Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Scarpa F331.08.2010
Caute, rad by sem se zeptal na F3 od scarpy, nikde sem o nich nic nenasel (krome reklamnich titulku). Tak jestli s nimi mate neake skusenosti, zajimalo by me jak je to s nimi ve vyslapu a tak vubec, pomer sjezd/vyslap. A dalsi vec: chtel bych je na klasic
 Re: Scarpa F301.09.2010
Áhoj, má je kamarád a je s nimi vcelku spokojený...akorár při sjezdu pod ně cpe furt nějakou destičk
  Re: Scarpa F301.09.2010
Dík, hlavně že nejsou nějak moc problémové. Není to totiš nějak moc vídaná bota ani u "polozávo
   Re: Scarpa F302.09.2010
s tim purkem se porad s nekym erudovanym! doporucene vazani pro F1 a F3 na skialp je tech - jak mluv
    Re: Scarpa F302.09.2010
Já vím, doteď sem chodil se starýma Dachstainama - ty sem roztřískal. K těm botám časem aj TLT a ski
     Re: Scarpa F302.09.2010
takhle se to resilo u F1 nez zacli delat ten elegantni klinek do zdirky na harse, ale tam se to lepi
      Re: Scarpa F303.09.2010
...no, co mám teda dělat?
       Re: Scarpa F303.09.2010
nasetrit na techa,...nebo koupit jiny boty. treba zzero 3, kupovat si F3 na silvretu nema smysl.
  Re: Scarpa F301.09.2010
Dík, hlavně že nejsou nějak moc problémové. Není to totiš nějak moc vídaná bota ani u "polozávo

 Zugspitze31.08.2010
Ahoj, za 14 dní se chystáme na výstup na Zugspitze. Bohužel nevíme, kde v okolí přespat. Nevíte někdo o nějakém kempu, nebo místu, kde by se dalo přespat pod širákem v okolí GAPA? dík
 Re: Zugspitze31.08.2010
Pod sirak jsme si tam netroufli, ale primo v GAPA na okraji, tesne pred odbockou na Hammersbach (jed
 Re: Zugspitze31.08.2010
Ahoj, Martin má pravdu, také jsem tam spal a pak ještě když odbočíš směr Hammersbach tak hned za žel

 Okolí Kaprunu31.08.2010
Ahoj, jedu na 5 dnů do Kaprunu, s fyzicky zdatnou holkou co neleze, doporučte nám prosím zajímavé jednodennvýstupy v okolí s pěknými výhledy, při kterých není nutno se jistit.
 Re: Okolí Kaprunu31.08.2010
G. Wiesbachhorn - Kaindlgrat - mačky + cepín nutností.
  Re: Okolí Kaprunu31.08.2010
Kaindlgrat je spíš na 2 dny: 1. den na chatu a 2. den na vrchol a dolů. Co takhle na druhou stranu
   Re: Okolí Kaprunu31.08.2010
díky kubo, ale měl jsem na mysli něco víc nelezeckého, prostě nechci brát matroš vůbec, max. mačky a
 Re: Okolí Kaprunu31.08.2010
Wiessbachhorn jde od zacatku srpna temer vzdycky bez macek a cepinu, pokud nenasnezi. Samozrejme, ze

 byrokracie30.08.2010
kde si muzu udelat obrazek veskere nutne byrokracii spojene s otevrenim a provozem boulderu pro verejnost? Je nekde k nahlednuti zakon pojednavajici o predpisech nutnych pri provozu boulderu?

 nález kybliku na Krkavci skale30.08.2010
Čau,

včera jsme pod Krkavčí skálou v Krase našli poměrně zánovní jistící prostředek (kyblík) černé barvy. Kdo to ztratil (a bude znát i značku výrobku) ať se o něj přihlásí. 724427297.

Jirka
 Re: nález kybliku na Krkavci skale30.08.2010
kdosi tam ještě nechal lezky - zánovní mamuty
  Re: nález kybliku na Krkavci skale31.08.2010
Pokud vám chybí něaká lezecká výbava, zajeďte si na víkend pod Krvavčí skálu :-D

 nález kybliku na Krkavci skale30.08.2010
Čau,

včera jsme pod Krkavčí skálou v Krase našli poměrně zánovní jistící prostředek (kyblík) černé barvy. Kdo to ztratil (a bude znát i značku výrobku) ať se o něj přihlásí. 724427297.

Jirka

 MHFF30.08.2010
MČR v boulderingu na http://petalula.rajce.idnes.cz/

 dvojcata30.08.2010
Zdar, muzete mi poradit s vyberem dvojcat? Chtel bych to na sportovni vicedelky a na letni lezeni v tatrach. Neuvazuju o lezeni na snehu nebo mixu, to jde zatim mimo me. Rozhoduji se mezi accordem 8,3 od singace nebo 8,5 master od tendonu. Taky by me zaji
 Re: dvojcata30.08.2010
cus, rozhodne je zbytecne priplacet za nejake ochrany proti vode pokud to vubec pomuze (coz jsem oso
  Re: dvojcata30.08.2010
Já mám zkušenosti s impregnací od Tendonu jen ty nejlepší. Na Eigeru, Badilu a Duostarech. Koupím si
   Re: dvojcata30.08.2010
Já bych rozhodně šel do dvojčat s kompletní impregnací, tzn. jádro a oplet. Mám Accordy od SR, které
    Re: dvojcata30.08.2010
jj, má pravdu ten chlapec.Rozhodně jdi do impregnace!!!Možná ušetříš litr, ale budeš tak znechucený
     Re: dvojcata31.08.2010
jako na tvou holkou? ;-) ale vazne, mam beal ice line a som uplne spokojny. doporucujem.
 Re: dvojcata30.08.2010
Zkus se mrknout na Beal Ice Line a samozrejme s impregnaci jadra, tj. Golden Dry. Jelikoz je predpok
  Re: dvojcata30.08.2010
gemini od SR s plnou ochranou jsou za stejnou cenu jako tendon master uplne bez ochrany a jen o gram
  Re: dvojcata30.08.2010
gemini od SR s plnou ochranou jsou za stejnou cenu jako tendon master uplne bez ochrany a jen o gram
   Re: dvojcata31.08.2010
Doporučuju Tendon Master 7,8.Je chráněný proti vodě, je to dvojče a půlka zároven a dobře se s ním p
    Re: dvojcata31.08.2010
Boha proč ho cpeš do zubů? Já myslel že to dělaj lidi jen na umělkách
     Re: dvojcata31.08.2010
""Boha proč ho cpeš do zubů? Já myslel že to dělaj lidi jen na umělkách"" :o)))
      Re: dvojcata31.08.2010
K impregnaci: když je lano nový je to paráda, ale přijde mi že párkrát zmokneš, protáhneš ho po ledo
       Re: dvojcata31.08.2010
Uz jsem myslel, ze jsem uplne blbej a vsem ostatnim impregnace vydrzela. Presne tohle jsem mel na my
      Re: dvojcata31.08.2010
Tatry - 60m
    Re: dvojcata31.08.2010
Zdar, Taky doporučuju Tendon Master 7,8. Když si je při cvakání strčim do zubů tak se mi taky bojim,
 Re: dvojcata31.08.2010
Nedavno som kupil beal ice twin, zatial som liezol s nimi len jednu cestu v tatrach ale uplna spokoj
  Re: dvojcata31.08.2010
Promiň, ale na co potřebuješ u dvojčat značení středu??Že by mě něco uniklo??
   Re: dvojcata31.08.2010
zeby si vedel zakricat fesakovy n aprvom konci lana, ze "poooolooovica"
    Re: dvojcata31.08.2010
No polovica ti stejne moc nerekne:-(
Podle mě je lepší si koupit značkovač a na 5.,10. a 15.m
     Re: dvojcata31.08.2010
Ta půlka na půlce by se hodila. Občas slaňuju cesty, kde slaňovat jinak než po 25 m nejde. Naposledy
 Re: dvojcata31.08.2010
nemate nekdo toho accorda? zajimalo by me jak to ma s tou ochranou impregnaci. v e-shopech se o tom
  Re: dvojcata31.08.2010
Accord je bez impregnace, proto saje jak hadr-viz.víše

 Zapomenuta expreska na Pantheonu30.08.2010

Zdar,
ve ctvrtek (26.8.2010) nekdo nechal 2 presa Na Pantaku v jedny z "lehcich" cest tam v pravo (ve druhy lize).
Za popis mozna vratim..:)

 Výstup na Kriváň29.08.2010
Poradíte někdo kam až se dá dojet autem a kde přespat před výstupem na Kriváň?
 Re: Výstup na Kriváň30.08.2010
pokiaľ sa nemýlim, Kriváň sa dá dať hore aj dole v priebehu jedného dňa (rekreačným tempom za dákych
 Re: Výstup na Kriváň30.08.2010
ahoj, auto ti neporadim, ale Krivan je bezna tatranska turistika, takze za den nahoru a dolu bez vet
  Re: Výstup na Kriváň30.08.2010
No pokud je tazatel třeba z Aše, tak je dobré se po příjezdu vyspat i před nákupem v obchodě ;o) ...
   Re: Výstup na Kriváň30.08.2010
tak samo, ze pocitam s tim, ze uz v Tatrach bude...dotaz byl polozenej, tak kde se vypsat cestou nah
 Re: Výstup na Kriváň30.08.2010
Pokud ti jde o přespání ve spacáku, tak docela luxusně to jde na zastávce na Podbanském - mám to vyz
  Re: Výstup na Kriváň30.08.2010
Můžeš přespat třeba v Ráčkové dolině v autocempu v obci Prybylina,asi 10 km od Trech Studniček,kde s
 Re: Výstup na Kriváň30.08.2010
Autom najblizsie z Troch studniciek, vystup aj zostup podla kondicie asi 4-7 hod, pripadne zo Strbs
  Re: Výstup na Kriváň30.08.2010
Mám to naplánovaný na cca tři dny. První den přespání na Brnčálce a výstup na Jahňačí štít, druhý de
   Re: Výstup na Kriváň30.08.2010
Když jsou to tvoje první tatry proč chceš tak přejíždět?Z každé doliny či chaty se dá dělat nezpočet
    Re: Výstup na Kriváň31.08.2010
Taky bych to tak viděl. Z Brnčaly lze doporučit náročnější turistiku třeba: Baraní rohy přes Baraní
     Re: Výstup na Kriváň31.08.2010
Jakube, dik za výčet opravdu krásných výšlapů od Brnčálky, s výběrem souhlasím. ALE opravdu doporuču
      Re: Výstup na Kriváň31.08.2010
Odporucene tury nie su legalne, turista moze v TANAP-e len po chodnikoch, horolezec aj mimo chodniko
   Re: Výstup na Kriváň30.08.2010
Když jsou to tvoje první tatry proč chceš tak přejíždět?Z každé doliny či chaty se dá dělat nezpočet

1   ...   837   838   839   840   841   842   843   844   845   846   847   848   849   850   851   852   853   854   855   856   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Scarpa F3
Caute, rad by sem se zeptal na F3 od scarpy, nikde sem o nich nic nenasel (krome reklamnich titulku). Tak jestli s nimi mate neake skusenosti, zajimalo by me jak je to s nimi ve vyslapu a tak vubec, pomer sjezd/vyslap. A dalsi vec: chtel bych je na klasicke vazani - silvretta pure no a  bojim se aby pri doslapovani nedochazelo k namahani karbonovych tycek - casem by mohly prasknut.
soty19:59:42 31.08.2010
odpovědět 
 Re: Scarpa F3
Áhoj, má je kamarád a je s nimi vcelku spokojený...akorár při sjezdu pod ně cpe furt nějakou destičku, to jak mají ten ohebný nárt, tak aby byly tužší nebo co....vázání má Techy...kdybys chtěl tak Ti na něj dám číslo a můžeš si to od něj poslechnout jak se řiká per huba...Špg
Špagát01:39:10 01.09.2010
odpovědět 
  Re: Scarpa F3
Dík, hlavně že nejsou nějak moc problémové. Není to totiš nějak moc vídaná bota ani u "polozávodníků". Ty destičky tam sou asi proto aby se neprošlapovala špička při zatížení ve sjezdu.
soty10:34:07 01.09.2010
odpovědět 
   Re: Scarpa F3
s tim purkem se porad s nekym erudovanym! doporucene vazani pro F1 a F3 na skialp je tech - jak mluvil kolega o te desticce, ktera se vklada pod spicku na sjezd, ta je delana jen na techa! a je tam prave z duvodu, aby se pri sjezdu neprolamovala spicka. navic kdyz to narves do ramovyho vazani, je ti ten kloub na nic.
sara13:12:36 02.09.2010
odpovědět 
    Re: Scarpa F3
Já vím, doteď sem chodil se starýma Dachstainama - ty sem roztřískal. K těm botám časem aj TLT a skitraby (chtěl bych skusit aj nějaký ten závod ročně) - jenomže pro mě budou dost finačně náročné aj ty boty, takže komplet to budu mít až tak do dvou let. Každopádně lyže bych chtěl střídat: boty by mohly dosednout až na plastový díl- ten má jen kousek od lyže - dát mezi to kus plastu by mohlo vyřešit problém s namáháním by mohl být...
soty20:06:21 02.09.2010
odpovědět 
     Re: Scarpa F3
takhle se to resilo u F1 nez zacli delat ten elegantni klinek do zdirky na harse, ale tam se to lepilo rovnou na lyzi, ... jestli si to predstavuju dobre, tak bys musel narvat neco nad torzni tycky a tam to bude drzet dost blbe. a kdyz ti to vypadne na kopci a bota se bude dost prohybat, tak by ti nemusela drzet ve vazani. treba nekde sezenes sponzora :)
sara23:38:05 02.09.2010
odpovědět 
      Re: Scarpa F3
...no, co mám teda dělat?
soty13:14:16 03.09.2010
odpovědět 
       Re: Scarpa F3
nasetrit na techa,...nebo koupit jiny boty. treba zzero 3, kupovat si F3 na silvretu nema smysl.
sara23:37:38 03.09.2010
odpovědět 
  Re: Scarpa F3
Dík, hlavně že nejsou nějak moc problémové. Není to totiš nějak moc vídaná bota ani u "polozávodníků". Ty destičky tam sou asi proto aby se neprošlapovala špička při zatížení ve sjezdu.
soty10:45:55 01.09.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi