Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
Bouldry:
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
15.Šípek 10075
Hory:
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231333 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Le Blok - Ostrava 1
Eset Centrum - Praha 2
Fitpark - Uhříněves

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 sháním informace o boulderingu16.05.2011
Prosím pomozte mi někdo sháním jakékoliv informace pro svou práci o boulderingu a potřeboval bych nějaký zajímavý zdroj o historii a tak všeobecně všem co se týká bouldru.
 Re: sháním informace o boulderingu16.05.2011
Zkus úvod z průvodců na Petrohrad.
 Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
 Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
Na
  Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
   Re: sháním informace o boulderingu17.05.2011
Čau, něco jsem psal do diplomky. Mám tam i přeloženo něco od Gilla, viz odkaz výše - fakt dobrý strá

 Horor na chatě16.05.2011
http:// www.james.sk/forum_body .asp?pageid=11&portal_id=1&top_id=1&msg_id= 51065 odstraň mezery
 Re: Horor na chatě16.05.2011
Plus doporučuji toto:
1, Úvod (od 3.5. do současnosti)
  Re: Horor na chatě16.05.2011
Jaj, ještě podpis jsem zapomněl, jak nějaký jeblý anonym :-(
 Re: Horor na chatě16.05.2011
Ti co si to hned nepřečtou: na Ďurkovej chatar dobodal babu.
V liptovskej Lúžnej mam rodinu,
  Re: Horor na chatě16.05.2011
...uš???
  Re: Horor na chatě10.07.2011
"náturově od nich pravda nejsu zas tak daleko"

pak tomu budou říkal Silent
 Re: Horor na chatě16.05.2011
To stanovisko KST je vskutku zajimave. My nic, je to sice nase, ale nemame s tim nic spolecneho. A k
  Re: Horor na chatě10.07.2011
len na slovensku je snad mozne ze ked v noci ozran so sekerou vyzenie turistov z utulne, po tom co s

 haršajzny16.05.2011
Mám dotaz zda jsou dvě délky haršajzen na diamir experience.
 Re: haršajzny17.05.2011
Ano
 Re: haršajzny18.05.2011
Neviš jak se dají na internetovém obchodě rozeznat? Nikde jsem nenašel že by je nějak rozlišovaly. D
 Re: haršajzny18.05.2011
Na strance Fritschi (
 Re: haršajzny18.05.2011
macky se delaly ve dvou delkach jen pro model axion (cervene sklapeci), model standart (obyc. neotoc
  Re: haršajzny20.05.2011
To je škoda zda už nevyráběj delší typ. Kamarád co si koupil ty kratší aniž by to věděl,říká, že je

  Hledám parťáka16.05.2011
Ahoj , hledám někoho(veselejší povahy) na výšlapy do Alp...kopečky atd.  Jsem z Prahy. K.
 Re: Hledám parťáka16.05.2011
Nazdárek:) Taky hledám někoho na lezení každý den ve skalách, ale tohle zkus psát do inzerce (v disk
  Re: Hledám parťáka16.05.2011
Vzdyt psal(a), že je z Prahy. ;)
   Re: Hledám parťáka16.05.2011
Chlapi nelijte to pivo z oken, pište inzeráty do inzerce a nejsem z Prahy;)
 Re: Hledám parťáka17.05.2011
čtenáře inzerátů bude patrně zajímat, jestli se jedná o slečnu Kristýnu nebo mládence Kristiána, a n
  Re: Hledám parťáka17.05.2011
A koho tvý problémy zajímaj? :)
   Re: Hledám parťáka17.05.2011
No mě třeba jo, protože aspoň vidím, že v tom nejsem sám :-)
   Re: Hledám parťáka17.05.2011
fakt si nedělám ambice zajímat každého anonymního přiblblíka. slečna (nebo mládenec) Christy dal(a)
    Re: Hledám parťáka18.05.2011
Myslim že ti, jimž je inzerát určen, jej budou umět i správně přečíst.
     Re: Hledám parťáka19.05.2011
to teda čumím, asi to asbolutne postrádá to co by to mělo mít. tento lezec pravděpodobně není pro sp
      Re: Hledám parťáka19.05.2011
Blbej dotaz v diskusi = blbá diskuse. Holt si lidi taky chtějí někdy užít trochu legrace;)

 nejcastejsi zraneni15.05.2011
zdravim, zajimalo by me jake jsou nejcastejsi zraneni a urazy spojene s lezenim (myslim lezeni jen na suche skale, zadny snih,mraz a hory). potrebuji napsat praci o negativnich vlivech lezeni na lidsky organismus.  Dik D
 Re: nejcastejsi zraneni15.05.2011
Co se mě týče, tak jednoznačně vedou okopaný a odřený kolena, sem tam i různé další části těla.:)
  Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
Trochu vážně: Prohlídni pořádně na
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
podlitiny od válečku na nudle
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
Jo, jo,odřená kolena a ruce...a taky zlomeniny morálu a sebevědomí.
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
tak to je jednoduchý prsty-nohy ruce, lokty, kolena,paty, hlava, ramena, záda a bradavky při lezení
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
Úrazy sleduje ČHS viz.:
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
U mne nejčastěji výrony kotníku a odřeniny při pádech na schodech v rámci přemísťování od věže k věž
 Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
za mě prsty
  Re: nejcastejsi zraneni16.05.2011
kocovina
 Re: nejcastejsi zraneni17.05.2011
Já mám poslední dobou hlavně rozedřený nohy od trnovníků, když hledám ten správnej kvak a občas klíš
 Re: nejcastejsi zraneni17.05.2011
Já mám poslední dobou hlavně rozedřený nohy od trnovníků, když hledám ten správnej kvak a občas klíš

 Pláštěnka na batoh15.05.2011
Čaute!
poraďte prosím nějakou kloudnou pláštěnku na batoh (80-90l) pro trekking v horách, mám tu DOLDY, těžce zklamala - to není pláštěnka, ale "vodupropustný obal", bohužel. Díky za každej konstruktivní tip. O.
 Re: Pláštěnka na batoh15.05.2011
Deuter, Tatonka, Millet, RAB...
  Re: Pláštěnka na batoh15.05.2011
Díky za aktivitu, katalog outdoor-zboží mám ale doma taky :), spíše mě zajímala osobní hodnocení typ
   Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Mám jí od Loewe Alpine (byla dodána spolu s báglem) a je to dost podobné, zejména teď, po letech pře
   Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Mám pláštěnku od Jurka několik let a jsem s ní naprosto spokojen. Nepromoká a dá se upravit na různě
    Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Nepromoká? A to se bavíme o dvou kapkách z vodotrysku a nebo o non-stop slejváku? Já jen, že deštíče
     Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
DOLDY nevydrží ani jedno :). No jako já stejnak v batohu nosím většinou věci zabalený v nějakým igel
     Re: Pláštěnka na batoh17.05.2011
Používal jsem jí v Norsku - 3 týdny, pršelo každý den, někdy i v kuse. V Čechách 4 dny přechod Lužic
  Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Mám Deuter 80 - 95l a po celodením dešti na Islandu, kdy mi začla protejkat i dobrá goráčovka byl bá
   Re: Pláštěnka na batoh16.05.2011
Díky, to mi potvrdilo to, co jsem si myslel. Super příspěvek, jak jsem výše napsal, igelitky v batoh
 Re: Pláštěnka na batoh17.05.2011
Klasika, jako cokoliv Doldy. Taky už se snaží zachránit byznis aspoň sponzoringem po vzoru Husky.
 Batohy Doldy = SHUNT18.05.2011
A co čekáš od Doldy?
 Re: Pláštěnka na batoh18.05.2011
Nejlepší je stejně deštník.

 Foto dne15.05.2011
Pohádky z mechu a kapradí?

 pruvodce15.05.2011
zdravim,poradte,kde najit nejnovejsiho pruvodce na velky rabstejn v e-podobe. diky
 Re: pruvodce15.05.2011
 Mont Blanc14.05.2011
Ahoj, potřeboval bych poradit s jídelníčkem na Mont Blank. Jak  co nejméně zatížit organizmus a dát mu co potřebuje.Jezdím už léta Tatry, ale nevím jak se organizmus vypořádá s výškou Mt. Blancu... Díky za rady.
 Re: Mont Blanc14.05.2011
Zbytecne to dramatizujes. Pouzij, co mas osvedcene z Tater a co Ti chutna.
 Re: Mont Blanc14.05.2011
Neco co malo vazi, dobre/rychle se pripravuje a chutna ti. Nebudes tam nahore tyden nebo mesic...Kdy
  Re: Mont Blanc14.05.2011
... přesně tak. A nezapomeň na slivovici před každým jídlem. Oni ti naši předci nebyli blbí a věděli
   Re: Mont Blanc17.05.2011
Spíš než jídelníček bych zvážil taktiku výstupu s ohledem na to, jak budeš před výstupem aklimatizov
 Re: Mont Blanc15.05.2011
Když neošidíš aklimatizaci, bude ti chutnat (skoro) jako normálně. Rvi do sebe kalorie horem dolem,
  Re: Mont Blanc15.05.2011
Díky ti za reakci, to je přesně to co jsem potřeboval vědět (něčí zkušenosti). Vypadá to že to moc p
   Re: Mont Blanc15.05.2011
Já si na jídlo dost potrpím, můj jidelníček na horách je: snídaně - ovesná kaše s příchutí, prodávaj
    Re: Mont Blanc15.05.2011
Potrpíš si na jídlo a přitom se láduješ Dobrým hostincem?
     Re: Mont Blanc16.05.2011
...niektore prispevky nechapem
     Re: Mont Blanc16.05.2011
...niektore prispevky nechapem
      Re: Mont Blanc16.05.2011
Co máš z toho, já taky ne. Hlavně, když se opakujou...
    Re: Mont Blanc15.05.2011
Chleba se salámem jím jen po malejch kouskách během dne, v kombinaci se sušenkou nebo čokoládou je t
    Re: Mont Blanc16.05.2011
Doporučuju někdy to "jídlo z Hudáče" ochutnat. Jinak bys to nikdy nenapsal. Např. Travellu
     Re: Mont Blanc17.05.2011
Jídlo z Hudáče se nedá srovnat ani s Dobrým hostincem? Tak to už musí bejt fakt síla.
      Re: Mont Blanc17.05.2011
Jestli Travellunch někomu chutná nebo ne, je jeho problém, ale takovej odsudek je kravina. Bramborov
       Re: Mont Blanc17.05.2011
Já to neodsoudil; jen se ptám, protože to na rozdíl od Hostince nezám.
   Re: Mont Blanc15.05.2011
Hodně pít je základ, ale je dobrý vodu vylepšit o nějaký minerály, zvlášť pokud je ze sněhu. Křeče v
    Re: Mont Blanc15.05.2011
Dobrá připomínka. Voda ze sněhu nebo z ledovce je prakticky destilka, takže minerály se hodí. Já to
     Re: Mont Blanc16.05.2011
Vodu zo snehu vzdy prevarit! Prave na tomto kopci sa mi postastilo napit sa z neprevarenej vody a na
      Re: Mont Blanc16.05.2011
Nicméně hlavní je rychlost výstupu. Tím se eliminuje i množství potravy na přiměřenou mez. Jakmile b
       Re: Mont Blanc16.05.2011
Bez bivaku jen rychlíci, většinou 2-3 dny,1.pod kopec,2.vršek + zpátky buď až dolu nebo jen pod kope
        Re: Mont Blanc16.05.2011
Acylpirin se už moc nedoporučuje kvůli riziku krvácení do žaludku, to riziko se údajně úměrně zvyšuj
 Re: Mont Blanc15.05.2011
Já si vždy beru gulášek, fazole, párky v konzervě. Dále vysočinu (ideální), rybičky, polívky od ťong
 Re: Mont Blanc19.05.2011
Pokud to bude normálkou přes Gouter a výstup tam a zpátky 2-3 dny max., tak doporučuji dneska už uvá

 POZOR vadny kus PETZL14.05.2011
I firme jako je PETZL se nanestesti podarilo vyrobit par vadnych kusu..!!! Takze pozor !!! Jeden clovek je uz v nemocnici..:(
Jedna se o ferrata set typ scorpio ..vice informaci na strankach petzl.fr s oficialnim vyjadrenim.
(odstranit meze

1   ...   746   747   748   749   750   751   752   753   754   755   756   757   758   759   760   761   762   763   764   765   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 sháním informace o boulderingu
Prosím pomozte mi někdo sháním jakékoliv informace pro svou práci o boulderingu a potřeboval bych nějaký zajímavý zdroj o historii a tak všeobecně všem co se týká bouldru.
Seta21:47:33 16.05.2011
odpovědět 
 Re: sháním informace o boulderingu
Zkus úvod z průvodců na Petrohrad.
 martan23:13:43 16.05.2011
odpovědět 
 Re: sháním informace o boulderingu
http://tinyurl.com/6ybgpr
06:33:22 17.05.2011
odpovědět 
 Re: sháním informace o boulderingu
Na www.horosvaz.cz je mimo jiné z 18.4. článek o Semináři o horolezectví a ochraně přírody, kde je mimo jiné prezentace Vývoj a trendy horolezectví od Petra Resche, krom toho ten by Ti možná poradil víc.
 martan07:56:34 17.05.2011
odpovědět 
  Re: sháním informace o boulderingu
http://www.johngill.net/
foton09:49:44 17.05.2011
odpovědět 
   Re: sháním informace o boulderingu
Čau, něco jsem psal do diplomky. Mám tam i přeloženo něco od Gilla, viz odkaz výše - fakt dobrý stránky. Pošli mejla a já ti tam něco dotlačím, samozřejmě bude potřeba to trochu porovnat se současností, už je to 5let, co jsem to psal.
Loudič14:29:57 17.05.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi