Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Routes: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Boulders: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Mountains: 17.Abt 3287 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Malachowski 02.06.2011 Ahoj,
nemáte někdo zkušenost se spacáky (stačí vlastně se spacákem) Malachowski?
(konkrétně volím mezi kotekou a polským ekvivalentem)
    Re: Malachowski 02.06.2011 Dik.
Osazení jištění v lomu 01.06.2011 Ahoj,
rád bych odjistit jeden menší lom. Jedná se o velmi kompaktní a tvrdý(triasový) pískovec. Jištění by bylo cca 2 - 3 metry od sebe. Pokud vím nikdo jiný tam neleze. S osazováním fixního jištění na pískovci nemám žádné zkušenosti.
Mám n
  Re: Osazení jištění v lomu 01.06.2011 Jen názor. Nehrozí-li dlouhé pády, nebo není špatné přistání proč to degradovat (zlehčit) jištěním p
    Re: Osazení jištění v lomu 01.06.2011 Nejak si nedovedu predstavit co znamena degradovat treninkovou skalu hustym jistenim? Pokud jde o tr
      Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Jen taková blbá poznámka: Mluvíš-li o tréninku, pak pokud jde o písek, tak tam soustředění se na to,
      Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Co by asi mohl být zatím nevyužívaný lom někde za barákem, na který nikdo nevzdechl. Když je to píse
        Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Opravdu se jedná o lom s max. výškou tak 8 - 10 metrů, jediný důvod proč zde lezu je ten, že to mám
          Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Stacia Ti 2 bouldermatky.
  Re: Osazení jištění v lomu 01.06.2011 Lešenářský oka na plastovou hmoždinku a máš to. Když tě to tam přestane bavit, tak je vyšroubuješ a
    Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Tohohle komentáře jsem si všimnul až teď ...
JSEŠ SI FAKT JISTEJ TÍM, COS NAPSAL? Pádem do st
      Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Tak nějak na půl, ale vážně. Kotva a hmoždinka dlouhá třeba 20 cm si myslím, že může držet docela do
    Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Tohohle komentáře jsem si všimnul až teď ...
JSEŠ SI FAKT JISTEJ TÍM, COS NAPSAL? Pádem do st
  Re: Osazení jištění v lomu 01.06.2011 Hlavne nevymyslej vymyslene a udelej to tak jak se to dela predpisove, to jde snad zjisti na stranka
    Re: Osazení jištění v lomu 01.06.2011 Děkuji za postřehy, chtěl jsem spíš zjistit, jestli to jde odjistit levněji než borhák za 100 + drah
      Re: Osazení jištění v lomu 01.06.2011 Nerez. závitkovka, plaketa nýtu a matka s podložkou + chem. kotva. Ale o moc levnější to není. Výhod
        Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Závitovky se dělají i pevnostní?
          Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Nedělají, ale zlomit 1,5cm závitovky na střih, která je z nerezu a má 8-10mm průměr je prakticky nem
            Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Tak to by si sa cudoval, ako to ide lahko urvat na strih a s akou silou. Na skole v labaku to islo a
              Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 M8 závitovku? To v žádným případě! Když už, tak M12, takovej závit mají tuším i klasický nýty.
          Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Ano , zavitové tyče se dělají i pevnostní .
            k závitovkám 02.06.2011 závitové tyče černé nebo pozink koupíš v pevnostní třídě 5.6 (bláto) a 8.8, případně 10.9 (pevnostní
              Re: k závitovkám 02.06.2011 Byl jsem se ptát v obchodě, závitovky mají buď nerez, nebo pevnostní - co případně zvolit?
                Re: k závitovkám 03.06.2011 ti melduju, nerez, bo A2 (a A4 v běžném železářství nebude) pevnostně odpovídá min. jakosti 8.8, a s
  Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 -jaké jištění zvolit - na internetu jsem našel informace o testech běžně dostupných lešenářských kot
    Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Sitno je drsné. Morál mně tam došel ve většině cest :) Nevím jestli je to pořád stejné, ale názvy ce
    Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 Bádal jsem nad tím roky a četl všechny dostupné informace. Nejlevnější "přípustné" řešení
    Re: Osazení jištění v lomu 03.06.2011 souhlasím. dříve či později ten lom objeví někdo jinej...a bude se divit kam až si sednul.
  Re: Osazení jištění v lomu 02.06.2011 .......napiš Pletichářovi ten ti to určitě velmi rád a ochotně všechno vysvětlí!!!!
Problém s grigri2 01.06.2011 Na stránce 8a.nu jsem četl článek o problému s grigri2 že lano sklouzává tam kam nemá a i když Petzl tvrdí že to nemá vlvi na blokaci lana tak jeden španělský horolezecký server oznámil že se tímto problémem zabýval a zjistil že tato závada způsobuje prok
  Re: Problém s grigri2 01.06.2011 Od doby co vynalezli Click-Up není potřeba se zabývat GriGri2 ;o)
    Re: Problém s grigri2 01.06.2011 Koukal jsem na tu fotku na 8a.nu a nechápu jak se to může stát u mýho grigri2 tam taková mezera vůbe
    Re: Problém s grigri2 01.06.2011 dá sa s tým click-upom pracovať na štýl grigri? mám na mysli situáciu, keď lezec po páde ručkuje po
      Re: Problém s grigri2 01.06.2011 A to je co za styl přelezu?
        Re: Problém s grigri2 01.06.2011 Mysli to tak ze se lezec dobira k poslednimu dosazenemu jisteni po padu, tak ze by AF??? :-)
  Re: Problém s grigri2 01.06.2011 Pokud myslis situaci, ze lezec visi v lane, jistic ho chce fest dobrat (ve smyslu ze napriklad popsk
    Re: Problém s grigri2 01.06.2011 Jsi psal článek Jandíkovi na web ne? Úplně podobný text :)))
      Re: Problém s grigri2 01.06.2011 Jo tak to jsem nepsal, ani nevim jestli jsem ten clanek cetl.
  Re: Problém s grigri2 01.06.2011 S Grigri 2 jsem maximálně spokojenej. Mám lana 9,1 až 9,4 mm a na nich funguje bezproblémově. Dokonc
    Re: Problém s grigri2 01.06.2011 gg2 je naprosto v pohodě, aby člověk dostal to co je na fotce, musel by brzdu zvednout a lano nasiln
      Re: Problém s grigri2 01.06.2011 mě se to zrovna stalo ( při dotahování prvolezce po pádu k jištění), ještě před čtenim 8a a tady( as
        Re: Problém s grigri2 01.06.2011 Je to skvělý jistítko, doposud žádnej problém, četl jsem si manuál a koukal jsem, že je tam výslovně
      Re: Problém s grigri2 01.06.2011 Stává se to při dobírání prvolezce po pádu k jištění jak bylo potvrzeno i příspěvke o trochu níže.
výstup na Matterhorn v dámském podání 31.05.2011 Ahoj, hledám mezi Vámi holčinu, která má za sebou výstup na Matterhorn nebo alespoň pokus o něj. Ráda vyslechnu jakékoli zážitky/zkušenosti z "holčičího pohledu". Předem díky!!
  Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 31.05.2011 ze se tak ptam..jakej je rozdil v tom kdyz do kopce slape chlap nebo zenska?
    Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 31.05.2011 Možná ten že když jdeš s chlapem tak víš že nevzdá a když už, tak se oba domluvíte z racionálního dů
    Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 02.06.2011 Len naznacila, ze ju zaujimaju lesbicke sceny z horskeho prostredia.
      Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 Tak to me taky zajima, ale z puvodniho dotazu jsem to vubec nepochopil. Asi neumim cist spravne mezi
  Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 01.06.2011 Ahojík Jani, jé to je žůžo, že jsou taky nějaká jiná děvčata než já, co na ty kopečky lezou. Byly js
      Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 01.06.2011 mocinky moc heboucke, to je kraasa
    Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 01.06.2011 ehmm... myslím že se normálně ptala, tak děkujeme gazele za vyčerpávající odpověď... nevím jak jana,
    Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 01.06.2011 (-: Mám ale obavu, že docela dost mařek by strčilo většinu zdatných diskutérů a odborníků na lezení
    Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 01.06.2011 Ahojík,žůžo,kopečky,mocinky,nožka,bájo, hebounké a hebounčejší a na závěr hrubka s chlapama/Chlapy-p
  Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 01.06.2011 :)) Já se bavim! Gazela asi fakt nemůže bejt myšlená vážně. Když radila s velikostí bot ještě sem by
  Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 02.06.2011 Také by mne zajímalo, jaký je holčičí pohled na genderově poměrně neutrální věc typu chůze (a toto,
    Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 02.06.2011 no, jsou fyziologický rozdíly mezi mužskou a ženskou chůzí, logicky díky pánvi:-D
  Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 02.06.2011 Ahoj Jano, vzpomněl jsem si, že v nové knize Hory a sníh je i kapitola aspekty ženského lezení v hor
    Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 Ahoj,
děkuji za rozumné příspěvky, k Horské gazele a podobným snad jen říci, že na p
      Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 Jasne, ze sa taka dievcina najde, co bola na Matterhorne, len je trosku zarastena a ma fuzy.
    Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 Ahoj,
děkuji za rozumné příspěvky, k Horské gazele a podobným snad jen říci, že na p
      Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 Pokud Tvůj dotaz zněl "lze najít holčinu,která lezla na Matráč?", potom odpověď zní "
      Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 Milá Jano, Jo jo, na pitomce narazíš všude, jen je otázka, zda lze posoudit jestli je pitomec autor
        Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 :) Do kamene tesat!
          Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 Taky se mi občas podaří zeptat se blbě. Možná ten dotaz fakt hloupě vyzněl a spíš jí na něj odpoví (
      Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 prispevku plna stranka a porad mi nikdo nerek jakej je rozdil v tom esli tam de zenska nebo chlap.
        Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 06.06.2011 Pánové, chováte se jako tupci...otázka zněla jestli tu není nějaká žena co...atd. Kolik žen tady na
      Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 Obávám se, že těch holek jsou fakt mraky. A pokud se ti to nezdá, doporučuju příspěvek od Vittoria,
        Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 No, jako sranda u toho cteni je, ne ze by ne, snad to tak i od vsech, co reagovali, bylo mysleno. Ji
          Re: výstup na Matterhorn v dámském podání 03.06.2011 to se snad da rict o celym tomhle serveru, ne? kdyz se to bere jako kabaret a panoptikum nejruznejsi
Mt.Blanc 31.05.2011 Ahoj,
za 3 tydny se chystame na Mt.Blanc a radi bychom zjistili kde je nejlepsi nechat auto behem vystupu s tím, ze jen nechceme nechavat v campu a take chceme aby to bylo relativne blizko na lanovku smer Aigule de midi. Dik moc Lukas
  Re: Mt.Blanc 31.05.2011 Co si vybavuju, tak jsme opakovaně parkovávali v samém centru - kousek od tržnice a školy vůdců. K l
  Re: Mt.Blanc 31.05.2011 parkoviste pred nadrazim, chce to prijet brzo rano. Parkoval jsem i (a ne sam) na tom vyvysenem &quo
  Re: Mt.Blanc 01.06.2011 Pokud prijedete od Martigny, tak projedte Chamonix dal pres koleje (kousek za kruhacem), podjedete d
Zapomenuté lezky 31.05.2011 Ahoj,
v neděli 29.5. jsem na Polínku zapomněl lezky Saltic Guru. Nenašel je někdo?
Předem díky za info.
Bor 31.05.2011 Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak je to se stanováním na bouldrech v Boru (Police nad Metují). Je tam někde možné volně stanovat? A pokud ne, nějaký tip na nejbližší kemp? Moc díky za info
  Re: Bor 31.05.2011 hele uplně v pohodě.
  Re: Bor 31.05.2011 Jedna paní povídala? Raději napiš někomu kdo to tam dobře zná. Třeba Stráníci, meil najdeš. Ono tako
    Re: Bor 31.05.2011 Ahoj, se stanováním přímo zkušenosti nemám, spíme vždycky v autě, ale, když jsme jezdili na Bor ješt
      Re: Bor 31.05.2011 Ahoj, existuje nějaký kontakt na ty chatičky nahoře v lese?
        Re: Bor 31.05.2011 Ahoj, kde přesně je ten altánek na polské straně?
          Re: Bor 31.05.2011 Je to asi 100m za parkovištěm(jak tam je ukazatel na Bledne skaly), kde se parkuje, když se jede z p
            Re: Bor 31.05.2011 Ok, dík moc.....
        Re: Bor 31.05.2011 Chatky jsou vikendove chaticky okolnich obyvatelů, takze tam teko pochodis. Zakempuj to prostě někde
Norsko - cestovní pas??? 30.05.2011 zdar, chystám se na dva týdny do norska. Na netu ale nacházím rozcházející se informace o tom, zda-li si vzít, či nevzít cestovní pas respektive zda je pro cestu nutný nebo ne. Prosím byl někdo v nedávné době v Norsku a poradil by mi? díky
  Re: Norsko - cestovní pas??? 30.05.2011 Předloni potřeba nebyl. Není to moc nedávno, ale snad se to nevyvíjí k horšímu ...
  Re: Norsko - cestovní pas??? 30.05.2011 Základní parametry zní: 1) Norsko není v EU. 2) Oficiální informace může podávat jen norské velvysla
    Re: Norsko - cestovní pas??? 30.05.2011 Pod myšlenkový postup předchozího příspěvku bych se podepsal. Cestovní doklad není jen k tomu, aby t
      Re: Norsko - cestovní pas??? 30.05.2011 ...a důvod je tento:
      Re: Norsko - cestovní pas??? 30.05.2011 Osobně bych doporučil spíš Velvyslanectví Norského království,
  Re: Norsko - cestovní pas??? 30.05.2011 Norsko není v EU, ale je v Schengenu (podobně jako Švýcarsko a Island), takže můžeš bez obav cestova
  Re: Norsko - cestovní pas??? 30.05.2011 Byl jsem tam před dvěma lety, bylo nás 6 kluků a na hranicích pas chtěli. Kamarád dával občanku prot
  Re: Norsko - cestovní pas??? 31.05.2011 Cus, 4 roky dozadu jsme jeli dodavkou do Norska, prejizdeli jsme trajektem z Danska. Pas jsme nemeli
    Re: Norsko - cestovní pas??? 31.05.2011 Pravdepodobnost narazeni na vola v norsku temer nulova, (sem tam pracoval, fungoval atd atd radu let
  Re: Kdo to je? 31.05.2011 To nevim, ale soudě podle helem to místní nebudou, nejspíš náký pražáci
    Re: Kdo to je? 31.05.2011 No přepokládám, že když je někdo vyfotil a dal je na tabuly hanby, tak jsi zjistil, kdo to je a pouč
      Re: Kdo to je? 01.06.2011 ne ne kouzelník, je to idiot
    Re: Kdo to je? 31.05.2011 Taky to mohli být Brňáci;-)
      Re: Kdo to je? 02.06.2011 Taky Mongolové s Australským pasem.
  Re: Kdo to je? 31.05.2011 Nevím jak to bylo na Hrubici, ale na né moc vzdáleném Prachově ten víkend v pátek nespadla ani kapka
  Re: Kdo to je? 31.05.2011 By mě zajímalo, jestli jim to autor fotek řekl do očí...
    Re: Kdo to je? 31.05.2011 Ahoj klucí, jak to jde? ...Trošku je to tady lámavý ale parťáka jsem nestrefil, máme přilby, dobrý!
      Re: Kdo to je? 01.06.2011 To je hrdinskejch keců, ale že jste tam rybařili, mágovali, žrali ještě nezralý bobule a potom večer
  Re: Kdo to je? 31.05.2011 Z takových fotek je stejnak prd vidět, tohle nikoho nepřevychová. Najdou se lidi, kteří neví a necha
  Re: Kdo to je? 01.06.2011 Pevně věřím, že je autor fotek na věc upozornil a náležitě to s nima prodiskutoval, protože co maxim
    Re: Kdo to je? 01.06.2011 Bohužel, mně jako typicky česká spíš přijde tendence považovat porušování norem za běžnou věc a toho
      Re: Kdo to je? 01.06.2011 Podle mně přinejmenším vhodné jenom upozornění na místě. Ti borci absolutně nemuseli tušit, že se po
        Re: Kdo to je? 01.06.2011 No tak to je hodně lichá úvaha. Ne že by se mi líbila ostrakizace, kterou tu předvádějí internetoví
          Re: Kdo to je? 01.06.2011 ..což nic nemění na tom že bonzovat se nemá.
            Oznámit zloděje na policii? 02.06.2011 Jedná se o bonzáctví, nebo o záslužný čin?
Všichni zloději, defraudanti, násilníci a
              Re: Oznámit zloděje na policii? 02.06.2011 To je otázka svědomí. Subjektivně to cítím tak, že zveřejnit fotky prášilů/rybářů/mokrolezců je bonz
                Re: Oznámit zloděje na policii? 02.06.2011 Možná selektivně, když by oni "porušovači" na upozornění reagovali a uznali svou chybu, ta
                  Re: Oznámit zloděje na policii? 02.06.2011 Ano. Právě takhle to vidím i já. (To, že na upozornění na místě dotyční nereagovali, bych předpoklád
                    Re: Oznámit zloděje na policii? 02.06.2011 S tou domluvou to ale nikdo neví - a byla by to určitě dost zásadní informace.
Kromě toho jso
                  Re: Oznámit zloděje na policii? 02.06.2011 taky souhlas
                  Re: Oznámit zloděje na policii? 02.06.2011 To zní dost rozumně.
  Re: Kdo to je? 02.06.2011 Přátelé, hádejte se tu jak chcete, ale já říkám, že TAKOVÉTO FOTOGRAFOVÁNÍ A POJMENOVÁNÍ TVÁŘÍ JE ZÁ
    Re: Kdo to je? 02.06.2011 jen fotte dal :-) ale pri teto cinnosti bacha na zachovani zdrave tvare, pac by to taky mohle nekomu
      Re: Kdo to je? 02.06.2011 A hlavně přitom taky vždycky dost sebereflexe. Než se zmáčkne spoušť, promítnout si poctivě, jestli
        Vy jste v životě nikdy nelhal? 02.06.2011 Máte dojem, že když jste v životě zalhal, nemáte již nikdy právo někomu říkat, aby nelhal? Nikdy jst
          Re: Vy jste v životě nikdy nelhal? 02.06.2011 Jde asi hodně o formu. Protože vím, že sám třeba v lezení na suchý skále nemám čistý ruce, netroufnu
            Re: Vy jste v životě nikdy nelhal? 02.06.2011 proste je uplne fuk kdo ma jaky svedomi. Veset nekoho na net je proste utocnej akt naprosto neadekva
              Re: Vy jste v životě nikdy nelhal? 02.06.2011 tak nejak
        Vy jste v životě nikdy nelhal? 02.06.2011 Máte dojem, že když jste v životě zalhal, nemáte již nikdy právo někomu říkat, aby nelhal? Nikdy jst
zapadni francie 30.05.2011 ahoj, poradite mi prosim nejaku peknu oblast, do Provence to mam z Poitiers daleko, v St. Gery, Tarne a La Jonte som uz bol (a tiez to nie je zrovna blizko). Ceou, Autoire, Eaux Claires co doporucite? alebo nieco uplne inde? neda liezt v niekde Bretagne?
1
...
740
741
742
743
744
745
746
747
748
749
750
751
752
753
754
755
756
757
758
759
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: