Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231305 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Nalezené lezečky - Srbsko28.04.2010
V sobotu 24.4.2010 jsem na Srbsku v Alkazaru ve večerních hodinách našel lezečky. Původně jsem myslel, že je tam muselo nechat nějaké děcko z našeho oddílu, protože přesně na tom místě nálezu jsme měli přednášku v rámci metodického dne. Zatím se však o ně
 Re: Nalezené lezečky - Srbsko29.04.2010
Jedny lezky se taky válely na Pupku u stromu u nástupu Maidenů.

 Dachstein27.04.2010
Dobrý den, chtěl bych příští týden vyrazit na Dachstein. Nevíte jak to tam vypadá, především sněhové podmínky, zaplněnost winterraumu na Adamek h., vrcholova ferrata. Díky za odpověď.
 Re: Dachstein28.04.2010
Letos tam bylo sněhu málo, takže se sněhem by to mělo být OK.
 Re: Dachstein28.04.2010
Taky na Dachstein jsou on-line web kamery, googluj.
  Re: Dachstein30.04.2010

Byli jsme min vikend: K Hintere Gousausee s lyzema na hrbech, dale na pasech, ale za dva dny

 Janovice27.04.2010
Zdar, kdo znáte Janovice tak víte , že je tam lezení zakázaný ale leze se tam. Ne moc ale leze.
I já jsi tam občas chodím zablbnout. Byl jsem se tam podívat ted v neděli a jen jsem čuměl....Maglajz všude a rozhodně víc než malý množství , pod stěno
 Re: Janovice27.04.2010
Upřímně - už aby to bylo, protože pokuty jsou asi to jediné, co ze skal vyžene všechny tyhle dobytky
  Re: Janovice27.04.2010
To Š hej jak můžeš napadat kluky z Děčína když víš hovno:D vim kdo tam posledni dobou chodí hodně a
   Re: Janovice28.04.2010
Za posledni dva roky se vsichni maglajzisti, na ktere jsem narazil, zapsali jako CAO Decin nebo DZC.
    Re: Janovice29.04.2010
Teď jsi mě rozesmál! Fakt :o))
     Lom na maglajz v Povrlech?29.04.2010
Teď se prý má v Povrlech otevírat celý magnéziový lom, je tam po něm v Děčíně brutální poptávka a ta
    Re: Janovice30.04.2010
blbost. na nátlak výboru oddílu jsme už kdysi všichni podepsali, že při námi vrcholně oblíbeném bíle
  Re: Janovice27.04.2010
Říká se po práci legraci a teď se docela bavím. To lezení je tam zakázaný nebo jenom "jakože za
 Re: Janovice27.04.2010
presne, pokuty a poradny, taky bych si tam nekdy rad zalezl, ale timhle zpusobem se to uz asi nikdy
  Re: Janovice27.04.2010
Jedna věc je jít lízt někam v teď v době hnízdění, kde ob skálu v těhle oblastech potkáš hnízdo.
   Re: Janovice27.04.2010
Dobře ty :o)
    Re: Janovice27.04.2010
Ptáci ty jsou všude a budou. Za ně se umějí schovávat jen ochranáři,aby vykázali nějakou činnost(a
     Re: Janovice27.04.2010
S těma ptákama bych se hádal. Když už někde zahnízdí tak je snad normální (pro většinu lidí) je tam
     Re: Janovice28.04.2010
tak co se týče ptáků, tak máš názor jako buran...zkrátka já tady chci lízt, tak ať jde příroda do pr
     Re: Janovice29.04.2010
Připadá mi to smutný, jak to tady u nás funguje. Zákaz je zákaz! Pokud je nekde zákaz, tak se tam ne
 Re: Janovice28.04.2010
V Janovicích je krásně. Je smutný když lezci tahaj do skal to co vidí ve městě.
  Re: Janovice28.04.2010
Sleduju diskuzi o Janovicích (škoda, že přispěvatelé se nepodepisují) lezci z labáku si dobře uvědom
   Re: Janovice29.04.2010
Maglajz se stejně do oblastí exportuje podle lidí a né podle geografický polohy jejich bydliště. I v
    Re: Janovice30.04.2010
přesně tak a baví nás to:)
   Re: Janovice30.04.2010
Přátelé, musím tu podpořit Jendu Pletichu... má absolutní pravdu, a sebesprostější nebo sebeiracioná
   Re: Janovice30.04.2010
A skutečně lezci z Labáku nechávají pytlík s maglajzem doma (kde to dnes povětšině není problém), kd
 Re: Janovice30.04.2010
Zamindrákovaný prudiči, nadutý hlavy a zabedněný klasici všech oblastí: VYLIŽTE SI PR*EL!!!
  Re: Janovice30.04.2010
Ty budeš asi borec největší, VY*** se na "lezení".
  Re: Janovice30.04.2010
Tak tuhle hlášku mám taky rád! Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.

 Dubské skály27.04.2010
Ahoj, nemáte někdo v el. podobě průvodce na  Dubské skály konktétně na skály u Dolní Housky a skály na Zámeckém vrchu? Díky moc Pavel
 Re: Dubské skály09.07.2010
 Nákotníky27.04.2010
Ahoj, poraďte prosím jak a z čeho udělat nákotníky do spár, slyšel jsem o tom ale ještě neviděl :-) dík
 Re: Nákotníky27.04.2010
nákokotníky? :-D
 Re: Nákotníky27.04.2010
Z kůže.
 Re: Nákotníky27.04.2010
Střih takový, aby byla ochráněna místa, která si běžně v širočině odřeš. Pokud taková místa nemáš ne
 Re: Nákotníky27.04.2010
Asi myslíš hadinky a je to vidět v Pískařích (knize) myslim na fotce jak Sasici delaji prvovystup na
  Re: Nákotníky29.04.2010
akde presne v Adru prosim?
 Re: Nákotníky27.04.2010
Do spár vřele doporučuju kotníkový lezečky. Hůř se scháněj ale dá se to. V hudáči ve slezský napříkl
  Re: Nákotníky29.04.2010
tak foxtroty rozhodne nedoporucuju, to je takova vychazkova obuv co vypada spis jak klaunska, kdyz u
 Re: Nákotníky28.04.2010
skus pozriet novy katalog la sportiva maju tam kotnikove lezecky
 Re: Nákotníky29.04.2010
Kotníkové lezečky dělá taky Five Ten - Grandstone. Osobně si je chci sehnat (nebo něco podobnýho). P
  Re: Nákotníky29.04.2010
Mám Triop Kova a moc spokojený nejsem. Špička je strašně zvednutá nahoru, tvar lezečky nic moc a lep

 Five ten lezky27.04.2010
Poraďte mi. Kde se dají vyzkoušet a koupit lezečky Five ten. Ty fialové. Díky.
 Re: Five ten lezky27.04.2010
Ahoj.
Ty fialové (Anasazi lace-up) se už nedělají, nahradili je bílé, popř trochu upravené z
 Re: Five ten lezky27.04.2010
Neco meli v Red Pointu v Teplicich nad Metuji (Anasazi Lace-Up fialove i zelene, nejake nazouvacky).
  Re: Five ten lezky27.04.2010
Fialovy maj maly
   Re: Five ten lezky27.04.2010
Růžovky máme v BBčku, největší 42 a pár nějakejch menších, tušim že pětky tam sou ;)

 Jaké Lano??????? 26.04.2010
S ohledem na četné dotazy ohledně značky, tloušťky, barvy a jiných parametrů lana na písek, vápno, do hor, stěnu, kolem krku atd., sděluji pro ostatní potenciální tazatele: Lano je nejdůležitější a naprosto nezbytnou pomůckou horolezcovou. Nejlepší je z i
 Re: Jaké Lano??????? 26.04.2010
ty krááááávo, asi prodám singáče a koupim od kámoše hulení a upletu z něj lano, v případě dobré nála
  Re: Jaké Lano??????? 27.04.2010
Vykouřit lano na vršku věže, to je geniální nápad :-D

 Bolavá ramena26.04.2010
Zdarec, nemáte někdo zkušenosti s bolavými rameny? Po lezení začala ramena bolet jak sviň, především při rotaci ruky. Fyzioterapeuti zatím nepomáhají, tak jsem se chtěl zeptat na nějaký kompenzační cvičení. Díky
 Re: Bolavá ramena26.04.2010
Ja jsem dneska vylejzal z okna a luplo mi v rameni, tak jsme vsichni odvalili na pivo a ted uz to mo
  Re: Bolavá ramena27.04.2010
Bolest hlavy prehlusila bolest ramene?
 Re: Bolavá ramena26.04.2010
neviem o co ide ale ja som mal podobne priznaky - zapal ramena, rehabilitacie, lieky a nakoniec inje
 Re: Bolavá ramena26.04.2010
hmm, mě nebolí. Ale poradím ti, běž si zaplavat. Já mívám po plavání ramena jak z polepšovny... Plav
  Re: Bolavá ramena27.04.2010
Také můžu potvrdit příznivost plavání. V mém případě to nebyly náhlé bolesti, ale řádně nezrehabilit
  Re: Bolavá ramena27.04.2010
Klouby obecne a ruce zvlast jsem si zkurvil prave na vode - furt ve vlhku a chladu ... to nebyla dob
   Re: Bolavá ramena27.04.2010
Tak ono je otázkou, jak často ten sport člověk provozuje... když už jsi to nakousl, jaký vodní sport
    Re: Bolavá ramena28.04.2010
Na vode, ne ve vode - reagoval jsem na tu kanoistiku, vyhraty bazen bude neco jineho
     Re: Bolavá ramena28.04.2010
No, dobrý. teoreticky můžeš na vodě asi pěkně promrznout a nemusí se to kloubům líbit, ale furt si
 Re: Bolavá ramena26.04.2010
Před lezením rozhýbat.

Udělat pár větrných mlýnů.
Pak se chytit za lokty (tj
  Re: Bolavá ramena26.04.2010
Není nic horšího, než si blbě zalehnout ruku při spánku. Na jakýkoliv cviky na liště či hrazdě dávat
  Re: Bolavá ramena28.04.2010
no, i cpat se nejakou delsi dobu ceckem neni vubec zdravy, zaprvy vyssi davky vic nez treba 2 tydny
 Re: Bolavá ramena30.04.2010
Měl jsem to podobný, nejen z lezení, bolest při rotaci...fyzioterapeuti a masáže pomáhaly jen krátko

  přemluv bábu26.04.2010
http://www.novinky.cz/do maci/198591-premluv-babu-oslovilo-zel ene-prisli-s-vlastni-verzi-s-lis kou-a-siklovou.html
 Re: přemluv bábu26.04.2010
no dobry, a jak to souvisi s lezenim?
  Re: přemluv bábu26.04.2010
nijak :-)bijte komouše
   Re: přemluv bábu28.04.2010
Abych nebil tebe, zmrde :)
 Re: přemluv bábu26.04.2010
hele, tady s agitkou pro zelené neuspěješ, to je jako kdybys na zahrádkářským webu propagoval Stranu
  Re: přemluv bábu27.04.2010
U mě to teda uspělo! A díky za radu, že to je od Zelených. Jistojistě budu volit je! Pravda a láska

 Lano na písek?26.04.2010
Zdravím, mám dotaz ohledně koupi lana... Firmu už jsem vybral, třídu lana taky ... teď spíš řeším tloušťku ... Co jsem slyšel, je vhodnější mít na písky silnější lana ... Je tedy vhodné koupit si lano s průměrem 10mm, nebo mám šáhnout spíše po 11mm, které
 Re: Lano na písek?26.04.2010
Pokud bude konopné, tak na tloušťce až tak nezáleží. Máme li pocit, že je lano v batohu příliš lehké
 Re: Lano na písek?26.04.2010
Nevidim duvod, proc mit tlustsi lano. Povrch piskovce je hruby, oplet zacne zanedlouho chlupatet a t
  Re: Lano na písek?26.04.2010
Já myslim že 10mm je tak akorát, osobně lezu na písku s 10mm a třeba do Reversa3 nebo do kýblu od SR
   Re: Lano na písek?26.04.2010
Spíš mám zkušenost že se na písek hodí tenčí lano s dobrým opletem. Časem se totiž odře každý lano a
    Re: Lano na písek?26.04.2010
Souhlasím s malým bejkem.Já osobně používám posledních deset let lana 9,2 - 9,8 mm a tlustší bych ne
     Re: Lano na písek?26.04.2010
S tenčím lanem taky souhlasim. Z vlastní zkušenosti - 9,7 nebo 9,8 s osmou rozhodně žádnej problém n
 Re: Lano na písek?26.04.2010
V dnesni dobe premejslej jen mezi 9,7 az 10,2(3). Semtam nejaka desitka vypada jak jedenctka a obrac
 Re: Lano na písek?26.04.2010
co je to třída lana?
 Re: Lano na písek?28.04.2010
Ahoj Komáre. Koukám, že co člověk, to názor. My lezeme na jedenáctce a nevěřili byste tomu, taky to
  Re: Lano na písek?01.05.2010
No tak nakonec jsem zvolil Tendon Ambition 10.0 s impregnací :)) Tohle lanko by teoreticky mělo mít
   Re: Lano na písek?01.05.2010
Impregnace?? Ale mama rikala, ze se na pisku za mokra neleze... :-))))
    Re: Lano na písek?01.05.2010
Impregnace neznamená jenom ochrana před vodou ^^, ale i před prachem, pískem apod ... což by se mi d

1   ...   886   887   888   889   890   891   892   893   894   895   896   897   898   899   900   901   902   903   904   905   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Nalezené lezečky - Srbsko
V sobotu 24.4.2010 jsem na Srbsku v Alkazaru ve večerních hodinách našel lezečky. Původně jsem myslel, že je tam muselo nechat nějaké děcko z našeho oddílu, protože přesně na tom místě nálezu jsme měli přednášku v rámci metodického dne. Zatím se však o ně nikdo nepřihlásil, takže píšu sem. Kdo by je postrádal, ať mi napíše mail, co to bylo za lezky pro identifikaci a nějak bychom se domluvili na předání...
Marek18:27:15 28.04.2010
odpovědět 
 Re: Nalezené lezečky - Srbsko
Jedny lezky se taky válely na Pupku u stromu u nástupu Maidenů.
 Artie12:51:36 29.04.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192427)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Euroteam 6c Courmayeur
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (38)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1280 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi