Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231305 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
DDM Sova Cheb - Cheb
Olympia - Brno - Modřice

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
Zdravím všechny, chtěl bych poprosit o radu. Chci koupit bundu a rozhoduji se mezi Tilak Evolution a Raptorem. Používat ji chci na zimní hory ( choďáky - Tatry, Alpy apd. ), lyžování a celkově do nepohody:-). Pokud máte někdo zkušenosti, Předem díky za ra
 Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
mam zkusenost s obouma ale vice mi sedi evolution ani vlastne nedokazu rici proc, fukcne jsou obe bu
  Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
Díky, jsem taky víc nakloněný Evolutionu, ale je to zvláštní, rozdíl v ceně je cca 200kč, ale dočetl
   Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
mam raptora a sedí perfektne a strihovo sa mi zdá lepsia ako evolution. ale evolution ma vyšší golie
    Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
Být tebou, rozhodoval bych se na základě střihu. Absolvoval jsem podobné dilema jako ty před rokem.
     Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
Taky mně na lezení víc sedí Raptor. Trochu mně sere, že když dám do kapes u hlavního zipu nějaké věc
      Re: Tilak Evolution vs Raptor14.09.2015
hlavně bacha na ty vodě "odolný" zipy...
   Re: Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
evolution mam rok a neco a uplne v poho krome male dirky na zapesti od varice a mozna trochu na rame
    Re: Tilak Evolution vs Raptor13.09.2015
Jestli za rok propouští, tak to je u bundy za 10 táců slušnej úlet.
    Re: Tilak Evolution vs Raptor14.09.2015
35 vikendu za rok? 35x si lezl ve vysokych horach za sezonu? podle me to moc resite. na 90% akci sta
 Re: Tilak Evolution vs Raptor06.08.2011
Současný Evolution i Raptor jsou maj se svejma dokonalejma předchůdcema společný pouze názvy. Hlavně
  Re: Tilak Evolution vs Raptor11.09.2015
Přesně tak. BTW pokud by někdo prodával raptora nebo evolušna z těch let (cca 2005) velkosti M, ihne
   Re: Tilak Evolution vs Raptor13.09.2015
Já bych ti klidně z roku 2004 Raptora prodal, je v pohodě zvenku, ale zevnitř už je hotovej a proteč
    Re: Tilak Evolution vs Raptor23.09.2015
Včera jsem na základě příspěvků víše koukal na oba Tilaky a schválně jsem si zkusil i Millet K Jacke

 Tilak Evolution vs Raptor30.09.2010
Zdravím všechny, chtěl bych poprosit o radu. Chci koupit bundu a rozhoduji se mezi Tilak Evolution a Raptorem. Používat ji chci na zimní hory ( choďáky - Tatry, Alpy apd. ), lyžování a celkově do nepohody:-). Pokud máte někdo zkušenosti, Předem díky za ra

 Lezecky30.09.2010
Koupil jsem si lezecky, kdyz jsem si je v krame zkousel, tak me bolel palec, ale prodavac ze to prej bude OK. Byl jsem v nich lezt dvakrat a problem je ze jsou do spicky, palec tlaci k ose chodidla a pekne to boli. Potreti uz nepujdu, nejsem masochista.
 Re: Lezecky30.09.2010
nikto..kazdeho tlacia, pozeraj v nich tyzden vecer telku a ony sa roztiahnu
 Re: Lezecky30.09.2010
Borealy mi prijdou docela jako bačkory. Už na prvni pohled nemaji botu tak uplne do spicky jako osta
  Re: Lezecky30.09.2010
diky!
 Re: Lezecky30.09.2010
Keď som potreboval aby mi lezka trochu povolila (mám jednu nohu o pol čísla väčšiu) tak som si dal t
  Re: Lezecky30.09.2010
Namočení pomůže.

 urazy a trvalé potíže z lezení29.09.2010
Ahoj, píšu absolventskou práci o úrazech spojených se sportovním lezením. Proto bych chtěl požádat ochotné, kteří by mi poslali své zkušenosti s úrazem nebo i s trvalými obtížemi které vás doprovází právě ve spojení s činností lezení. outys@seznam.cz Děku
 Re: urazy a trvalé potíže z lezení01.10.2010
Co přesně chceš vědět? Nadhoď nějake mustr ;)
  Re: urazy a trvalé potíže z lezení01.10.2010
zkus mrknout na clanek tady na lezci o poutkach a slachach na prstech
 Re: urazy a trvalé potíže z lezení01.10.2010
mrkni na tyhle články:

 Re: urazy a trvalé potíže z lezení01.10.2010
Doporučuji praktický seminář "Strečink ve sportovním tréninku – prevence zranění" v brněns

 Pásky na Mačky29.09.2010
Ahoj, mám dotaz. Koupil jsem mačky, ovšem bez upínacích popruhů, čistě jen základ. Jak nejlépe vyřešit a sehnat upínací pásky? Jak je vyrobit? Díky

 Pásky na Mačky29.09.2010
Ahoj, mám dotaz. Koupil jsem mačky, ovšem bez upínacích popruhů, čistě jen základ. Jak nejlépe vyřešit a sehnat upínací pásky? Jak je vyrobit? Díky
 Re: Pásky na Mačky29.09.2010
Záleží, jaké máš mačky: jestli rychloupínací, tak je nejrychlejší koupit v shopu nadstavovací popruh
  Re: Pásky na Mačky29.09.2010
Právě že mám i bez upínání. Jen železa.
   Re: Pásky na Mačky29.09.2010
Tak proč to kupuješ? :-)
    Re: Pásky na Mačky29.09.2010
Byly za 100,- :-)
     Re: Pásky na Mačky30.09.2010
Vačky ve slevě? Už je dostali? A ve kterým tesku?
    Re: Pásky na Mačky - Tesco sleva!!!29.09.2010
Když ono to bylo tak výhodný.
     Re: Pásky na Mačky - Tesco sleva!!!29.09.2010
A v kerym teskáči?
   Re: Pásky na Mačky29.09.2010
    Re: Pásky na Mačky29.09.2010
Díky za tip!
 Re: Pásky na Mačky29.09.2010
Záleží, jaké máš mačky: jestli rychloupínací, tak je nejrychlejší koupit v shopu nadstavovací popruh
  Re: Pásky na Mačky29.09.2010
Čauvets. Podle toho co říkáš tak to zřejmě budou staré vojenské mačky, matroš pozinkovaný plech s kr
   Re: Pásky na Mačky29.09.2010
Díky za tip!
    Re: Pásky na Mačky30.09.2010
Ty se dají svázat i repkou průměr cca 4 mm, nebo tam bývaly kožené řemínky (jakákoliv straší učebnic
     Re: Pásky na Mačky30.09.2010
Mám je doma, nedávno jsem to dělal. Zašel jsem do krámu, kde prodávaj látky, nitě, přezky, zipy, apo
      Re: Pásky na Mačky30.09.2010
Eli písni mi email díky.
       Re: Pásky na Mačky01.10.2010
ellik@volny.cz

 Sportovní cesty na severu čech29.09.2010
Ahoj lezci, budu se brzy stěhovat na sever Čech (do Liberce) a tak bych se rád zeptal zkušených místních jestli nevědí o nějakým sportovnějším lezením v okolí (Sušky a Prachov trochu znám i když do pískaření musím ještě pořádně "dorůst" :) ).
 Re: Sportovní cesty na severu čech29.09.2010
Matoušovka u Křižan, Sokoliky v Polsku, Konigshain v Německu... Moc mě toho nenapadá.
  Re: Sportovní cesty na severu čech29.09.2010
Co Jizerky? Tam leze za hodinu i bez auta
   Re: Sportovní cesty na severu čech29.09.2010
ale ne zrovna sportovky...
    Re: Sportovní cesty na severu čech29.09.2010
Pantak, sportovky, ale ne moc sportovne jisteno, kazdopadne pokus ti nevadi lezeni na TR nez zdomacn
     Re: Sportovní cesty na severu čech29.09.2010
Diky moc za rady. Urcite to vsechno omrknu. Taky jsem slysel o "Havranovi". Nejaky zkuseos
      Re: Sportovní cesty na severu čech30.09.2010
Vajoetky nejsou moc sportovní oblast, ale vedle nich je Matoušova skála a ta je oborhákovaná. Na Hav
    Re: Sportovní cesty na severu čech29.09.2010
Co mate? V Jizerkach jsou tisice cest a stovky z nich jsou bezpečné.
 Re: Sportovní cesty na severu čech30.09.2010
Za 40 minut jses z Liberce na Kašparáku, super odjištěná sportovní oblast u Nového Boru. Někde na ne
  Re: Sportovní cesty na severu čech01.10.2010
Topo Kašpar:
 Tilak Latok + GORE TEX?28.09.2010
Nedávno sem si kupoval Latoka s vědomím že to je to nejlepší co můžu pod GORE TEX dát, a uš sem přemýšle co navrch... hned mi padlo na Tilak Evolution. Tady sem narazil na problém, že by snad byla až příliš dobrá na i tak skvělou SOFT SHELLku Evolution by

 pruvodce finale28.09.2010
nenasla by se tady hodna duse, ktera by mi na mail byla ochotna poslat pruvodce na finale ligure v el. forme? diky moc. pol

 svetr z PET lahví28.09.2010
Ahoj, nevíte něco o svetru z materiálu z PET lahví? Alespoň značku, popřípadně typ. Je to nutné! Díky předem. Bára.
 Re: svetr z PET lahví28.09.2010
Všecky flísky. Se zipem to sou bundy, bez zipu tomu říkejme třeba svetry...
  Re: svetr z PET lahví30.09.2010
tak je

1   ...   826   827   828   829   830   831   832   833   834   835   836   837   838   839   840   841   842   843   844   845   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Tilak Evolution vs Raptor
Zdravím všechny, chtěl bych poprosit o radu. Chci koupit bundu a rozhoduji se mezi Tilak Evolution a Raptorem. Používat ji chci na zimní hory ( choďáky - Tatry, Alpy apd. ), lyžování a celkově do nepohody:-). Pokud máte někdo zkušenosti, Předem díky za rady a doporučení. 
Jiří16:29:31 30.09.2010
odpovědět 
 Re: Tilak Evolution vs Raptor
mam zkusenost s obouma ale vice mi sedi evolution ani vlastne nedokazu rici proc, fukcne jsou obe bundy super co se tyce kapuce rukavu atd.
kub17:16:35 30.09.2010
odpovědět 
  Re: Tilak Evolution vs Raptor
Díky, jsem taky víc nakloněný Evolutionu, ale je to zvláštní, rozdíl v ceně je cca 200kč, ale dočetl jsem se že Evolution je narozdíl od Raptora celý ze zesíleného materiálu a hlavní zip má údajně taky lepší, proto jsem z toho takový rozpačitý. Jak dlouho máš toho Evolutiona?
Jiří18:12:07 30.09.2010
odpovědět 
   Re: Tilak Evolution vs Raptor
mam raptora a sedí perfektne a strihovo sa mi zdá lepsia ako evolution. ale evolution ma vyšší golier a pri zapnutí vytvorí ochranu doslova az pod nos. u raptora je to ovela nizssie. dalsia nevyhoda je ze v pripade nosenia prilby a nasadenej kapucne mi kapucna dvíha bundu na pleciach. asi je trošku malá alebo mám vysoku prilbu. a zips sa zapina ťažko a po ceste sa zasekava do okrajov. asi by som teraz kupil evolution. ale raptor mi viac sedel.
milan19:28:47 30.09.2010
odpovědět 
    Re: Tilak Evolution vs Raptor
Být tebou, rozhodoval bych se na základě střihu. Absolvoval jsem podobné dilema jako ty před rokem. Já si vybral Raptor proto, že mi líp sedí. Doporučuji vyzkoušet jen v tričku a pak naopak i s helmou a s flískou a péřovou vestou, ať víš, jak ti bude sedět v létě, v zimě, kdykoli.
Materiálové rozdíly ve výsledku jsou podle mě zanedbatelné. Technicky jsou obě bundy velmi dobré a podobné, i když mě osobně přišel Raptor lepší na lezení (těsnější střih, vnější velké kapsy na rukavice), a Evolutino zase na skialpy (vnitří prodyšné kapsy na těle na pásy).
Gejza20:57:24 30.09.2010
odpovědět 
     Re: Tilak Evolution vs Raptor
Taky mně na lezení víc sedí Raptor. Trochu mně sere, že když dám do kapes u hlavního zipu nějaké věci, tak jak mám pak zaplý sedák, tak ty věci vytvoří takovou hradbu. Ty kapsy bych řešil možná trochu jinak. To je tak jediná věc co bych té bundě vytkl. Jinak se mně zdá propracovaná do detailu.
Belial21:17:52 30.09.2010
odpovědět 
      Re: Tilak Evolution vs Raptor
hlavně bacha na ty vodě "odolný" zipy...
06:47:58 14.09.2015
odpovědět 
   Re: Tilak Evolution vs Raptor
evolution mam rok a neco a uplne v poho krome male dirky na zapesti od varice a mozna trochu na ramenech je gorac uz fuc(popruhy od batohu) ale trofam si rict ze na nem mam dobrejch uz 35 vikendu plus nejaky delsi vyjezdy takze pri letosnim pocasi XY destu si myslim ze pohoda
kub21:22:48 30.09.2010
odpovědět 
    Re: Tilak Evolution vs Raptor
Jestli za rok propouští, tak to je u bundy za 10 táců slušnej úlet.
21:00:57 13.09.2015
odpovědět 
    Re: Tilak Evolution vs Raptor
35 vikendu za rok? 35x si lezl ve vysokych horach za sezonu? podle me to moc resite. na 90% akci staci lehka goracovka (do 300g) do batohu. A na turistiku bundu za 10 litru fakt nepotrebujes.
11:15:53 14.09.2015
odpovědět 
 Re: Tilak Evolution vs Raptor
Současný Evolution i Raptor jsou maj se svejma dokonalejma předchůdcema společný pouze názvy. Hlavně Ëvolution dnes připomíná GTX Paclite bundy nižší třídy- kdysi(modely 04- až cca 08) bunda do extrému bez kompromisů, dnes předraženej šmejd- snaha ušetřit z tý bundy ční na míle daleko, navíc naprosto tragický barvy. Škoda, Tilak byl kdysi na špici ale dnes už se nechytá. Za mě nebrat.
michal18:33:49 06.08.2011
odpovědět 
  Re: Tilak Evolution vs Raptor
Přesně tak. BTW pokud by někdo prodával raptora nebo evolušna z těch let (cca 2005) velkosti M, ihned ho koupim. Díky
gorre14:34:11 11.09.2015
odpovědět 
   Re: Tilak Evolution vs Raptor
Já bych ti klidně z roku 2004 Raptora prodal, je v pohodě zvenku, ale zevnitř už je hotovej a proteče. Nicméně aktuální modely se mi také nelíbí. Hon za gramy jí neprospěl.
Zvolil jsem jiného výrobce.
08:16:25 13.09.2015
odpovědět 
    Re: Tilak Evolution vs Raptor
Včera jsem na základě příspěvků víše koukal na oba Tilaky a schválně jsem si zkusil i Millet K Jacket. Zaměřil jsem se na podšívku. No a KJ. má na namáhaných místech od batohu(bederák, ramena, záda) takovou tu starou hrubou podšívku. Zbytek bundy je vybaven tou jemnou, kt. má Evolution všude. Tohle možná v Tilaku podcenili.
16:40:54 23.09.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192427)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Euroteam 6c Courmayeur
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (38)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1280 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi