Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: foto dne 22.11.2010 Svišť na tý fotce vypadá jako Radovan Brzobohatý, když hrál Mrakomora v pohádce Princ a Večernice!
gate na secko mozne 21.11.2010 ahojte, chcem si poshanat nove klahoty, moje 20 rokov stare us predsa niesu co byvaly. zveca na skialpy a samozrejme klasika typu mix, vht a vem ja co este. chcel by som ze by neprofukly a neboli mokre pri malom dazdiku - taka obdoba latoka lenze na spodo
  Re: gate na secko mozne 22.11.2010 Varuju před Pinguin Alpin.
    Re: gate na secko mozne 22.11.2010 Co je na nich spatne? Mne se zdaji dobre. Pomer vykon/cena asi nejlepsi.
      Re: gate na secko mozne 22.11.2010 Odlepovaly se mi pásky ze švů, odtrhávaly se sucháče na "svislým laclu" podle zipu, integr
      Re: gate na secko mozne 22.11.2010 Mám ty gatě a nemám s nima žádnej problém, jedinný co se na nich rozpáralo byl šev po zásahu mačkou
  Re: gate na secko mozne 22.11.2010 Montura Vertigo / Montura Supervertigo - sice drahy, ale na dlouho a pohodlny.
    Re: gate na secko mozne 23.11.2010 hej, vyzeraju velmi dobre - take technicke vsetkoumelky. len mi pridu skoro ako take teplaky, ziadn
Možná hloupej dotaz... 21.11.2010 Jestli potřebuješ postupové jištění nějak pořádně pojistit (jinak než 2 presy) tak stačí jednoduše karabinu do které cvakneš lano obrátit vzhůru nohama....
  Re: Možná hloupej dotaz... 21.11.2010 jo taky to obcas delam, hlavne kdyz musim cvaknout zamek tak, ze je otoceny ke mne.
    Re: Možná hloupej dotaz... 22.11.2010 Na písku (cvakání kruhu) existuje ještě možnost mít v expresce karabiny zámkama na opačnou stranu, t
  Re: Možná hloupej dotaz... 23.11.2010 Ja mel vzdy jednu presku s pojistkama. Pak mi ukradli matros a ted to opet resim asi jako jini; kara
Mountain Hardware - oprava 21.11.2010 Ahoj, udelal jsem si diru do primaloftove bundy od MH a resim co s tim. Na jejich strankach se holedbaj, ze poskozene veci od nich spravi za "nominal fee", poslal jsem tedy mail na evropske zastoupeni a neodpovedeli mi. Nemate s tim nekdo zkusen
  Re: Mountain Hardware - oprava 24.11.2010 Takhle to skoro vypadá, jako by ten servis pro ČR nefungoval, zlatý český firmy !
Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Ví někdo proč se nedělají expreskový sety se šroubovacíma karabinama? Odpadla by tím nutnost dávat dvě presa proti sobě...
  Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Dělají se......ale pokud se správně naučíš cvakat normální, nepotřebuješ ani šroubovací ani cvakat d
    Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Myslím, že do kruhů se to občas hodí. Jak to nahradit jinak, než šroubovací karabinou nevím...
      Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Do kruhu das dve obyc proti sobe kdyz si to chces pojistit - duble. Jinak i to vetsinou dokaze clove
        Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Ono se to nezdá, ale ta šroubovačka se taky špatně procvakává :/ Takže to fakt vyšťaví :) Ale chápu
          Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Myslím, že řešení je jednodužší, vyměnit jednu karabinu v presu karabinou se šroubovací pojistkou.
            Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 No a pak když to borec použije i na vápně a do prvních 3 nejtů nacpe šroubovačky a utáhne na fest, t
              Re: Možná hloupej dotaz... 22.11.2010 Zdar, taky jsem to sem tam použil, ale největší vopruz je to, že dyž se to nejmíň hodí, šroub se ti
  Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Urob si sam. Nejakou dobu jsem preso se dvema sroubovkama pouzival. Obcas se mi vyskytl zajimavy pro
  Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Ne vždycky znamená šroubovací karabina jistotu! Lano, který vede "správným" směrem, tak př
    Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Akorat se ti obcas muze stat, ze ma nejt maly oko a vic nez jednu "proti-strachovku" tam n
      Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Tak do nejtu nevidim důvod dávat 2 proti sobě.
        Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Už jsem viděl tak dvakrát, jak někdo hodil pořádnou tlamu, protože se mu preska, co měl někde u kotn
          Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 Tak to bych řek že jí měl blb cvaknutou. (směrem ke skále)
            Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 do nejtu ani borhaku ji ke skale fakt necvaknes...:)
              Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 lano ke skale... vole:)
                Re: Možná hloupej dotaz... 21.11.2010 No jo,to jsou hratky cestiny ktery jsem nejako neodhalil:) nehulit
          Re: Možná hloupej dotaz... 20.11.2010 No jak pisou ostatni, muzes si udelat svou :) Ja mam takovou jednu a semtam ji pouziju, ale zas ne m
            Re: Možná hloupej dotaz... 21.11.2010 skoro každej výrobce dělá expreskový karabiny ve třech verzích - klasický, drátový, šroubovací. A up
  Re: Možná hloupej dotaz... 22.11.2010 Nutnost dávat dvě presa proti sobě? Dobrá hláška. Druhý preso je jen protistrachovka, jinej význam v
    Re: Možná hloupej dotaz... 22.11.2010 To si právě nemyslím. Když se hodně motá nohama kolem borháku, u prvního, nebo u druhého, tak je něk
skialp závody - SK 19.11.2010 Nevíte někdo o chystaných závodech pro tuto zimu na Slovensku? Kategorie open :-)
  Re: skialp závody - SK 20.11.2010 Skimountaineering.sk - ale ještě to asi není jasné. Asociace se jim nějak rozpadá, nikdo nechce být
Sardinie 19.11.2010 At googlim jak googlim, nemuzu najit zadneho pruvodce na Sardii. Vyslo vubec nekdy neco? Dik!!!
  Re: Sardinie 19.11.2010 Pruvodce urcite je, ale asi ho nikde nestahnes...
  Re: Sardinie 19.11.2010 Maurizio Oviglia, Pietra di Luna. Existuje verze italská, anglická a německá. Italská byla ke koupen
    Re: Sardinie 19.11.2010 Dik moc, nejde mi o stazeni, ale o koupeni, jdu hledat...
      Re: Sardinie 21.11.2010 pokud chces, mame jeden kus na prodej. i kdyz to je to starsi vydani, da se podle toho dobre lizt...
  Re: Sardinie 19.11.2010 Podle clanku v predposlednim Klettern by na jare melo vyjit nove vydani Pietra di Luna (to soucasne
    Re: Sardinie 19.11.2010 Tak to je vytecna informace, doufam ze vyjde na zacatku brezna, v planu je jet tam na konci brezna..
    Re: Sardinie 19.11.2010 Heh, takže Maurizio to opäť odložil :} ...naposledy, keď mi písal, malo to výjsť túto jeseň (septemb
      Re: Sardinie 19.11.2010 To si v Klettern mysleli taky, a proto s nim naplanovali na tento podzim clanek o Sardinii, a i kdyz
friendy 19.11.2010 Pomohl by ste mi někdo s výběrem velikosti Friendů? Uvažoval sem na začátek RE Pulsar 1-3 + Re-flex 4-6.
  Re: friendy 19.11.2010 Na šestku bych se vyprd (moc velká) a ušetřenou váhu bych využil na 0,5-ku a 0,75-ku. Kdybych si měl
  Re: friendy 19.11.2010 Ahoj, jak rika Honza, pokud prvni tri tak asi 1,2,3, potom nejaky mensi a nakonec velky, ty se ho
  Re: friendy 19.11.2010 Jestli frendy nemáš, jdi rovnou do Camalotů. Velikost bych bral do "naší" čtyřky pro "
  Re: friendy 19.11.2010 to si ujasni, kde s nima polezeš. jiné jsou vhodné na žulu (spáry), jiné na vápno (podivně kostrbaté
  Re: friendy 19.11.2010 Mrkni do inzerce, zrovna jsem tam nabídl tři friendy, z nichž jeden nový BD č. 3, vím, že sem inzerc
    Re: friendy 19.11.2010 Kup rovnou novou sada frendů RE Axel - a máš vystaráno - USA tech.dvou osek , česká výroba fa.Kouba
  Re: friendy 19.11.2010 A když už tady každej radí různý typy, tak mrkni na Omega Pacific link cam. Takhle jeden kousek vůbe
    Re: friendy 19.11.2010 Jo, cely žhavý dávat 2000 za friend na začátek :-) Já sem se teda na ty BD aj pacifiky díval, ale př
      Re: friendy 20.11.2010 Jestli fakt nevis a nikdy jsi to nezakladal, tak nejlepsi by pro tebe bylo si to od nekoho pujcit. C
      Re: friendy 20.11.2010 BDcka se daj sehnat levnejs, i tady v inz cca do 1300, i novy. Ale chapu ze je to porad o dost vic,
        Re: friendy 21.11.2010 Pokud koupis Koubu(RE) tak pocitej s tim ze do roka nebo po jednom vyletu do Yosemit sou na vyhozeni
        Re: friendy 21.11.2010 Do klasickejch skalních cest jsou abalaky zlatý, konkrétně ty v provedení TriCam od Campu, se smyčko
          Re: friendy 22.11.2010 Do Abalaku stačí z boku poklepat třeba karabinou, pak vzít hrot mezi prsty, odtáhnout od skály a v t
            Re: friendy 22.11.2010 Nevím, kde se bere mýtus, že frendy nejdou do vodorovnejch spár. To platilo v době masivních hliníko
              Re: friendy 22.11.2010 To není mýtus, to je fakt. V mělké díře, kam se vejde sotva tělo tri camu či vačky (TCU, friendu, ca
                Re: friendy 22.11.2010 Ad tricamy lepší do mělkejch děr než frendy - souhlas.
Ad mýtus to není - nesouhlas. Mýtus to
                  Re: friendy 22.11.2010 Pravda pravda, někdy je dobrý dvakrát přečíst, napočítat do desíti a pak něco napsat... Nakonec, pok
      Re: friendy 22.11.2010 Na nosnost se vyser, když už jdeš po číslech, tak koukej spíš na rozpětí min/max.
  Re: friendy 22.11.2010 ještě: jak často se na ně hážou samotný karabiny a kdy expresky? Mě to přijde s těma expresama o dos
    Re: friendy 22.11.2010 Nikdo tu snad nezminoval, ze friendy nejdou do vodorovnejch spar :) akorat tricamy jsou do vodorovne
      Re: friendy 22.11.2010 No a ac to sem nepatri, pokud by mel nekdo zajem, mam nejaky tricamy na prodej.
        Re: friendy 23.11.2010 @soty: Chápu, že BD nebo Omega Pacific jsou zbytečně drahé značky. Takže - pokud nechceš moc investo
Tenerife 18.11.2010 Dal by niekto typ na ľahšie lezenie na Tenerife, tak niečo okolo IV až V UIAA.
  Re: Tenerife 18.11.2010 Chystame sa na Tenerife v druhej polovici decembra (17-31). Ty tam budes kedy? Tu na lezci najdes aj
    Re: Tenerife 19.11.2010 Budem tam medzi 10.-17.12.
  Re: Tenerife 18.11.2010 Na Tenerife je asi 900 cest, je tam asi deset oblastí, (největší je Arico) ve většině oblastí je i p
    Re: Tenerife 25.11.2010 Ahoj,
a poradis pls. kde se da na Tenerife koupit pruvodec? Na netu toho moc neni - zajimala
      Re: Tenerife 25.11.2010 asi bych poradil si ho koupit v Evropě a nechat poslat poštou. Vyšel letos a popisuje 900 cest ale v
        Re: Tenerife 25.11.2010 Diky - tuhle stranku se mi podarilo vygooglit taky, ale krom popisu normalky toho tam taky moc neni
        Re: Tenerife 26.11.2010 Ja toho vygooglil vic a zajimalo by me, pokud jsi byl v Guia D Igora nebo v Barranco de los Naranjos
          Re: Tenerife 26.11.2010 V Guia D Isora jsem nebyl, ale z průvodce je jasné, že je to trad i sport, jestli jsou jasné spáry v