LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231484 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Boulder centrum VUT v Brně - Brno
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder - Jeskyně pod Chmelnicí - příbram

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
HOLAN SPORT - Praha 2
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zimní Sperlonga12.12.2010
Ahoj, 27.12. se chystáme do Sperlongy a chtěla bych poprosit o nějaké tipy na ubytko. Kempy nebo privát (něco, kde mohou být pejsci). Klidně i v okolí Gaety, Terraciny apod. Díky moc :) Míša
 Re: Zimní Sperlonga14.12.2010
My jsme kdysi spali ve Sperlonze u Alfreda, měl tel. 0039 771 744 038, ale uměl pouze italsky.

 Slavné stěny11.12.2010
Ahoj,
tak nějak poslední dobou uvažuju o stanovení cílů, co bych chtěl chtěl (převážně v alpách) vylézt. Chci se zaměřit na slavné stěny(i když vím co to všechno obnáší).
Chci se zeptat jestli někdo nemáte nějaký seznam nebo odkaz,nemůžu je
 Re: Slavné stěny11.12.2010
Tak třeba ještě Cima grande di lavaredo...

Tady pak seznam těch šesti nejhezčích stěn
 Re: Slavné stěny11.12.2010
A co už jsi vylezl?
  Re: Slavné stěny11.12.2010
No píšu, že je to stanovení cílů-takže neříkám,že mám už dostatečný zkušenosti a hned bych se tam vr
 Re: Slavné stěny11.12.2010
V zimě: Severní Jorassy, Matterhorn a Eiger ... nejhodnotnější výstupy stěnama. Myslím, že pořád.
 Re: Slavné stěny13.12.2010
 Re: Slavné stěny13.12.2010
Pokud hledáš inspiraci, sežeň si někde knížku od R.Messnera: Velké stěny, Brána 2007. Myslím že sezn

 Snowblady10.12.2010
Zdravím, chci se zeptat-na snowblady se používají klasické lyžáky jako na normální lyže nebo jsou nějaké speciální? Díky :-)
 Re: Snowblady10.12.2010
Klasicke se pouzit daji (resp sedět tam budou) ale jejich pouziti neni vhodne. Prenášení sil a vůbec
  Re: Snowblady10.12.2010
sem hloupej spatne sem si to precet psal sem o uplne necem jinym pardon uz mlcim :(
 Re: Snowblady10.12.2010
Jsou to tak krátké lyže, že cokoli tam upneš, tak na tom jde jezdit. Před mnoha lety jsme je vyráběl
  Re: Snowblady10.12.2010
Když jedu s batohem, tak ani vázací plasťáky nepomohou a padám furt na záda. Takže nejlepší jsou pod
  Re: Snowblady11.12.2010
čus, a je rozdíl mezi snowblade a bigfootama?nebo jde o jednu věc?
   Bigfooty / Skiboardy / Snowblady11.12.2010
Bigfooty jsou širší, kratší, tvrdší a mají menší poloměr otáčení než vetšina snowbladů, jejich nejho
    Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady11.12.2010
nejlepší byly klasický "Miniski" který jsme si vráběli sami ze starých lyží, ještě než byl
     Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady12.12.2010
Jasně,dá se jezdit i na uřezaných starých ski a pohorkách:
      Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady12.12.2010
při dnešních cenách snowblade, bych tuhle variantu vůbec neřešil....
       Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady12.12.2010
jde spíš o úplně jiný vlastnosti. o cenu vůbec nejde. Pokud na tom někdy někdo z vás jezdil a má mož
        Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady12.12.2010
No, na Big footech jsem se docela najezdil a s minisky(uřízlejma lyžema) bych je nesrovnával
         Re: Bigfooty / Skiboardy / Snowblady13.12.2010
S tím offpiste bych byl velmi opatrný. Na bigfootech jsem sice sjel Východní Vysokou ke Zbojandě, a

 PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN10.12.2010
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo, kdo z vás byl v Tádžikistánu, neví, jestli je možné sehnat Dušanbe nebo Khorogu plynové kartuše na vařič (Var II.). Díky
 Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN10.12.2010
Cus, byl jsem pred 3 lety. V Dushanbe byl nejakej sport kde meli jedny macky. Tak mozna tam, jinak s
 Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN10.12.2010
Ahoj, NEDA!!! probehali jsme cele mesto a nakonec jsme byli nuceni koupit si 3 kg tezkou plyn. bombu
  Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN12.12.2010
Cao, Plyn neda - koupis benzin a budes rad ze hori. Cili si vem k benzinaku i nahradni dily . Jinak
  Re: PLYNOVÉ KARTUŠE TÁDŽIKISTÁN12.12.2010
V Bisteku neni problem sehnat kartuse na VAR.

 Chronological list of all known first ascents of peaks10.12.2010
Dostal jsem prosbu od jednoho svého ruského pen-frienda. Andrej mě žádá, abych se pokusil sehnat kontakt na autora níže uvedené práce. Jméno je zkomolené a bude to (hádám) Josef Hála nebo Hůla... Google mi zatím nic nenapověděl...
Nevěděli byste pr

 štand jištění07.12.2010
Ahoj, chtěl bych se zeptat jaká je nejlepší možnost jištění na štandu u kruhu, když prvolezec je vyrazně těžší než jistič. Jaká jistící pomůcka? Přímo, nepřímo?
Díky
 Re: štand jištění08.12.2010
Pokud to jde lízt vkuse tak ze země )
 Re: štand jištění08.12.2010
nejsem odborník, ale myslim, že je to jedno. vždycky jsem prvolezce od kruhu jistil ze sedáku, stejn
  Re: štand jištění08.12.2010
jde o padovy faktor.
   Re: štand jištění08.12.2010
Pádový faktor čeho? Asi jsem natvrdlý, prosím vysvětlit. Když jistím z kruhu tak snad, ale ze sedáku
 Re: štand jištění08.12.2010
Dlouhá odsedka pro jističe (klidně 2m) a postupové jištění v kruhu.
  Re: štand jištění08.12.2010
Myslim že nejlepší je, pokud to jde, aby prvolezec dolezl o kruh výše a druholezec ho pak jistil od
   Re: štand jištění08.12.2010
Pokud to jde, tak je asi určitě nejlepší, aby prvolezec dolezl o kruh výše a druholezec ho jistil od
    Re: štand jištění08.12.2010
Však jsem psal, že když nejde, aby byl prvolezec o kruh výše, tak aby jistič měl delší odsedku a prv
     Re: štand jištění09.12.2010
Kde si přišel na to, že jištění půlloďákem před HMS ti ničí lano? Možná tak ti ho zatočí (stejně jak
      Re: štand jištění09.12.2010
že by se prameny lana třely o sebe? :-)
       Re: štand jištění09.12.2010
stejně tak se to tře i o skálu a tím se to taky ničí a mnohdy víc něž půlloďákem
        Re: štand jištění09.12.2010
no jasně, ale řeč byla pokud vím o opotřebení v jistítku, né?
         Re: štand jištění09.12.2010
řeč byla o bezpečném jištění ze štandu a pokud vím, tak jediné jistítko, které ČHS doporučuje na jiš
  Re: štand jištění08.12.2010
jediné správné řešení je toto. Ostatní se dřív nebo později zabijou. Nejdřív mně pobavil Aldo - malé
   Re: štand jištění08.12.2010
"jediné správné řešení je toto." - :)) a který myslíš?
    Re: štand jištění08.12.2010
nemysli tim to na ktery odpovida (navazuje) ??
     Re: štand jištění08.12.2010
Si mě nepochopil. Vím že krátké pády jsou ty nejhorší. Myslel jsem to trochu jinak, ale na psané vys
 Re: štand jištění08.12.2010
Do kruhu ultra-kratkou smyci, do ni HMS. Sam sedis v odsedce.
 Re: štand jištění08.12.2010
doporučuju si to vyskoušet s pneumatikou nebo pytlem písku, ušetří to mnohé mudrování. desetimetrový
  Re: štand jištění10.12.2010
Se svými 60 kg jinak, než jistidlem přímo ve štandu nejistím. Určitě nedávat na sedák, pokud jsou op
 Re: štand jištění08.12.2010
Svoji výrazně lehčí jističku jsem většinou spustil na fix třeba 3m pod kruh, od kterého se odlézá (p
 Re: štand jištění09.12.2010
Nejnovější pomůcka, kterou doporučují 4 z 5 certifikovaných horských vůdců je odsedka z které jistíš
  Re: štand jištění10.12.2010
:))))
  Re: štand jištění10.12.2010
No, správnější by bylo napsat "2 z N" vůdců.
  Re: štand jištění13.12.2010
A kterou myslím, že propaguje i slavný Kuba Turek, kterého tu dnes vysloveně postrádám.
Nemá

 Umělá stěna07.12.2010
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak by měla být tlustá překližka na umělou stěnu??Předem dík za odpověď...
 Re: Umělá stěna07.12.2010
Mam na previse 18mm a na kolmici 15mm a je to malo, doporucuju silnejsi (setril jsem, ale vzhledem k
  Re: Umělá stěna07.12.2010
18 je uplne v pohode, da se i osb. Podlozit tramkama, u tech zalezi na vzdalenosti ne u sroubu, ty j
   Re: Umělá stěna08.12.2010
Ja to prave nijak extra podlozene nemam, jen sroubama pridelane ke tramum, takze podlozeni je jen ta
 Re: Umělá stěna08.12.2010
Když použiješ překližku co se používá na stracené bednění bude 18mm určitě stačit, mám z toho strop

 Ortler - skialp07.12.2010
Ahoj,

nevíte někdo náhodou zda se dá jít na skialpech na Ortler přes Payerhutte? Tedy myslím Sulden - Payerhutte - Ortler a zpět. A zda je chata z jara otevřená? nebo je tam winterraum? O cestě z Trafoi přes Berglhutte vím ,ale těch 1800m o
 Re: Ortler - skialp08.12.2010
Asi myslíš normálku/sestupovku ze Suldenu. Kousek jdeš lesem a pak sněhem na chatu Tabaretta - winte
  Re: Ortler - skialp08.12.2010
Dík za info dle tvého popisu už je mi jasné proč není tato cesta naznačena v mapě jako zimní (skialp
   Re: Ortler - skialp08.12.2010
Jo. Ale dalo by se :-)
    Re: Ortler - skialp09.12.2010
Myslím, že kolem Ortleru je spousta kopců jak stvořených pro skialp...ale zrovna Ortler je spíš na p
     Re: Ortler - skialp09.12.2010
Samozřejmě se chodí lyžmo na Ortler z druhé strany. Samozřejmě jsou tam lepší kopce. Ale je to nejvy
      Re: Ortler - skialp09.12.2010
Nezbude než namasírovat svaly a jít z Trafoi, uvidíme jaká bude z jara kondice když dobrá tak by se

 hexy07.12.2010
ahoj, nevíte o e-shopu kde bych sehnala hexy jednotlivě, tj.ne v sadě. klidně zahraničí. měla jsem je objednány z UK ale mají problém s mojí kartou, který nedokáží odstranit..:(
 Re: hexy07.12.2010
  Re: hexy07.12.2010
díky, vím o nich, ale nemám kdo by mi je dotáhl do čr
   Re: hexy08.12.2010
Kdy je potřebuješ? S Kanadou jsem celkem ve styku.
    Re: hexy08.12.2010
do vánoc:), ale mám rozhozenou síť ještě jinde. kdyby mi to nevyšlo,ráda bych tě využila. klidně i
 Re: hexy07.12.2010
 Re: hexy07.12.2010
Zkus: www_rockjoy_cz
Kupoval jsem tam od wild country a maj je ted na výprodeji.
 Re: hexy07.12.2010
zapomněla jsem říct že chci DMM, ne wild country.
  Re: hexy08.12.2010
Docela podstatný:D
Šmarjá panno kolik stojí kus? Koupit sadu a zbytek prodat nebo rozdat k vá
 Re: hexy07.12.2010
Problém s kartou jsem měl při nákupu z UK taky, týkalo se to nějaký autorizace, kterou naše banky ne
 Re: hexy07.12.2010
Zkus Hannah Plzeň, mají je teď nově, nejsem si jistej jestli je to DMM, ale myslim že jo. Na eshopu

 drytool gutovka06.12.2010
bude nieco?
 Re: drytool gutovka06.12.2010
mohli by udělat drajtoolový závody!
  Re: drytool gutovka06.12.2010
a prize money len pre holky :D
  Re: drytool gutovka06.12.2010
myslel som, ci sa tam vobec da liezt?
   Re: drytool gutovka06.12.2010
Podle: hamrsport.cz/gutovka/horolezecka-stena,
se otevření ledové plochy týká bruslení. Info
    Re: drytool gutovka06.12.2010
Co jesm slyšel tak se chystal velkej projekt drytooloveho centra. Kluci co tam makaj se snažily, jen
     Re: drytool gutovka07.12.2010
Já tam volal, jak že to s drytoolem letos bude a bylo mi řečeno, že tam je jenom jedna cesta a jestl
      Re: drytool gutovka07.12.2010
Letos se dle informací místních nic nechystá, zřejmě kvůli prachum (bylo sotva na chyty na normální

1   ...   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   816   817   818   819   820   821   822   823   824   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Zimní Sperlonga
Ahoj, 27.12. se chystáme do Sperlongy a chtěla bych poprosit o nějaké tipy na ubytko. Kempy nebo privát (něco, kde mohou být pejsci). Klidně i v okolí Gaety, Terraciny apod. Díky moc :) Míša
Mismanka17:00:06 12.12.2010
odpovědět 
 Re: Zimní Sperlonga
My jsme kdysi spali ve Sperlonze u Alfreda, měl tel. 0039 771 744 038, ale uměl pouze italsky.
Jířa12:00:55 14.12.2010
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192455)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi