Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
10.Klapal 10984
11.Stráník 10977
12.Kohout 10931
Bouldry:
10.Novák 10350
11.Pařík 10350
12.Bulička 10184
Hory:
24.Opice 2510
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231286 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Boulder centrum VUT v Brně - Brno
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6
Lezecké sdružení Kotelna - Brno

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
LANEX eshop - Bolatice
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Sníh ve VT09.02.2011
Ahoj,
nebyl jste někdo ve Tatrách tenhle týden. Jak to vypadá se sněhem? Z fot dne se zdá, že ho tam moc není. Tak váhám jestli má cenu tahat sebou lyže, abych je jen nevynes na chatu a pak nenes dolů.
 Re: Sníh ve VT09.02.2011
Sněhu pomálu. Např. na Brnčálku neseš od parkoviště tak 600 a více metrů. Nahoru je cesta ujetá a vy
  Re: Sníh ve VT09.02.2011
Hmm, tak bych se jeste zeptal jestli se da chodit na nastupy bez lyzi/sneznic, nebo se to moc bori.
   Re: Sníh ve VT09.02.2011
a nevíte někdo, jak to vypadá na severu, v Javorové, není to tam se sněhem lepší?
   Re: Sníh ve VT09.02.2011
Čau,
v Male Studene jsem byl pred 14 dny a vse v pohode... bez lyzi a sneznic... snehu je mal
   Re: Sníh ve VT10.02.2011
Ahoj, na terynku sa da hore aj dole uz z hrebienka uplne v poho, cez vikend sa lyzovalo priecne, zlt
    Velká studené10.02.2011
Minulý víkend sněhu velmi málo. Nástupy bez lyží v pohodě. Nevím jak nahoře ale podle mě to na nějak
     Re: Velká studené10.02.2011
ahoj, z hrebianka velmi ledové na lyzich lepsi nez pesky (macky doporucuji) nad terynkou ideal - zlu
 Re: Sníh ve VT10.02.2011
Kamarádka volala z Brnčálky,že se sněhem je to hodně špatné.Je ho málo,umrzlý,hodně kamenů - prostě
 Re: Sníh ve VT - Teryna11.02.2011
O vikendu sme se vratili z Teryny a pokud nemas kamenicky na odpis, tak nahoru i dolu lyze poneses n

 Mallos de Riglos09.02.2011
Zdar, shanim informace o lezeni v Mallos de Riglos, byli jste tam nekdo? Zajimalo by me jestli je to nejak rozumne odjistene a jak je to tam s ubytovanim. Diky za info. Dan
 Re: Mallos de Riglos09.02.2011
To jsou ty slepencový homole ve Španělsku?
Pár slušně odjištěných a pevných cest tam určitě j

 spolujizda09.02.2011
Ahoj lidi shanim zitra od 14:00 spolujizdu z HK do Brna .. na benal pridam nechce se me busem ani vlakem :)722122153 PS: klido se priblizim do PCE nebo nekam :)

 Ledy09.02.2011
Ahoj. Nevíte jestli v tomhle vedru někde v Rakousku ještě zůstali nějaký ledy? Rád bych někam vyrazil o víkendu. Máte nějaký tip? Díky moc
 Re: Ledy09.02.2011
Přidávám se k otázce - nevíte, jak jsou na tom soply v Maltě nebo někde jinde v rakousích? Díííky
  Re: Ledy09.02.2011
Co je nahoře zatím poměrně dobrý, jinak v neděli to v Maltě dost teklo, ale zatím drželo. Záleží na
  Re: Ledy12.02.2011
dnes jsme přijeli z Berchtesgadenu a ledy jsou v čudu...vše už odtálo a sněhu na kopcích taky málo,f
  Re: Ledy12.02.2011
dnes jsme přijeli z Berchtesgadenu a ledy jsou v čudu...vše už odtálo a sněhu na kopcích taky málo,f
 Re: Ledy09.02.2011
 Re: Ledy12.02.2011
vcera sme se vratili z maltatalu kde bylo cely tyden pres den 15°C, cili prni den (utery) sme to zab
 Re: Ledy12.02.2011
Lehké dlouhé ledíky (až stovky metrů) jsou v lese na potůčcích mezi Bormiem a St. Catarinou, nejlepš

 Foto dne09.02.2011
To naklápění fotek aby vypadly drsnějc je hroznej mor :-(
 Re: Foto dne09.02.2011
A to Žovin je nějakej fotograf!!!
  Re: Foto dne09.02.2011
Teda Žofin :-)
   Re: Foto dne09.02.2011
zas má lepší kompozici :)
 Re: Foto dne09.02.2011
...si ještě neviděl převislý ledy? :-)
  Re: Foto dne09.02.2011
Spray on WI 10 - prece, ne? Ale nevim, zda se jedna primo o "previslej led", nicmene previ
   Re: Foto dne09.02.2011
Tojo :-) Spray on je trošku malinko jinčí kategorie.
 Re: Foto dne09.02.2011
Mě se to foto líbí, taky bych chtěla takovouhle drsnou fotku:-))
  Re: Foto dne10.02.2011
Tak super, napis, rad te nafotim.

 wilden kaiser skialpy09.02.2011
Má  někdo dobrej tip na jednodenní skialpovej výlet ve Wilden Kaiseru. Jeden tip na Lezci od LenkyK a jinde jsem našel, takže rady tipu google nepotřebuji. Kulasek
 Re: wilden kaiser skialpy09.02.2011
Ellmauer Tor. Otázka je jak to tam teď bude se sněhem.

 Výškové boty09.02.2011
Ahoj.Budu kupovat výškové boty a koukám po Asolo Manaslu GV. Máte s nima nekdo nějaké zkušenosti? Případně jaké jiné vybrat.
Dík
 Re: Výškové boty09.02.2011
Jedes do himalaji ?? WOU!
do 4k se da napohodu v sandalkach... jak je to vic po leodvci, v zi
 Re: Výškové boty09.02.2011
Zkus se podívat na Saltic K4. Nemám s nima sice zkušenost, ale všechno, co jsem zatím obul od Saltic
  Re: Výškové boty10.02.2011
Hehe, tohle můžu říct o LaSportivě. :-D Tím ti je nechci nějak doporučovat, nemám zkušenosti s tímto

 Lopata na skialpy08.02.2011
Zdravím všechny lezce. Potřeboval bych poradit s výběrem lopaty na skialpy. Máte někdo zkušenost s Black Diamond™ Lynx? Myslíte, že bude dostačovat nebo byste spíš doporučili něco lepšího/dražšího jako je např. Ortovox Beast. Díky za rady.
 Re: Lopata na skialpy08.02.2011
Ahoj, záleží co myslíš tim stačit? Je fajn, že si vybral kovovou určitě stokrát lepší než plastová t
  Re: Lopata na skialpy08.02.2011
Děkuji za komentář.
 Re: Lopata na skialpy08.02.2011
Mám kovovou lopatku od Ocúnu. Myslím, že se jmenuje Ocún Shovel a je bezproblémová, drží i v tvrdém
 Re: Lopata na skialpy08.02.2011
Mám Pieps Tour a spokojenost. Vyhovuje mi protismyková vrstva - "šmirkl" papír jak na skat
  Re: Lopata na skialpy08.02.2011
Dej mi do ruky jakoukoli plastovou lopatu a ukážu ti co vydrží :) Fakt bych nechtěl riskovat, že to
   Re: Lopata na skialpy08.02.2011
Pokud to nevezmeš metodou z Pelíšků, tj. chuligán vs. nerozbitná sklenička z Polska. Kamarád co ji m
    Re: Lopata na skialpy09.02.2011
Problém je v tom, že když kopeš někoho z laviny tak to musíš občas (s docela velkou pravděpodobností
 Re: Lopata na skialpy08.02.2011
BD lynx vlastnim a je plne dostacujuca - hlavne ze je z plechu a nie je draha. Ak mas nejake zvlastn
  Re: Lopata na skialpy09.02.2011
A ja mam teleskopickou, kovovou, zluto-cernou, koupenou v CK Alpy. Znacku nevim, ale krome skialpu j

 Snih v Ziarske doline?08.02.2011
Ahoj, nevite nekdo jak to ted vypada v Ziarske doline a okoli na skialpy? Diky...

 Snih v Ziarske doline?08.02.2011
Ahoj, nevite nekdo jak to ted vypada v Ziarske doline a okoli na skialpy? Diky...

1   ...   782   783   784   785   786   787   788   789   790   791   792   793   794   795   796   797   798   799   800   801   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Sníh ve VT
Ahoj,
nebyl jste někdo ve Tatrách tenhle týden. Jak to vypadá se sněhem? Z fot dne se zdá, že ho tam moc není. Tak váhám jestli má cenu tahat sebou lyže, abych je jen nevynes na chatu a pak nenes dolů.
Geo21:43:46 09.02.2011
odpovědět 
 Re: Sníh ve VT
Sněhu pomálu. Např. na Brnčálku neseš od parkoviště tak 600 a více metrů. Nahoru je cesta ujetá a vyledovaná. Sněhu v okolí Brnči málo, hodně kouká bordel.
vonkreuz22:14:56 09.02.2011
odpovědět 
  Re: Sníh ve VT
Hmm, tak bych se jeste zeptal jestli se da chodit na nastupy bez lyzi/sneznic, nebo se to moc bori. No a nebo doufat, ze maly studeny to bude lepsi.
Geo22:18:51 09.02.2011
odpovědět 
   Re: Sníh ve VT
a nevíte někdo, jak to vypadá na severu, v Javorové, není to tam se sněhem lepší?
Mauglí22:54:51 09.02.2011
odpovědět 
   Re: Sníh ve VT
Čau,
v Male Studene jsem byl pred 14 dny a vse v pohode... bez lyzi a sneznic... snehu je malo. Sedielko a priecne sedlo - nafoukany a snih a bylo lavinezni. Javorova dolina (a obecne severni cast Tater (smerem k Polsku) v temze case - napadlo 30 - 40 cm noveho snehu a je to tam pakarna - po kolena snehu a bez podkladu. Takze s lyzema to bude o pasy. Minuly vikend (3.-6.2.)jsem byl na Popradskym a Mengusovska dolina - nastup pod Satana a Bašty v pohode. Bez lyzi a sneznic...
Dolfa22:57:31 09.02.2011
odpovědět 
   Re: Sníh ve VT
Ahoj, na terynku sa da hore aj dole uz z hrebienka uplne v poho, cez vikend sa lyzovalo priecne, zlta lavka, ladova skara na pfinovu kopu..
06:53:59 10.02.2011
odpovědět 
    Velká studené
Minulý víkend sněhu velmi málo. Nástupy bez lyží v pohodě. Nevím jak nahoře ale podle mě to na nějaké velké lyžování nebude.
10:18:21 10.02.2011
odpovědět 
     Re: Velká studené
ahoj, z hrebianka velmi ledové na lyzich lepsi nez pesky (macky doporucuji) nad terynkou ideal - zluta lavka, ovciarska lavka, ladovy zub - parada
tom10:49:08 10.02.2011
odpovědět 
 Re: Sníh ve VT
Kamarádka volala z Brnčálky,že se sněhem je to hodně špatné.Je ho málo,umrzlý,hodně kamenů - prostě je třeba lézt a ne lyžovat.
Libor H.16:42:57 10.02.2011
odpovědět 
 Re: Sníh ve VT - Teryna
O vikendu sme se vratili z Teryny a pokud nemas kamenicky na odpis, tak nahoru i dolu lyze poneses na zadech.
Kolem jak kde, ale bud je to zmrzli a koukaj sutry, nebo je to nafoukanej hlubokej prasan. A když uz by se nekde dalo, tak je to lavinozni a o drzku :(
Prokop10:49:44 11.02.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (29)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1163 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1429 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi