LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezci a nelezci?10.07.2011
Hola vespolek, mám další obecný dotaz. Jak se vám, pokud jste zblblí do lezení, daří udržovat vztahy s lidmi, kteří nelezou?

Můj případ: Já jsem třeba dřív čas od času (jsem přece jen trochu asociál) zašel do hospody se třemi, čtyřmi kamar
 Re: Lezci a nelezci?10.07.2011
Magoři, navíc úplně vylízaní. Místo mozku kostka mádža, tak co bys chtěl...
  Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
"Místo mozku kostka mádža ..."
Anebo kinderkopf ;))
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Nejsi sám:)
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Celkem trefnej odstavec. Opravdu nejsi sám, mám t taky dost podobné.
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Hmm, vítej mezi lezecké závisláky, lezení je nebezpečná droga, chceš jen víc a víc a už se toho nezb
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Co je na tom divnýho? Když budeš každej den např. venčit pejska, tak si taky budeš rozumět s pejskař
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Tohle je podobné i v jiných (nejen) sportech, nic výjimečného...
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
A proto zacinam lizt,abych si i nadale ,udrzel vztah se svymi kamarady..
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Mám přítelkyni horolezkyni.Rok s ní jsem nebyl ještě lezec , když o tom povídala častěji a častěji ,
  Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
K původnímu dotazu: Jsi magor:)) (just my opinion:)
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Ty vole, Álo (??), neděláš ty teď pro nějakou agenturu sociologický průzkumy?
  Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
A výsledky budou zanedlouho na Zlobě...;-)
  Re: Lezci a nelezci?12.07.2011
Já teda nevim, proč by mělo bejt jediný A. na světě... kromě toho Ála Rozsypal tu vystupuje pod jino
   Re: Lezci a nelezci?12.07.2011
Rozdvojená osobnost! A. a Zloba. To je snad ještě horší než se mohlo zdát. Jinak na lezce, jakékoliv
    Re: Lezci a nelezci?12.07.2011
Otázka je, kdo na koho vlastně pohlíží se shovívavým úsměvem, když A. sám v úvodním dotazu píše, že
     Re: Lezci a nelezci?12.07.2011
Nepodsouvej A. to, co nenapsal. Žádné "kdo je víc" tam není. Já tomu rozumím tak, že někte
      Re: Lezci a nelezci?12.07.2011
...jsem se nepodepsal. To nebylo schválně.
      Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
To samé platí při každé cestě autem...
      Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
Ale jo, určitě má Jana částečnou pravdu. Člověk se, ač se snaží, neubrání pocitu, že ty dřívější záb
      Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
Ale jo, určitě má Jana částečnou pravdu. Člověk se, ač se snaží, neubrání pocitu, že ty dřívější záb
      Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
Ale jo, určitě má Jana částečnou pravdu. Člověk se, ač se snaží, neubrání pocitu, že ty dřívější záb
       Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
Ale sakra, faux pas, omlouvám se.
 Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
Asi je to ozaj otazka na sociologicky prieskum. Samozrejme kazdy ma okruh svojich zaujmov a k tomu p
 Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
A. to je bezvadny, ze sem jako vnasis ty jakoze lezecky existencialisticky a filologicky temata, ted

 Cesty na Kašparáku10.07.2011
Ahoj všichni, neporadil byste někdo nějaký hezký cesty obtížnosti 4 až 6a na Kašparáku? Jestli bude sucho rád bych tam brzy zajel a podíval se na ty nejhezčí kousky:)

Díky moc! Hore zdar!

Honza
 Re: Cesty na Kašparáku11.07.2011
že by nikdo neznal tak parádní novou oblast jako je Kašparák? Poraďte někdo! Taky se tam chystám a z
  Re: Cesty na Kašparáku11.07.2011
Ahoj,
tak začni na Nanoveži: kočičí hlavy, praktikum.
Pak pstruh:santa lynia, oddenek
   Re: Cesty na Kašparáku11.07.2011
Diky moc Jaro! Urcite to tam hned zejtra poradne vyzkousime, pocasi se rozjasnuje a zejtra prset nem

 lezení 09.07.2011
Ahoj, můžete někdo poradíte oblast na jih od prahy na lezení s malými dětmi? okolo 6-8let. Díky P.
 Re: lezení 10.07.2011
Roviste. Ale radsi s helmou, nektere sektory jsou lamavejsi.
 Re: lezení 11.07.2011
Srbsko, Kotýz

Ale spíš bys měl napsat - chtějí si hrát, nebo už lezou? Co lezou za ob
  Re: lezení 11.07.2011
Kotýz s dětma!? Lezení nádherný, na sluníčku, dlouhý, neolezený, ale přilby s sebou.
Můžeš zk
 Re: lezení 11.07.2011
Frankenjura...

 plnění kartuší09.07.2011
Ahoj nenašel by se nějaký hodný člověk který by mi za drobný finanční obnos půjčil přepouštěcí ventil nebo naplnil dvě kartuše typu coleman/VAR
 Re: plnění kartuší09.07.2011
Odkud jsi?
  Re: plnění kartuší10.07.2011
z brna
   Re: plnění kartuší10.07.2011
máš mejl . . .

 Lezečky08.07.2011
Zdravím a prosím o sdělení zda existují lezečky na vápenec a pokud  ano, tak kde je pořídit.
Díky
 Re: Lezečky08.07.2011
Tuším, že by to měl být model shaolin, ale teď nevím od koho. K dostání v každém dobrém outdoráckém
  Re: Lezečky08.07.2011
Kdepak Shaolin, ptej se po modelu Kaolin - ty jsou na vápenec jak dělané. Když je nebudou mít v Hudy
   Re: Lezečky08.07.2011
(-:

 Norsko trajekt07.07.2011
Ahoj,mohl byste mi někdo poradit.Pokud cestujeme autem do Norska,je potreba si rezervovat trajekt z Dánska dopredu nebo to jde i na blint?A nevíte,když se to nezamluví a nezaplatí dopředu,jestli je to o dost dražší na místě?Díky
 Re: Norsko trajekt08.07.2011
Ja tam nikdy nebyl a moc ti neporadim. Jen se musim vyjadrit hnidopissky k jazyku ceskemu. Nevim, pr
  Re: Norsko trajekt08.07.2011
rejpale co ti vádí?
  Re: Norsko trajekt08.07.2011
To se divím,že se necháš vytočit takovou pitomostí.Vím,že máš na mysli slovo "blint".Já s
  Re: Norsko trajekt08.07.2011
To se divím,že se necháš vytočit takovou pitomostí.Vím,že máš na mysli slovo "blint".Já s
   Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
Lars: nechápu, jak ti může vadit anglicismus v českých větách, když sám ani nepíšeš s diakritikou!
    Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
panove a damy,
"na blint" neni anglicismus, ale germanismus..

jinak
    Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
Protoze ziji ve Francii a diakritiku tady nemam. To mas pravdu a vim to. Ja nechci zavadet zadny deb
     Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
No néééé, co lezec to lingvista. :)))
 Re: Norsko trajekt08.07.2011
Doporučuji rezervovat, zvlášť pokud pojedete v sezoně(léto). Já to zkoušel asi 3 měsíce předem a už
 Re: Norsko trajekt08.07.2011
My jsme dělali rezervaci asi týden předem, ale je to pak fakt dražší. Bez ní bych to asi neriskovala
 Re: Norsko trajekt10.07.2011
Caute, cenove lepsi je urcite rezervovat predem, ovsem my jsme jeli bez rezervace a na pohodu. Akora
  Re: Norsko trajekt10.07.2011
Kolik chcou za most?
   Re: Norsko trajekt11.07.2011
Auto 40 Euro, Dodavka/karavan 80 Euro
 Re: Norsko trajekt10.07.2011
Doporučuji jet z Rostocku nebo Sassnitsu. Cenově to není o tolik dražší než trajekty/most přes dánsk

 Pruvodce na PAG07.07.2011
Ahoj, muzete nekdo poradit, kde/jak sehnat pruvodce na ostrov Pag v Chorvatsku? Slysel jsem, ze se tam hojne leze v tzv. kanonu.
Dik, Honza

 Horo průvodce Losenheim07.07.2011
Ahoj, o prázdninách se chystám vyrazit do Rak. a vyhlídl jsem si oblast Losenheim, ale nikde nemůžu najít průvodce. Tak kdyby někdo věděl nebo měl tak ať se prosím ozve.

 Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
Ahoj, zvažuju nákup delšího lana na písek a nevim jestli stačí 70m nebo radši jít do 80m. Předpokládám že občas polezu v ádru, labáku a sasku. Dík všem znalým za odpovědi.
 Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
80 m
 Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
Na sportovněji laděné cesty určitě tu 80, nebál bych se ani 100. Do klasických hrůz stačí 60.
  Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
No tak na 100 bych se vys...!!
Jestli to je dotaz od spíše začínajícího lezce, soudě dle otá
   Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
Náhodou je docela příjemný, smahnout 50 metrovou linku a nechat se spustit. Jasně, není jich tolik,
    Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Byl jsem v Tarnu několikrát a se 70 úplně v pohodě, dalo by se říci, že jsem ani jednou nepotřeboval
     Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Vybavuju si v Tarnu sektory a cesty, kde mi 80m na spuštění zdaleka nestačilo. Pro mě to byly ty nej
      Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
No jo, to je fakt. Úplně jsem na Tenesí a Křídla zapomněl.Ale tam je to tiptop, delší 80/ protahujíc
       Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Neblázni, jsou tam i cesty přes 50 m dlouhý. Tipťop by mohla být ta stovka.
    Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Ty vole, nechat se spustit na písku. To prosím nedělej, ta skála tu je jen jedna a nenaroste!
     Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Divil by ses, ale jsou cesty, kde se dá nechat po 40, 50, ba i 70 metrech lezení nechat spustit, ani
      Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
A po takovejch jako si ty je pak jen ve slaňáku (pokud lano mine skálu) vydřenej žlábek někdy i do p
       Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
prý tam maj na vrcholu mailonky a lano nedře skálu, tak neplaš. Jinak bys ale měl samo pravdu...
       Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
Třeba když dáváš pokusy či ladíš, tak v tom slaňáku (mailoně) máš dvě presa na to spouštění nebo tom
   Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Časem něco odřežeš takže 100ka ideál
    Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Koupil bych si osmdesat a ani v Tarnu bych chudak urcite nebyl:)
 Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
asi je dobrý mít více lan, dle zkušeností 60m a 100m je dobrá kombinace

 Labák - dotaz07.07.2011
1) Ahoj chtěl bych se zeptat na Labák pravý břeh.  Kde najdu skálu Golem? Došel jsem k růžové vyhlídce, pak dále podél skal ale nenašel. Za vyhlídkou bylo hodně skal ale neměly kruhy, tak nevím.
2) další dotaz, od toho Golema k dalším skalám
 Re: Labák - dotaz07.07.2011
Malá Bašta, něco i vedle na Velké Baště. Sarajevská stěna. Ledová stěna - Hektor...
A nebo si
  Re: Labák - dotaz07.07.2011
Díky za tipy. Já průvodce mám, a podle něj jsem šel ale ten Golem se mi nějak ztratil... No ted na t

1   ...   722   723   724   725   726   727   728   729   730   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezci a nelezci?
Hola vespolek, mám další obecný dotaz. Jak se vám, pokud jste zblblí do lezení, daří udržovat vztahy s lidmi, kteří nelezou?

Můj případ: Já jsem třeba dřív čas od času (jsem přece jen trochu asociál) zašel do hospody se třemi, čtyřmi kamarády a kamarádkami. Jak jsem ale lezl víc a víc, zvlášť, když jsem začal lézt po písku a hlavně po horách, což mi s hlavou začalo dělat úplně nové věci, poznenáhlu mi začala ta mezera mezi mnou a nelezoucími kamarády připadat nepřekonatelná.

Prostě jsem najednou nevěděl, o čem mluvit, když to, co nás bavilo dřív, mi teďka připadalo podružný oproti strachu vysoko nad jištěním, kterému zase nechtěli porozumět oni.

Takže do hospody už chodím jen s lezci, ne že bych se dovedl bavit jen o lezení, ale přece jen potřebuju mít s okolím aspoň trochu kompatibilní hodnotový žebříčky.

Jsem magor, nebo jsme magoři my všichni?
A.21:56:45 10.07.2011
odpovědět 
 Re: Lezci a nelezci?
Magoři, navíc úplně vylízaní. Místo mozku kostka mádža, tak co bys chtěl...
Willhem22:01:45 10.07.2011
odpovědět 
  Re: Lezci a nelezci?
"Místo mozku kostka mádža ..."
Anebo kinderkopf ;))
12:50:18 11.07.2011
odpovědět 
 Re: Lezci a nelezci?
Nejsi sám:)
ON07:54:03 11.07.2011
odpovědět 
 Re: Lezci a nelezci?
Celkem trefnej odstavec. Opravdu nejsi sám, mám t taky dost podobné.
Martin09:03:53 11.07.2011
odpovědět 
 Re: Lezci a nelezci?
Hmm, vítej mezi lezecké závisláky, lezení je nebezpečná droga, chceš jen víc a víc a už se toho nezbavíš :)
I.09:38:35 11.07.2011
odpovědět 
 Re: Lezci a nelezci?
Co je na tom divnýho? Když budeš každej den např. venčit pejska, tak si taky budeš rozumět s pejskařama.
black09:40:09 11.07.2011
odpovědět 
 Re: Lezci a nelezci?
Tohle je podobné i v jiných (nejen) sportech, nic výjimečného...
K.09:49:54 11.07.2011
odpovědět 
 Re: Lezci a nelezci?
A proto zacinam lizt,abych si i nadale ,udrzel vztah se svymi kamarady..
10:45:05 11.07.2011
odpovědět 
 Re: Lezci a nelezci?
Mám přítelkyni horolezkyni.Rok s ní jsem nebyl ještě lezec , když o tom povídala častěji a častěji , začalo mě to chytat čím dál tim víc a víc a ja to chtěl také zkusit. V tu dobu kdy já začínal to mezi náma nebylo nejrůžovější a tak jsem se do toho tak zažral ,že ani nevim jak, zanedlouho jsme si k sobě byli zase čím dál tim blíž a dokázali si povidat hodiny a hodiny nejen o lezení.Do teď jsme spolu. Takto jsme si i za pomocí mé partnerky dokázali i v té nejhorší krizi udržet vztah jen tím ,že z nelezce se stal ještě více zažranější lezec než partnerka.U kamarádů to samozřejmě bylo jinak, ve skalách jsem našel nové kamarády se kterými si rozumim vic a mam si s nima co rici.Do hospudky chodim uz jen s nima.
Ondra11:26:08 11.07.2011
odpovědět 
  Re: Lezci a nelezci?
K původnímu dotazu: Jsi magor:)) (just my opinion:)
Hurvajz17:22:34 11.07.2011
odpovědět 
 Re: Lezci a nelezci?
Ty vole, Álo (??), neděláš ty teď pro nějakou agenturu sociologický průzkumy?
P.22:34:11 11.07.2011
odpovědět 
  Re: Lezci a nelezci?
A výsledky budou zanedlouho na Zlobě...;-)
Willhem22:40:10 11.07.2011
odpovědět 
  Re: Lezci a nelezci?
Já teda nevim, proč by mělo bejt jediný A. na světě... kromě toho Ála Rozsypal tu vystupuje pod jinou, mnohem rafinovanější přezdívkou.

Navíc bych řekl, že ten má tyhle otázky dávno zodpovězený.
A.09:18:22 12.07.2011
odpovědět 
   Re: Lezci a nelezci?
Rozdvojená osobnost! A. a Zloba. To je snad ještě horší než se mohlo zdát. Jinak na lezce, jakékoliv kromě šlapačů sněhu v kopci, lid nelezecký pohlíží se shovívavým úsměvem. Prostě jsme pro ně paka na provázku. Šlapači jsou navíc ještě šílenci a hazardéři,ale někdy hodni obdivu (Mesner,Rakoncaj,Jaroš ,Holeček už brzo taky).Naše výkony jsou pro ně legrační,nedají se snadno měřit (jako třeba góly), teda kromě Hrozových shybů na rychlost,nebo Karešových na počet. Fodbal, nebo Hockey, nebo Téenis, tam bych viděl šanci v propagaci lezení. Představte si fotbalovou repre v dresech s logem ČHS přes celá záda. Jen tak nás asi začnou běžní lidé vnímat jako něco, co se nechce jen přizabít, nebo rovnou zabít. Život lezce a nelezce pohromadě? nepravděpodobné, né-li nemožné.
Hyde14:44:40 12.07.2011
odpovědět 
    Re: Lezci a nelezci?
Otázka je, kdo na koho vlastně pohlíží se shovívavým úsměvem, když A. sám v úvodním dotazu píše, že se mu zábava kamarádů zdá proti jeho veleodvážným krokům nad kruhem "podružná". To zní trochu jako "já jsem lezec, kdo je víc".
Osobně nemám moc ráda lidi, kteří ze svého koníčku udělají středobod vesmíru a nejsou schopni mluvit o ničem jiném, ať už jde o lezce, atlety nebo pejskaře a ano, považuju je za omezené magory. Ale pokud jsou takhle šťastnější, jejich věc...
Jana15:08:09 12.07.2011
odpovědět 
     Re: Lezci a nelezci?
Nepodsouvej A. to, co nenapsal. Žádné "kdo je víc" tam není. Já tomu rozumím tak, že některý věci se mu jeví podružný - v tom kontextu, že ví, když udělá blbost a/nebo nebude srovnanej sám se sebou, tak se může bez problému zabít. S čímž bych souhlasil. (To pejskaři nemaj :) ) A jestli máš pocit, že ty kroky nad kruhem nejsou nijak veleodvážný (trochu tam cítím ironii, ale třeba se pletu) ... tak nevim ... třeba jsi mentálně fakt jinde - nebo sis ještě nepřelezla pár vykřičníkovejch cest.
19:38:22 12.07.2011
odpovědět 
      Re: Lezci a nelezci?
...jsem se nepodepsal. To nebylo schválně.
Robert19:39:55 12.07.2011
odpovědět 
      Re: Lezci a nelezci?
To samé platí při každé cestě autem...
K.07:45:16 13.07.2011
odpovědět 
      Re: Lezci a nelezci?
Ale jo, určitě má Jana částečnou pravdu. Člověk se, ač se snaží, neubrání pocitu, že ty dřívější zábavy za nic nestály, když v nich o nic nešlo, ani o kotníky...

A možná se to stává i pejskařům nebo sportovcům, ale lezení se přece jen liší tím neustálým "braním života do vlastních rukou" (teda řekl bych, že spousta sportů je daleko nebezpečnějších, jen v lezení je ta možnost průseru taková víc viditelná a míň zamlžovaná třeba adrenalinem v krvi).
A.11:12:01 13.07.2011
odpovědět 
      Re: Lezci a nelezci?
Ale jo, určitě má Jana částečnou pravdu. Člověk se, ač se snaží, neubrání pocitu, že ty dřívější zábavy za nic nestály, když v nich o nic nešlo, ani o kotníky...

A možná se to stává i pejskařům nebo sportovcům, ale lezení se přece jen liší tím neustálým "braním života do vlastních rukou" (teda řekl bych, že spousta sportů je daleko nebezpečnějších, jen v lezení je ta možnost průseru taková víc viditelná a míň zamlžovaná třeba adrenalinem v krvi).
A.11:14:58 13.07.2011
odpovědět 
      Re: Lezci a nelezci?
Ale jo, určitě má Jana částečnou pravdu. Člověk se, ač se snaží, neubrání pocitu, že ty dřívější zábavy za nic nestály, když v nich o nic nešlo, ani o kotníky...

A možná se to stává i pejskařům nebo sportovcům, ale lezení se přece jen liší tím neustálým "braním života do vlastních rukou" (teda řekl bych, že spousta sportů je daleko nebezpečnějších, jen v lezení je ta možnost průseru taková víc viditelná a míň zamlžovaná třeba adrenalinem v krvi).
A.11:15:32 13.07.2011
odpovědět 
       Re: Lezci a nelezci?
Ale sakra, faux pas, omlouvám se.
A.11:16:55 13.07.2011
odpovědět 
 Re: Lezci a nelezci?
Asi je to ozaj otazka na sociologicky prieskum. Samozrejme kazdy ma okruh svojich zaujmov a k tomu patriacich priatelov s podobnymi nazormi, hoci urcite rad posedim s kamaratmi (lezcami0 a bavime sa o lezeni ale mozno este viac aj o inych temach ako len skaly. No a ak idem s kamaratmi co nemaju zaujem o lezenie alebo dokonca sport vobec tak urcite nepotrebujem rozoberat aky je on magor ze nelezie alebo ja ze leziem. Je kazdeho vec ake ma priority a ci sa uzko zameria len na lezenie alebo ma aj ine zaumy.
08:24:23 13.07.2011
odpovědět 
 Re: Lezci a nelezci?
A. to je bezvadny, ze sem jako vnasis ty jakoze lezecky existencialisticky a filologicky temata, tedy to jo, to je vaznej problem, kterej popisujes. Hele ja treba to mam takhle, ti to vylicim, tak doufam, ze Ti to treba pomuze ze Tvejch troubelů (myšleno problemů). Vono je to A. dost podobny jako s tou holkou, jak si to tady rozviril minule, si to pamatujes ne, jak ses ptal na tu seznamku a ja se Ti snazil poradit, no nakonec se toho chytil nejakej anonym a lano jsem jeste furt od Martana nevidel. No nic. Nechci do toho stourat, ale slovo je slovo ... ito mi to neni, ale nic ...
No takze, vylicim Ti jak to mam ja a myslim, ze to podobne ma i spousta jinejch lezcu, ktery znam a ktery zna i moje spolulezkyne (si pamatujes ne, no ta predsedkyne klubu bezvadnejch holek).
Ja bych ti doporucil proste, kdyz jako nemas s kamosema schopnost najit spolecnou rec, tak je hele dobry se zkusit proste vratit, jak se rika, k zakladum, takovejm jako korenum existence a tak, na kterejch se da treba i stavet ta komunikace spolecna. Proste si s nima najdi neco spolecnyho, aktivitu co delate vsichni, neco s cim mate proste zkusenosti vsichni, mate to radi, uvolnuje vas to, prinasi radost i smutek, neco u ceho jste se vsichni nasmali nebo i poplakali, a tak, proste neco spojenyho taky hodne s emocema.
Nebudu chodit dlouho kolem horky kase, treba sou takovy aktivity, ktery musi delat kazdej, treba rano, po kafi, jsou radostny a smutny zaroven, clovek muze bejt skleslej ale taky nadsenej, takovy korejsky jing-jang kolecko, stejne jako pri lezeni, je to dost podobny ... Nechci bejt vulgarni, takze jenom napovim, ehm, ehm, prd prd. Chapes ne?
Ja jsem treba takhle zachranil nejedno pratelstvi, vis jako takova debata o ehm, ehm, h..ne, reknu ti neni nad to! Jako perlicku, znas ty knizky, ne vod Maye, jako Karla Maye, prdlajs pokrevni pratelstvi, Incucuma, Nsoci, Vinetu, Klekipetra a vostatni lidicky, mel tam Karel May popsanej ritual vopravdovskyho indiansko belosskyho pratelstvi, kazdopadne cenzura to nepustila a nahradila nejakym trapnym rezanim zil.
Ja mam treba kamose, bezvadnej, ale posledni dobou moc neleze, smutnej ze skoly, vsechny PC hry uz dohral, nárust vahy, vyrysovany telo davna minulost, misto toho cejcha, otekly nohy, prsicka ... Co bys myslel ze ho potesi? jasne presne tohle. Takze sem ti snad pomoh. Kdyby zase nejakej troubel dej vedet tady v diskuzi.
J20:10:52 13.07.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi