Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231443 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezečky05.08.2011
Ahoj lezci, potřeboval bych poradit, mám už půl roku lezky Rock Pillars Zion, ale pokaždý když si je vezmu tak po 2-3 hodinách lezení mám otlačený a trochu oteklý boky palců a ojediněle mám i puchýře. Tlačí mě tak jak by měli, protože špičku palce mám pře
 Re: Lezečky05.08.2011
zkus si ty lezky občas mezi lezením sundat, po 3 hodinách v kuse by trpěl asi každej
  Re: Lezečky05.08.2011
A nebo si dej loktem do zad, on Ti tam pak ten palec lépe zajede...
  Re: Lezečky05.08.2011
Nebo si je příště kup o kus větší. Vono nejni až tak pravda, že by tě lezky nutně musely tlačit, záv
 Re: Lezečky05.08.2011
2-3 hodiny lezeni je dost dlouho, nevim jak kdo ale ja je potrebuju zouvat tak kazdou hodinu (max).o
 Re: Lezečky05.08.2011
Ok, děkuju za rady, no boty si normálně kupuju 45 a lezky mám 46 takže velikostně nevím no :D, budu
  Re: Lezečky05.08.2011
Rock Pillars jsou divny, jedina znacka ktera me tlacila i kdyz jsem vzal o cislo vetsi nez mam nohu.
   Re: Lezečky06.08.2011
Až si budu kupovat další lezečky vyzkouším více variant i od konkurence, při koupi jsem necítil moc
    Re: Lezečky06.08.2011
M\yslim, ze je to lezeckou. Mela jsem tyhle boty a prodala jsem je po jednom pouziti, bylo zrejme, z

 Lezečky05.08.2011
Ahoj lezci, potřeboval bych poradit, mám už půl roku lezky Rock Pillars Zion, ale pokaždý když si je vezmu tak po 2-3 hodinách lezení mám otlačený a trochu oteklý boky palců a ojediněle mám i puchýře. Tlačí mě tak jak by měli, protože špičku palce mám pře

 Vysoké Tatry05.08.2011
Ahoj, poradíte někdo nějakou pěknou lezeckou oblast ve Vysoký Tatrách...kde jsou převážně jednodýlky? Jestli vůbec taková oblast existuje:) Díky
 Re: Vysoké Tatry05.08.2011
Dle mne nejhezci je Vapenka hned u Zuberce/tedy jiz ne ve Vysokych/, pak v Tatranske Kotline byvaly
 Re: Vysoké Tatry05.08.2011
Dle mne nejhezci je Vapenka hned u Zuberce/tedy jiz ne ve Vysokych/, pak v Tatranske Kotline byvaly
 Re: Vysoké Tatry05.08.2011
Vo Vysokych Tatrach su tisice ciest, ale 1-dlzkovych je asi malo. Len kvoli lezeniu 1-dlzkovych sa t

 Vysoké Tatry05.08.2011
Ahoj, poradíte někdo nějakou pěknou lezeckou oblast ve Vysoký Tatrách...kde jsou převážně jednodýlky? Jestli vůbec taková oblast existuje:) Díky

 pulky05.08.2011
Ahoj, mozete mi prosim poradit, chcel by som konecne kupit polky/dvojicky do hor, v zime na lady a sem tam na ladovec. Zatial som liezol na Bealoch a moze byt, len Iceline je uz dost tkanicka do bot (najma ked lezu dvaja druholezci kazdy na jednej to som
 Re: pulky05.08.2011
Singing Rock Gemini?
  Re: pulky05.08.2011
iceline ma 8.1 a prisla mi tenka, gemini ma 7.9 ... od SR este accord 8.3 ale ten je bez impregnacie
 Re: pulky05.08.2011
Sevřený...?
 Re: pulky05.08.2011
"Ak nie su Tendony o moc horsie tak by som asi podporil domacich. Je este nejaka relevantna vol
  Re: pulky06.08.2011
no na gillmont som vela dobreho nepocul ... ale vraj sa to meni ... tak neviem
   Re: pulky06.08.2011
Já jsem je koupil sám na základě dobrejch referencí, ale osobně jsem je ještě moc nevyzkoušel. Nicmé
   Re: pulky06.08.2011
Tuším, že lanový guru R.Fáborský zanechal stopy v Lanexu, Singáču i v Gilmontu, takže ty lana mají j
    Re: pulky06.08.2011
:) Máš pravdu, Radek F. to prošel přesně takto. A pokud je mi známo, tak i když v současné době už l

 Aktualni situace v Jure/kolem Pegnitz04.08.2011
Caute,

3 vikendy jsme ted byli zasekany doma a skaly volaji, akorat koukam na predpovedi a nejen ze se lisi, ale casto i protireci. Jak je to tedy s prochcanosti sutru v Jure rekneme JZ a Z cast, pohoda jazz i v lesich, nebo je to mizerie?
 Re: Aktualni situace v Jure/kolem Pegnitz04.08.2011
Minulý víkend děs běs, v sobotu mrholilo celý den, ale výrazně proteklý to nebylo. V neděli se už da
  Re: Aktualni situace v Jure/kolem Pegnitz05.08.2011
Dikec - sakra :( s prckama to je lepsi nekam pod stromy, tento typ leta zda se mi ponekud nestastny.
 Re: Aktualni situace v Jure/kolem Pegnitz05.08.2011
Zdar, dneska prselo dopoledne, od 2 dobry, vysvitlo i slunicko, ale je velka vlhkost vzduchu. Zejtra

 Mt. Rosa - průvodce03.08.2011
Ahoj, potřebovala bych poradit nějakého průvodce na Monte Rosu, případně má-li někdo v e-podobě...

 Slunecni plotny - pruvodce03.08.2011
Lezci, kamaradi, rad bych vas pozadal o pruvodce na slunecni plotny (pokud nekdo mate v e-podobe, prosim na mail) nebo radu, ktereho pruvodce na miste koupit.
Diky
7lu
 Re: Slunecni plotny - pruvodce04.08.2011
Pokud myslis Slunecni plotny u Arca, tak je nejlepsi na miste koupit perfektniho pruvodce na tamni v
  Re: Slunecni plotny - pruvodce05.08.2011
Na sluneční plotny se vykašli, v tuhle dobu se tam usmažíš a navíc jsou oklouzané. Je to tamní druhá
   Re: Slunecni plotny - pruvodce05.08.2011
Taky vrele tohohle pruvodce doporucuju, koupeny v Arcu v knihkupectvi a je opravdu perfektni. Lezeni

 Ukrajina02.08.2011
Ahoj Lezci,

chystame se na ukrajinu, vystoupit na nejvyssi horu Hoverlu, nemate nekdo nejake zkusenosti, popripade rady na ubytovani??

dekuji mnohokrat
 Re: Ukrajina02.08.2011
Hoverla je profláklá, chodí tam spousta lidí s cestovkama. Zkus trochu zagůglit, určitě to v nějakým
 Re: Ukrajina03.08.2011
Zdar, my jsme sli z Lazesciny, na konci vesnice je vstup do parku, neco malo chcou jako vstup, asi
 Re: Ukrajina03.08.2011
Zdar, my jsme sli z Lazesciny, na konci vesnice je vstup do parku, neco malo chcou jako vstup, asi
  Re: Ukrajina03.08.2011
Cao,
Hoverla je paradni v zime na skialp, je tam prazdno, ted bude spousta lidi. Obecne: cen
 Re: Ukrajina03.08.2011

Docela pekny je to z Jasinje do Rachova, pripadne se po hrebeni da jit jeste dal. Ubytovani
 Re: Ukrajina03.08.2011
My jsme se odtamtud vratili pred peti dny. Spat muzes opravdu kdekoliv najdes nejaky rovny placek. D
  Re: Ukrajina03.08.2011
Tak to se asi poměry zlepšily, já tam byla před patnácti lety a náš první a poslední bivak poblíž ve
   Re: Ukrajina04.08.2011
A jak to dopadlo?
   Re: Ukrajina04.08.2011
No, mel jsem na mysli kdekoliv v prirode... Tak to musel byt prima zazitek :)
   Re: Ukrajina04.08.2011
No, mel jsem na mysli kdekoliv v prirode... Tak to musel byt prima zazitek :)
 Re: Ukrajina04.08.2011
Je u Hoverly možnost nějakého lezení? Je poblíž nějaká lezecká oblast? Díky za info.
  Re: Ukrajina05.08.2011
Podla Cvicnych skal a horolezectvi v CSR (Pilat, 1938) su v oblasti Rachiva a Jasine k lezeniu vhodn
   Re: Ukrajina05.08.2011
Vždycky jsem slyšel o bouldrech na Dovbuše, ale podle fotek jsou to i vysoké stěny. Jen nevím jak to
    Re: Ukrajina05.08.2011
Skaly Dovbusa najdes na tychto strankach:
 Dodo Kopold01.08.2011
http://www.climb.sk/?action=show&link=2011073101

Na pobaveni... :-)
 Re: Dodo Kopold01.08.2011
Tý jo, hustý! Na to už člověk musí mít náturu nebo píše rovnou ze státem hrazený ubytovny od Dr. Cho
  Re: Dodo Kopold01.08.2011
Ono to az taka sranda nie je. Vyrastol nam tu za zimu na Slovensku lezec svetoveho formatu, Adamek b

1   ...   712   713   714   715   716   717   718   719   720   721   722   723   724   725   726   727   728   729   730   731   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezečky
Ahoj lezci, potřeboval bych poradit, mám už půl roku lezky Rock Pillars Zion, ale pokaždý když si je vezmu tak po 2-3 hodinách lezení mám otlačený a trochu oteklý boky palců a ojediněle mám i puchýře. Tlačí mě tak jak by měli, protože špičku palce mám přesně ve špičce lezky a mám trochu přikrčený prsty, čím by to mohlo být ? díky
daniel16:18:00 05.08.2011
odpovědět 
 Re: Lezečky
zkus si ty lezky občas mezi lezením sundat, po 3 hodinách v kuse by trpěl asi každej
košťa17:48:56 05.08.2011
odpovědět 
  Re: Lezečky
A nebo si dej loktem do zad, on Ti tam pak ten palec lépe zajede...
Himbajs18:04:14 05.08.2011
odpovědět 
  Re: Lezečky
Nebo si je příště kup o kus větší. Vono nejni až tak pravda, že by tě lezky nutně musely tlačit, závisí to na tom, co od nich chceš ...
Robert18:38:30 05.08.2011
odpovědět 
 Re: Lezečky
2-3 hodiny lezeni je dost dlouho, nevim jak kdo ale ja je potrebuju zouvat tak kazdou hodinu (max).otlaceniny a deformace prstu sou asi normalni.
20:13:13 05.08.2011
odpovědět 
 Re: Lezečky
Ok, děkuju za rady, no boty si normálně kupuju 45 a lezky mám 46 takže velikostně nevím no :D, budu je tedy častěji zouvat :D díky
daniel21:12:22 05.08.2011
odpovědět 
  Re: Lezečky
Rock Pillars jsou divny, jedina znacka ktera me tlacila i kdyz jsem vzal o cislo vetsi nez mam nohu. To jsi ale musel citit uz pri koupi, ne? Puvodne jsem je chtel taky RP, ale nakonec jsem skoncil u konkurence.
21:50:04 05.08.2011
odpovědět 
   Re: Lezečky
Až si budu kupovat další lezečky vyzkouším více variant i od konkurence, při koupi jsem necítil moc že by mi nějak vadili, byli i pohodlné, ale přeci jenom jsem je v obchodě neměl hodinku nebo půl hodinky abych to zjistil.
daniel00:21:24 06.08.2011
odpovědět 
    Re: Lezečky
M\yslim, ze je to lezeckou. Mela jsem tyhle boty a prodala jsem je po jednom pouziti, bylo zrejme, ze tlacit budou. Jestli se nepletu, tak Ziony jsou strasne tvrde a nejsou vubec prizpusobive, nebo jak to rict, jine lezecky se po chvili noseni vyslapou na tvoji nohu. Nektere se vytahnou, ale i takove, ktere se mi vytahavaji minimalne, jako treba miury, se proslapou a jsou pohodlny.
feu05:29:15 06.08.2011
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192448)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bergweg II Pfaffenstein
AW II Pfaffenstein
AW V Bielatal
AW II Bielatal
Normální cesta VI Skály U Mšena
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1287 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi