LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
21.Schockherr 10394
Bouldry:
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
21.Nespoutaný 9956
Hory:
28.Relovsky 2422
29.Trkal 2410
30.Slavíček 2366

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231528 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lanové centrum DDM hl. m. Prahy - Praha 8

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Rock Point OC Olympia - Brno
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 SG Shuttle15.05.2010
Čaute, máte někdo zkušenosti s tímhle jistítkem - Singing Rock Shuttle? Bohužel neznám v okolí nikoho kdo by jej používal. Má to cenu jej koupit, nebo si už trochu připlatit a koupit ATC Guide ? Díky za Vaše názory
 Re: SG Shuttle15.05.2010
Je to prakticky kopie Reversa III od Petzlu. No a ten to okopíroval od BD.Pak se člověk čuduje, když
 Re: SG Shuttle16.05.2010
Ber ho, je super! Jediná slabina je jištění na silnějších jednoduchých lanech (pomalé podávání), al

 Ostrov čarodějů14.05.2010
Onehdá tu byl dotaz, odkud stáhnout dokument Ostrov čarodějů. ZIP je na http://www.uloz.to/2423969/ostrov-carodeju.zip a tor
 Re: Ostrov čarodějů14.05.2010
dík, film je to super:) jeste takhle nekde sehnat Jump...
  Re: Ostrov čarodějů14.05.2010
Jsem úplná lama ... co je to za formát?? V čem to přehraju?
   Re: Ostrov čarodějů14.05.2010
ZIP je jen archiv, film bude zabalený uvnitř, programů na rozbalení je spousty, stačí trochu pohleda
  Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
ahoj, v části 3/3 mi nejde zvuk..de vám to komplet? dík za info
   Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
jde, v programu VLC media player naprosto v pohode...
    Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
super film..ale co je to vlastne za film???.. nikdy som o nom nepocul... nejaky nekomercny ??.. a kt
     Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
Ten lezec je Jiří 'Prcas' Slavík
      Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
A víš prosím tě konkrétně co to tam leze za cesty? Hlavně ty dvě těžší, co tam leze, nevíš jak se jm
    Re: Ostrov čarodějů15.05.2010
díky ;o)
 Re: Ostrov čarodějů16.05.2010
pekny, diky. jen nevim proc to ma 1,3GB...proc ste to neripnuli do avi? ta kvalita stejne DVD neodpo
 Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
Separátu-ostrov-osmička!,cesta pro šugiho-tisá-vosmička,expo92-ostrov-7cnádherný. zbytek sem nepozna
  Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
Já si myslim, že ta devítka je cesta Květinky pro weigela na Květnovou věž. Myslím že to je IXb. Už
   Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
Jasně že jsou to Květinky, Šugi je taky jasnej, a to, kde se padá, by mohlo být Docela dost dobrý v
    Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
Vim, ze me rikal jeden mistni borec, ze v tomhle filmu se "Docela dost dobrý" leze.
 Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
ukázka tady youtube.com/watch?v=FWLNm81GfZ8 ......pokud by byl zájem tak jsem to ripnul do AVI velik
  Re: Ostrov čarodějů18.05.2010
taKto nekam bouchni BORec NE.. SUP.. DIK!
 Re: Ostrov čarodějů - torrent26.05.2010
 Parkování na Suškách14.05.2010
je nějaká změna ohledně parkování na Suškách, nebo  vše při starém? (vykrádání, pokuty za parkování) Nepřibylo nějaké parkoviště?  ;-)
 Re: Parkování na Suškách15.05.2010
Pořád to samý, parkování zezadu u bejvalý turistický chaty je asi legální.. ačkoli myslím, že je tam

 špatně?14.05.2010
Ahoj kamarádi lezci. Řekněte mi, jestli jsem přecitlivělý nebo jestli je tohle špatně: když na inzerátu cestovka nabízí lidem lézt po pískách českého švýcarska za pomocí kramlí a žebříčků jakési ferratové cesty. Zdá se mi to v nepořádku, protože písek je
 Re: špatně?14.05.2010
Mě se to taky nelíbí. Je to hnus. Zase si říkám, že když tam jsou ty kramle, tak se skála už moc neo
 Re: špatně?14.05.2010
...přecitlivělej trochu jsi, v Sasku na pískách jsou "klettersteigy" min. čtyřicet let. K
  Re: špatně?14.05.2010
Souhlasím s předchozím příspěvkem.Jen jsi nepochopil, co ty feraty na písku jsou.Přestože jsem lezec
 Re: špatně?15.05.2010
no vim o feratach v jonsdorfu a oybinu, coz urcite neni v ceskosaskym svycarsku...jsou tam uz nejaky
 Re: špatně?15.05.2010
Hm... tak jo. Ta cestovka to nabizi v Cesku, ale to je fuk. Dneska mam kocovinu tak je mi vsecko opr
  Re: špatně?15.05.2010
to te ta informace tolik pohorsila ze si se musel opit jo :)...asi by nebylo od veci napsat do ty ce

 Víkend Roviště14.05.2010
Čau, myslíte si že se bude Roviště o víkendu suché? Díky
 Re: Víkend Roviště14.05.2010
vzhledem k teplote a dnesku to bude minimalne zavlhle, ale vikend uz nema byt tak zly , par mm, aspo
 Re: Víkend Roviště14.05.2010
Naposledy tam pršelo celou noc a druhý den se dalo normálně lézt.

 Dotaz na lano14.05.2010
Nazdárek. Chtěl bych se zeptat a poradit. Zvažuji koupi lana a na jednom internetovém obchodu jsem našel zlevněné lano Kosmos 10.2 od Sterling. Je z 4900 na 3300. Délka i průměr mi vyhovují. Ale - je zlevněné protože je z loňského roku, myslíte že to vadí
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
To, že je loňské, by mi nevadilo vůbec. V kombinaci se slevou bych byl naopak rád.
Jinak ti a
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
Ahoj, Dík za reakci. Myslím že 360g nehraje roli a o trochu větší objem také ne. Chci silnější lano
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Tloustka s odolnosti proti oderu myslim vubec nesouvisi.
    Re: Dotaz na lano19.05.2010
honzo myslis blbe. Tlustsi -> odolnejsi.
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Hlavně až polezeš kolem věže tříkrát do kola, tak raději štanduj, aby se šetřila skála. To tě i odol
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
Jsou to dobrá lana, jediná nevýhoda je cena...
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
Osobne bych volil tendona 9.7 jednoduché lano s nízkou hmotností, které je díky konstrukci opletu SB
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Tendon 9,7 Master je příjemný lano, ovšem od SBS opletu jsem čekal víc. Po roce mít 15 metrů smyček
    Re: Dotaz na lano14.05.2010
Tak zrovna Joker je podle me urceny na extremni prelezy a ne na dlouhou zivotnost.
     Re: Dotaz na lano14.05.2010
Je pravda, že zrovna Joker je taková onsajtová niť, ale ty průměry kolem těch 9,7mm by už snad mohly
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
Několik Sterlingů jsem měl v ruce, byly v pražském Mammutu na testování (rozuměj zkušební používání
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
P.S. V tom, že je lano nikoliv z letošního roku, bych taky vůbec neviděl problém (pokud bylo správně
  Re: Dotaz na lano14.05.2010
No jo, to byla ta akce v zimě. Také jsem tam lana měl půjčené. Pak jsem koukal na výsledky anketek a
   Re: Dotaz na lano14.05.2010
Psal jsem jen o svém vlastním dojmu/zkušenosti z práce s těmi lany, nesledoval jsem výsledky ankety,
 Re: Dotaz na lano14.05.2010
Nejsem znalec, ale já bych do sterlinga nejspíš nešel. Kamarád si ho loni přivez ze států, koupil ho
 Re: Dotaz na lano15.05.2010
Vůbec bych neřešil a koupil si Tendon. Jsou to skutečně dobrý lana a za podobné peníze ho seženeš i

 big up prod.13.05.2010
Novej, jako vždy pěkně udělanej filmeček http://www.youtube.com/ watch?v=Ml-rxMwcaf0&feature=channel

 Rozhovor s Deanom Potterom13.05.2010
Pekný rozhovor s Deanom Potterom - nie len o lezeni: http://tinyurl.com/333yjjw

 vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Ptal jsem se na to již v diskusi výše, ale asi bude lepší založit nové vlákno. Mám dvě otázky:

1) Je bezpečnější provázat vklíněnec (řekněme Kouba s tenkým lankem, jaký je na malejch mosaznejch, bez jakékoliv bužírky) šitým plocháčem 
 Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Taky už jsem o tom psal v diskusi níže, ale možná z toho fakt může vzejít větší debata :)
  Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
To s tim zlomenim karabiny narazem o skalu mi prijde jako blbost. To bys pak nesmel dat do vklinaku
   Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Pokud karabina narazí na skálu tak, že je zatížená na zkrut, ne ve své rovině, tak se skutečně zlomí
    Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Zlomit se muze treba pres hranu, nebo kdyz zustane v borhaku nastorc. Na zkrut se ti ve vklinaku nem
  Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
No i když do toho párkrát hodíš pneumatiku a nic se nestane, tak to nic nedokazuje; ono se asi oprav
   Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Já to s tou trhačkou a pneumatikou myslel tak, že trhačka je statický tah, chycení pneumatiky ráz. A
    Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
V tomhle pripade bude trhacka prisnejsi nez pneumatika, protoze pri sile stejne velikosti se smyce s
     Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
myslim že nejjednodušší je dát do vklíněnce expresku, zároveň je to asi i nejbezpečnější, nehledě na
      Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Presne.
      Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
dva problémy: jednak ve slově "asi" - taky mám pochyby, proto se ptám, a jednak v tom, že
 Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
"NEVER thread webbing directly through a wire sling of gear."
  Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Zdar,
jestli má smyčka nosnost 22kN a vklíněnec 6kN tak se použití smyčky přímo do lanka nebo
   - ANO či NE?13.05.2010
Nejde o pevnost smyce 22kN, při standardním testu mají i přes 26kN, ale tenké ocelové lanko cca 3mm
   - ANO či NE?13.05.2010
Nejde o pevnost smyce 22kN, při standardním testu mají i přes 26kN, ale tenké ocelové lanko cca 3mm
   Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
Já mam vždycky všech 10 vklíněnců na jedný karabině na sedáku a vybírám jakej padne když ho potřebuj
    Re: vklíňák provlečenej plocháčem - ANO či NE?13.05.2010
samotnej liščák snižuje pevnost lana či smyce o 60%, tedy pokud to provazovat, tak ne liščákem... Ov

 dws v chorvatsku12.05.2010
Ahoj.
Doporučí mi někdo hezkou oblast DWS v Chorvatsku? Kam bych mohl směřovat svou rodinku na dovolenou. Dík Zdeňa
 Re: dws v chorvatsku12.05.2010
hvar?
 Re: dws v chorvatsku13.05.2010
 Re: dws v chorvatsku13.05.2010
Hvar a klidně můžeš vynechat přelidněnou clifbase. V 50% zátok kde je nějaké ubytko si zalezeš a zab

1   ...   881   882   883   884   885   886   887   888   889   890   891   892   893   894   895   896   897   898   899   900   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 SG Shuttle
Čaute, máte někdo zkušenosti s tímhle jistítkem - Singing Rock Shuttle? Bohužel neznám v okolí nikoho kdo by jej používal. Má to cenu jej koupit, nebo si už trochu připlatit a koupit ATC Guide ? Díky za Vaše názory
Pewy10:08:11 15.05.2010
odpovědět 
 Re: SG Shuttle
Je to prakticky kopie Reversa III od Petzlu. No a ten to okopíroval od BD.Pak se člověk čuduje, když studenti volí pirátskou stranu:-))). Dnes se všechno kopíruje.
cmana10:59:14 15.05.2010
odpovědět 
 Re: SG Shuttle
Ber ho, je super! Jediná slabina je jištění na silnějších jednoduchých lanech (pomalé podávání), ale je to to samý jako u Reversa III. Guid nemám neznám.
Jíra 18:57:38 16.05.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192458)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1442 
 Neřeším to – lezu vše 
 1143 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi