Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Dotaz! 17.06.2010 Jée, to ví každej. JZ spára na Sokolíka, VI.
Kozelka - smyce a daisy 17.06.2010 ahoj, 8.6. jsem na Kozelce nechal na chodníku kolem břízky na destou Normální a Koutek smyc 120cm,žlutou daisynu,šroubovačku a dlouhý preso od petzla ...jestli jste tuhle sadu někdo našel a vrátíte mi jí,tekutá odměna vás nemine. volejte 721567042 - díky
voda v Norsku 17.06.2010 Zdar, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte nějaké info o kvalitě vody v okolí Narviku, či Lofot?
  Re: voda v Norsku 17.06.2010 je kvalitna, mokra - presne pro vykuchanou rybu.
  Re: voda v Norsku 17.06.2010 Podle místních je prakticky všechna voda v Norsku pitná bez převaření, my pili z jezer v parku na kr
  Re: voda v Norsku 17.06.2010 Ahoj, všechno co teče a nebo má přítok a odtok, tak je pitný. Čerstvě ozkoušeno bez jakýchkoli zdra
    Re: voda v Norsku 17.06.2010 Díky,sem rád, že si můžu zaplavat v pitné vodě
Tréning předloktí 16.06.2010 Zdravím všechny. Příliš se nevyznám v tréningových plánech atd., stalo se mi dnes prostě to, že při cvičení klasických cviků, kterými trénuju vytrvalost prstů, mi začala docházet síla při 3. opakování namísto 5.(běžně) a navíc tím způsobem, že mi nenatekl
  Re: Tréning předloktí 16.06.2010 Jestli se tréning od tréningu spíše zhoršuješ, pak bych to tipnul na nedostatečnou regeneraci. Ta ae
  Re: Tréning předloktí 16.06.2010 Teď mě eště napadlo...Je možné, že máš předloktí unavené z řídítek. Když jsem jednu dobu jezdíval na
  Re: Tréning předloktí 16.06.2010 Jev je slozitej, zalezi na tom jak jsi starej, jak dlouho trenujes/jak planujes treningove cykly apo
    Re: Tréning předloktí 17.06.2010 ja trenujem predlaktia uz asi rok ..a musim povedat ze polovica stoho musi byt regeneracia svalov..t
      Re: Tréning předloktí 20.06.2010 Děkuju za reakce! No, bohužel oddych byť jen 1 den nezvládám realizovat, protože na tom kole jezdím
        Re: Tréning předloktí 20.06.2010 na biku mozes kludne jazdit dalej..na tom ruky neznicis..a pri praci ruky sice trpia (sam osobne som
Ascard Jamming 16.06.2010 Ahoj. Neví někdo, kde se dá legálně sehnat tento film? Popřípadě kde se dá stáhnout z netu :)
Český ráj 15.06.2010 Ahoj, poraďte prosím někdo, jestli je v oblasti českého ráje nějaká smečka boulderů, pokud možno pro normální smrtelníky, od 6b nahorů si je můžu akorát tak prohlížet:-) Díky za info
BOhdíkov správce 15.06.2010 Nevíte někdo náhodou kdo je správce skal v Bohdíkově (morava, Šumpersko), případně nějaký kontakt?? Nebo ještě líp jestli někdo nevíte, co je to tam za cesty s novejma borhákama. Dík
      Re: BOhdíkov správce 15.06.2010 Ahoj o cesty se staral Horal Šumperk,ale lezeni tam bylo jednu dobu zakazano.Co potrebujes vedet.
        Re: BOhdíkov správce 15.06.2010 Už zakázáno není? Leze se tam?
          Re: BOhdíkov správce 15.06.2010 Ano leze se tam,ten lom je soukromy.Jsem skoro mistni,znam tu oblast velice dobre.
            Re: BOhdíkov správce 16.06.2010 Dík.
              Re: BOhdíkov správce 16.06.2010 Mě osobně by teda zajímalo, co je to za cestu v te velké plotně nalevo. Na horosvazu je to jako proj
                Re: BOhdíkov správce 16.06.2010 Takze v leve casti te plotny je Retezova reakce 9,vedle ni je projekt.Pak je koutkem Generace kolem
                  Re: BOhdíkov správce 16.06.2010 Oravžové tkaničky jsou až v pravé části, ze štandu nahoru. Vedle Generace jsou Umělé chyty 9-.
Pruvodce na Kozelku 15.06.2010 Nevite jestli se da nekde v Praze sehnat novy pruvodce na Kozelku, abych nemusel platit postovne? Diky.
  Re: Pruvodce na Kozelku 15.06.2010 Viděl jsem ho v Kiwi;)
    Re: Pruvodce na Kozelku 15.06.2010 Ok, diky. To me ale teda taky mohlo napadnout:-)
      Re: Pruvodce na Kozelku 15.06.2010 Samozdřejmě se o něj dá také napsat Jirkovi, nebo se dá přibrat k nákupu v některém z e-shopů s leze
Lezenie Tučepi 15.06.2010 Cafte. Neviete nahodou ci sa lezie aj priamo v Tucepi v Chorvatsku? Viem, ze 20 km odtial je Brela a tam urcite mrknut pojdeme, ale teraz myslim doslova nejake skalky nad Tucepi. Dik.
Dynamická odsedka 14.06.2010 Koukám na poslední Montanu 3/10 a zaujalo mě pár řádků pod názvem "odsedka", autor Janek Bednařík, obrázky Kuba Novák. Na druhém obrázku jistí borec na štandu prvolezce způsobem, že ho má na sobě (v pořádku), ale už postrádám první expresku ve š
  Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 "dynamickou odsedávačkou"? Hm, Janek Bednařík - Kuba Novák bude asi pěkná dvojka :)
  Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 Montanu jsem neviděl, ale asi jde o to, že dynamická odsedka (z lanovice) je pružnější než odsedka z
    Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 Hm, zkus si spocitat o kolik ten 50 cm kus lana naraz ztlumi. Vyjde ti, ze je uplne jedno jestli bud
      Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 Beal začal dělat dynamickou odsedku, ale není to obyčejná lanovice. Na těch padesáti centimetrech op
        Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 Buď na čtyřiceti centimetrech, nebo na sedmdesáti pěti centimetrech, v Bealu šijou dvě délky. Je to
          Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 a taky to je dalsi vycurana PR reklama v Montane. Treba k tomu dostanete i nalepky Hore Zdar.
            Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 To, že jste paranoidní, neznamená, že po vás nejdou. Jokeru odchází hrozně rychle oplet.
      Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Budes se divit, ale rozdil je znacny a zvlaste diky uzlu. Ani Spelegyca od Petzlu se lanovici nevyro
  Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 Já mám pocit, že všechno okolo čeho se mihne horský vůdce Bednařík trochu zavání. Viz. bomba reklama
    Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 Dynamická odsedka existuje už skoro dva roky. To je objev. A pád přímo do štandu bez cvaklé expresky
      Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 vona dynamická vodsedka neexistuje dva roky, ale trošku dýl, ale teď je to zabalený v celofánu pro š
      Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 Docela bych chtěl na vlastní voči vidět, jak někdo nadleze nad štand 3-5 m (na písku nic neobvyklého
        Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 Fuj představa, ale také si o tom zkusím víc zjistit.
Mě tady v příspěvcích zase zaráží, že ně
      Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 Obrazek jsem nevidel a tohle jsem nepobral. Chapu to tak, ze jsou dve moznosti: [1] Sedim v odsedce
        Re: Dynamická odsedka 14.06.2010 No pokusím se opomět, jak jsem to vlastně kreslil.
Kruh není na vrcholu, ale kousek pod ním.
          Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Jestli je taková odsedka dobrá či ne je věc každého soudruha (potenciálního uživatele). Spíš ten člá
          Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Nic proti novemu produktu, mi je to celkem jedno jestli budu sedet v nove dynamicke super odsedce ne
          Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Jo takhle. Takže při jištění prvolezce se postupuje klasicky. Sedím v odsedce - libovolé a v kruhu m
            Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 hadrburgu. Může to použít jak jistič co by klasickou odsedku, ale i nacičovač . Hlavní výhody tohoto
              Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 No jo, ale pokud lezu na odsedce, předem počítám s tím, že to stejně nevylezu. Nebo řešíš nacvaknutí
  Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 "Na druhém obrázku jistí borec na štandu prvolezce způsobem, že ho má na sobě (v pořádku), ale
    Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 By me celkem zajimalo, kolik chytrych diskutujicich mimo Vildy ten obrazek videlo (podobne jako u pl
      Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Víťo, já teda pamatuju i debaty a nadávky na ošklivý nový adršpašský knížky s reklamou, který se obč
      Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Je férové, že jsi důrazně utnul anonymní diskusi a svým příspěvkem do ni vnesl adresnost.
    Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 určitě by to líp vysvětlil Janek sám, ale protože je teďka na lofotech, pokusím se odsedku z pohledu
      Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Hele, moc to s metodicky správným jištěním nepřeháním, ale tohle bych snad nezkoušel ani já. Aby mi
        Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Samozřejmě je blbé, když ti parťák padne přímo do sedáku. Nejlepší je proto hned zkraje dát nějaké p
        Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Samozřejmě je blbé, když ti parťák padne přímo do sedáku. Nejlepší je proto hned zkraje dát nějaké p
          Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 No obrazek sem sice nevidel ale myslim ze Hadrburg poukazoval na to ze prvolezec necvaknul stand (kr
          Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 No tak ty tvoje teorie se setrenim standu "dynamickou" odsedkou jsou fakt zajimavy. To uz
            Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 kucí-nejsem metodik ani horský vůdce. Sem to popsal tak nějak dle mého selského rozumu, jak tomu roz
              Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Jistě, pokud cvakneš hned vedle postupové jištění, pak není nutné cvakat štand. Ale to se úplně běžn
                Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 neleze se jen na písku...
                  Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Jo, leze se taky třeba na Drátníku nebo v Krasu.
            Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Tak to je bomba, pokud chudák Janek Bednařík věnuje čas, energii a dost možná i peníze do reklamy sv
              Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Hadrburgu. Nevím, jak jsi na základě této diskuze k tomuto vysvětlení přišel. Asi je jasné, že je le
                Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Sorry, ale furt nechápu proč bych měl lízt na skalách s odsedkou místo s lanem. Furt ty výhody nechá
                  Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Příklad možného použití jsem už popsal zde:12:41:18 15.06.2010.Samozřejmě ti tu věc nikdo nenutí. Le
  Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Dynamicka odsedka urcite neni spatna vec, ale treba ja osobne ji nepouzivam a davam prednost BD Dais
    Re: Dynamická odsedka 15.06.2010 Dík Zobane za vyjádření. A díky i Wilhelmovi. No budu si muset tu montanu někde sehnat a pořádně se
    Re: Dynamická odsedka 16.06.2010 Nacvicovanie je podla mna lepsie s lanom a istitkom v stande. Ziadna odsedka. Pad prvolezca priamo d
      Re: Dynamická odsedka 16.06.2010 Ano. O tom jsem mluvil v této diskuzi zde: 22:48:10 14.06.2010
        Re: Dynamická odsedka 16.06.2010 Pochopil jsem to tak, že nikdo při odlezu od štandu nepadá pouze do odsedky místo do lana schválně (
          Re: Dynamická odsedka 16.06.2010 Myslím, že se to netýká zapomenuté odsedky. To ti tahle moc nevyřeší. Budeš ji mít stejně zapnutou.<
1
...
868
869
870
871
872
873
874
875
876
877
878
879
880
881
882
883
884
885
886
887
...
2263
Dotaz! Prosím, může mi někdo říct jak se jmenuje koutová spára přes dva kruhy na téhle fotce Bumerangu.
http://www.lezec.cz/refe rence.php?print=1&key=4172
Díky moc.
P.S.(1 mezera za refe) 15:13:31 17.06.2010odpovědět
  Re: Dotaz! Jée, to ví každej. JZ spára na Sokolíka, VI. P. 15:29:15 17.06.2010odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: