Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 11.Stráník 10977 12.Kohout 10931 13.Smetanová 10887 Bouldry: 11.Pařík 10350 12.Bulička 10184 13.Břicháček 10175 Hory: 12.Černý 3878 13.Chomová 3836 14.Abt 3757
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English životnost 07.10.2010 mám asi 3-4 roky bundu hight point i kalhoty.jakmile zaprši do 20min finale.impregnoval,pral-nepomohlo.má někdo osvěčenou jinou značku,druh,model--poradte
  Re: životnost 07.10.2010 3-4 roky je dlouhá doba, pokud jsi ji používal často není se čemu divit, měl jsem Tilak a po 5-ti le
    Re: životnost 08.10.2010 4 roky středně intenzivního používání i s batohem jsou smrt pro každou membránu včetně přechvalované
  Re: životnost 09.10.2010 Přesně. Mám Tilak Raptor a po 3 letech už je jen do suchého počasí.
    Re: životnost 09.10.2010 Gelanots mi po 4-5 letech protíká. S tím jsem ale počítal takže ok. Slouží už jen jako pracovní.
      Re: životnost 09.10.2010 Mám bundu od Appu už 10 let a neproteče. Je trochu potrhaná a teď už ji nosím hlavně přes zimu v prá
        Re: životnost 10.10.2010 tady zase dušan.jsme byli na rohačich letos a uplně jsem zaviděl kamošovy jeho plaštenku,kdeyž muj g
skialp. lyže - šířka 92? 07.10.2010 Hore zdar, mám teď jedny "prašanovky" s pevným vázkem - šířka 92 pod patou (délka 174) a skialpy (lehký pěnovky) s 72 pod patou (délka 172)a chtěl bych z nich udělat jedny "univerzálky". Myslíte si, že 92 mm je ještě použitelný na tour
  Re: skialp. lyže - šířka 92? 07.10.2010 na chuzi je to jeste ok. Akorat v hlubsim snehu ve vyslaply stope budes mit problem ze muzes bejt si
    Re: skialp. lyže - šířka 92? 08.10.2010 Víc se nadřeš ve zmrzlých traverzech, jak je ta lyže široká hůř se zařízne a víc ustřeluje pata.
  Re: skialp. lyže - šířka 92? 09.10.2010 Vždyť je oboje máš vyzkoušené.
jinak na užších si líp zašlapeš, hůř zajezdíš, na širokých opa
Počasí v Paklenici v listopadu 07.10.2010 Ahoj. Hledal jsem v diskusích, ale moc nezmoudřel. Tedy se ptám - MÁTE NĚKDO PONĚTÍ, JAKÉ BÝVÁ V PŮLCE LISTOPADU POČASÍ A TEPLOTY V PAKLENICI? Díky za poradu.
  Re: Počasí v Paklenici v listopadu 07.10.2010 je to loterie, ale kolem 15 tam bývá, na lezení to stačí, ale může tam hodně foukat, no a na koupání
  Re: Počasí v Paklenici v listopadu 07.10.2010 Zdar Gejzo.(Gejza z Hodonínského Odd?). Párkrát jsem byl v Paklošce v Listopadu a pohoda. Samozřejmě
    Re: Počasí v Paklenici v listopadu 07.10.2010 Před dvěma lety jsme tam byli asi v půlce října a v těch krátkejch sportovkách na sluníčku bylo vedr
paresa 06.10.2010 Nejspíš to bude dočasná paresa nervu. Skoč k neurologovi, jak už tu někdo píše. Jinak čas a zem to vytahne.
  Re: paresa 06.10.2010 sorry, to patřík diskusi níž.
Lecce - južné Taliansko 06.10.2010 Zdravím.
Chcel by som sa opýtať na potencionálne lezecké možnosti v okolí juhotalianskeho mesta Lecce. Je mi jedno, o čo by šlo (lezenie, bouldering, DWS, big wall), len aby tam čosi bolo :}
Vopred ďakujem.
  Re: Lecce - južné Taliansko 06.10.2010 neco tam bude, odstran mezeru
    Re: Lecce - južné Taliansko 06.10.2010 Lesso. To je přece především Bergell, nejkrásnější alpské hory.
      Re: Lecce - južné Taliansko 06.10.2010 Ty popleto, Náčelník hledá Lecce a né Lecco...
      Re: Lecce - južné Taliansko 07.10.2010 ty jsi ale stejně hloupý ikdybys nic nenapsal:-D
        Re: Lecce - južné Taliansko 07.10.2010 Turek, to je přece největší milovník kraviček, přece.
          Re: Lecce - južné Taliansko 07.10.2010 Bůůůůůůů
po žních půjdeš k Turkoj!:-D
brnění 05.10.2010 Už asi 14 dní mám necitlivá chodidla a konečky prstů levé ruky? Začalo to asi týden po návratu z Mt.Blancu, ale do souvislosti bych to moc nedával - nezmrznul jsem. Měl to někdo taky? Jak z toho ven?
  Re: brnění 05.10.2010 Nedávno sem asi dva týdny brousil flexou. Palec na pravé ruce taky trochu znecitlivěl a brněl, ale p
  Re: brnění 05.10.2010 Které prsty ti brní? Malíček a prsteníček nebo i jiné? Kolik ti je?
    Re: brnění 05.10.2010 Nejvíc prsteníček, málo nebo skoro vůbec malíček s prostředníčkem. Palec a ukazováček je ok. Je mi 3
      Re: brnění 05.10.2010 Běž stím bez meškání k lékaři!!!Může tě potkat co nevidět mrtvice-to co popisuješ jsou jasné příznak
        Re: brnění 05.10.2010 jo, presne. Mozkova prihoda si nevybira, na veku nezalezi.. nebyl bys prvni kdo si ji ve vetsi vysce
      Re: brnění 05.10.2010 Zajdi k doktorovi. Myslel jsem na krční páteř, ale to že to je na všech prstech je divné. Pod pojmem
        Re: brnění 06.10.2010 Nevím jestli brnění je ten správný výraz, možná spíš jakoby tupé. Dotek cítím, není to úplně mrtvé.
  Re: brnění 05.10.2010 zajdi za neurologem - beze srandy.
    Re: brnění 06.10.2010 Potom dej vědět, čím to bylo způsobené. Mě brněly předloni cca 10dnů po návratu z Alp prsty na noze-
  Re: brnění 06.10.2010 Mě se stalo, že po túře na Marmoladu (jeden den, ale bylo to pro mě náročný, nemám úplně ok záda) mi
    Re: brnění 06.10.2010 Tak mně brní prsty na ruce už asi půl roku. Podle vyšetření jsem zdravý.
      Re: brnění 07.10.2010 Zdar. Tak dneska vyšetření EMG - střední postižení ulnaris v oblasti nad předloktím, dál to mám řeši
        Re: brnění 07.10.2010 Jojo, se špatným praktikem můžeš ztratit i roky, než tě někam pošle, ale jsou i dobří, abych nekřivd
          Re: brnění 07.10.2010 jo a u karpálního tunelu i operace. Fuj, straším tady, přeju Vám, ať jste zdraví ať jsou to dočasné
Dojisteni na ferrate 05.10.2010 Ahoj, uz chvili premyslim nad tim, jak dojistit dite a nebo kamaradku na ferrate. Aby to bylo k necemu, tak by me ten dojistovany musel vzdycky nejdriv napodavat lano (20-25?metru), pak bych musel "zastandovat" a dobirat dojistovaneho. Tim se al
  Re: Dojisteni na ferrate 05.10.2010 Trochu jsem nepochopil to s podáváním lana. Na ferratách se běžně děti a méně zkušení jedinci dojišť
    Re: Dojisteni na ferrate 05.10.2010 No ja resim jak to dojistovani ma prakticky vypadat. Pokud budu mit prcka na cca 5 metrovem lane jen
      Re: Dojisteni na ferrate 05.10.2010 jak te muze vzit s sebou, kdyz budes cvaknuty k retezu?
      Re: Dojisteni na ferrate 05.10.2010 Stejne jako Mara. Porad to nechapu v cem vidis problem?
  Re: Dojisteni na ferrate 05.10.2010 napíšu ti jak to dělám já, odkoukáno a zkonzultováno s bergfírerem. Samozřejmě hodně záleží jak star
    Re: Dojisteni na ferrate 05.10.2010 a jistím normálně ze štandu (do těžkých tůr tak ber nějaký smyce, karabiny navíc...) ještě je dobrý
      Re: Dojisteni na ferrate 06.10.2010 My jsme to odkoukali od rakouských horských vůdců. Mám cca 15 m polovičního lana (tedy měl jsem, než
        Re: Dojisteni na ferrate 06.10.2010 Zjazd z Marmolady (Punta di Penia) po ladovci, po ktorom vedie hore normalka? To hadam nie!
          Re: Dojisteni na ferrate 06.10.2010 Takhle to bylo na Marmoladě:
            Re: Dojisteni na ferrate 06.10.2010 No tak tym by som sa vobec nechvalil. ten lanovkar nemal kyvat hlavou, ale rovno vam zatvorit dvere
              Re: Dojisteni na ferrate 06.10.2010 Promiň, ale asi jsi viděl málo ledovců, neboť právě marmoladský patří k relativně bezpečným. Na jaře
                Re: Dojisteni na ferrate 07.10.2010 Mer de Glace ako i Pasterze som presiel, nemusis sa bat, ze by som presiel malo ladovcov. Netvrdim t
                  Re: Dojisteni na ferrate 07.10.2010 protoze se tam ty troubove v lete nenavazujou
                    Re: Dojisteni na ferrate 07.10.2010 Jo tak takhle to je. To souhlasím. Ledovec na Marmoladě není příliš nebezpečný, ale do trhlin tam pa
                      Re: Dojisteni na ferrate 07.10.2010 no on mluvil i o parech a ti asi navazany bejt museli, tak bych to jeste rozsiril ze dalsi chodi po
      Re: Dojisteni na ferrate 06.10.2010 Super!!! Tahle jsem to potřeboval slyšet. Díky. Líbí se mi i to vedení lana mojí karabinou. Dává mi
    Re: Dojisteni na ferrate 06.10.2010 mě jenom není jasné to s tím cvakáním lana do karabiny, kterou cvakáš na drát. Přece když ji máš na
      Re: Dojisteni na ferrate 06.10.2010 Myslím, že má takovou představu, že když upadnou oba najednou, tak spadnou k nejbližší skobě a činná
  Re: Dojisteni na ferrate 06.10.2010 Zcela obecně - dítě bych na ferratu nikdy nevzal. Dojištění by bylo samozřejmě nutnost, rozestupy př
    Re: Dojisteni na ferrate 06.10.2010 Problém s padáním kamenů je spíš ma lehkých horolezeckých cestách, i když nad Tebou nikdo neleze. Pr
Nanga Parbat 05.10.2010 Ahojte, sháním film o bratrech Messnereových. Nevíte, kde by se dal stáhnout?? Díky.
  Re: STUBAI HORNET 04.10.2010 Jen malá zkušenost s diskusí:)
stačí to psát malými písmeny,
stačí to zadat jednou - n
  Re: STUBAI HORNET 04.10.2010 Cena nizka, vykon nijak zazracny. Hlavnimi nevyhodami jsou nevymenny hrot a celkem spatne vyvazeni z
    Re: STUBAI HORNET 05.10.2010 Tiez by som dal do pozornosti Edelrid excalibur pro. Cena nie je najvyssia a s hornetmi sa to neda a
STUBAI HORNET 04.10.2010 Zdravým lezci. Má niekto skúsenosť s cepinami STUBAI HORNET ... som študent a nováčik a ta cena sa mi veľmi pozdáva. resp. bola by nejaká alternatíva? Vďaka za každú dobru radu.
1
...
823
824
825
826
827
828
829
830
831
832
833
834
835
836
837
838
839
840
841
842
...
2263
životnost mám asi 3-4 roky bundu hight point i kalhoty.jakmile zaprši do 20min finale.impregnoval,pral-nepomohlo.má někdo osvěčenou jinou značku,druh,model--poradte dušan 14:54:05 07.10.2010odpovědět
  Re: životnost 3-4 roky je dlouhá doba, pokud jsi ji používal často není se čemu divit, měl jsem Tilak a po 5-ti letech začal taky protíkat. 17:41:25 07.10.2010odpovědět
    Re: životnost 4 roky středně intenzivního používání i s batohem jsou smrt pro každou membránu včetně přechvalovaného goráče. aden 23:11:49 08.10.2010odpovědět
  Re: životnost Přesně. Mám Tilak Raptor a po 3 letech už je jen do suchého počasí. 10:42:54 09.10.2010odpovědět
    Re: životnost Gelanots mi po 4-5 letech protíká. S tím jsem ale počítal takže ok. Slouží už jen jako pracovní. Slamak 12:47:59 09.10.2010odpovědět
      Re: životnost Mám bundu od Appu už 10 let a neproteče. Je trochu potrhaná a teď už ji nosím hlavně přes zimu v práci a po celý rok do deště, jinou nemám. Určitě to není žádný GTX, a parametry na visačce mě tenkrát nijak neoslnili, ale hlavní je že neproteče. Prvních pár let jsme ji prali v něčem co se jmenovalo Sportwash, ale teď už to nijak neřeším. A taky ji nijak neimpregnuju.
Daniel 13:51:04 09.10.2010odpovědět
        Re: životnost tady zase dušan.jsme byli na rohačich letos a uplně jsem zaviděl kamošovy jeho plaštenku,kdeyž muj gelantos )-: ,ma vubec vyznam to kupovat za tak dabelske penize.to radeji windstoper,softshell(ten drži dodnes-6 let proti větru)+pláštěna v batohu za dvě kila..
dušan 08:21:03 10.10.2010odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: