
Fotky byly kde? V poslednim Klici je napsano, ze slavnostni otevreni probehne ted v patek 9.9. v ram
 Re: STĚNA DONOVALSKÁ06.09.2011
Snad hotová.. co ti říká slovo "snad"?:=) A co tenkrát senátní volby? Již tenkrát na vole
  Re: STĚNA DONOVALSKÁ09.09.2011
Dneska to slavnostně otevírají, ale nepovedlo se mi zjistit kdy. Ale šel jsem okolo a vypadá to moc
   Re: STĚNA DONOVALSKÁ09.09.2011
Tak jsem se byl taky dneska podívat na slavnostní otevřeni! Bohužel musím konstatovat, že se zase p
    Re: STĚNA DONOVALSKÁ10.09.2011
Mohu potvrdit. Dneska jsme se tam byli podívat. Z venku to vypadá moc pěkně a asi to bude dost dobrý

 Cala Barques TOPO05.09.2011
Zdravim, nemate nekdo pruvodce na na DWS oblast Cala Barques na Mallorce? mam jednoho pruvodce od Rockfaxu a tahle mi tam zrovna chybi :-/ byl bych moc vdecny za nejaky ten obrazek tech 4 sektoru. 



 Lokal05.09.2011
Nevíte jestli je zítra už otevřeno v lokálu? Dík
 Re: Lokal05.09.2011
JJ,už opět od 12.00
  Re: Lokal05.09.2011
Od 12.hod je i levnejsi vstupne, tak nevahejte
  Re: Lokal05.09.2011
Od 12.hod je i levnejsi vstupne, tak nevahejte

 Mára Holeček a předseda05.09.2011
Zdar lidi, nevíte někdo něco o Márovi Holečkovi a Zdeňkovi Hrubým - jak dopadli na N.P.? Podle informací se mají vracet 11. a nikde o nich žádná zpráva. Pořád čekám na nějaké info o nové cestě co se jim povedla a stále nic... Díky, zvědavej Ondra
 Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
Včera jsem Máru viděl v Ádru, ale je možný že mě šálil zrak :D
  Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
Nešali borci jsou spět snepoŕízenou.
   Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
Škoda že poza humny.
    Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
tak to je škoda, jestli se nepovedlo
    Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
tak to je škoda, jestli se nepovedlo
   Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
gdetakramatykazpjeje??
  Re: Mára Holeček a předseda06.09.2011
Mohli by aspoň něco kváknout do éteru, se nemusej stydět...
   Re: Mára Holeček a předseda07.09.2011
Dnes se objevil článek o výstupu na sport.cz, konkrétně zde:
    Re: Mára Holeček a předseda08.09.2011
Dík. Tak to je u mě machr! Sólo Rupálem do 7200! A pak dolů stejnou cestou... Klobouk dolů!
     Re: Mára Holeček a předseda08.09.2011
aj tak pekne, nie ako Sulovsky, Hamor a podobni, ktori najskor zahlasia, ze idu dat nieco tazke a po
 Re: Mára Holeček a předseda08.09.2011
Mára a Zdenek jsou už doma. Od Máry máme slíbený report na příští týden. Simona

1   ...   698   699   700   701   702   703   704   705   706   707   708   709   710   711   712   713   714   715   716   717   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Motyka - Lomničák
Lezli jste někdo Motyku v J stěně Lomničáku v létě? Dík!
m.08:39:42 08.09.2011
odpovědět 
 Re: Motyka - Lomničák
preco to chces ist liezt v lete?
11:40:19 08.09.2011
odpovědět 
  Re: Motyka - Lomničák
Na to se tě nikdo neptal...
K.12:32:56 08.09.2011
odpovědět 
  Re: Motyka - Lomničák
treba se mu proste chce.
16:02:29 08.09.2011
odpovědět 
   Re: Motyka - Lomničák
Prvovýstup léto 1932, tak proč ne opakování léto 2011????????? Taky vím, že to je spíš zimní cesta (taky jsem ji lezl), ale v létě se to snad leze taky ne, když to je za 4 a je to v jihu..........
17:07:17 08.09.2011
odpovědět 
 Re: Motyka - Lomničák
Cau,
pred dvema mesici Komarnickeho, ktery je z 1/2 v podstate totozny s Motykou. Co chces vedet ? Je to pohoda v celkem pevne skale... A na zimu taky doporucuji, Motyka je paradni klasika.
petr_pl18:59:06 08.09.2011
odpovědět 
  Re: Motyka - Lomničák
No hlavně by mě zajímalo, jestli dobře zajistim v těch vymletých korytech (stačí štand, ve IV je to tak 2 jišťa na délku), ale obávám se, že když tam teď leje (možná sněží) tak i když má být v sobotu pěkně, tak to bude vytečené. Rozhodně dík za ochotu odpovědět!
19:36:25 08.09.2011
odpovědět 
   Re: Motyka - Lomničák
Nenechaj sa odradiť! Ak by sa z nástupu do Motyku valil vodopád (občas to tak býva), odporúčam cestu hneď vpravo - pilier Sláma V. Krásna cesta leziteľná aj za vlhka (pozor na trávnaté miesta)- v strednej časti sa do Motyku môžeš pozrieť. Bližšie info na tatry.nfo.sk
klingáč09:37:22 09.09.2011
odpovědět 
   Re: Motyka - Lomničák
Cao,
prave v tech korytech je dost pevna skala, odjistis v pohode [coky, frendy]. Sem tam starej snad, nektery vysoko [ze zimy]. Pripadne toho Slamu..., taky vrele doporucuji !
petr_pl12:21:15 09.09.2011
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi