Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Boulder Klub Pentagon - Tábor
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Rock Point Vaňkovka - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 vosk na ruce07.05.2010
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte zkušeností s voskem na ruce po lezení. Prý potom kůže stvrdne, ale neloupe se. Taky jsem slyšel, že druhý den po aplikaci se prsty brutálně potí. Jaké máte zkušenosti.
Díky
 Re: vosk na ruce07.05.2010
Jo, taky by mě to zajímalo. Nedávno jsem si ho koupila a čekám, jeslti z toho něco bude nějakej zázr
  Re: vosk na ruce07.05.2010
Adam Ondra ho prej má taky. Tak když ho má on :D . Stojí to pár korun tak to vyzkoušej,na Indulónu m
 Re: vosk na ruce07.05.2010
hodíš nejaký link, že čo to vlastne je? nevedomosť je hrozná :-)
  Re: vosk na ruce07.05.2010
 Re: vosk na ruce07.05.2010
V júkej je to velmi populární, i tedy začal jsem to po lezení používat na své jemné pracky a velmi s
  Re: vosk na ruce08.05.2010
Jedině speciální lezecký krém "a muerte".....climb on hadra...
   Re: vosk na ruce10.05.2010
Taky jsem chvilku používala climb on, ale víc mi vyhovuje neutrogena;)
 Re: vosk na ruce08.05.2010
...si tak představuju, čím by asi mazal Hausmann...a musím souhlasit, že nic lepšího nejní:)))
  Re: vosk na ruce08.05.2010
Mám ho a pěju na něj jenom slova chvály. Rozedřený bříška krásně zatáhne a mozolům taky docela uleví
   Re: vosk na ruce09.05.2010
Ještě by to chtělo mazat jednu ruku voskem a druhý běžným mastným krémem :) Takhle se to těžko posuz
 Re: vosk na ruce08.05.2010
Climb on je faj, ale nejlepší na prolezlé prsty je stejně rozřízlej česnek.

 zapomenuté lezečky07.05.2010
ahoj nechal jsem v Mladkově šedé lezečky saltic sepia, velikost 45. kdyby náhodou chtěl nekdo vrátit tak číslo 721 386 315

 committed 207.05.2010
zdar,nemate nejaky odkaz na stahnuti filmu Committed 2? na rapidu uz to neni a torrenty jsem nenasel...dik
 Re: committed 207.05.2010
treba vediet hladat :-))
 Ztracenej svetr v Rudicích06.05.2010
Ahoj, nenašel náhodou někdo v neděli 25.4. někde v Rudicích modro-červenej svetr na zip? Nejspíš někde okolo Slzy. Kdyby náhodou jo, byl bych moc vděčnej a odměna by nálezce neminula. Díky. Adam

 Korsika06.05.2010
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli by neměl někdo doporučení na korsiku? V červnu se tam chystáme s kamarádama, který sice už chvilku lezou, ale nijak intenzivně, spíš ještě začátečníci. Nevíte někdo kde by se na korsice našly nějaký vynýtovaný oblasti kam
 Re: Korsika07.05.2010
Jo, na Korsiku mam mnoho doporuceni. Jestli chces tak ti ji taky muzu doporucit. A nyty tam podle me
  Re: Korsika07.05.2010
Ahoj, díky moc. Jestli se tě teda můžu zeptat, tak kam bys ty směřoval na Korsice za lehčím lezením?
 Re: Korsika07.05.2010
Bavella
  Re: Korsika07.05.2010
Díky!
   Re: Korsika07.05.2010
Vynytovane skalky tam mas skoro vsude. Mrkni treba na Restonicu, Caporalinu, skalky v sedle Bavely j
 Re: Korsika07.05.2010
Pekne lezeni bylo na hore Mt. Santo(u). Spousty odjistenych cest na vapne.
  Re: Korsika07.05.2010
Dobry pruvodce je Kletterführer Korsika, Topoguide

 Re: Korsika07.05.2010
i já mohu Bavelu nebo Monte Santo doporučit, je to de fakto na stejné silnici :-)

Uži
  Re: Korsika07.05.2010
 Re: Korsika07.05.2010
urcite si zajedte do mestecka porto, jsou u toho takove mensi lehke cest primo u more, oblazkova pla
 Re: Korsika08.05.2010
 Re: Korsika09.05.2010
Díky moc všem za vyčerpávající info! Pořídim co nejdřív to pude průvodce a zaměřim se na vámi zmiňov
 Re: Korsika09.05.2010
na Korsice jsem již byl několikrát, tady jsem popsal nějaké oblasti. Je to na 3 díly, tak snad ti to
  Re: Korsika09.05.2010
Určitě jo, díky moc!

 AIX Balkna 106.05.2010
Kdo mate od AIXu Balknu 1 - ma tahle balkna nejaka poradna madla? Podle fotky se mi zda vrsek dost obly, tak chci vedet jestli tam je neco velkeho a pozitivniho na odpocinek a zahrati. Jinak se mi totiz celkem libi.
 Re: AIX Balkna 106.05.2010
jde o to co bereš jako madlo, nahoře je to oblý, ale drží to, chyt na uprostřed taky dobrej, ostatní
 Re: AIX Balkna 107.05.2010
Jo tak ta je dobra. V pohode na ni upeces 2 stredne velky stejky. A drzadlo, nernknu-li madlo, ma te
 Re: AIX Balkna 107.05.2010
Jednička i dvojka jsou super, i na jedničce na těch oblinách se bez problémů rozvičíš..

 Re: AIX Balkna 110.05.2010
Ok, diky vsem za info!

 SD karta vyřešena06.05.2010
Tak SD KARTA UŽ JE U MAJITELE. TÍMTO RUŠÍM PÁTRÁNÍ. DĚKUJI

 nález SD karty v Malé Fatře06.05.2010

Pri prechode Malou Fatrou som našiel v snehu SD kartu Ultra II 4 GB
plnú fotografií z nejakej lezeckej expedície v Rusku. Fotené to bolo
na Nikon F60. Neviem, komu karta patrí, ale je tam kvantum fotiek,
ktoré niekomu určite p

 TendomSmart05.05.2010
Poradte mne nekdo jak rozdelit 60 m lano na dve 30 m, abych zachoval funkcni vlastnosti.Dik
 Re: TendomSmart05.05.2010
Nožem?
 Re: TendomSmart05.05.2010
najskor ich narez na sest 10metrovych kusov a potom sekundovym lepom zlep 3 a 3. mne sa to takto osv
 Re: TendomSmart05.05.2010
Jedině gamma nožem
 Re: TendomSmart05.05.2010
TYWOE, to nejde! Te je horsi nez nejhlavolam sveta!
  Re: TendomSmart05.05.2010
otazka je, jestli to neni neekonomicky. dve 30 koupis v inzerci za 1600, 60 prodas za 2000...:-)
   Re: TendomSmart05.05.2010
Tak to už je vážně moc. Ty musíš bejt chovanec Jedličkárny.
 Re: TendomSmart05.05.2010
Posli ho vyrobci, jedine ten na to ma potrebnou technologii a vybaveni. Zda se to mozna jako prehnan
  Re: TendomSmart06.05.2010
stejně to přefikne pájkou :D
 Re: TendomSmart06.05.2010
Co je to za blbou otázku? Každýmu je přece jasný,že něco takovýho prostě nelze - vždycky budeš mít p
 Re: TendomSmart06.05.2010
já jsem to normálně podélně rozstříhnul nůžkama (stříháš jen oplet! vlákna jádra je potřeba přesně r
 Re: TendomSmart06.05.2010
já jsem to normálně podélně rozstříhnul nůžkama (stříháš jen oplet! vlákna jádra je potřeba přesně r
 Re: TendomSmart06.05.2010
Chlapi, vy jste na to kápli. To bude trhák. Jedině tímto způsobem lze získat z dvojčat čtyřčata a z
  Re: TendomSmart06.05.2010
A když ještě vymyslíme osminy a šestnáctiny, tak stará lana můžeme používat v notovém zápisu :-)
 Re: TendomSmart06.05.2010
tady je zase chytraku co lano asi nikdy nerezali jinak by si museli vsimnout ze te casem ceka docela
  Re: TendomSmart06.05.2010
Konce děla Tendon ultrazvukem pokud se nepletu.
  Re: TendomSmart06.05.2010
No ja vzdycky lano rezal tak, ze jsem misto rezu obalil lepici paskou (pevnou, takovou tou gumovou),
  Re: TendomSmart06.05.2010
Už se to tady párkrát řešilo ty chytráku, zakončit doma lano tak, že vypadá skoro jak z fabriky není
   Re: TendomSmart06.05.2010
lepší než izolačka je smršťovací bužírka...
    Re: TendomSmart06.05.2010
Tu seženu kde?
     Re: TendomSmart07.05.2010
Zkus krám, kde mají elektrikářské cajky.

 Sázava 05.05.2010
Ahoj, jedeme parta holek (25 - 30 let) 2. - 6. července na Sázavu. Nechcete se přida, prima chlapíci:)?
 Re: Sázava 05.05.2010
Ještě dodám, že jsme vyznavačky tzv. svobodného stylu, to znamená, že po většinu času budeme nahý.
  Re: Sázava 05.05.2010
to zni fajn :)
   Re: Sázava 05.05.2010
jedu...nebo pisni kdy kde budete v kempu, dojedu...
  Re: Sázava 05.05.2010
Ty jo, to musite bejt asi fakt hodne hnusny...
   Re: Sázava 12.06.2014
heh :-)
 Re: Sázava 12.06.2014
Profese, kterou zde na horolezeckým serveru poptáváte, se jmenuje horský svůdce. Není to sice zadarm

1   ...   883   884   885   886   887   888   889   890   891   892   893   894   895   896   897   898   899   900   901   902   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 vosk na ruce
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte zkušeností s voskem na ruce po lezení. Prý potom kůže stvrdne, ale neloupe se. Taky jsem slyšel, že druhý den po aplikaci se prsty brutálně potí. Jaké máte zkušenosti.
Díky
jirka11:08:27 07.05.2010
odpovědět 
 Re: vosk na ruce
Jo, taky by mě to zajímalo. Nedávno jsem si ho koupila a čekám, jeslti z toho něco bude nějakej zázrak. Zatím to na mě působí jako obyčejnej krémík.
feu11:58:36 07.05.2010
odpovědět 
  Re: vosk na ruce
Adam Ondra ho prej má taky. Tak když ho má on :D . Stojí to pár korun tak to vyzkoušej,na Indulónu můžeš přejít vždycky. Ruce se mi po tom vosku nepotěj víc než bez něj.
16:50:09 07.05.2010
odpovědět 
 Re: vosk na ruce
hodíš nejaký link, že čo to vlastne je? nevedomosť je hrozná :-)
18:13:12 07.05.2010
odpovědět 
  Re: vosk na ruce
http://www.climbonproducts.com/
 pbla402418:27:55 07.05.2010
odpovědět 
 Re: vosk na ruce
V júkej je to velmi populární, i tedy začal jsem to po lezení používat na své jemné pracky a velmi si lebedím. Rozhodně lepší než jakýkoli doposud vyzkoušený krém.
Ondřej18:53:23 07.05.2010
odpovědět 
  Re: vosk na ruce
Jedině speciální lezecký krém "a muerte".....climb on hadra...
Venca02:24:15 08.05.2010
odpovědět 
   Re: vosk na ruce
Taky jsem chvilku používala climb on, ale víc mi vyhovuje neutrogena;)
Pavlusa20:21:39 10.05.2010
odpovědět 
 Re: vosk na ruce
...si tak představuju, čím by asi mazal Hausmann...a musím souhlasit, že nic lepšího nejní:)))
10:37:34 08.05.2010
odpovědět 
  Re: vosk na ruce
Mám ho a pěju na něj jenom slova chvály. Rozedřený bříška krásně zatáhne a mozolům taky docela uleví =)
 Jarda22:49:41 08.05.2010
odpovědět 
   Re: vosk na ruce
Ještě by to chtělo mazat jednu ruku voskem a druhý běžným mastným krémem :) Takhle se to těžko posuzuje.
 lada13:33:56 09.05.2010
odpovědět 
 Re: vosk na ruce
Climb on je faj, ale nejlepší na prolezlé prsty je stejně rozřízlej česnek.
čaj22:58:14 08.05.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi