LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231466 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Brnčálka29.08.2010
Prosím, můžete mi prozradit za jak dlouho se asi dá dojít (ne doběhnout) z Tatranské Lomnice na Chatu pri Zelenom plese? Přijedu tam vlakem vlakem dost pozdě odpoledne, tak ať vím, na co se mám připravit. Nebo existuje nějaké jiná možnost? Díky za odpověď
 Re: Brnčálka29.08.2010
Pokud mne paměť neklame, směrovník říká 3h a nám se chůzí (ani jsme se neloudali, ani nějak šíleně n
 Re: Brnčálka30.08.2010
no tak nejak kolem tri hodin (zalezi kolik tahnes veci) to trva z parkoviste u Bily vody...POkud puj
  Re: Brnčálka30.08.2010
Loni po příjezdu do Lomnice a ochutnávce místních piv jsme to šli 6 hodin a a to jsme nehnali :D O d
 Re: Brnčálka30.08.2010
Díky moc. A dá se jít závěr cesty bez problémů i za tmy?
  Re: Brnčálka30.08.2010
Ne, musíš počkat do svítání...
  Re: Brnčálka30.08.2010
jasně, ale čelovka přijde určitě k užitku ;-)
 Re: Brnčálka30.08.2010
No v zime jsme to sli natezko v duplexech asi 2,5 hodiny i se sváčou. A myslim, ze zabloudit tam v n
 Re: Brnčálka30.08.2010
Díky vám všem. Jen Wilhelm opět trochu mimo mísu. J.
 Re: Brnčálka30.08.2010
Z T. Lomnice z autobusaku sa da priblizit este 3 km na zastavku Biela voda (aj vecer, smer Lysa Pola
  Re: Brnčálka01.09.2010
Pozri ak nie si sracka das to za 2,5 hod ako nic aj s batohom plnym lezenia..da sa to ist aj po tme

 Osobní trénink s Mrázou29.08.2010
Ahoj, koukal jsem na Mrázovy stránky, že tam nabízí individuální trénink. Dost mě to zaujalo, nezkoušel jste někdo? Přecejen zalozit s takovou kapacitou mě láká. Zajímaly by mě zkušenosti, jestli to někoho opravdu posunulo výš. Dík.
 Re: Osobní trénink s Mrázou29.08.2010
Zase reklamní spam od Lipenský? Tentokrát si nejsem úplně jistej...
  Re: Osobní trénink s Mrázou29.08.2010
Sakra tohle jsem přesně čekal :) Ta nepřející česká nátura je brutal :(
   Re: Osobní trénink s Mrázou29.08.2010
Kdopak to asi je J.?
    Re: Osobní trénink s Mrázou29.08.2010
Písmeno a tečka ty gumo Turecká. I kdyby to byl spam,tak co? Hovno že jo.
    Re: Osobní trénink s Mrázou29.08.2010
Jomáš Jázek a Jelena Jipenská ty pako!!!!!!!!!!!!!!!
 Re: Osobní trénink s Mrázou29.08.2010
To je tak těžký se vysrat na tyhle infantilní projevy osobní idiocie a pokud není odpověď na položen
  Re: Osobní trénink s Mrázou29.08.2010
Slušný lezec Lezec nečte. Je to žumpa.
   Re: Osobní trénink s Mrázou30.08.2010
Bohužel máš pravdu, dřív jsem to tady četl pravidelně, teď jednou za pár měsíců a je to čím dál větš
    Re: Osobní trénink s Mrázou30.08.2010
Povinná registrace by určitě zkultivovala diskuse, ktere by měly pak smysl a člověk by se z nich i n
     Re: Osobní trénink s Mrázou30.08.2010
Že by se pak J. představil třeba jako H.?
      Re: Osobní trénink s Mrázou30.08.2010
Je videt, ze tomu nerozumis. On by se sice mohl predstavit jako H, ale mel by to uz "naporad&qu
       Re: Osobní trénink s Mrázou30.08.2010
...pokud by si pokazde nevytvoril novou registraci
        Re: Osobní trénink s Mrázou30.08.2010
Mohl by tedy nekdo odpovexcet na dotaz od J. ja osobne bych to take rad vedel, jelikoz mne to take z
         Re: Osobní trénink s Mrázou30.08.2010
Možná by se mohla vedle popisu zobrazovat IP adresa. To by aspoń částečně vyřešilo diskusní příspěvk
          Re: Osobní trénink s Mrázou30.08.2010
IP je na prd! Klasicky... chceš diskutovat, tak vyplň kartu se jménem a platným mailem a pak se ti p
           Re: Osobní trénink s Mrázou30.08.2010
je to tak
           Re: Osobní trénink s Mrázou31.08.2010
To fakt nechápu. Emailovejch schránek si založim za hodinu 100 a jméno si tam můžu dát jaký chci, ta
            Re: Osobní trénink s Mrázou31.08.2010
Jak píšeš, osrat se dá všechno...
Předpokladem ale není cíl, že někdo bude vstupovat do disku

 dopadiště pod bouldrovku29.08.2010
čau, nemáte náhodou¨tip, z čeho udělat dopadiště pod domácí bouldrovkou? Máme tam zatím starou pružinovou matraci a cejchu naplněnou senem. Ani jedno není úplně ideální....Napadly mě takový ty zábrany, co jsou na u lanovek na svahu, ale nevím, kde by se t
 Re: dopadiště pod bouldrovku29.08.2010
Jestli chceš aby to vyšlo hodně levno, tak si můžes nějakou vzít zadarmo na sjezdovce.

 Jištění HMS29.08.2010
Zajímalo by mě, zda je při jištění pomocí HMS nějaký (praktický) rozdíl, kdy je horní (zatížený) konec lana veden do karabiny horem či spodem. Na různých obrázcích jsem viděl obě varianty, ale nikde jsem k tomu nenašel žádnou poznámku (tedy kromě obecně z
 Re: Jištění HMS30.08.2010
Ty obrazky nejsou o tom, jestli horem nebo spodem, ale jestli vede lano k ruce kolem zamku nebo ne

 Roviště29.08.2010
Čau, nevíte někdo kde se dá sehnat průvodce na roviště, kde by byly i hafty? (pro ty co by chtěli odpovídat moc rychle: tady na lezci nejsou) Pokud někdo víte o nějakým na netu, tak prosim o link.
 Re: Roviště29.08.2010
a v tom papírovym co vyšel před pár lety to není? někde ho tu mam, ale nemuzu ho najít :D až ho najd
  Re: Roviště29.08.2010
Když se podíváš třeba na stránky hudysportu, nebo rockpointu, tak tam k mání není. Jestli ti to neva
   Re: Roviště30.08.2010
Vltavská žula F.A.Mezera, ale to co Ti napsal Bebul bude asi lepsi. Ten pruvodcik jsem sehnal v knih
 Re: Roviště29.08.2010
Prej se na novom nákresu do průvodce lezce pracuje. Dřív tam obrázek byl ale prej nějak nesedí. Mně
  Re: Roviště30.08.2010
Díky vám hoši.

 Ošarpance.28.08.2010
Liezol niekto cestu Plšek - Schwarz vo východnej stene? Minulú sobotu som si ju dal opäť raz po mnohých rokoch a zaujímal by ma Váš názor na jej hodnotenie. Pri jej dlžke asi 60m a hodnotení 6 :-) a čase v sprievodcoch 4hod...
Jasná stará hákovka,
 Re: Ošarpance.29.08.2010
daj si tu na lezcovi vyhladat cestu R.U.R.F.
linia po nitoch za 6 volne asi nebude :-)
  Re: Ošarpance.29.08.2010
tezsi nebo lehci?
   Re: Ošarpance.30.08.2010
Vdaka za info. Už je to jasné.

 Punta Albigna28.08.2010
Hľadám lezcov ktorý nastupovali (31.7. tohto roku) po nás, asi o 11.30 do cesty "Moderne Zeiten" na Punta Albignu. Rád pošlem pár fotiek na vašu mailovu adresu.
 Re: Punta Albigna05.03.2017
Ahoj chystám se do této oblasti, můžeš poslat nějaké TOP /nákresy/výstupy. Dík Jaromír

 extremplus28.08.2010
Zdarek, vratil sem se po delsi dobe a vypada to, ze ExtremPlus na Plzensky je zavrenej... Co je na tom pravdy?? diky
 Re: extremplus29.08.2010
Je zavřenej už od listopadu 2009...

 spaní pod glocknerem28.08.2010
Ahoj,chystáme se na grossglocknera normálkou,máte někdo zkušenosti se spaním ve stanu. nechce se nám platit ubytování na Studlhutte,ale nevím jestli je tam kde a jak je to s tím zákazem stanování. Platí po celém rakousku ale nevím jak moc to potírají.No a
 Re: spaní pod glocknerem28.08.2010
Nedavno jsem na glockneru byl . Lezli sme stüdlgrat . S zákazem to tam je asi tak že je . to nevím .
  Re: spaní pod glocknerem28.08.2010
Ahoj,
byl jsem tam minulou sobotu. Prijeli jsme pozde v noci (ve 4), takze nebyl problem dosp
   Re: spaní pod glocknerem29.08.2010
Na konci června jsme spali ve stanu na ledovci ve směru od Stüdlhütte. Další 2 stany jsme viděli na
    Re: spaní pod glocknerem29.08.2010
kdyz tam neni z chaty videt, tak pohoda. Meli sme ho postavenej cca 500m od chaty 2 dny a pohoda, al
     Re: spaní pod glocknerem30.08.2010
no stress ale uklid po sobe a kup si na chate aspon pivo..;)
      Re: spaní pod glocknerem30.08.2010
Presne, byli jsme tam dvakrat po cca 2 letech. Stanovali na malym platu asi 300m od chaty. Nebyl pro

 Vytičování boulderů28.08.2010
Ahoj chci se jen zeptat jak je to s vytvářením nových cest i boulderů . Když je nějaká oblast . Kde ještě nikdo žadne bouldry nevytyčil  mohu tam cestu udělat , oznait dole šipkou jako to bývá a po přelezu ohodnotit ?Vložit cestu i se sektorem na lez
 Re: Vytičování boulderů28.08.2010
Jo v podstatě to tak u bouldrů je... akorát je potřeba dát pozor jestli to není v nějakym CHKO nebo

1   ...   838   839   840   841   842   843   844   845   846   847   848   849   850   851   852   853   854   855   856   857   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Brnčálka
Prosím, můžete mi prozradit za jak dlouho se asi dá dojít (ne doběhnout) z Tatranské Lomnice na Chatu pri Zelenom plese? Přijedu tam vlakem vlakem dost pozdě odpoledne, tak ať vím, na co se mám připravit. Nebo existuje nějaké jiná možnost? Díky za odpověď.
J.21:38:27 29.08.2010
odpovědět 
 Re: Brnčálka
Pokud mne paměť neklame, směrovník říká 3h a nám se chůzí (ani jsme se neloudali, ani nějak šíleně nehnali) z toho nepodařilo stáhnout téměř nic.
bretacr23:08:45 29.08.2010
odpovědět 
 Re: Brnčálka
no tak nejak kolem tri hodin (zalezi kolik tahnes veci) to trva z parkoviste u Bily vody...POkud pujdes z lomnice tak bych pridal cca pul hodiny..
Yean07:25:42 30.08.2010
odpovědět 
  Re: Brnčálka
Loni po příjezdu do Lomnice a ochutnávce místních piv jsme to šli 6 hodin a a to jsme nehnali :D O dva dny později, bez ochutnávky, jsme to za ty 3 hodky dali :)
Haades07:55:18 30.08.2010
odpovědět 
 Re: Brnčálka
Díky moc. A dá se jít závěr cesty bez problémů i za tmy?
08:00:04 30.08.2010
odpovědět 
  Re: Brnčálka
Ne, musíš počkat do svítání...
Willhem08:16:11 30.08.2010
odpovědět 
  Re: Brnčálka
jasně, ale čelovka přijde určitě k užitku ;-)
bretacr12:00:56 30.08.2010
odpovědět 
 Re: Brnčálka
No v zime jsme to sli natezko v duplexech asi 2,5 hodiny i se sváčou. A myslim, ze zabloudit tam v noci nejde - jdes porad prusekem po zpevnene ceste - na Brncalu se jezdi na horskem kole a chatar i UAZem
09:33:14 30.08.2010
odpovědět 
 Re: Brnčálka
Díky vám všem. Jen Wilhelm opět trochu mimo mísu. J.
12:59:12 30.08.2010
odpovědět 
 Re: Brnčálka
Z T. Lomnice z autobusaku sa da priblizit este 3 km na zastavku Biela voda (aj vecer, smer Lysa Polana, Zdiar, Lendak, T. Kotlina...) Tu pisu 3 hod, ale realne to trva menej - 2 hod? Je to cesta pre terenne auta, takze stratit sa neda ani v noci bez celovky.
shatterhand15:05:53 30.08.2010
odpovědět 
  Re: Brnčálka
Pozri ak nie si sracka das to za 2,5 hod ako nic aj s batohom plnym lezenia..da sa to ist aj po tme s celoukou lebo tam vedie cesta siroka ako dialnica posypana bielym strkom ktory svieti...isiel som tam raz aj o jednej v noci a pohoda
11:51:22 01.09.2010
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi