Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Zítková 9200
45.Ježek 9200
Hory:
8.Zaoral 5927
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231462 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dbaní spaní v ústraní.08.05.2011
Prosení o nezanedbání dbaní spaní a sraní v ústraní.Poděkování.

 RP Ozone08.05.2011
Zajímal by mě názor na lezky Ozone od RP (velcro, i slippery), jakou velikost na jakou nohu, jak se roztáhnou, jestli vydrží...

Dík všem
 Re: RP Ozone08.05.2011
Ahoj, mě se teda neroztáhly snad ani o píď... jsou hodně tvrdý, dost ustojíš, ale na dlouhý nošení t
  Re: RP Ozone08.05.2011
Mám je asi rok, neroztáhli se vůbec, mám celkem problém se do nich dostat napoprvý než se trochu zap
   Re: RP Ozone08.05.2011
Ahoj, mám v podstatě stejnou zkušenost, jaká je popsána v předchozích příspěvcích. Super bota, ve kt
 Re: RP Ozone08.05.2011
Super bota, ustojí hodně. Nohu mám 46, boty 45,5. Podle mě zkusit velikost která je "pohodlná&q
  Re: RP Ozone08.05.2011
Dík všem za názory. Překvapilo mě o kolik menší si je lidi pořizují -na Padání jsem zkoušel o půl čí
   Re: RP Ozone09.05.2011
Koukám že y RP ozone kupujou lidi jen o minimum menší, celkem mě to překvapuje. Zkušeosti s nima nem
 Re: RP Ozone09.05.2011
Moc dlouho nevydrzej, znam dost lidi co je ma a ne po moc dlouhy dobe zacne klubat palec, protoze to

 Dobřečov - lezky08.05.2011
Kdo stratil včera 7.5.2011 lezecky na skalach v Dobřečove, nech mi píše rovno na mail. ;-)

 Dachstein Johann07.05.2011
V půli června se chystáme na Dachstein, ferratou Johann. Neví někdo, zda nahoře na ledoci jsou nutné mačky a cepín ? A co přespání dole na parkovišti, nejsou tam s tím problémy?
 Re: Dachstein Johann08.05.2011
Lezl jsem ji sice před 9ti lety, ale taky v červnu. Spaní na parkovišti nebyl problém. Ráno to chce
 Re: Dachstein Johann08.05.2011
dole na parkovišti se spát dá, ale stan bych nestavěl. My spali vevnitř v autě a všichni ostatní tak
  Re: Dachstein Johann08.05.2011
Pokud jdeš jenom na ferátu a končíš u Wartehütte, mačky nepotřebuješ. Cepín bych si pro jistotu vzal
   Re: Dachstein Johann10.05.2011
Jde to i bez macek a cepinu i na vrchol. Staci zvolit cestu feratou po hrebeni.

Jinak
 Re: Dachstein Johann10.05.2011
ceski turisti nepotrebuju macky a cepin nikde, je to potom vacsia sranda pri pive...
 Re: Dachstein Johann10.05.2011
já tam byl vloni. záleží jak se citíš. mačky ani cepín jsem nepotřeboval - trekový hůlky stačily.
  Re: Dachstein Johann10.05.2011
V půlce června? Nebo až v srpnu? (Pro ilustraci: první týden v červnu se na Gosauském ledovci jezdí
   Re: Dachstein Johann10.05.2011
A to jako fakt? Blazni jsou to. Jinak v Johanovi jsou snad dvě police, kde by mohl být sníh. My ho t
    Re: Dachstein Johann10.05.2011
Cepínek nebo malý kladivocepín by měl stačit. (A propos - jaký blázni? Vždyť je na všech třech ledov
 Re: Dachstein Johann11.05.2011
Na začátku června na Dachstein jedu (teda na Dachstein asi nepolezu, ale chceme jít lézt nad Gosau),
 Re: Dachstein Johann24.05.2011
Tak letos máme Johanna již za sebou a minimálně cepín bych doporučoval, mačky jsme nenasazovali, ale

 bunda07.05.2011
Rád bych pořídil nějakou lehčí bundu a to jak na lezení, tak na túry, samozřejmě nepromokavou, nejlépe větruodolnou a co nejlehčí. Můžete mi, prosím, dát nějaký tip? Docela se mi líbí Thunder Men od Direct Alpine, nemáte případně někdo zkušenost? Díky vše
 Re: bunda08.05.2011
Na lezení do batohu ideální Gore-tex Paclite, 300g, sbalená do velikosti cca mobilu. Pro lezení vhod
  Re: bunda08.05.2011
Sbalená bundička velikosti mobilu? To asi máš "pěknou" krabicu:-) Ten Goráč je dobrej prot
   Re: bunda09.05.2011
Souhlasím, že na samotné lezení je vhodná softshell bunda, ale do batohu GTX bunda nutností. Myslím
    Re: bunda09.05.2011
..Čimy jenom Tři? Tak to si radši pořiď TrekSport Gravity, ta se mi osvědčila i na Věžích, a těch je
     Tre Cime09.05.2011
Tre Cime v Sextenských Dolomitech(německy Drei Zinnen)mají sice 5 věží - Cima Ovest, Cima Grande, Ci

 jegihorn06.05.2011
Zdravím,nevíte někdo, odkud se vychází na jegihorn 3 206 m ve wallisoch?od chaty weissmieshütte jsme se dívali směrem na jegihrn a cestou tam byla natáhnuta luxusní lana,už kvůli těm lanám bych se tam chtěl jít podívat:)díky za info.
 Re: jegihorn06.05.2011
Ahoj,
od chaty Weissmiesshütte jsou šipky k nástupu ferraty na Jeggihorn (je to cca. 40min),

 aplikace vklinencu06.05.2011
Zdar, mam konkretni dotaz do placu ohledne lezeni po vlastnim jisteni. Jak resite pripnuti sady vklinencu (nebo kombinace nekolika sad) na sedak, a hlvne jejich vyndavani pri zakladani. Mam zkusenost, ze kdyz je do karabiny na sedaku poskladano klasicky c
 Re: aplikace vklinencu06.05.2011
Pokud lezu v horach s batohem, mam karabli s vklinenci na popruhu (u ramene). Operuje se s tim pak l
  Re: aplikace vklinencu06.05.2011
přesně tak - navíc když máš na karábli sadu různých velikostí, tak když je ten vybranej moc malej /
   Re: aplikace vklinencu06.05.2011
Presne jak pisou kluci, ja napr pouzivam dve sady - klasickou sadu (tam mam jeste nejaky pridany, ta
 Re: aplikace vklinencu06.05.2011
Co ta nauci prve instruktor na kurze v Tatrach je, ze nenechavas karabinu s vklinencami visiet na uv
  Re: aplikace vklinencu06.05.2011
Naprostý souhlas. Dělám to stejně. A konkrétně nosím na jedné karabině (velká HMS Black Diamond - dů
 Re: aplikace vklinencu07.05.2011
Čau. Jábych ti doporučil používat smyci na materiál přes rameno, například výborná je od B.D., a na
  Re: aplikace vklinencu07.05.2011
Tywoe, ty mas ale tlusty prsty... ;-)
   Re: aplikace vklinencu07.05.2011
Vklinence se zakladaji, aplikuje se uplne neco jineho a jinam :-)
radek

 Prachov v neděli06.05.2011
..bude lezení povoleno, co myslíte? Předpověď je dobrá ne..
 Re: Prachov v neděli06.05.2011
 Nater steny06.05.2011
Ahoj mužete mi poradit cim natrit desku buldrovky, aby mela popiskovany povrch.
Dik Vasek
 Re: Nater steny08.05.2011
no přeci pískem
  Re: Nater steny09.05.2011
To je sice trefna odpoved ale doceho ho primichat (barva, nejakej epoxid ..?)
   Re: Nater steny09.05.2011
no jeste jsem to nedelal, ale resim to.. a pry se prodava nater, treba na schody aby neklouzaly kraj
 Re: Nater steny12.05.2011
epoxid + piesok

 Stany v Juře06.05.2011
Krátká výzva směřovaná lezounům směřujícím do Frankenjury. Jedná se o již mnohokrát diskutované spaní. Pokud si na noc chcete postavit stan, jděte do kempu!!
V průběhu Velikonočního víkendu jsme viděli na některých parkovištích (i před alt
 Re: Stany v Juře06.05.2011
taky mě to zarazilo.. pěkná řádka stanů u Veldnu pěkně u vody. Tušim polský značky aut. A poláků v
 Re: Stany v Juře06.05.2011
Predpokladam, ze kdyz to s poklidem zalomime v deset vecer pod previsem a rano zmizime a zameteme st
 Re: Stany v Juře06.05.2011
Osobne som vo Frankenjure nikdy nebol, takze sa chcem spytat, ci tym porusili zakon o ochrane prirod
  Re: Stany v Juře06.05.2011
Zkoušel jsem to nějak dohledávat, ale i když se v němčině celkem orientuji tak jasné znění, mi nikde
   Re: Stany v Juře07.05.2011
Je dobre, ze to sem pises. Tvari tvar stanrum v jure se citim vzdy bezmocne. Bojuje ve mne to ze chc

1   ...   749   750   751   752   753   754   755   756   757   758   759   760   761   762   763   764   765   766   767   768   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Dbaní spaní v ústraní.
Prosení o nezanedbání dbaní spaní a sraní v ústraní.Poděkování.
18:24:49 08.05.2011
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1140 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi