Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
21.Schockherr 10394
Bouldry:
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
21.Nespoutaný 9956
Hory:
28.Relovsky 2422
29.Trkal 2410
30.Slavíček 2366

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231528 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 nález nože na Polínku24.05.2010
Minulej tejden jsme našli na Polínku vedle ohniště nůž -pěkněj.. Kdyby někomu chyběl, ozvěte se na mejl.

 Zánět šlach24.05.2010
Jak poznáte zánět šlach (předloktí) od obyčejné únavy?
 Re: Zánět šlach24.05.2010
prilozis druhou ruku a ucho, zahejbes prstama - kdyz to vrze je to zanet.
  Re: Zánět šlach24.05.2010
co to zvanis? kam prilozis druhou ruku?
   Re: Zánět šlach24.05.2010
na ty slachy, kde si myslis ze mas ten zanet - abys cejtil to vrzani
    Re: Zánět šlach24.05.2010
a ucho potom prilozis kam? na postizenou nebo druhou ruku?
   Re: Zánět šlach24.05.2010
Ono to zní divně, ale skutečně, zanícená šlacha (jak lanko v bovdenu) vrže, je to cítit někdy i na p
 Re: Zánět šlach24.05.2010
Ahoj,já se s tim potácela tak rok a půl, nic nevrzalo,bolí tě hýbat prstama,bolí to i v klidu,nemůže
 Re: Zánět šlach25.05.2010
No především je tam otok. To vrzání není pravidlem. A samozřejmě to bolí a ta bolest je jiný než z n
 Re: Zánět šlach25.05.2010
Tak asi to není zánět, nevrže to, není to v úponech, ale po celé délce předloktí, není to žádná děsi
 Re: Zánět šlach25.05.2010
Ono asi nejdůležitější je napsat, že při zánětu a dalším přetěžování to může prasknout a není to zas
  Re: Zánět šlach25.05.2010
je možné že nemáš rozsáhlý zánět, můžeš mít jen něco drobného v předloktí. v každým případě následek
   Re: Zánět šlach26.05.2010
Ahoj,
každej má svůj recept a po bitvě je každý generál... Jen řeknu moji zkušenost, ale naza
    Re: Zánět šlach26.05.2010
Protahování chápu jako synonymum pro rehabilitaci. Proto dost dobře nechápu smysl příspěvku: Rehabil
     Re: Zánět šlach26.05.2010
Je to presne tak, bolesti laktov, ci uz golfovy alebo tenisovy sa daju liecit velmi jednoducho. Mier
      Re: Zánět šlach26.05.2010
souhlas... strecink je zaklad! pokud mate jakekoliv problemy se slachou 5-10min strecinku za hodinu
     Re: Zánět šlach27.05.2010
To Belial:
Takze smysl příspěvku byl vtom, že jsem řekl mou zkušenost a nikomu ji nevnucuju,

 Salewa Nine23.05.2010
Už jste si někdo koupili jistítko Salewa Nine? Nějaké první dojmy? Za tisícovku je to síla, ale co už ...
 Re: Salewa Nine23.05.2010
Zdar, nemám ho, ale měl jsem s ním jednou možnost jistit, první dojem nic moc. Furt se mi tam sekalo
 Re: Salewa Nine23.05.2010
.. pokud to neumožní slanění, je to k něčemu dobré?
  Re: Salewa Nine23.05.2010
Je to v podstatě vyšperkovaná osma. Slaňovat na tom tedy jde. Podle mně je to bez šance na úspěch -
   Re: Salewa Nine23.05.2010
cena není až tak velká, vzhledem k tomu, že to jde použít v případě potřeby jako samočinná slaňovací
    Re: Salewa Nine24.05.2010
Pochopil jsem to dobre ze na dvou pramenech lana s tim slanovat nejde?
     Re: Salewa Nine25.05.2010
Zlatý reverso3 za 650 nebo kolik stojí... tohle sem měl v ruce a je to děsnej krumpl. velky, tezky,

 lidecko22.05.2010
su niekde pri certovkach aj ine kamene ako tych par hned za masivom?dik
 Re: lidecko22.05.2010
Jestli myslíš boudlry,tak kousek vpravo za mostem pod tratí jsou Pulčínské skály a tam je "kame
 Re: lidecko22.05.2010
Jsou a myslím, že budou i v novém průvodci. Nejsou to Pulčiny, tam se nesmí lézt. Dost blbě se to po
 Re: lidecko22.05.2010
Jeb na Pulciny, dostanes akorat flastra. Jed na Bystricku, kolem skal uvedenych v pruvodci na Moravs
 Re: lidecko15.11.2013
nevíte někdo jestli bude na lačnovkách zítra sucho?díky

 Fotosoutěž22.05.2010
Pošli jednu fotku s outdoorovou tématikou a hraj o horskou večeři pro dva. Info http://www.outdoorguide.cz

 SOLO21.05.2010
Zdravím všechny lezce..
Co myslíte, že je ideální jistící prostředek pro SOLO lezení??? Grigri, Basic, Shunt nebo něco uplně jiného?
Děkuji za odpověď??

Mnoho úspěšných přelezů
přeje Brzda
 Re: SOLO21.05.2010
ja by som odporucil toto
 Re: SOLO22.05.2010
Asi nejlepší byl Silent Partner od Wren Industries. Dal se ale blbě sehnat v Evropě a nejsem si ale
  Re: SOLO22.05.2010
P.S. Předpokládám, že myslíš klasické jištěné sólo, ne lezení s lanem shora (na to stačí i prusík, v
   Re: SOLO22.05.2010
Na solo potřebuješ jenom lezečky a magnesium :D
    Re: SOLO22.05.2010
bosky a bez maga aby to bylo čistě :)
 Re: SOLO25.05.2010
Řeším něco podobného a z různých diskusí (zatím bez osobní zkušenosti) vyplývá jako zajímavý Eddy od
  Re: SOLO25.05.2010
Eddy rozhodne na solo nie - to uz rovno mozes liezt s tym GriGri. Ked si raz skusis Eddy na istenie,
   Re: SOLO25.05.2010
Proč ne s Eddym? Lozím s ním sólo už rok. Taky se osvědčil dobře na jištění hákovaček. Jsem s touto
    Re: SOLO26.05.2010
ak poznáš správnu metodiku používania poloautomatických istiacich pomôcok, tak by si si mal dokázať
 Re: SOLO26.05.2010
a co Microcender od Petzlu? S ním by solo řešitelný bylo? díky
  Re: SOLO26.05.2010
Jestli dobře rozumím funkci blokantů tak jedním směrem pouští, druhým ne. Z tohoto důvodu mi pro sol
   Re: SOLO26.05.2010
možná sem měl napsat na solo, kdy je lano hozený zvrchu...to bude microcender okay, ne? i z definice
    Re: SOLO27.05.2010
To asi jo, jenom metodici doporucujou jeste zalohovat druhym blokantem.

 film CZ Na vrchol / The Climb (2002)21.05.2010
cavko nasiel som tento filmik na nete je to CZ dabing a trailer vyzeral super (hodnotenie 70%).. este som to nepozeral ale ma to byt dobra kvalita..takze stahujete
ulozt to :

uloz.to/4882763/nav.avi

rapidshare :
 Re: film CZ Na vrchol / The Climb (2002)21.05.2010
este trailer :

  Re: film CZ Na vrchol / The Climb (2002)21.05.2010
Už jenom podle traileru to vypadá na pěknou blbost. Taková kombinace Highlanderu a Vertical Limitu.<
   Re: film CZ Na vrchol / The Climb (2002)21.05.2010
nic pro ateisty
    Re: film CZ Na vrchol / The Climb (2002)22.05.2010
Větší píčovinu jsem neviděl!!!
     Re: film CZ Na vrchol / The Climb (2002)22.05.2010
Ale uvěřil jsem a můj spolubydla taky :D
 Re: film CZ Na vrchol / The Climb (2002)23.05.2010
no vypada to na dalsi klifhengry a podobny srakoroviny :D

 Teplice č. 221.05.2010
Nevíte někdo jak to je s druhým dílem průvodce po Teplických skalách?

 Saltic Vs. RestDay21.05.2010
Prosím Vás objektivně zhodnoťte kdo je lepší na podlep lezeček La Sportiva, nezdá se mi totiž, že by Restday měl kopyta LS a Saltic ne, když jsou ze stejnýho města a navíc má teď Saltic větší nabídku gum :-) Díky

PS: Vím, že to tu je pořád,
 Re: Saltic Vs. RestDay21.05.2010
Na doporučení známých jsem už nechal miury podlepit v Restu a plná spokojenost. Až tak velká, že tam
  Re: Saltic Vs. RestDay21.05.2010
Ahoj. Já to mám zase obráceně. Nejdřív jsem leta podlepoval v Salticu. V Restu jsem pak podlepoval d
 Re: Saltic Vs. RestDay21.05.2010
Ještě jsem neslyšel o výrobci, který by pustil svoje kopyta ven z továrny cizí firmě, tedy pokud to
  Re: Saltic Vs. RestDay21.05.2010
To s těma kopytama je celkem logické. Dyť je to know-how každé firmy. U bot vím, že je ještě celkem
   Re: Saltic Vs. RestDay21.05.2010
to mi rekni kde to mas za 250. ja davam 600 s postou za vibram xs
   Re: Saltic Vs. RestDay22.05.2010
Já veden touto logikou vždycky posílal saltiky do saltiku. No a šlo to kvalitou časem dooost dolů. T
    Re: Saltic Vs. RestDay22.05.2010
...mám potřebu tak trošku přispět do mlýna. Asi tak - kdo byl a je spokojený - asi nemá potřebu reag
     Re: Saltic Vs. RestDay23.05.2010
Trochu diplomatická odpoveď, zajimá mne jestli objektivně dokážete Miury podlepit tak aby meli zase
      Re: Saltic Vs. RestDay24.05.2010
Každý model ať LS, 5.10 atd., který k nám pošlete se snažíme dát na co nejpodobnější kopyto - typů m
 Re: Saltic Vs. RestDay23.05.2010
Prvni jsem mel v RD Pillarsy.Nastvalo me, ze mi pod obsazkou nezasili svy, ktere se po prolezeni pre
 Re: Saltic Vs. RestDay23.05.2010
Měl jsem lezky v Salticu i ResDay. Opravený lezky Boreal ani od jedný firmy už neměly správně prohnu
 Re: Saltic Vs. RestDay24.05.2010
No už to tu píšu poněkolikátý, ale s opravou Miur v RD jsem tak spokojenej, že mi to neva :) Lezu vš
  Re: Saltic Vs. RestDay24.05.2010
Uplne stejna zkusenost jako Bejbs
 Re: Saltic Vs. RestDay24.05.2010
Jak dlouho vetsinou oprava v RestDayi trva? Uz jsou to 4 tydny co jsem boty poslal a porad nic - je
  Re: Saltic Vs. RestDay24.05.2010
Jsem na tom podobne. A taky cekam... :-)
   Re: Saltic Vs. RestDay24.05.2010
Ok, tak zatim nebudu panikarit:-)
    Re: Saltic Vs. RestDay25.05.2010
Me je poslali nejak po 2 tydnech zpet a stejne sem si tam pro info zavolala jak to vypada, to zabere
     Re: Saltic Vs. RestDay25.05.2010
Já naposledy dostal katany z RD po 2týdnech a po dalších 2 týdnech i pohory, co s katanama nestihli
      Re: Saltic Vs. RestDay25.05.2010
Restday se podle informace na webu stěhuje, proto zpoždění.
       Re: Saltic Vs. RestDay25.05.2010
Ještě pořád dávaj ty pytlíky k lezkám?
        Re: Saltic Vs. RestDay26.05.2010
došly i s pytlíkem!-)
     Re: Saltic Vs. RestDay26.05.2010
Co furt řešíte, v Salticu si nechávám opravovat Cobry už několik let a nedávno jsem si nechal opravi
 Re: Saltic Vs. RestDay26.05.2010
myslím, že po pročtení nebude lehký vybrat :-)) každej má jinej názor na to co je dobrý - někdo chce

 Hidetaka20.05.2010
Hm,to me asi nenapadlo :),fotky sou tam tak čtyři a nanic, potřebuju portrét..
 Re: Hidetaka20.05.2010
na čo ti to bude? až taký fešák to nie je...
  Re: Hidetaka21.05.2010
Dar pro členy Hidetaka teamu.. :) Ale zatím to vypadá, že to nevyjde.. :(
   Re: Hidetaka21.05.2010
co to je?o co de?ja chcu taky
    Re: Hidetaka22.05.2010
A ja chcu hlavne tu fotku! :) Jó to jen tak nejde, nic pro cizí..

1   ...   878   879   880   881   882   883   884   885   886   887   888   889   890   891   892   893   894   895   896   897   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 nález nože na Polínku
Minulej tejden jsme našli na Polínku vedle ohniště nůž -pěkněj.. Kdyby někomu chyběl, ozvěte se na mejl.
milda12:49:41 24.05.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192458)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1442 
 Neřeším to – lezu vše 
 1143 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi