Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231358 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy27.06.2011
Ahoj,
o víkendu jsme kupovali 2-dílného průvodce od bratrů Rökerů, 2-dílného průvodce od Schwertnera a dnes ráno mám v ruce i klasiku - průvodce od Bernharda Thuma.

Graficky nejlepší, nejdražší, angličtinu obsahující a sem tam cestu
 Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy27.06.2011
Chystam se koupit jednoho z techto pruvodcu. Zajimalo by me o kolik aktualnejsi z hlediska cest a ob
  Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy27.06.2011
Aktuálnost je zhruba stejná. Některé zhruba rok staré cesty z frankenjura.com jsem nenašel ani v jed
  Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy27.06.2011
Aktuálnost je zhruba stejná. Některé zhruba rok staré cesty z frankenjura.com jsem nenašel ani v jed
 Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy27.06.2011
Hmm, zapomnel jsi dodat, ze Thum vazi pomalu jako cihla a zabalit ho do baglu s lezenim je uz fakt v
  Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy27.06.2011
S váhou souhlasím. Cihla to je. Na druhou stranu ke skalám to většinou není zas až tak daleko. Klasi
   Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy27.06.2011
Me by zas zajimaly ty bouldry, protoze na ty zadnej pruvodce neni a ani nebude - kolik je tam oblast
  Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy28.06.2011
Říká se, že pokud někdo, kdo se narodil a vyrostl ve střední Evropě, je alespoň průměrně inteligentn
   Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy28.06.2011
Doktore, souhlasím s Tebou. Popisy nejsou nijak těžké. Jen je u Thuma nemusíš leckdy ani číst, proto
   Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy28.06.2011
Doktore, souhlasím s Tebou. Popisy nejsou nijak těžké. Jen je u Thuma nemusíš leckdy ani číst, proto
 Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy27.06.2011
Je fakt, že u Schwertnera to člověk, který nehoví němčině, má s přístupem těžký. GPS teda moc nevyuž
 Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy27.06.2011
...
 Triglav27.06.2011
Máte někdo nějaký dobrý odkaz nebo ještě lépe osobní zkušenost s více cestami na Triglav? Chtěl bych tam tento týden vytáhnout i přítelkyni, tak hledám tu "nejschůdnější a nejjednodušší" cestu, úplně ideálně jednodenní, i když je mi jasné, že le
 Re: Triglav27.06.2011
ahoj,
kdyz sem hodis mail, tak ti muzu poslat mapku s cestama. Z vlastni zkusenosti bych dopo
  Re: Triglav10.03.2014
ahoj, četla jsem Vaši diskuzi a chtěla bych tě poprosit, jestli bys mi do mailu hodil mapu. Díky Bla
  Re: Triglav10.03.2014
kribkova.b@gmail.com
 Re: Triglav10.03.2014
Když hodnotím zpětně výlet na Triglav s porovnáním s ostatními výlety na vyšší vrcholy, tak na Trigl
  Re: Triglav10.03.2014
myslíš jako lezecký cesty, nebo tůristiku?

 Baška Voda-Baško Polje27.06.2011
Nevíte někdo o nějaké bližší lezecké oblasti než je Brela dosažitelné z kempu Baško Polje pěšky??
 Re: Baška Voda-Baško Polje27.06.2011
Ahoj...nedávno jsem tam byl, lézt se dá v Omiši, jasně že pěšky nesmysl, sle jezdí tam autobus a mys
  Re: Baška Voda-Baško Polje27.06.2011
díky,Omiš známe,je nás větší počet (14),Ujo Kempár nám nechtěl minulý rok tu bližší oblast :(

 rakousko bez cechu27.06.2011
Cau, muzete mi doporucit nejakou neproflaklou lezeckou oblast v rakousku, s cestama od 5 do 8+ muzou byt vicedelky, kde v dobe od 1.7. do 7.7. nebude kopa cechu? Dik Dan
 Re: rakousko bez cechu27.06.2011
Třeba Karwendel.
  Re: rakousko bez cechu27.06.2011
A je to v háji. Teď si to tu všichni přečtou a je přečechováno! :))
   Re: rakousko bez cechu27.06.2011
Toho se nebojím;-)
    Re: rakousko bez cechu27.06.2011
a nejaka zajimava oblast na vychode nebo ve stredu rakouska by nebyla? nemyslim tim hollental bo tam
     Re: rakousko bez cechu28.06.2011
Ennstálky/Gesäuse

 lezečky po x-té26.06.2011
Ahoj, je to asi po stopadesáté, ale potřeboval bych poradit při nákupu nových lezeček. Váhám mezi dvěma modely a sice Miura velcro a 5.10 Anasazi velcro. Můžete mi někdo pomoc? Díky moc
 Re: lezečky po x-té26.06.2011
Ještě mě napdají Scarpa booster, díky
  Re: lezečky po x-té26.06.2011
Miura a vic neres. Ja jsem to casem upgradeoval na Miura VS a Testarosa ale klidne jdi do tech klasi
 Re: lezečky po x-té26.06.2011
Za mě taky miura vs. Uměj to ty kluci Italský.
 Re: lezečky po x-té26.06.2011
za mě zase Boostery, peckovní boty se supr patou.....
  Re: lezečky po x-té26.06.2011
a muzu se zeptat jaky lezky byste doporucili na pisek ? na rajbaky, do spar?
   Re: lezečky po x-té26.06.2011
bačkory podlepené pěnovkou
   Re: lezečky po x-té26.06.2011
Na rajbákový lezení jsou parádní trochu rozšláplý cobry (LS). Do tenčích spár jdou celkem taky, akor
  Re: lezečky po x-té26.06.2011
Potřebuju je na delší cesty na vápně, takže ideálně tvrdší a pohodlnější. Zatím se taky spíš klonim
   Re: lezečky po x-té26.06.2011
kup si to co ti sedí nejlíp... neasi...
 Re: lezečky po x-té27.06.2011
Miura VS má oproti Miura lace up p3 systém takže na vápencový lezení (malý lišty, dírky) ideální. Na
  Re: lezečky po x-té27.06.2011
Asi jsi myslel oproti těm Five Ten lace up, protože Miura VS jsou sucháčový, ale stejně dík, vítězí

 domluva na štandu horách26.06.2011
Ahoj,
chtěl jsem se vás zeptat, jak se domlouváte s lezcem v horách ve větru, když není rozumět? Pískáním? (zruš, dober, jistím, povol). Vysílačky sebou tahat nechci.
Díky za vaše zkušenosti!
 Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Staci kdyz lezes s partakem ktereho znas, pak neni potreba jedineho slova;)
  Re: domluva na štandu horách26.06.2011
No to s tím poarťákem je pravda, pokud všechno klape, ale může nastat situace, kdy třeba nemůžeš udě
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Jak ti pomuze, kdyz ten dole vi, ze nemuzes udelat kvalitni stand?
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
No prostě když ten horní dobere lano, tak zrušíš štand a lezeš dál. Buď tě jistí, anebo se mu štand
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Souhlas, je to i o zkušenostech. U jištění není potřeba mmluvit. Dolezu, udělám štand, zapnu lano a
 Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Záleží na podmínkách když je vidět je to sranda, když je slyšet, jde to, ale často nejde ani jedno.
  Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Kdyz nevidis, neslysis a lano dre?

Tak prvolezec zastanduje, zalozi, a zacne dobirat.
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
my to děláme tak, že prvolezec leze dokud já povoluju, když zjistím že dál neleze, asi dělá štand...
 Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Doporučoval bych ti pořídit si vysílačky. Není to zas taková velká investice. Je to při vícedelkovém
  Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Jsem stejneho nazoru.

Cloveka podle me mnohem vic zdrzi komunikace byt i pri jednom m
  Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Vysílačka je hezká věc, ale může kleknout nebo být kvůli počasí nepoužitelná a pak budeš v pr... V h
   Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Proto pisu jako zaloha, v pripade ktery uvadis bych ji vytahl a radeji si zavolal nez pouzil to &quo
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Podle mě je vysílačka jako záloha blbost. Když už jí máš (a máš jí zapnutou, jinak je nalevačku i ja
   Re: domluva na štandu horách27.06.2011
jako záloha stačí mobil.

Už jsem lezl v různých sr... V létě mlha, že nebylo vidět n
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Mobil je záloha na volání HS, vypatlat si baterky na domluvu asi neni to pravý. To s tim dobíráním j
     Re: domluva na štandu horách28.06.2011
Loni jsme otestovali vysílačky v Donu Quixotovi na Marmoladě a veliká spokojenost. Letos je berem za
    Re: domluva na štandu horách29.06.2011
Proč parťák čeká 2 - 3 minuty? Co by se jako mělo dít? A co když se to začne dít až za 5 minut? To v
     Re: domluva na štandu horách29.06.2011
Na 20 délkách to máš hodinu, že jo? To, že není vidět ani slyšet není pravidlem. Většinou se tak sta

 Searching:)26.06.2011
Ahoj Lezci/Lezkyně,
hledám někoho, kdo je z Brna a trošku aktivně leze. Je mi vcelku jedno co, ale aby uměl jistit:)
Já lezu na umělce (na prvního 6- až 7+), na normále si zatím zvykám, ostatně i na umělce. Bouldroval sem cca 3.5 roku (na vě

 nový Toucan26.06.2011
http://www.youtube.com/ watch?v=6Ox8hkQdgDA&feature=player_embedded (1 mezera)
vypadá zajímavě, i odblokování pákou zachovali, jen bych
 Re: nový Toucan26.06.2011
Ohýbat se nebudou. Ulomí se ;))))
  Re: nový Toucan26.06.2011
Už ho nějakou dobu mám. Neulomí se, neohnou se, ale strašně zvoní. Zase je to asi nejlepší možný kýb
 Re: nový Toucan28.06.2011
??? Eh? Kde je tam ta páka? Koukal jsem na to video, ale to co tam vidím vypadá stejně jak ATC Guide
  Re: nový Toucan28.06.2011
   Re: nový Toucan30.06.2011
Aha. Tam je to jasný, dík.
Moc se mi to ale nelíbí. Proč další karabina? Zbytečný. A jak ten
    Re: nový Toucan30.06.2011
No. Teď jsem se podíval na web Simondu. Jednak to člověku připomene, že u dvojky chybí taky ta šikov
  Re: nový Toucan28.06.2011
prostě mezi ty 2 oka narveš HMS a ta ti udělá tu páku, ale když už tu HMS navíc musím mít, tak raděj

 stare grigri a tloustka lana26.06.2011
Zdar lidi. Petzl uvadi minimalni tloustku lana do starego GRIGRI 10mm, mate nekdo zkusenosti s tensim? Kolik je jeste vpohode? Dik.
 Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
Kdyz jsem mel novou 9.4 s povrchovou upravou, tak v tom trochu klouzala, ale kdyz je trochu ojety la
 Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
jak v pohode??? ty neumís císt?? zase nejakej chytrák, kterej si myslí, ze je chytrejsi nez vyrobce.
  Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
gulas prosim te jdi nekam. takovi jako ty me nezajimaji. vubec nevis o cem pises. prosim piste jen l
   Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
9,8 mm Lanex - úplně v pohodě už několik let, chycen bezpočet pádů, vždycky se bloklo

    Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
ahoj, v úterý se na gutovce stala docela ošklivá nehoda práve se starým grigri a 9,6 lanem, takže by
     Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
a chyba byla v hardware(grigri) nebo software(clovek)? A co se vlastne stalo?
      Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
spravnej termin je jellyware.
   Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
Ty nevíš, co ti padá z pusy. Staré grigri v mém okolí je. Nikoho nenapadlo jistit s ním jinak, než p

 kam jet lézt?26.06.2011
Ahoj, nedoporučí někdo nějakou pěknou oblast, nejlíp vápenec, lehčí, dobře jištěný cesty, aby se kolem dalo i třeba na kole pojezdit?Díky za tip;)

1   ...   728   729   730   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   744   745   746   747   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
Ahoj,
o víkendu jsme kupovali 2-dílného průvodce od bratrů Rökerů, 2-dílného průvodce od Schwertnera a dnes ráno mám v ruce i klasiku - průvodce od Bernharda Thuma.

Graficky nejlepší, nejdražší, angličtinu obsahující a sem tam cestu chybějící má průvodce od bratrů Rökerů.

Z průvodce od Schwertnera, zakoupený na doporučení několika lidí, jsem bohužel zklamaný. Jedním z hlavních důvodů je:
-absence podrobnějších mapek u jednotlivých oblastí ( pouze ,,červené čárky,, v mapce bez náznaku jediného přístupu ). Přístup do oblasti je tedy možný pouze za pomocí německého textu nebo hledání přístupové cestičky.
-rozdělení prvního a druhého dílu v ,,centru,, Frankenjury ( při lezení kolem Pottensteinu si musím brát stejně oba dva díly )
-neustálé listování ( velká mapa na zadních deskách, kde najdu písmeno podoblasti, následně přelistuji na mapu podoblasti, kde najdu odkaz na příslušnou oblast, kterou následně vyhledám dalším listováním.
Pokud je v mapě příslušné oblasti zakresleno více oblastí, nestačí pouze otočit o jednu stránku vpřed nebo vzad, ale musím přelistovat na začátek celé podoblasti, abych zde nalezl přesné číslo nebo stranu dané oblasti
-velká rozdílnost v klasifikaci

Průvodce od Bernharda Thuma vše výše zmíněné vůbec řešit nemusí, jelikož tyto nedostatky nemá. Lze pouze namítnout, že není v angličtině a nemá barevné odlišení obtížnosti cest. Dokonce ani nákresy nepatří k nejhezčím. Zato z nich ale získáte nejreálnější představu o dané skále ze všech zmíněných průvodců. Oproti poslednímu vydání se nákresy výrazně zlepšily a to včetně proklínaných přístupů.
Dalším plusem oproti konkurenci jsou nákresy boulderů a to jak samostatných oblastí, tak bouldrů přímo v oblastech s lanem.
Nechybí ani klasika - Berhardova stupnice krásy v podobě jednoho až tří piv u vybraných cest.
Další výhodu vidím v tom, že je průvodce jednodílný.
Určité mínus vidím v tom, že aktuální vydání vyšlo po několika ,,dlouhých,, letech, zatímco konkurence aktualizovala o stošest. Tady Bernhard trochu zaspal. Možná to je hlavním důvodem, proč lezci začali kupovat jiné průvodce.
Pokud bude Berhard vydávat průvodce častěji ( poslední aktualizace po 7 letech ) není vlastně žádný důvod proč kupovat co dvouletou aktualizaci. Vždyť máme k dispozici web frankenjura.com :-)
Štěpán Neustupný09:58:47 27.06.2011
odpovědět 
 Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
Chystam se koupit jednoho z techto pruvodcu. Zajimalo by me o kolik aktualnejsi z hlediska cest a oblasti je ten druhy pruvodce nez-li treti jednodilny. Myslim ze ten jednodilny ma jeste jednu vyhodu, ze je asi o deset ecek levnejsi.
knedl10:38:18 27.06.2011
odpovědět 
  Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
Aktuálnost je zhruba stejná. Některé zhruba rok staré cesty z frankenjura.com jsem nenašel ani v jednom. Ale při tolika oblastech a cestách nemá smysl těch ,,pár,, nových cest vůbec řešit.
Štěpán Neustupný11:11:45 27.06.2011
odpovědět 
  Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
Aktuálnost je zhruba stejná. Některé zhruba rok staré cesty z frankenjura.com jsem nenašel ani v jednom. Ale při tolika oblastech a cestách nemá smysl těch ,,pár,, nových cest vůbec řešit.
Štěpán Neustupný11:20:37 27.06.2011
odpovědět 
 Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
Hmm, zapomnel jsi dodat, ze Thum vazi pomalu jako cihla a zabalit ho do baglu s lezenim je uz fakt velike umeni.

Ja si nakonec po cca 8 letech poridil Schwertnera, oba dily, a zatim jsem velice spokojeny, napr. na Zimmerbergwande jsem podle GPS dojel na poprve.

No a jinak co se tyce klasy, ano lita to, ale Schwertner asi nejvice sedi s frakenjura.com, alias otazka je, kdo ma pak pravdu.

U me nejvice rozhodovala vaha - rozdeleni na 2 dily vnimam jako super napad a holt se za nej vic plati. No a ta zminovana stupnice pivnich pulitru, no porad nechapu, co je na ni tak "in" - hvezdicky mi prijdou informativne uplne stejne. No a jestli me fakt neco stve, tak je to Nemcina u obou techto panu, alespon pristupy by mohly byt v ENG.
upman10:59:36 27.06.2011
odpovědět 
  Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
S váhou souhlasím. Cihla to je. Na druhou stranu ke skalám to většinou není zas až tak daleko. Klasifikaci bych asi moc neřešil a jel podle webu.
S Jirkou souhlasím - dělám totéž, gps nepoužívám. Z textu se dá celkem rychle pochopit, kde se oblast ,,zhruba,, nachází. Ale třeba takové Kolosseum bych podle něj opravdu hledat něchtěl...
Jinak stupnici podle piva navrhl, pokud se nepletu, Kurt Albert.
Štěpán Neustupný11:35:23 27.06.2011
odpovědět 
   Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
Me by zas zajimaly ty bouldry, protoze na ty zadnej pruvodce neni a ani nebude - kolik je tam oblasti ciste bouldrovejch? Jestli to ma vyznam si to kupovat jen kvuli tomu. Jinak ja mam Schwertnera a kdyz umis nemecky, tak si myslim ze s pritupamam neni problem, ma je popsany hezky.
vach21:45:39 27.06.2011
odpovědět 
  Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
Říká se, že pokud někdo, kdo se narodil a vyrostl ve střední Evropě, je alespoň průměrně inteligentní a vnímavý, tak není možný, aby nerozuměl aspoň elementárně německy. Osobně s tím souhlasím.
Doktor10:11:43 28.06.2011
odpovědět 
   Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
Doktore, souhlasím s Tebou. Popisy nejsou nijak těžké. Jen je u Thuma nemusíš leckdy ani číst, protože mapka u oblasti je celkem detailní.
Kupovat si kvůli ,,pár,, boulderům nového průvodce je podle mě nesmysl. Není lepší si těch pár oblastí vytisknout z frankenjura.com ???
Čistě boulderových oblastí je jen pár, naopak je vloženo celkem dost boulderů u oblastí s lanem.
Štěpán Neustupný22:21:44 28.06.2011
odpovědět 
   Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
Doktore, souhlasím s Tebou. Popisy nejsou nijak těžké. Jen je u Thuma nemusíš leckdy ani číst, protože mapka u oblasti je celkem detailní.
Kupovat si kvůli ,,pár,, boulderům nového průvodce je podle mě nesmysl. Není lepší si těch pár oblastí vytisknout z frankenjura.com ???
Čistě boulderových oblastí je jen pár, naopak je vloženo celkem dost boulderů u oblastí s lanem.
Štěpán Neustupný22:28:57 28.06.2011
odpovědět 
 Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
Je fakt, že u Schwertnera to člověk, který nehoví němčině, má s přístupem těžký. GPS teda moc nevyužívám, spíš intuici a textový popis, mapky nejsou sice tak detailní, ale mají správné proporce. To Thum v minulém průvodci měl dost lajdácky udělaný.
 jirkas11:16:47 27.06.2011
odpovědět 
 Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy
...
www.lezec.cz/clanek.php?key=8768
martan12:05:24 27.06.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi